ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۱ افزایش و حذف بیمه تکمیلی کشوری 1401

همچنین کسانی که به صورت خویش‌فرما بیمه شده‌اند، نمی‌توانند مقرری بیمه بیکاری را دریافت کنند. تشكر وقدرداني خودمان را به نمايندگي از طرف تمامي بازنشستگان و مستمري بگيران كارگري سازمان تأمين اجتماعي ازهمه دست اندركاران ازرياست محترم ونمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي ومدير عامل با شخصیت سازمان وزير محترم كار و کلیه كساني كه كمك كردند اين امر اساسی تحقق پيدا كند اعلام ميداريم اميدواريم در آغاز سال ١٤٠٠ اقدامات اثر گذار ومناسبي براي بازنشتگان عزيز رقم بزنيم. آورده‌ی متناسب‌سازی برای هر تیم از مستمری‌بگیران چقدر بود؛ منظور همان متناسب‌سازی ۹۹ است؛ در ارتباط کلیدی فرمول‌های اجرایی هم هنوز ابهاماتی طرح می‌شود. آیا همسان‌سازی ۹۹ به طور تام اجرایی شده است؛ چطور بعضا ادعا می کنند هنوز ۲۵ % آن باقی مانده است؛ در رابطه اهمیت فرآیند متناسب‌سازی، نحوه‌ی اجرا و بودجه‌‌ای که صرف شده است، تفسیر بدهید.
بر پایه دستور صحن علنی مجلس، تحلیل همین لایحه در دومین دستور امروز چهارشنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۱ (بعد از بررسی رای اعتماد به وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی) قرار داشت. بر شالوده مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی، برای شاغلین کل دستگاه‌ها، چه دستگاه‌هایی که مشمول ضابطه سرویس ها کشوری می‌شوند و چه دستگاه‌هایی که مشمول نظام پرداخت هماهنگ می‌شوند، براساس ۳ هزار امتیازی که به این دستگاه‌ها تعلق می‌گیرد، مجموعا حدود ۱ میلیون تومان (یک میلیون و پنج هزار تومان) به مبنا حقوقشان افزوده می شود. علاوه بر این مسئله به جهت شاغلین حق عائله‌مندی و حق اولاد هم به ترتیب ۵۰ و ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.
دسته‌بندی نشده
بانک اول – قیمت‌ دلار تا ظهر امروز روز شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱، روندی مهم ثبات و اندکی افزایشی داشت اما به تدریج به سمت شبکه قیمتی فراتر حرکت کرد. 🔹 بر پایه گفته خاندوزی، یارانه آذرماه در کل مرزو بوم به صورت نقدی پرداخت میگردد و فقط یک استان به جای یارانه 300 و 400 هزار تومانی، کوپن الکترونیک می‌گیرند و آن‌گاه از یک‌ماه برای سایر استان‌ها هم انجام شود…. به گزارش رجانیوز، محمد اسکندری، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ حضور یافت و در خصوص مسائل مربوط به بازنشستگان این صندوق بازنشستگی توضیح داد.

جزئیات طرح جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی/ بیمه کرونا در فهرست خدمات جدید

این سابقه چنانچه در سرزمین های اروپایی یا این که کشورهای نیز پیمان نظیر ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس باشد، پایین وضعیت خاص به تیتر عصر بیمه به جهت فرد محسوب می شود تا دست‌کم دوره بیمه مرز و بوم آلمان کامل شود؛ البته حقوق بازنشستگی پرداختی تام نخواهد بود. در رخ وجود سابقه کاری در سایر کشورهای اروپایی، اداره مذکور درخواست شما را به اداره بیمه مرز و بوم هایی که در آنجا کار کرده‌اید ارسال کرده و متقاضی می تواند حقوق بازنشستگی مربوط به آن سوابق را هم اخذ کند. در مرز و بوم آلمان هم مثل بقیه کشورها، اشخاصی به استدلال بالا رفتن سنشان کار نمی کنند و بازنشسته می شوند. در این نوشته به تفسیر قوانین بازنشستگی در آلمان، سیستم پرداخت حقوق و دستمزد در همین عصر و قوانین موجود در این زمینه خوا هیم پرداخت. به گفته‌ی یک بازنشسته‌ی کارگری، در صورتی که دولت بدهی سازمان را بپردازد، باقیمانده‌ی متناسب‌سازی تا نقطه نهایی سال امکان اجرایی خواهد داشت. متاسفانه هرساله باافزایش دستمزد کارگران ،کارفرمابرای تولید تعادل درهزینه های سوله اقدام به تعدیل نیرو واخراج یک‌سری از کارگران میکنند.
خرید اقساطی در وبسایت لندو شوید تا بتوانید به جهت خرید کردن بیمه تکمیلی، سوای معرفی ضمانت کننده و ارائه بررسی مدیون اخذ کنید. پس از اخذ آن می‌توانید از مجموعه‌های اعتبار فروش بیمه که حساس لندو همکاری دارند، طرح بیمه تکمیلی مورد نظرتان را بخرید. بر اساس اعلام مدیرکل تامین اجتماعی زنجان مابه‌التفاوت متناسب‌سازی در شغل ها دشوار و زیان‌آور که در مرداد ماه حیث نشده بود هم پرداخت شده است. بر مبنا این نامه، مبالغ متناسب‌سازی بر مبنای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و بند (ب) ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه پرداخت شده است. به گفته مروتی، مساله بعدی، ضمانت‌های اجرایی است؛ باید قرارداد دربردارنده‌ی ضمانت‌های اجرایی محکم باشد تا درصورتیکه بیمه گذار از انجام تعهدات خود عدول کرد یا این که حتی در انجام آنان تاخیر داشت (مساله‌ای که مضاعف رواج دارااست و سبب سرگردانی بازنشستگان می‌شود)، مکلف به پرداخت جریمه به جامعه هدف شود.
بازنشستگان تامین اجتماعی حکم کودک های پرورشگاهی رو دارن که بی ننه و بابا هستن. پس همسان سازی ۲۵٪چی شد؟با این گرونی حساس این موقعیت سبد معیشت ۱۸میلیونی و‌خط فقر آیا اساسی ماهی ۵تومن میشه زندگی کرد ؟آقایون صدر نشین چرا از خودشون جزاحی را آغاز نکردن . برای یکماه باحقوق ۵تومن برن خرید کردن و‌تمام هزینه خرید بیمه تکمیلی های زندگی را پرداخت کنن به والله اگه یک روزم تداوم بیارن عادت کردین ازما بزنید و‌به جیب خودتون بیش تر نمایید تا هزینه های زندگی اشرافی و سفرهای خارجیتونو دربیارین یک بارم شده باطبقه ضعیف نیز گام بشین .زندگیتونو به طریق ما بگذرونید انسانیت پیدا کنید و از امرها شرعی را پیروی وجرا نمایید .

  • چنانچه تقاضای ادامه اشتراک ظرف مدت ۳ماه ارائه شود ، ادامه اشتراک حیاتی پرداخت کسور معوقه از تاریخ اجرای حکم خواهد بود .
  • اگر فردی کلیدی سابقه بیمه فوت کند، مبلغ حقوق و دستمزد بازنشستگی حیاتی توجه به میزان سنوات، بعد از طی فرآیند رسمی به حساب اعضای خانواده او به شرط تکفل واریز می‌شود.
  • ابراهیم رئیسی امروز به طور رسمی محمدهادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی کار را به مجلس معرفی کرد.
  • شرکت به دنیا آمدن سالم تأمین اجتماعی (هلدینگ درمان) از سال ۱۳۹۶ و در اجرای مصوبات هیئت مدیره و هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و اساسی هدف جدا شدن تولیدکننده سرویس ها تشخیصی و درمانی از خرید کننده خدمات و رده ناظر و همینطور در راستای اداره اقتصادی و ارتقاء شفافیت و بهره‌وری دارایی‌های سازمان در حوزه درمان (اداره بیمارستان‌ها) تشکیل شد.
  • طبق گفته سخنگوي دولت قرارشد همانندبازنشستگان تامين اجتماعي ارافزايش حقوق عزيزان كشوري ولشكري تجديد نظرگردد ونتيجه آن اعلام شود.

این بیمه طومار به جهت زنان خانه می‌تواند منشا درآمدی تولید نماید و بانوان اهل ایران می‌توانند به صورت مادام العمر از حقوق و دستمزد مستمری بهره مند گردند. انگار بامی کوتاه تر از بازنشستگان نیست..خط فقر ۱۰ میلیون دست‌کم دستمزد ۳ میلیون. این ماه قرار میباشد مردمان استان هرمزگان به جای اخذ یارانه نقدی کالابرگ الکترونیک دریافت کنند و این طرز تحلیل پایلوت طرح توزیع یارانه‌ها و پرداخت کوپن الکترونیک است. بر شالوده اعلام مسئولان دولت و مجلس، استان هرمزگان به عنوان اولیه استان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک تعیین شده است. 🔹این نماینده مجلس تاکید کرده که علت عدم توزیع کالابرگ یا این که به عبارتی کوپن الکترونیک این می باشد که زیرساخت‌های اجرای کالابرگ الکترونیکی در مملکت فراهم وجود ندارد و به جهت همین پرداخت یارانه نقدی ادامه دارد. به جهت دریافت خبرها و اطلاع از آگهی‌های استخدام بانک‌ها و سازمان‌های مدنی و خصوصی در آدرس اینترنتی و گوشی همپا خویش اینجا کلیک کنید.

خبر خوش به جهت بازنشستگان تامین اجتماعی | بیمه بازنشستگان بدون پول می شود؟

اما در بیمه تامین اجتماعی فرد زودتر از ۳۰ سال نمی‌تواند اندوخته خود را برداشت کند. امتداد – عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان کارگری تهران، علی اکبر عیوضی از قطع بیمه تکمیلی خانواده‌‌های بازنشستگان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری امتداد ، بازنشستگان کارگری به این دلیل که خدمات درمانی بیمه پایه ناکافی میباشد مجبورند به سراغ بیمه تکمیلی بروند. به دنبال افزایش مجدد مستمری بازنشستگان غیر حداقلی بیمه تکمیلی بگیر در مرداد امسال و اعمال همین ارتقاء در ماه شهریور، سازمان تامین اجتماعی بابت مابه‌التفاوت ماه‌های قبلی این ارتقاء بدهکار شد. ه – سازمان تامین اجتماعی می‌تواند در رخ لزوم کلیدی عقد قرارداد از سرویس ها طبابت بخش خصوصی جهت معالجه بیمه شدگان تامین اجتماعی به کار گیری نموده و هزینه‌های مربوطه را طبق تعرفه‌های مصوب مورد فعالیت وزارت بهداشت، معالجه و آموزش پزشکی راسا از محل سهم معالجه پرداخت نماید.
قرارداد تازه میان بازنشستگان تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی آتیه‌سازان محافظ از شروع آذرماه سال جاری تا نقطه نهایی آبان سال آتی منعقد شد و بر پایه آن قرار شد ماهیانه مبلغ ۹۱ هزار تومان ذیل عنوان… علی دهقان‌کیا مدیریت کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی امروز سه‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ اعلام کرده که دست‌کم دستمزد بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ رقمی برابر مهم ۵ میلیون تومان تعیین شده است. ، قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی از نخستین آذرماه اهمیت بیمه آتیه سازان منعقد شد و براساس آن حق بیمه از ۹۱ هزار تومان به ۲۰۵ هزار تومان ارتقا یافت و بر این شالوده خبر استانی اعمال جراحی به سقف ۷۵ میلیون تومان رسید در حالی که سال پیشین این میزان ۴۵ میلیون تومان بود. متاسفانه به علت فقدان نماینده ای از بازنشستگان در هیئت امناء این درخواست ابتر باقی‌مانده است. نمایندگان بازنشستگان و مستمری بگیران بزرگترین استان کشور شدیداً از کارایی مسئولین تامین اجتماعی و دولتمردان در مورد عدم اعتنا به منظور های بحق بازنشستگان انتقاد کردند. هجمه های بی رحمانه دولتمردان و مجلس شورای اسلامی در ادوار گذشته تاکنون به منابع سازمان تامین اجتماعی و فعالیت نکردن به تعهدات خویش در قبال سازمان تامین اجتماعی این سازمان را اصلی بحران مواجه کرده است .

دولت امسال دو توشه حقوق کارکنان و بازنشستگان را ارتقا می‌دهد

به طور کلی، بیمه تکمیلی در اموراتی مورد به کارگیری قرار می گیرد که شخص می بایست هزینه های زیادی را به جهت درمان طی کند. بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری نیز از این وضعیت مستثنی نمی باشد و مورد ها همین چنینی را پوشش می دهد. اما به جهت برخی موردها پرکاربرد و جزئی مثل خرید کردن دارو باید از سایر بیمه ها به کارگیری نمود.
توصیه می‌شود که در قسمت ذی نفع فوت بیمه نامه عمر و تامین آتیه خود بی تردید نام اشخاص و درصد گزینه حیث برای هر یک را به تعیین خویش قید نمایید. در ضمن وقتی که شما مبلغی را علاوه بر مبلغ حق بیمه قدمت پاسارگاد به عنوان سپرده در بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد خود قرار می دهید شرکت بیمه پاسارگاد بیمه آتش سوزی خانه مسکونی را به عنوان هدیه به شما ارائه خواهد نمود و شما تا مادامی که سپرده خود را داخل بیمه نامه قدمت نگهداری می نمایید از این بیمه آتش سوزی بهره مند خواهید بود. به گفته وی، پرداخت هزینه توسط مریض در مرکز ها درمانی و متعاقبا تسویه حساب مهم تامین اجتماعی، مربوط به مرکز ها غیرطرف قرارداد بوده است. در همین شرایط، «حق واضح بازنشسته» است که به جهت قرارداد تازه بیمه تکمیلی که قرار است از اولیه آذر منعقد شود، مطالبه‌گری نماید و دیدگاه ها و خواست‌های رسمی خود را مطرح نماید. تا به امروز ودرچهل وچندسال قبلی اینقدر بی انظباطی که درهمین دوره کوتاه رییس فعلی سازمان بوقوع پیوسته سوابق نداشته .

پنل کاربری مبداء درمانی راستا بستری

البته ناگفته نماند که درصورتیکه شخص درخواست کننده پیش از تمام شدن مدت دوران مشخص‌شده شغل مناسبی پیدا کند، این مقرری برای او قطع خواهد شد. زمانی به‌عنوان کارمند یا این که خدمتکار در یک گوشه و کنار مشغول به عمل هستید، علاوه بر حق‌الزحمه عادلانه به بیمه فعالیت هم احتیاج دارید تا هم بتوانید در مواقع ضروری از آن به کارگیری کنید و هم پشتوانه‌ای برای آتی داشته باشید. به این دلیل بیمه تامین اجتماعی یکی از اصلی‌ترین مزایای هر مدل شغلی محسوب میگردد و کارفرمایان موظف هستند، تمام نیروهای خویش را بیمه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

کلیه حقوق و دستمزد به جهت ایران جیب محفوظ بوده و استعمال از خبر‌ها و ارزش ها مهم ذکر منشا و درج لینک مربوطه مجاز می‌باشد. آدم نمیدونه اجاره دکان و خونه بده هزینه های زندگی رو بده یا این که پول همین بیمه رو. در این صفحه زا شما نام کاربری و رمز عبور میخواهد که باید اطلاعات شخصی خویش را در آن وارد نمایید و در صورتی که در این وب سایت ثبت نام نکرده بودید از قبل نیاز میباشد به بخش ثبت نام رفته و روند تصویب نام در سایت را انجام دهید.
دوستان اونایی ک نوشتند آبادی ساله ها اهمیت ۳۰ساله ها بایستی تفاوت داشته باشند تو رو خدا انقدر هول نکنید همین جدول اشتباهه ب ده ساله فقط ۱۸۱هزار تومان اضافه شده .سکته نفرمایید .بزارید روستا ساله هاتو بدبخای خودشون دست و ما بزنند …. سلام چرا تحت ۲۰ سال سنوات ۵۰ درصد بعد ما بیست سال سنوات ۲۵ % آن‌گاه ازسنوات های ۲۵ سال به بالا نیز کمتریم . اهمیت دقت به رویه دولت نسبت به رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر به‌ویژه بازنشستگان، مستدعی هست شخصاً به این موضوع ورود و در تصویب و بیان مصوبه تسریع لازم را ساخت کنید. آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد. و بخش اعظمی دیگر از خدمات نیز به مقدار یک میلیون و هفتصد هزار تومان ارتقاء یافته است. این بیمه طومار به خاطر اثرات اثر گذار و ماندگاری که به جهت شخص و خانواده وی بجا می گذارد از طرفداران متعددی برخوردار و گزینه توجه اقشار متفاوت اجتماع قرار گرفته است. قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان اهمیت شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان نگهدارنده امضا و خدمات مد لحاظ از فردا به بازنشستگان ارائه خواهد شد. – خبر‌ها اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ اساسی اتمام قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان (آبان 99 تا آبان 1400) کانون عالی بازنشستگان رایزنی‌ها را حساس شرکت‌های بیمه تکمیلی برای… اطلاعیه تصویب نام بیمه تکمیلی و عمر بازنشستگان تامین اجتماعی (۱۴۰۱-۱۴۰۰) منتشر شد. پیش‌بینی‌ که دولت کرده هست منابع حتمی برای همین حقوق چیزی حدود ۵۴ تا ۵۷ هزار میلیارد تومان میباشد که منابع آن از محل صرفه‌جویی‌های هزینه‌های روان دولت و پیش بینی درآمدهایی که در ماه‌های آتی شکل گرفته حادثه خواهد افتاد. در رخ وقوع فوت به هر علت (به علت غیر از حادثه) و به محض دریافت مدرک فوت قانونی صادره از مراجع قانونی که در آن علت فوت مشخص شده است، حداقل در دو روز کاری نسبت به پرداخت ۵۰ % از سرمایه فوت مندرج در بیمه نامه در وجه ذینفعی که بیمه شده مشخص می کند، اقدام می‌نماید. در این وب‌سایت می‌توانید بها گونه های بیمه را از تمامی شرکت‌ها استعلام بگیرید، شرایط و پوشش‌ها را اهمیت هم مقایسه نمایید و بیمه گزینه لحاظ خویش را آنلاین توصیه دهید. البته در بیمه عمر، کافی است صرفا یک حق‌بیمه را پرداخت نمایید تا ذیل پوشش‌های بیمه‌ای هم قرار بگیرید. در بیمه عمر،‌ آن‌گاه از گذشت یک سال می‌توان بدون نیاز به وثیقه و ضامن،‌ تا ۹۰ درصد اندوخته، وام اخذ کرد.
فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی که مربوط به فروردین ماه ۱۴۰۰ بود، از بر روی کارتابل الکترونیک مشاهده احکام و فیش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی حذف شده که دارای دقت به اعلام سازمان تامین اجتماعی، ایرادات قابل انعطاف افزاری، علت همین دستور می باشد. حتما مشتریان سازمان تامین اجتماعیمی دانند که بیمه شدگان تامین اجتماعی به مراد اخذ مستمری بازنشستگی، ماهانه پولی را تحت عنوان حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی می پردازند. در همین راستا پس از گذشت دست کم سوابق پرداخت حق بیمه پیش از بازنشستگی و یا رسیدن به سن مقرر طبق ضابطه تامین اجتماعی می توانند مستمری بازنشستگی دریافت نمایند. شرایط بیمه معالجه تکمیلی (طرح آرامش) برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیروهای مسلح اعلام شد. این ایام به جای آن که مجال ادب درونی باشد، به تهدیدی اقتصادی تبدیل شده است. هر شخصی باید از بازه جوانی بایستی به فکر زمان بازنشستگی خود باشد و در مقطع اشتغال می بایست پولی اگر‌چه اندک برای برهه زمانی بازنشستگی کنار بگذارد و به عبارتی مایه ادب خاطر می باشد چون اشخاص در برهه زمانی سالمندی و بازنشستگی بیش از هر دوره دیگر به منابع مالی احتیاج دارند. کلیه بازنشستگان بایستی ضمن حمایت و سپاس از زحمات وب سایت و مجموعه متشخص به جهت به عاقبت رساندن لایحه مستمر شدن همسان سازی دستمزد بازنشستگان تا اخیر سال از هیچ کار و تلاشی دریغ نکنن. به گزارش خبرنگار ایلنا، «درمان» یکی از از مهم‌ترین دغدغه‌های طبقه‌ی خدمتکار و مزدبگیر ایرانی‌ست؛ از شمول زیر دفترچه‌های بیمه درمانی گرفته که بخش اعظمی از خدمات درمانی، بیرون از گستره‌ی آن قرار می‌گیرد تا زیر بودن تراز دسترسی به معالجه اساسی میزان مرغوب بودن و رایگان در نقاط متفاوت کشور، نارسایی‌هایی‌ست که کارگران، پرسنل و بازنشستگان صندوق‌های مختلف…

«دستورالعمل شماره ۵۲ ارتباط ها کار» بیان شد

اما چنانچه هدفتان اخذ سود بیشتر در کوتاه‌مدت میباشد و قابلیت نقد‌شوندگی سریع نیز برایتان حساس است، سپرده‌گذاری در خزانه برایتان مناسب‌تر است. درصورتی‌که در بیمه عمر در صورت فوت فرد حتی درصورتیکه یک قسط از حق‌بیمه را پرداخت کرده باشد، به‌غیراز پرداخت سرمایه فوت، در صورتی که فوت براثر واقعه باشد (در رخ خرید پوشش فوت براثر حادثه) تا ۳ برابر سرمایه فوت را به بازماندگان وی پرداخت می‌کند. از نوزاد یک روزه تا یک شخص هفتاد ساله می‌توانند بیمه عمر را دریافت کنند. استفاده از همین سرویس ها اختیاری میباشد و به انتخاب بازنشسته، در پوشش آن در کنار بیمه درمانی پایه‌ای که صندوق خدمات درمانی مسئول ارائه آن هست به او و خانواده‌اش تعلق می‌گیرد. این کمپانی توانسته میباشد ضمن ساخت رقابت تندرست وتحول در صنعت بیمه حساس پوشش حدود ۷ میلیون نفـر بیمـه شده، پایه گذار فصل نوینی در معرفی و ارائه بسته های خدمتـی نو در حوزه بیمه درمان مکمل باشد . بر اساس مفاد ماده (۴ ) آیین طومار بند (خ ) ماده (۸۷ ) دستگاههای اجرایی مکلفند هزینه های سنوات ارفاقی را به صورت تمام و یکجا به حساب صندوق واریز نمایند .
بر شالوده اعلام مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه، متناسب‌ سازی تراز دومفیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعیاز فروردین ماه 1400 اعمال می گردد. پس از شروع پرداخت مستمری، بازنشستگان می توانند فیش حقوقی خویش را بر روی سامانه تامین اجتماعی بازدید نمایند. پیش شرط بازدید و اخذ فیش حقوقیمستمری بگیران، تصویب نام در سامانه تامین اجتماعی می باشد.

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountViagrabahisnowsweet bonanzabeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaOmegleelf bar 5000joybetMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişbetboogenco bahisataşehir escortlarelektronik sigarawww.iqelektroniksigara.com