دستگاه فلکس

برای سایر کاربردها ، به Flex (ابهام زدایی) مراجعه کنید.
با FLEX (سیستم عامل) یا FlexOS اشتباه گرفته نشود.
سیستم رایانه ای فلکس توسط مایکل فاستر و یان کوری از سیگنال های رویال و استقرار رادار (RSRE) [1] در مالورن ، انگلستان ، در اواخر دهه 1970 و 1980 توسعه یافت. این یک طرح ذخیره سازی برچسب برای پیاده سازی یک معماری قابلیت استفاده می کند ، و برای اجرای ایمن و کارآمد از روش های به شدت تایپ شده طراحی شده است.

این سخت افزار با سیستم عامل ، کامپایلر (ماژولار) ، ویرایشگر ، جمع آوری زباله و سیستم فیلترینگ ، همه در ALGOL 68RS نوشته شده است.

(حداقل) دو مورد از Flex وجود داشت که با استفاده از سخت افزار با میکرو کد قابل چاپ اجرا شد. اولین مورد توسط Logica به یک طرح RSRE عرضه شد ، [2] و دومی از ICL PERQ استفاده کرد. [3] [4] میکرو کد به تنهایی مسئول توزیع ، جداشدن و جمع آوری زباله ها بود. این بلافاصله مانع از کلیه خطاهای ناشی از سوء استفاده (عمدی یا تصادفی) از نشانگرها شد.

یکی از ویژگی های قابل توجه Flex ، برچسب گذاری شده ، نوشتن یکبار فیلترخانه بود. این اجازه می دهد تا کد ها و ساختارهای داده دلخواه نوشته و بازیابی شفاف و بدون مراجعه به رمزگذاری های خارجی انجام شود. بنابراین می توان داده ها را با خیال راحت از برنامه به برنامه دیگر منتقل کرد.

در یک روش مشابه ، قابلیت های از راه دور امکان دسترسی به داده ها و رویه های دستگاه های دیگر را از طریق اتصال به شبکه فراهم کردند ، بدون اینکه برنامه برنامه در رمزگذاری خارجی داده ها ، پارامترها یا مقادیر نتیجه درگیر شود.

کل این طرح اجازه می دهد تا انواع داده های انتزاعی با خیال راحت اجرا شوند ، زیرا موارد داده ها و رویه های مجاز برای دسترسی به آنها می توانند به هم متصل شوند ، و قابلیت نتیجه بدست می آید آزادانه در اطراف. این امکان دسترسی به رویه ها را فراهم می کند ، اما به هیچ وجه برای دستیابی به داده ها قابل استفاده نیست.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه Flex ، مفهوم اشاره گرهای لرزان بود ، که اخیراً به آنها اشاره ای ضعیف می شود و این نشانگر بلوک های حافظه است که می تواند در مجموعه زباله های بعدی آزاد شود. این به عنوان مثال برای بلوک های دیسک ذخیره شده یا لیستی از فضاهای کار با روش اضافی استفاده می شود. [5]

COMFLEX ، یک شبکه تعویض بسته ای که قادر به انتقال داده ها با سرعت دیسک مغناطیسی است ، در کنار Flex ایجاد شد. این امر امکان استفاده از فروشگاه های فایل راه دور ، قابلیت های از راه دور و تماس های از راه دور را امکان پذیر کرد. [6]

همچنین ببینید چاپ فلکسی ارزان
رایانه رادار رویال اتوماتیک
ده15
PS-algol

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>