سماور جدید گازی برقی


7 سپتامبر 2010 توسط russianpickle

همه می دانند که سماور – وسیله ای برای تهیه آب گرم است. Самовар به معنای سام یا خود و var یا جوش است . ” دیگ بخار ” – از این رو این کلمه آمد. سماور روسی وسیله ای بی نظیر است که در هیچ کشور دیگری وجود ندارد. دستگاه های مشابهی در چین وجود دارد که دارای لوله و خاکستر نیز هستند اما ساخت و ساز متفاوت است. ظهور سماور در روسیه همزمان با معرفی یک چای به عنوان گیاهی در قرن شانزدهم از آسیا بوده و به عنوان دارویی در بین اشراف به کار رفته است.

چای به مسکو و بعداً به اودسا ، پولتاوا ، خارکوف ، روستوف و آستراخان وارد می شد . تجارت چای یک تجارت بزرگ و سودآور بود. در قرن XIX ، چای به نوشیدنی ملی روسیه تبدیل شد. چای رقابتی برای یک شخص сBSн sbiten بود – نوشیدنی یک روس باستان. Sbiten نوشیدنی گرم بود که همراه عسل و گیاهان آن سرو می شد. دارنده Sbiten یا sbitennik شبیه یک کتری با لوله ای است که درون آن با یک زغال سنگ قرار داده شده است. در آن زمان ، تجارت یک sbiten یک تجارت سودآور بود.

جوابگوی سماور – سبتنشیک. مس قرمز است. پایان قرن XVIII.

در قرن هجدهم در آشپزخانه های سماور و اورال و توله سماور آشپزخانه ظاهر شد که براتینا را تشکیل می داد ، به سه قسمت تقسیم می شد: دو قسمت برای پخت و پز غذا ، در سوم برای تهیه چای. Sbitennik و سماور آشپزخانه پیشینیان سماور بودند.

مشخص نیست مخترع اولین سماور کیست. فقط می دانیم که در سال 1701 دیمیتروف ، جوشکار آهن متولد شده تولا به اروال رفت و به او کارگران ماهر مس را با خود برد. شاید که روند ساخت سماور قبلاً در طولا مشخص بوده است؟

نخستین کارخانه شناخته شده سماور در زارشی در خیابان Shtikoviay واقع شده است. این تأسیسات متعلق به برادران ایوان و نظر لیسیسین بود . بنیانگذار این کارخانه پدر آنها ، یک اسلحه ساز فدور لیسیتسین بود که در اوقات فراغت خود در یک کارخانه اسلحه ، استودیوی خود را ساخت و در آن انواع کارها را با مس تمرین کرد. تا سال 1803 آنها 4 تاجر و تجارت تالا بودند و هفت ساز سلاح ، دو مربی ، 13 دهقان. در مجموع 26 نفر. این کارخانه بود ، و سرمایه آن 3000 روبل ، درآمد – تا 1500 روبل بود. آن زمان پول زیادی داشت. این کارخانه به پسر نظر منتقل شد نیکیتا لیسیتسین در سال 1823. سماورهای لیستیسین به دلیل اشکال مختلف و به پایان رسید مشهور بودند: بشکه ها ، گلدان هایی با نقش برجسته و حکاکی شده. چقدر شادی مردم را به ارمغان آورد! این آثار تاریخی بی نظیر را در موزه های بخارا ، مسکو ، سن پترزبورگ ، کالوگا و تولا نشان داده اند.

سازندگان سماور

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

سودآوری ساخت سماور رشد یافته بود. مغازه های “مادران و پاپ ها” به سرعت تولید کننده شدند ، کارگاه های کوچک اندازه به کارخانه های بزرگ تبدیل شدند. در سال 1785 ، م. مرووزف تولید سماور را تأسیس كرد. در سال 1787 – FMPo pov؛ در سال 1796 – میخائیل مدودف . در سال 1808 در تولا 8 کارخانه سماور وجود داشت. در سال 1812 این کارخانه باسیل لوموف ، در 1813 – اندرو کوراشوا ، در 1815 – یگور چرنیکوف ، در 1820 – استپان کیسلوف نامگذاری شد . ریحان لوموف به همراه برادرش ایوانتولید سماورهای با کیفیت بالا ، در 1000 – 1200 واحد در سال ، و تحسین بالایی را دریافت کرد. سماورها با وزن و هزینه فروخته می شدند: برنج – 64 روبل در هر پوند ، مس قرمز – 90 روبل در هر پوند. در یک سال کامل ، در سال 1826 ، بازرگانان کارخانه Lomov 2372 سماور تولید کردند. نیکیتا لیسی tsyn – 320 قطعه ، برادران چرنیکوف – 600 قطعه؛ کوراشوا – 200 قطعه؛ فیلسوف مالکوف – 105 قطعه؛ تفنگ ساز Minaev – 128 قطعه و Chiginskogo – 318 قطعه.

سماور جدید گازی

سازنده سماور

در سال 1829 سماور ملکوف در نخستین نمایشگاه عمومی محصولات تولیدی در سن پترزبورگ روسیه به مدال نقره رسید . در سال 1840 ، برای سماورهای با کیفیت بالا ، لوموف ، در بین اولین ها ، حق پوشیدن نماد دولت روسیه را به عنوان بالاترین پاداش داشت. در سال 1850 تنها 28 کارخانه تولو سماور وجود داشت که حدود 120 هزار واحد در سال سماور و بسیاری از محصولات مس دیگر تولید می کردند. کارخانه YV Lyalina در سال بیش از 10،000 قطعه سماور ساخت. کارخانه های IV Lo mov ، Rudakov ، برادران Batashev – هر کدام هفت هزار قطعه.

سازنده سماور

علت توسعه سریع ماهیگیری سماور چیست؟ اولا ، وجود منبع طبیعی ذخایر سنگ آهن. دوم – موقعیت جغرافیایی مطلوب و نزدیکی به مسکو. سوم – در بسیاری از مناطق روسیه تعداد استادان فلز به اندازه Tula وجود نداشت.

مناطق وسیعی از جمعیت دهقان استان ثبت نام خود را در ساخت سماور ادامه دادند. در روسیه ، تا قرن XIX ، تولا مقام اول این صنعت را بدست آورد. در سال 1890 ، فقط در استان تولا 77 کارخانه با تعداد کارگران 1362 اداره می شود. 74 کارخانه در تولا بوده است. هر کارخانه از سه تا 127 نفر شاغل است. در ولسوالی Tula – چهار کارخانه با تعداد کارگران از 4 به 40.

علامت تجاری – سماور

بیشترین تعداد کارخانه در تولا 50 مورد بود و همگی در زارشیه – محل بومی اسلحه سازان. در حال حاضر در آن زمان درباره سماور ضرب المثل های تکامل یافته:

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

” Самовар кипит – уходить не велит ” – “سماور در حال جوش است – نمی گذرد ” ،

” Где есть чай ، там под елью рай ” – “كجا چای است ، آنجا در بهشت ​​صنوبر وجود دارد”؛

همچنین آهنگ ها و شعرها

اخبار روزنامه استان تولا “برای سال 1872 (70 پوند) در این سماور نوشت:” سماور – یك دوست از خانواده ، دارو برای یك مسافر سرد … “تولا سماور با نفوذ در گوشه و کنار روسیه ، به نمایشگاه های تزیین تبدیل شد. هر سال از 25 مه تا 10 ژوئن از تولا تا رودخانه اوکا (تا سماورهای اواکا با اسب سوار می شوند) سماورهای منتهی به نمایشگاه نیژنی نوگورود عبور می کردند. مسیر رودخانه دارای چندین مزیت بود: ارزانتر بود و سماورها را به شکل اصلی خود نگه می داشتند.

سازنده سماور

در قرن XIX سماور به طور جداگانه در سن پترزبورگ ، مسكو ، در ولادیمیر ، یاروسلاول ، استان ویاكا شناخته شد . مقام اول در نمایشگاه ها توسط سماورهای باتاشف ، لالین ، بلوسووا ، گودکوف ، روداکوف ، یواروف ، لوموف برگزار شد . تولید کنندگان بزرگ ، به عنوان مثال لوموف ، ساموف ، مغازه های خود را در مسکو ، سن پترزبورگ ، تولا و شهرهای دیگر داشتند. هنگام حمل و نقل به نمایشگاه ها ، سماورها در جعبه هایی قرار داده شدند که ده ها محصول در اندازه ها و سبک های مختلف را در خود جای داده بود و با وزن آن به فروش می رسید. وزن ده سماور بیش از 4 پوند وزن داشت و 90 روبل قیمت داشت. هرچه سنگین تر بود یک سماور بود و بیشتر پول بیشتری برای آن فروخته می شد.

بسیاری از تخیل های خلاقانه روی بخش های فردی مستقل که شکل خارق العاده ای به دست آورده بود سرمایه گذاری کردند. به عنوان مثال ، سماور نقره ای نیکل ، سماور با دستگیره به شکل اژدها ، با انگور و سایر. با وجود تفاوت در هر طراحی و دکوراسیون ، مکانیسم کلیه سماورها یکسان بود.

هر سماور از اجزای زیر تشکیل شده است: دیوارها ، دایره پارچ ، گردن ، تابه ، دسته ، repeyka ، ساقه شاخه جرثقیل ، میله ها ، dushnichka ، podshishek ، pridelok چوبی ، صفحات داغ و شاخه ها. تسلط بر کاردستی یک سازنده سماور کار ساده ای نبود. این چیزی است که قدیمی به یاد می آورد ، سماور – ساخت روستای Maslovo – NG Abrosimov : “من در سن 11 سالگی به عنوان دانش آموز به عنوان سماور ساز شروع به کار کردم. سه سال و نیم وی تجارت را مطالعه کرد. برای دیوار (پوسته) مقدار مشخصی از برنج برش داده و سپس آن را درون یک استوانه می چرخانید و این فرم در 12 پذیرش هدایت می شود. برنج از یک طرف دندانهای خمیده ، و سپس یک چکش به درز اتصال وصل شده بود ، سپس به جعل حمل می شود. سپس استاد (navodilschik) عملیات بستن درز را با یک چکش و پرونده تکرار کرد و هر بار که آنیل را در جعل ثابت کردم. ما از استاد به استاد دیگر به smithy مختلفی رسیدیم و مشاهده کردیم که چگونه هر ماده سماور خود را می ساخت .بسیاری از شبهای عرق ریخته و بی خوابی ، که قبل از آن به منظور سفارش دیواری کارخانه برگزار می شود ، ساخته شده است. حتی پس از ساخته شدن سماور و زمانی برای ارائه به واسطه گهگاه نقص پیدا می شد. وقتی نقص پیدا شد کار برای هیچ چیز خرج نشد. کار سختی بود اما من آن را دوست داشتم. ساخت یک سماور از ورق برنجی ساده معجزه بود . “

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

تا همین اواخر ، نیکلاس جی . مجموعه ای از ابزارهایی را که اکنون به موزه ارسال می شوند نگه داشته است.

موجودی و مهارت یک سازنده سماور از پدر به فرزند دیگر منتقل شد ، همچنین سایش جایگزین جدید شد.

مبلغ خرید مجموعه ای از ابزارها بسته به تخصص تخصصی انتخاب شده در یک محصول ، در معرض نوسانات گسترده است. به عنوان مثال ، یک مجموعه از navodilschika کار 60 روبل است. این مجموعه شامل چندین Kobylin Stoynov ، پرونده ها ، قیچی ، فرم برای سبک razgranki ، اسب خلیج و چکش است.

مواد اصلی برای سماورها عبارت بودند از: مس مسی (برنجی) ، قرمز (آلیاژ مس -50 – 63٪ و روی -37-50٪) ، برنج قرمز (آلیاژ مس و روی -85-90٪ -10-) 15٪) بعضی اوقات سماور نقره ، طلا ، و حتی از نقره و نیکل نقره (آلیاژ مس -50 – 60٪ ، روی و نیکل -19-39٪ -13-18٪). سماور از توماساک ساخته شده 10 برابر بیشتر از قرمز (که از آلیاژ مس و روی -50-63٪ -37-50٪ ساخته شده است). آنها با هزینه ، زیبا ، مجلل راهی خانه های اشراف شدند. در سال 1850 سماور تومباک بسته به پایان ، هرکدام 25 تا 30 روبل هزینه داشت. اما بیشتر سماورها از مس سبز ساخته شده بودند.

Navodilschik – ورق مس را خم می کرد ، آن را لحیم می کرد ، و فرم مناسب را می ساخت. در یک هفته ، وی 6-8 قطعه قطعه (بسته به فرم) تهیه می کرد و به طور میانگین 60 سنت برای هر سهم دریافت می کرد.

تینکر – قرار دادن قلع در داخل سماور بود. او روزانه 60-100 قطعه انجام داد و به ازای هر سهم به 3 درصد رسید.

توکار – در حال تیز کردن دستگاه و سماور صیقل خورده بود (کارگر ، که دستگاه را چرخانده ( vertelschik ) 3 BR در هفته دریافت کرد). ترنر می توانست 8-12 قطعه در روز حک کند و 18-25 سنت برای هر سهم دریافت کند.

Fitter – در حال ساخت قلم ، جرثقیل و غیره بود (قلم – سماور تا 3-6 در روز) و برای هر جفت 20 سنت دریافت می کرد.

گردآورنده – در حال جمع آوری تمام قسمتهای فردی سماور ، شیرآلات لحیم کاری شده و غیره بود. در هفته از دوهزار سماور تشکیل شده و با 23-25 ​​سنت دریافت شده است.

پاک کننده – در حال تمیز کردن سماور (حداکثر 10 قطعه در روز) بود ، 10.7 سنت در هر سهم دریافت می کرد.

ترنر – در حال تولید مخروط های چوبی به درب و دسته (در روز – تا 400-600 واحد) بود و 10 سنت در هر صد دریافت می کرد.

سازنده سماور

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

این یک روند بسیار طولانی در ساخت سماور بود ، قبل از آنکه به شکلی ظاهر شود که در آن عادت کرده ایم ببینیم. قطعات مونتاژ و در کارخانه ها به پایان رسید. تولید قطعات به صورت خصوصی در خانه های کارگران انجام می شد. مشخص است که کل دهکده ها بخشی را تولید کرده اند. تحویل محصولات نهایی طی یک هفته و گاهی دو هفته انجام می شد. سپس محصولات به خوبی بسته بندی و توسط اسب ها تحویل داده شدند.

سماورها و قطعات آنها نه تنها در Thule بلکه در روستاهای اطراف نیز در شعاع حدود 40 کیلومتری شهر ساخته شده اند. بنابراین، جمعیت این روستا کمتر Prisada، خروشچف، Banin ، آسپن کوه، گورکن، ماسلو، میخالکوف منطقه تولا و روستا بسیار خوب، Torchkovo ، Skorovarovo و Glinische الکسینسکی شهرستان از نسلی به نسل بر شیلات سماور متمرکز شده است. در ساخت دیوارهای سماور ، استاد از نظر وزن مواد اولیه را از سازنده دریافت می کند ، وزن آن در سماور نگهداری می شود. این کار در کلبه های مسکونی در تمام طول سال به جز در تابستان ، هنگام انجام کار میدانی انجام می شد.

سماور توسط وروونسوف

Самовар угольный (жаровой، дровяной) 4 لیتر “Яйцо” г гранями، произведен в конце XIX века почетными гражданами Братьями Воронцовыми در Тулиъ، арт. 291209

زغال سنگ سماور (شعله ، چوب) 4 لیتر “تخم مرغ” روی لبه ها ، ساخته شده در اواخر قرن نوزدهم ، شهروندان محترم برادران ورونونسوف تول ، هنر. 291209 لیست

سماور توسط وروونسوف

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

Самовар угольный 4 же желтый “ваза” با гранями антикварный ، تولید شده در концеید ХIХ века фабрикой Н.А. Воронцова въ Тулъ ، арт.250744

زغال سنگ Samovar 4 l زرد “گلدان” با چهره های عتیقه ، ساخته شده در اواخر قرن نوزدهم کارخانه NA Vorontsov در Tula ، art.250744Listen

ساخت سماور یک کاردستی بود که خانواده ها یا فقط یک استاد واحد در آن حضور داشتند. هر سازنده سماور مشغول تولید سماور از سبک خود بود. دایره ، مشعل ، سینی ، کلاه و گردن که متداول ترین آنها تولید می شود – کارفرمایان بنیانگذار بقایای کارتریج های مس و گلوله بودند. در کل ، در این تولید 4-5 هزار صنعتگر و تعدادی کارخانه ریخته گری مس به کار رفته اند. بالاترین افزایش تولید سماور در تولا مربوط به سال 1880 است. در ارتباط با توسعه کارخانه های سرمایه داری سماور در قالب تولید سرمایه داری با کار آزاد بوجود آمد.

سازنده سماور

برجسته کارخانه سماور بزرگ، “پادشاهان سماور” – Lomov ، Batashev ، Teile ، Vanykiny ، Vorontsov ، Shemariny . سماورهای ساخته شده در این کارخانه ها از محبوبیت خاصی برخوردار بودند.

در اواخر قرن XIX در Thule بیش از 10 کارخانه با نام Batashev وجود داشت . اولین آنها مبتنی بر IG Batashev در سال 1825 است ، در حالی که بزرگترین کارخانه VS Batashev – در سال 1840 ظاهر شد. در سال 1898 ، منشور تصویب می شود ، انجمن کارخانه های بخار سماور با وراث Yegorov Batashev در Thule.

تولا کارخانه های سماور باتاشف. کارتهای عکس اوایل قرن XX.

این کارخانه جدید در اواخر قرن نوزدهم در Thule در خیابان Gryazevskoy (در حال حاضر خیابان Leyteyzena ، خانه شماره 12) ساخته شده است. این نخستین کارخانه سماور بخار در روسیه بود . در آغاز قرن XX وارثان کارخانه در مقابل باتاشف 54 سماور سبک مختلف تولید کردند. سماورس کارخانه باتاشف به ویژه جایزه گرفت. با شکوه سماورهای ” Batashevskie ” ، با بهترین کیفیت و به پایان رسید ، به سرعت فروخته شد و درآمد بیشتری را برای تولید کننده به ارمغان آورد. نه نمایشگاه روسیه در روسیه و خارج از کشور بدون تولید کارخانه باتاشف بدون Tula samovar می گذرد.

سماور توسط باتاشف

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

Самовар угольный (жаровой، дровяной) 0،5 литра угольный “яйцо” ، تولید در конце XIX века фабрикой А. Баташева в Тулъ، арт. 051514

ذغال سنگ سماور (شعله ، چوب) 0،5 لیتر زغال سنگ “تخم” ، در اواخر قرن XIX تولید کارخانه در توت A. باتاشف ، هنر. 051514

افرادی که مایل به شرکت در این نمایشگاه بودند موظف بودند چندین نمونه از انواع محصولات آن را ارائه دهند. تولید کنندگان ، که در نمایشگاه ها شرکت می کنند ، باید در این رویداد جوایز خود را دریافت کنند تا سماورهای خود را تهیه کنند. نمایشگاه ها متفاوت بود: این نمایشگاه که همه ساله از 15 ژوئیه تا 25 اوت برگزار می شود ، استانی ، شهرستان ، خصوصی و صنعت: هنری ، صنعتی ، هنری ، صنعتی ، کشاورزی و تخصصی که معمولاً هر سال در شهرهای مختلف برپا می شود. نمایشگاه همه روسیه (حدود 10 سال در شهرهای بزرگ مانند مسکو ، سن پترزبورگ ، نیژنیج نوگورود ، روسیه) و جهان بود. تولید کنندگان جوایز بهترین محصولات ارائه در نمایشگاه ها را دریافت کردند.

جوایز تولیدکننده غرور و غرور را برآورده می کند ، و نمونه هایی از مدال ها با تبلیغ یک محصول سماور برای تبلیغ محصولات. بیشترین جوایز مربوط به نمایشگاه های کشاورزی بود ، تقریباً همه محصولاتی که برای بررسی ارسال می شوند ، جوایز دریافت می کردند ، اما جوایز در نمایشگاه های ملی و بین المللی کمتر به آنها اهدا می شد. برای شرکت در این نمایش ها نیاز به شرایط زیادی دارد و بالاتر از همه ، بالاترین کیفیت آیتم ها و میزان تحقق هنری. در نمایشگاه های تمام روسیه و به شرط اطمینان از اینکه مواد ساختمانی برای موضوع ، روسی بوده و کارگران نیز با منشاء روس ، ساخت فنی یک کارخانه و زیبایی ساختمان هستند.

قطعه قطعه: مدالها را در دیواره مسکن چاپ می کند

جوایز برتر در نمایشگاه تمام روسیه نماد دولت است که توسط وزارت دارایی برای بهترین محصولات تولیدی کارخانه ای تصویب شده است. در نمایشگاه همه روسیه در نیژنی نوگورود در سال 1896 برای تولید وراث سماورهای باتاشف بالاترین جایزه را دریافت کرد. نماد چاپ و جوایز دیگر را می توان در وراث تجاری و سماور VS Batashev و سایر صنعتگران مشاهده کرد.

مدالهای یادبودی که از طرف N. Batashev برای شرکت در نمایشگاه های مختلف بدست آمده است :

شیکاگو 1893

پاریس 1889

لندن 1909

نیژنی نوگورود ، 1896

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

در نمایشگاه های هنری و صنعتی در وراث سماورس VS Batashev سه جایزه دریافت کرد: “Grand Prix” در سال 1903-1904 در سنت پترزبورگ در نمایشگاه بین المللی هنر و صنعتی در سال 1904 در یک نمایشگاه بین المللی در پاریس در سال 1911 در تورین و سه ذکر ناموس ، و بیش از 20 جایزه دیگر

بودجه موزه Tula samovar مجموعه بزرگی از کارخانه سماور سبک های مختلف VS Batashev و وراث او را در خود جای داده است. در میان آنها، سماور مس، 1870 – فلورانس گلدان ، بیضی فلز زرورق HOURSE ، مجموعه منحصر به فرد از سماور سوغات، که در خانواده سلطنتی در سال 1909. سماور تولید شد ساخته شده با مهارت زیادی در قالب یونانی گلدان، آینه عجیب و غریب، بیزانس عینک و یک توپ صاف. سماورها با قدمت 200 گرم بازیگری ، به فرزندان تزار نیکلاس دوم هدیه دادند: چهار دختر و یک پسر.

سماور توسط باتاشف

Самовар угольный (жаровой، дровяной) 1 литр желтый цилиндр، ساختве در 1904 году самоварной фабрикой преемников Н.Баташева во Тулиъ، 1-й Сортъ، арт. 245877

زغال سنگ سماور (شعله ، چوب) 1 لیتر سیلندر زرد ، ساخته شده در 1904 جانشین کارخانه های سماور N. N. Batashev در Tula ، طبقه اول ، هنر. 245877

در طی قرن ها سماورها سبک خود را تغییر می دادند. در پایان قرن XIX تعداد سبک ها به 165 رسید. با چنین ماهیت متنوعی از تولید ، فرآیند کاملاً مکانیزه غیرممکن بود. بنابراین ، تقریباً از همان ابزارهایی مانند گذشته استفاده شده بود: کوبیلین به شکل میله های آهنی با ضخیم شدن در انتهای جعل دیواره سماور ، هر کدام تا دو پوند وزن داشت. کابیلین اصطبل یا عمودی جعل سماورهای صاف ، گرد به سماور ، اسب باری برای razgranki samovar؛ آهن آلات لحیم کاری شده برای پارچه لحیم کاری شده با بدنه سماور؛ قیچی برش فلزی ، سیل ، کیت چکش ، تمبر برای تمبر سماور؛ قالب های آهنی برای تشکیل سماور.

تجهیزات و نیروی انسانی برادران کارخانه سماور باتاشف برای سال 1883 را می توان در مورد میزان فعالیت آنها مورد قضاوت قرار داد: چکش ، -500 ، -20 کوره ، حلقه -20؛ Kobylyn -300 ، -250 vise؛ دور موتور در -400 ، موتور بخار – یکی؛ قیچی -100 ، -50 کنه؛ تراش -42 ، -40 اینچ کارشناسی ارشد -125 ، -100 کارآموز ، دانشجویان -30 ، -45 کارگر. در طی سال کارخانه 6000 قطعه سماور به ارزش 42000 روبل ساخته شده است.

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

در نیمه دوم قرن XIX ، تولید تولا سماور در روسیه رتبه اول را کسب کرد. در سال 1890 در استان 77 کارخانه با 1،362 کارگر اداره شد. در هر یک از آنها 3 تا 127 نفر کار می کنند.

برای تبلیغات بهتر تولید کنندگان بزرگ لیست قیمت ها ، کاتالوگ ها ، پوسترها را تولید می کنند. این چیزی است که ما در یکی از پوسترهای NI باتاشف می خوانیم: “از بین بنگاههای موجود شرکت باتاشف Heir NG Batashev – NI Batashev اولین و قدیمی ترین در روسیه است و از سال 1825 به لطف کیفیتی که توسط کارخانه سماور کارخانه تولید شده است ، وجود دارد ، شرکت ما مدت هاست که از بهترین شهرت برخوردار بوده و بدین ترتیب تضمین می کند که سماورها با ننگ “باتاشف” نه تنها در روسیه بلکه در خارج از کشور نیز مورد نیاز بود. با دیدن موفقیت شرکت سماور شرکت ما ، Thule هر دو صنعتگر بزرگ و کوچک ظاهر شدند ، که از شباهت نام ها با شرکت ما استفاده می کنند ، شروع به جعل و تقلید از علائم برجسته ما کردند و به این ترتیب خریدار را گیج می کند. ما قادر به مقابله با این شر و نمی خواهیم از شركت خود در برابر تقلیدكنندگان بالقوه و جعل كنندگان رقیب محافظت كنیم ، ما در سال 1825 وزارت تجارت و محوطه های صنعتی را با این نام تجاری در نمایشگاه داریم.” فقط شرکت ما از سال 1825 وجود داشته است و هیچ یک از رقبا نمی توانند تقلید کنند و یک برند را جعل کنند. برای محصولات با کیفیت بالا ، بنیانگذار این شرکت در سال 1850 به پادشاهی پاداش داده شد ، نشان ملی و در سال 1855 عنوان ” تولید کننده دادگاه عالی امپراتوری وی “. به گفته مؤسس ، این شرکت به کار خود بی وقفه ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که این سماورها همچنان از محصولات با کیفیت همه رقبا برتر هستند. بنابراین به یک مارک با تصویری از آن توجه کنید ، در سماورهای محکم ” 1825 ” فقط قدیمی ترین کارخانه سماور روسیه در روسیه “.

در اواخر قرن نوزدهم ، رقبای اصلی باتاشف JF Kapyrzin و ورثه وی ، برادران شماری ، Vorontsov و دیگران بودند.

کارخانه های Samovar I. Kapyrzina در سال 1860 تأسیس شد. با آغاز قرن XX در وراث کارخانه بخار سماور JF Kapyrzina حدود 100 سبک سماور سبک از 2 تا 80 لیتر تولید می کند. در میان آنها سماورهای الکلی ، خرید ، مسافرت های قابل حمل ، تجهیزات متصل – مانند “غذاها”.

از سال 1887 کارخانه برادران شماریان فعال بود. در سال 1899 ، با هدف غنی سازی بیشتر برادران شماری در توافق نامه ای برای تأسیس یک خانه بازرگانی به توافق رسیدند . آنها سماور را در شهرهای مختلف روسیه فروختند و تأمین کنندگان اعلیحضرت شاه پارس بودند . برادران شمارینی در سال 1889 در نمایشگاه جهانی در پاریس عضو شدند ، سماور در سال 1901 در گلاسکو مدال نقره ای بزرگ اعطا کرد و دیپلم افتخار دریافت کرد. از ابتدای قرن بیست و یکم این کارخانه بزرگترین شهر از نظر تولید و تعداد کارگران است و پس از وراث کارخانه در مقابل باتاشف رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. در کارخانه در سال 1913 مشغول به کار 740 نفر بودند. هر روز این کارخانه تولید می کرد تا 200 سماور.

در کنار کارخانه های بزرگ کارخانه های کوچک زیادی نیز وجود داشتند. بنابراین ، کارخانه ریحان گودکوف ، در سال 1878 تاسیس و هفت نفر کار کرد. کارخانه Timothy Puchkova در سال 1879 ، با استخدام 14 نفر ، در حال تکامل کارخانه 100 سماور به میزان 6500 روبل نقره در سال بود. روزانه 5 تا 6 سماور معمولی به صورت دستی مونتاژ می شدند.

مواد اولیه توسط تولید کنندگان در اندازه های بزرگ در مسکو ، سن پترزبورگ ، نیژنی نوگورود ، بعداً در کلچوینسکی خریداری شد. توسط تاجران کوچک – در تولا.

برای فروش سریع محصولات خود ، تولید کنندگان اغلب برای تزئین محصولات خود به ترفندهای مختلف متوسل می شوند. بنابراین ، نمایی ، با به دست آوردن یک گواهی از شایستگی ، که یک سالگرد دو سر بود ، محصولات زیادی را بر روی این کشور قرار داد. تصور عمومی دریافت کنید که این غرفه دار یک جایزه است – نشان ملی؛ هرچه “برنده” تر باشد – جلال تولید کننده بیشتر است.

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

علائم مشخص شده سماور توسط وزارت تجارت ثبت شده است. تولیدکننده ، داوطلبانه تمبر سماور را آورده و در معرض جریمه یا حبس برای مدت چهار تا هشت ماه قرار داده است. مجازات و سازنده ، کالاهای فروخته شده یا سماور را با استفاده خودسرانه توسط ننگ تنظیم کنید. اما در تعقیب سود ، کارآفرینان به ارتکاب جعل ادامه داده اند. پرونده های جنایی که منجر به سماور با تمبرهای تقلبی شده بود نابود شد و مالکان جریمه شدند.

تکامل – از کتابچه راهنمای کاربر به مکانیک:

پیشرفت های فنی در طول توسعه تولید سماور اتفاق می افتد: کار دستی به تدریج توسط موتورهای مکانیکی جایگزین می شود ، و در دهه 80 قرن نوزدهم ، در کارخانه های بزرگ سماور از موتورهای بخار و بخار استفاده می کردند ، گذار به تولید لامپ های مهر زنی ، کلاه برخی از تولید کنندگان از خدمات کارخانه کارتریج استفاده می کردند که دارای مطبوعات قدرتمندی بود. در سال 1908 یک چهارم کارخانه Tula به موتورهای مکانیکی مجهز شده بود. ظهور ماشین آلات باعث افزایش کیفیت و تسریع در روند کار شده است ، اما شرایط کار کمی تغییر کرده است و در برخی از مغازه ها هوا آلوده تر می شود ، بوی مواد شیمیایی سمی مورد استفاده در محصولات تمیز کننده ، گازهای حاصل از موتورهای احتراق داخلی را اضافه می کند.

استاندارد سازی یک سماور

تمایل به کاهش هزینه های تولید منجر به استاندارد سازی شکل های سماور شده است. تکثیر شیشه به اصطلاح سماور ، قلع. سهولت تولید ، اما در همان تواضع و لطف سماور متفاوت است که برای مصرف کننده انبوه در نظر گرفته شده است. با 80 سال از قرن XIX سماور با نیکل پوشانده شد. چنین سماورهایی که مانند آینه می درخشید ، علاقه خریداران را به خود جلب کرده و با نمایشگاه نیژنی نوگورود به قلمروهای مختلف منحرف می شوند.

در همین حال ، اواسط قرن XIX چای از یک سماور در روسیه به یک سنت ملی تبدیل شد. سماور علی رغم هزینه بسیار بالا ، به خانواده کارگر و دهقانی نفوذ کرد و به یک ویژگی مهم در هر خانه روسی تبدیل شد. سماور نه تنها در خانه استفاده می کرد. در جاده و سرگرمی گرفته شد. سماورهای جاده ای از نظر فرم غیرمعمول ، در حمل و نقل راحت بودند (پیچ های پیچ قابل جابجایی ، قلم های مجاور دیوار). به شکل آنها چند وجهی ، مکعبی و گاهی استوانه ای هستند. در تولا در نیمه دوم قرن نوزدهم، مانند کارخانه سماور تولید Pelagei Gudkov و وارثان ایوان Kapyrzina .

در نیمه دوم XIX – اوایل قرن XX ، بسیاری از جزئیات سماور مانند جرثقیل ، dushnichki ، مخروط ها را می توان در فروشگاه ها ، مغازه ها به عنوان آماده برای بازاریابی خریداری کرد. در جرثقیل ها و سایر جزئیات سماور اعداد اول ، دوم ، سوم و غیره را می یابیم که اندازه آنها را نشان می دهد. و اکنون ، این شماره ها را می توان در سماور آن دوره یافت.

در اواخر XIX – XX اوایل قرن، انواع جدیدی از سماور وجود دارد – نفت سفید ، سماور ” Parichko کارخانه” و برنج سماور Chernikov با طرف دستگاه لوله. در جدیدترین وسیله چنین ، حرکت هوا افزایش یافته و به آب جوش سریع تر کمک می کند.

سماور اجرا بر روی نفت سفید در سال 1870 تاسیس شد توسط پروس آسیاب شهروند رین گولد Teile ، و آنها را تنها در تولا ساخته شده است. این سماور در آنجا که نفت سفید ارزان به خصوص در قفقاز وجود داشته باشد ، تقاضای زیادی پیدا کرد . سماورهای نفت سفید که در خارج از کشور فروخته می شوند.

سماور توسط تیل

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

Самовар банка- керосиновый 4 литра، Фабрика Б.Г. Тейле с сыновьями ، арт. 279574

بانک سماور 4 لیتر نفت سفید ، کارخانه BG Teile به همراه پسران خود ، Art. 279574

در سال 1908 یک برادر آسیاب بخار شهدات و K ° یک سماور را با کوزه قابل جابجایی – سماور پاریچکو تولید کردند . این توسط مهندس AY Parichko اختراع شد ، که حق ثبت اختراع خود را به شهداتو و K ° فروخت. در صورت تبخیر آب کاملاً مانند سماورهای معمولی ، این سماورها در برابر آتش مقاوم بودند. از طريق دستگاه خاكستر فوقاني و قابليت كنترل هوس آب در آنها براي مدت طولاني داغ است. و تمیز کردن آنها یک کار راحت بود آنها روی زغال سنگ ، الکل و سایر سوخت ها کار می کردند. روزنامه Tula شهرت “برای 1908 به نام سامووار ” Parichkoبه عنوان یک اختراع برجسته ، به عنوان یک هدیه خوب برای تعطیلات. این سماور که در این موزه نگهداری می شود ، دارای مهر و موم است: “سماور پاریچکو” – تنها چیزی که در تولید جهانی کارخانه های بخار سماور بخار برادران شهد و K ° وجود دارد. “

سماورهای ساخته شده توسط دستان طولا – اینها آثار هنری واقعی است و ما می توانیم آنها را به اشیاء هنری کاربردی اختصاص دهیم. سرشماری سالهای 1912-1913 در تعداد کارخانه های سماور در تولا 50 نفر بود که میزان تولید سالانه 660000 سماور بود.

انقلاب
انقلاب سال 1917 تغییرات خاص خود را به همراه آورد. در این دوره صنعت سماور تقریباً متوقف شده است. در سال 1918 ، تولید سماور به دنبال ملی شدن شرکتها بود. بنابراین ، وراث کارخانه VS Batashev به Tulpatronzavoda منتقل شدند . در سال 1919 ، Thule کارخانه های انجمن دولتی سماور را با یک مرکز تولید در کارخانه سابق Batashev تشکیل داد.

يكي از شركت هاي بزرگ ، براساس كارخانه سماور شمارييني ، به كارخانه لنين ، سماور هايي كه در تولا بهترين محصول بودند ، بدل شده است . این کارخانه از سال 1922 تا 1931 به تولید سماورها ادامه داد. در این کارخانه 700 کارگر مشغول به کار بودند ، ماشین آلات ، کوره های کک معرفی شدند که 50٪ پس انداز زغال چوب را به همراه داشت. کار دستی به تدریج مکانیزه می شود. در ژانویه سال 1925 ، این کارخانه حدود 3000 سماور تولید می کند.

سماور جالب توجه در این کارخانه یکی از گنجایش 50 لیتر با یقه RSFSR و کتیبه: “RSFSR TGSNH Tultorg ، کارخانه 1 تولا سماور لنین ، 1923”. با این حال ، بیشتر سماور در آرتل ها تولید می شد. بنابراین، در روستای Skorovarovo الکسینسکی منطقه آرتل “سرعت” نامیده می شد؛ در روستای Fedorivka منطقه Leninsky – سازنده سماور؛ “در پریسادای پایین- “منشور” ، در روستای خروشچف – “تولا سماور”. “در Tula:” پیشرفت “،” آینده ما “،” شخم زن سرخ. تعاونی سماورس “آینده ما” در سال 1923 در نمایشگاه کشاورزی تمام روسیه به دلیل تولید ساخت عالی ، با کیفیت عالی و بهترین سبک موفق به دریافت دیپلم درجه اول شد. یک سماور با صدور این تعاونی ، ما می توانیم تمبر را بخوانیم: ” کارخانه های سماور اول تعاونی تعاونی ، موفق به دریافت دیپلم درجه I” . تولید سماور در تولا پس از انقلاب تا دوره NEP افزایش یافت.

جنگ جهانی دوم
در طول جنگ جهانی دوم ، تمام کارخانه های این شهر برای تولید نظامی مجددا توسعه یافته اند. در طول جنگ ، تقریباً همه آنها در دفاع از شهر در برابر پیشروی نیروهای آلمانی ، به فرماندهی گودریان ، که نتوانستند تولا را تصرف کنند ، نابود شدند.

پس از جنگ جهانی دوم ، تولید Tula samovar وارد مرحله جدیدی از توسعه شد. در تولا ، در 50 سالگی ، تمام شرکتها در یک کارخانه ” Shtamp ” متحد شده و کل تولید به یک شهر منتقل شده است.

سماور توسط Shtamp

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

Самовар угольный 8 же желтый конус граненый، تولید در سال 1930 г. تورا

برش مخروط زرد 8 لیتری Samovar ، زنی ساخته شده در سال 1930 توسط Tula Trustpromtorg Trust Industrial and Commercial Tulpromtorg ، art.230832 Samovar به طور کامل در TulListen در “Shtamp” ترمیم شد

در آن زمان ، فناوری بسیار جلوتر رفت. کار بر روی بهبود تولید سماور ادامه دارد. قلم های قبلی سماورهای قلم پرچین ، این کار اکنون با جوشکاری ، جرثقیل انجام می شود و همچنین به بدنه جوش داده می شود. تمام قطعات از سماور از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند: برنج ، آهن ، فولاد و پلاستیک. تکمیل شده در برنجی ، به منظور محافظت در برابر خوردگی و ظاهر تزئینی ، سماورها در معرض آبکاری نیکل بر روی سطح بیرونی و لحیم کاری در سطح داخلی قرار می گیرند. مدت ضمانت سماور – 10 سال. توجه ویژه ای به نمایشگاه سماور نمایشگاه شده است.

سماور ” Дружба Народов ” “دوستی با ملل” به شکل گلدان ساخته شده است. دستگیره های آن به شکل برگ های انگور روی دیوار ساخته شده است – پوشش های محدب جمهوری های اتحادیه.

در سماور “Избушка” “خانه” (بله ، کسی که روی پاهای مرغ است) فقط برای بازیگران ، براکت ها و مهمات بازیگران شده است.

سماور “Миру Мир” “صلح به جامعه”: بدن آن “زمین” است با موازیان متنوع و نصف النهار. چه چیزی زمین ما را حفظ می کند؟ روی کار بشر. در پایه بدن – کارگران پیش بند ، با چکش در دستان خود. این سیاره با گوشهای زرد در آغوش گرفته شده است. بالای همه چیز – کودکان. آنها محکم دست می گیرند. کار عالی!

سماور “Лесная Быль” “جنگل داستان” شكارچی و خرس را به تصویر كشید.

سامووار “600 سال نبرد کولیکووو” ارتشهای سربازان روسی را به تصویر می کشد.

“جهان به جهان” سماور با گوشهای گندم با برگ بلوط تزئین شده است.

تولا سماور بارها و بارها در نمایشگاه های داخلی و بین المللی مدال هایی کسب می کرد و این نشان از محبوبیت زیادی در کشور ما و خارج از کشور دارد. در سال 1973 و 1978 در موزه منطقه ای تولا گذشته و با موفقیت بزرگ نمایشگاه Tula samovar را برگزار کرد. در سال 1979 ، سماور از مجموعه موزه ها از نمایشگاه ملی لندن در سال 1983 بازدید کرد – در پاریس و روم در نمایشگاه “چای روسی” ، در 56 کشور در سراسر جهان Tula samovar شناخته شده است.

کارخانه ماشین سازی “Shtamp” نام BL Vannikova – شرکت پیشرو سماور تولیدی کشور. 28 نوع از برق ، چوب – سوختن سماور تولید “Shtamp”، ظرفیت 1.5، 2، 3، 5، 7، 9 لیتر، و همچنین میان وعده – 45 لیتر است. گیاه چندین نوع سماور جدید ایجاد کرد. در سال 1964 یک سوغات سماور ” Yasnaj Polyana ” با ظرفیت 125 گرم ، ارتفاع 13 سانتی متر تولید کرد. این سبک کپی کاهش یافته از مبدأ سماور تولیسوی 56 برابر است. سماور منشأ تولستوی در موزه املاک نویسنده بزرگ واقع شده است.

سماور توسط Shtamp. بازتولید شده از سماور تولستوی

Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

Сувенирный старинный угольный самовар оригинальной формы. На самоваре гравировка “Ясная поляна”. самвар изготовлен из латуни، ручная роспись. Высота самовара 10 см. C 1960-х годов «Штамп» выпускает серию таких сувениров на 125 граммов воды. Сувенир представляет собой уменьшенную копию самовара، хранящегося в музее-усадьбе «Ясная Поляна»، который принадлежал такгда семье Л. Н. توالتو Объем оригинала 7 литров.

هدیه سماور زغال سنگ باستانی با شکل غیرمعمول. در حکاکی سماور Yasnaya Polyana. سماور از جنس برنجی است که به صورت دستی ساخته شده است. “Shtamp” از 10 سانتی متر ارتفاع سماور C 1960 ، مجموعه ای از این محصولات را تا 125 گرم آب تولید می کند. سوغات یک نسخه کوچکتر از سماور است که در موزه “Yasnaj Polyana” که زمانی متعلق به خانواده LN Tolstoy بود ، ذخیره می شود. حجم اصلی 7 لیتر.

در سال 1977 ، یک نوع جدید از سماور را به دست آورد – ترکیبی. این ترکیب از سماور حرارتی و برقی است ، ظرفیت آن 5 لیتر است. این می تواند آب و استفاده از الکتریسیته و ذغال سنگ و کیندلینگ را جوش دهد. یک سماور خوب در آپارتمان و یک dacha در حومه شهر. از سال 1990 این گیاه به نقاشی هنر تسلط داشت. در حال حاضر ، کارخانه ماشین سازی “Shatmp” به کارخانه ایالتی فدرال “Shatmp” تغییر نام یافت. مجموعه سماور که قبلاً در کارخانه واقع شده بود ، هم اکنون ساختمان خاص خود را دارد که در قلب شهر و در نزدیکی دیوارهای تولا کرملین واقع شده است.

موزه “Tula Samovar” مجموعه بزرگی از Tula samovar دارد که دائماً به روز می شود. سالها می گذرد اما سماور پیری نمی کند. سنت نوشیدن چای همچنان ادامه دارد.

ترجمه شده توسط لاریسا ویلنسکی 2010 همه حقوق محفوظ است

منبع اصلی http://samovar.holm.ru/istr01_r.htm

عکس های سماور از این منبع گرفته شده است: http://www.samovary.ru/good/711

آگهی ها
Powered by wordads.co
بارها تبلیغ دیده می شود
غیر مرتبط
توهین آمیز
محتوا را پوشش می دهد
شکسته شده
گزارش این آگهی

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum turkuaz korsan taksikuşadası escortsu tesisatçısıTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeGüvenilir Mobil Ödeme Bozdurma