مشخصات دوربین عکاسی DSLR برای خرید

از نظر عملی: هنگام شروع کار با دوربین ، اندازه گیری متوسط ​​یا با وزنه مرکز نقطه شروع خوبی است. آنها هر دو اندازه گیری نسبتاً مطلوبی از قرار گرفتن در معرض مورد نیاز را ارائه می دهند و اگر شما یک حالت را انتخاب کنید و به آن بچسبید ، به زودی خواهید فهمید که چه صحنه ای در معرض دید قرار می گیرد (یعنی خیلی تاریک) یا بیش از حد در معرض (یعنی به نور). در مقایسه با نحوه مشاهده آن با چشمان خود.

اما اگر صحنه ای در معرض دید بیش از حد باشد ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ اینجاست که جبران مواجهه وارد می شود.

مطالعه بیشتر: راهنمای مبتدیان برای حالت های اندازه گیری خرید دوربین عکاسی DSLR

جبران نوردهی
به طور کلی در یک دکمه کوچک +/- در نزدیکی کرکره مشاهده می شود ، این یکی از کارکردهای مفید برای یادگیری نحوه استفاده است. این امکان را به شما می دهد که دوربین های پیش فرض خواندن متر را افزایش یا کاهش دهید تا روشنایی واقعی یک صحنه را به خود اختصاص دهید.

evbutton.jpg
اگر صحنه ای حاوی تن های روشن و درخشان بسیار تاریک است ، به عنوان مثال ، یک صحنه برفی سفید روشن (که به طور معمول توسط سیستم اندازه گیری پیش فرض به 18٪ خاکستری کاهش می یابد) ، می توانید از جبران نوردهی مثبت استفاده کنید تا به دوربین اطلاع دهید. که صحنه باید سبک تر از خاکستری میانه باشد.

جبران مواجهه
بره ای بهاری که در جلوی یک تپه برفی پرید. سمت چپ: مستقیم از دور دوربین است ، با برف مانند خاکستری. سمت راست: با 2+ جبران قرار گرفتن در معرض متوقف می شود (اضافه شده در پردازش پست) پس زمینه برفی روشن باعث شد دوربین من نزدیک به دو توقف این صحنه را تحت الشعاع قرار دهد ، که می توانست با جبران مواجهه با دوربین اصلاح شود.

برعکس ، اگر صحنه ای حاوی تن های تیره باشد و بیش از حد سبک باشد ، به عنوان مثال ، یک صحنه تاریک شب (که به طور معمول توسط سیستم اندازه گیری پیش فرض به 18٪ خاکستری افزایش می یابد) ، می توانید از جبران قرار گرفتن در معرض منفی استفاده کنید تا به دوربین اجازه دهید. بدانید که صحنه باید تیره تر از خاکستری میانه باشد.

خواندن بیشتر: چگونه می توان از جبران نوردهی استفاده کرد تا از تصاویر بهتر در معرض دید استفاده کنیم.

  1. در مورد تمرکز یاد بگیرید
    صرفنظر از اینکه از حالت عکاسی استفاده می کنید یا ISO را تعریف می کنید ، احتمال وجود یک سوژه از تصویر شما که می خواهید در آن تمرکز کنید وجود دارد. اگر این تمرکز حاصل نشود ، تصویر همان چیزی نخواهد بود که شما می خواهید.

حالت فوکوس خودکار
DSLR دارای طیف وسیعی از حالت های فوکوس خودکار است ، اما برای سادگی ، دو مورد که مهمترین آنها را درک می کنیم AF-S و AF-C هستند

AF-S – فوکوس-تک. این بهترین استفاده در هنگام گرفتن عکس از موضوعات ثابت مانند پرتره از افراد ، مناظر ، ساختمانها و غیره است. وقتی شاتر را نیمه فشار می دهید ، تمرکز در زمانی که دکمه را پایین نگه دارید ، در آن نقطه به دست آمده و قفل می شوید. اگر می خواهید برای فوکوس تغییر کنید ، باید دکمه را آزاد کنید ، دوباره پیشنهاد دهید و دوباره دوباره فشار دهید.

AF-C – فوکوس خودکار – مداوم. این حالت به بهترین وجه در هنگام عکس گرفتن از اقدامات یا جابجایی موضوعاتی مانند ورزش و حیوانات وحشی استفاده می شود. هنگامی که شاتر را نیمه فشار دهید ، تمرکز بر روی یک موضوع خاص به دست آمده و قفل می شود. هنگامی که آن سوژه حرکت می کند ، فوکوس با آن تنظیم می شود ، تا زمانی که عکس گرفته شود ، تمام وقت را مجدداً متمرکز می کنید.

(این حالت ها نباید با سوئیچ های AF / MF در لنز اشتباه گرفته شود ، جایی که AF مخفف فوکوس اتوماتیک است و MF مخفف فوکوس دستی است.) اگر می خواهید لنز خود را به صورت دستی متمرکز کنید ، این سوئیچ بسیار مهم است. استفاده از حالت های فوکوس خودکار که در بالا مورد بحث قرار گرفته است ، اطمینان حاصل کنید که لنز در AF تنظیم شده است).

مطالعه بیشتر: درک حالت های فوکوس

تمرکز نقاط
هر دو حالت فوکوس به آنچه به عنوان نقاط تمرکز معروف هستند تکیه دارند. وقتی منظره یاب را مشاهده می کنید ، باید تعدادی مربع / نقاط پوشیده از صفحه را مشاهده کنید. هنگامی که شاتر را نیمه فشار می دهید ، باید ببینید یکی از این مربع ها به رنگ قرمز برجسته است. این نقطه تمرکز فعال است ، و آن موقعیت در قاب است که دوربین روی آن متمرکز است. منظره یاب با 9 نقطه تمرکز در زیر نشان داده شده است:

نقاط تمرکز
DSLR های جدید می توانند با بیش از 50 نقطه فوکوس عرضه شوند و وسوسه این است که آن را در انتخاب نقطه فوکوس کاملاً اتوماتیک رها کنید ، با این فکر که دوربین قادر به انتخاب نقطه تمرکز صحیح است. با این وجود ، شما فقط می دانید که می خواهید روی آن چه چیزی تمرکز کنید ، و راهی بهتر از اطمینان از موضوع در فوکوس از استفاده از یک نقطه فوکوس ، و قرار دادن آن نقطه تمرکز بر روی موضوع وجود ندارد.

خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>