مطبوعات برای ممنوعیت کتاب در مدارس تگزاس در حال گسترش به کتابخانه های عمومی هستند

[ad_1]

هنگامی که کتابخانه کانتی لانو به مدت سه روز در این هفته بسته می شود، از روز سه شنبه، برای تعطیلات نخواهد بود.

درعوض، گروهی متشکل از شش کتابدار در این شهرستان کوچک در تگزاس مرکزی به دستور دادگاه کمیساریای شهرستان لانو، “بررسی عمیق” هر کتاب کودکان در کتابخانه را انجام خواهند داد. ماموریت آنها این خواهد بود که اطمینان حاصل کنند که همه مطالب خواندنی برای خوانندگان جوانتر شامل موضوعات مناسب سن است. بخش جدیدی «جوان بزرگسالان پلاس» به کتاب‌هایی که برای مخاطبان نوجوان مسن‌تر نوشته شده‌اند، اضافه می‌شود.

بسته شدن سه روزه سیستم کتابخانه در کانتی لانو، در حدود 80 مایلی شمال غربی آستین، همچنین به معنای تعطیلی موقت پورتال مجازی آن از طریق ارائه دهنده کتاب آنلاین Overdrive است.

ران کانینگهام، قاضی شهرستان لانو، گفت: «من فکر می‌کنم این به همه والدین بستگی دارد، چه کتابخانه مدرسه یا یک کتابخانه عمومی، مطمئن شوند که این مطالب برای کودکان نامناسب نیست.


فشار جامعه لانو برای بررسی دقیق انبوه کتاب‌ها در کتابخانه محلی، دو ماه پس از آن است که یک قانونگذار تگزاس برای اولین بار درج بیش از 850 کتاب در مورد نژاد، برابری یا جنسیت در کتابخانه‌های مدارس دولتی را زیر سوال برد.

و Llano County تنها جامعه ای در تگزاس نیست که سوالات سخت تری می پرسد.

افزایش شکایت از کتاب در کتابخانه های عمومی

کتابخانه‌های عمومی محلی در تگزاس، از جمله کتابخانه‌های ویکتوریا، ایروینگ و تایلر، با چالش‌های زیادی از سوی مردم محلی مواجه هستند. اگرچه چالش کتاب چیز جدیدی نیست، اما در ماه‌های اخیر شکایت‌ها از کتاب‌های کتابخانه‌ای افزایش یافته است. به گفته انجمن کتابخانه تگزاس، این واقعیت که پس از سؤالاتی در مورد محتوای کتابخانه مدرسه، این آمار در حال افزایش است، بیش از حد تصادفی به نظر می رسد.

وندی وودلند، مدیر حمایت و ارتباطات TLA، درباره تحقیقات اواخر اکتبر در مورد مواد مطالعه کتابخانه مدرسه که توسط نماینده ایالتی مت کراوس به عنوان رئیس کمیته امور عمومی راه اندازی شد، گفت: “فکر می کنم قطعا آن را تقویت کرد.” سوالات مجلس نمایندگان بررسی نمایندگان

در پاسخ به پرسش کراوز، فرماندار گرگ ابوت با آژانس آموزشی تگزاس مشورت کرد تا در مورد وجود «کتاب های مستهجن» در مدارس تحقیق کند. در هفته های بعد، مناطق مدرسه ای در سراسر ایالت بازبینی مجموعه کتاب های خود را آغاز کردند و مقامات دولتی شروع به تحقیق در مورد دسترسی دانش آموزان به محتوای نامناسب کردند.

با توجه بیشتر ساکنان به کتابخانه‌های محلی، انجمن کتابخانه‌های ایالتی خط تلفنی برای مشاوره همتایان برای کتابداران راه‌اندازی کرد تا از دیگرانی که با چالش‌های کتاب آشناتر بودند حمایت کنند.

«یک کتابخانه می تواند یک یا دو کتابخانه داشته باشد [book challenges] وودلند گفت: در دو سال یا بیشتر، برخی از کتابداران هرگز با چالش مواجه نشده اند. بنابراین این بسیار نادر و بسیار غیرعادی است و با چالش‌های گذشته متفاوت است.»

دینا ویلیامز کاپون در ویکتوریا، در حدود 100 مایلی جنوب شرقی سن آنتونیو، می‌گوید که تعداد شکایات کتاب بالاترین میزانی است که او در نزدیک به 13 سال حضور در کتابخانه عمومی ویکتوریا دیده است.

در ماه آگوست، ویلیامز-کاپون، مدیر خدمات کتابخانه ای ویکتوریا، گفت که دفتر او حدود 40 درخواست رسمی برای بررسی کتاب‌هایی دریافت کرده است، که عمدتاً کتاب‌هایی برای کودکان و نوجوانان هستند و موضوعاتی از همان …sex روابط، تمایلات جنسی و نژاد.

پس از اینکه ویلیامز کاپون و کارکنانش درخواست‌ها را بررسی کردند، تصمیم گرفتند کتاب‌ها را در کتابخانه نگهداری کنند. ویلیامز-کاپون گفت، ساکنانی که این شکایات را ارائه کرده اند، اصرار دارند و از این تصمیم به هیئت مشاوران کتابخانه برای حدود نیمی از کتاب ها شکایت می کنند.

چهارشنبه گذشته، هیئت مدیره کتابخانه رای به عدم حذف کتاب از قفسه کتابخانه داد.

ویلیامز کاپون گفت: “فکر نمی کنم خطری برای پرسیدن سوال و گفتگوی مدنی و یادگیری از یکدیگر وجود داشته باشد.” “من فکر می کنم خطر زمانی است که ما این ایده کلی را از دست بدهیم که چه کسی بخشی از جامعه ما است و نیازهای برخی از اعضای جامعه ما می تواند بسیار متفاوت از آنچه ما فکر می کنیم نیازهای شخصی خود یا نیازهای خودمان است. “

یکی از ساکنان ویکتوریا که اصرار داشت کتاب‌ها را حذف کند، سیندی هرندون بود.

هرندون 64 ساله گفت: “هیچ چیزی در هیچ جامعه ای علیه کسی وجود ندارد.” «من نسبت به آنها احساس کینه یا بی احترامی نمی کنم. این فقط در مورد محافظت از کودکان و قرار دادن آنها در معرض چیزهایی است که در حال حاضر واقعاً نیازی به دیدن آنها ندارند.”

یکی از کتاب‌هایی که او می‌خواست حذف شود، «فلامینگوی سیاه» دین آتا بود، رمانی درباره بلوغ یک نوجوان همجنس‌باز که به هنرمندی عزیز تبدیل شد.

پس از خواندن این کتاب، هرندون گفت که با آن مخالف است زیرا فکر می‌کرد که این کتاب «کودکان را به ویژه در سبک‌های زندگی جایگزین جنسیت می‌بخشد و آنها را وادار می‌کند که فردی غیر از آنچه به دنیا آمده‌اند باشند».

یکی دیگر از ساکنان ویکتوریا، امی گارول، به سایر ساکنان پیوست و گروه فهرست آنلاین کتابخانه را جستجو کردند. گارول گفت که آنها فهرستی از بیش از 200 کتاب را که نامناسب می دانستند، از کتاب های مصور گرفته تا کتاب هایی برای جوانان تهیه کردند. خود گارول دو درخواست برای حذف کتاب های «اگر دخترت بودم» مردیت روسو و «ریک» اثر الکس جینو را ارائه کرد.

گارول که خود را محافظه‌کار توصیف می‌کند و یک پسر 9 ساله و یک دختر 13 ساله دارد، گفت که بسیار مراقب محتوایی است که آنها مصرف می‌کنند.

گارول، 43 ساله، گفت: “هدف من واقعاً محافظت از کودکان در جامعه ما به عنوان یک کل است، نه فقط از فرزندان خودم.” “امیدوارم که [the library] او می بیند که ما سعی نمی کنیم کتاب هایی را که سعی در محافظت از فرزندان ما دارند سانسور کنیم. منظورم این است که کتابخانه یکی از آخرین جاهایی بود که می توانستیم احساس امنیت کنیم.

فرآیند چگونه کار می کند و چرا نتیجه معکوس می گیرد

کتابخانه های عمومی محلی توسط دولت تنظیم نمی شوند. در عوض، آنها معمولاً بخشی از بودجه شهرستان یا شهر هستند که توسط مالیات دهندگان محلی تأمین می شود.

ویلیامز-کاپون، مدیر خدمات کتابخانه ای در ویکتوریا، نحوه انتخاب کتاب ها را در وهله اول توصیف کرد و روند کتابخانه او در اکثر موارد معمول است. اعضای کارکنان فهرست‌های پرفروش‌ها و برندگان جوایز ادبی را مرور می‌کنند. آنها مجلات ادبی را اسکن می کنند. کارکنان کتابخانه همچنین ارزیابی می کنند که بازدیدکنندگان چقدر عناوین یا موضوعات خاص را برای تعیین خریدهای آینده بررسی می کنند.

قوانین برای کتابخانه های عمومی، از جمله شکایات در مورد محتوا، در سطح محلی تنظیم شده است.

وودلند، سخنگوی TLA، گفت: وقتی یکی از افراد محلی کتاب را به چالش کشید، “فرآیندی” برای رسیدگی به این شکایت وجود دارد. این فرآیند معمولاً به صورت مکتوب توسط مقامات محلی با مشارکت کارکنان کتابخانه انجام می شود.

اما در این چالش‌های اخیر، شکایت‌هایی از سوی برخی از افراد محلی مبنی بر اینکه این فرآیند می‌تواند به کارکنان کتابخانه مزایای زیادی بدهد، وجود داشته است.

“Jack of Hearts (و سایر قطعات)” اثر ال سی روزن، که یک نوجوان همجنس گرا را دنبال می کند که یک نوجوان را شروع می کند. sex ستونی از پندها در ایروینگ و جاهای دیگر چالش هایی را به خود دیده است.

با اصرار ساکنان محلی، اعضای شورای شهر به دقت در مورد نحوه رسیدگی کتابخانه عمومی ایروینگ به شکایات علیه کتاب‌های ذخیره شده در کتابخانه‌های خود توضیح داده شدند. پس از اینکه کتاب به «درخواست بازبینی» ارسال شد، که شامل بررسی اولیه و تجدیدنظر کارکنان بود، در گردش باقی ماند.

ریک استوفر، شهردار ایروینگ، گفت که کتاب را به طور کامل خوانده است و اگرچه علاقه خاصی به بخش‌هایی از کتاب ندارد، اما نیاز آن را درک کرده است.

استوفر در جلسه ای در 14 اکتبر گفت: “اگر کل کتاب را بخوانید، به شما می گوید که می توانید با فردی همجنس رابطه عاشقانه داشته باشید.” «آنها همه چیز را دوست نخواهند داشت. این چیزی نیست که از خواندن آن لذت ببرم، اما هدف و نتیجه آن را فهمیدم.»

در همان جلسه شورای شهر ایروینگ، فلوری مالوی، مادر هفت فرزند که دارای مدرک دکترا در مطالعات کتاب مقدس است، به اعضای شورا گفت که فکر می‌کند سیستم کتابخانه و روند تجدیدنظر آن بی‌معنی به نظر می‌رسد، زیرا به هر حال، کتاب‌هایی که ایجاد می‌شوند، باقی می‌مانند. در فروشگاه. قفسه ها

او به اعضای شورا گفت: «فرایند با درخواست رد شده برای حذف کتاب به پایان رسید. به نظر می رسد کتابخانه عمومی ایروینگ به این موضوع افتخار می کند که آنها هرگز کتابی را در نتیجه این روند حذف نکردند، بنابراین هدف از این روند وقت گیر بررسی چیست؟

در تایلر، سخنگوی شهر، جولی گودهایم تأیید کرد که کارکنان کتابخانه در آنجا از “نگرانی” در مورد محتوای کتاب ها مطلع شده اند. او گفت اما شکایت خاصی در مورد کتاب خاصی وجود نداشت.

تغییرات بیشتر برای کتابخانه ها؟

در شهرستان لانو، کانینگهام، قاضی منطقه، گفت که تعطیلی سه روزه سیستم کتابخانه اولین مورد از تغییرات بسیار زیاد کتابخانه بود. او گفت که شهرستان در نظر دارد به زودی یک هیئت مشاوره کتابخانه راه اندازی کند تا به ایجاد سیاست هایی در مورد درخواست ها برای ارزیابی مجدد کتاب های در گردش کمک کند.

اگرچه والدین و قانونگذاران تاکید می کنند که سعی می کنند از کودکان در برابر محتوای نامناسب محافظت کنند، نویسندگان آثاری که در کانون این اختلافات بوده اند، نبرد را راهی برای خفه کردن و سانسور عملکردهای متنوع در ادبیات می دانند.

و کتابداران نقش خود را در ارائه مطالب خواندنی به مخاطبان گسترده‌تری می‌دانند.

این تلاش‌ها برای ساکت کردن یا سانسور صداهای مختلف در کتاب‌ها بخشی از یک تقسیم بندی نهایی کلی در کشور ما است، که واقعاً به تازگی توسط همه‌گیری تشدید شده است.» [and] وودلند گفت: «اقدامات انجام شده توسط نماینده کراوز و دیگران به آن سوخت افزوده است.

او می‌داند که کسانی هستند که ممکن است همه کتاب‌های موجود در کتابخانه را دوست نداشته باشند. او گفت که این هدف یک کتابخانه عمومی نیست.

او گفت: “هیچ کتابی برای همه مناسب نیست، اما یک کتاب می تواند تغییرات بزرگی در زندگی یک فرد ایجاد کند.” “اینها کتابخانه ها هستند – این پنجره ها، درها و آینه ها را در اختیار جامعه قرار می دهند.”

تگزاس تریبون یک سازمان رسانه ای غیرانتفاعی غیرحزبی است که تگزاسی ها را در مورد سیاست های عمومی، سیاست، دولت و دولت اطلاع رسانی و درگیر می کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountViagrabomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowsweet bonanzabeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaOmegleelf bar 5000silivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişbetboogenco bahisataşehir escortlar