نوع جدیدی از این ویروس در آفریقا در حال ظهور است که به ترس ها در سراسر جهان دامن می زند

[ad_1]

کشف نسخه جدیدی از ویروس کرونا در روز جمعه بسیاری از جهان را شل کرد زیرا کشورها برای توقف سفرهای هوایی رقابت کردند، بازارها سقوط کردند و دانشمندان جلسات اضطراری را برای ارزیابی خطرات دقیق برگزار کردند که عمدتاً ناشناخته بود.

کارشناسان پزشکی، از جمله سازمان بهداشت جهانی، قبل از درک بهتر گزینه آفریقای جنوبی، نسبت به هرگونه واکنش بیش از حد هشدار داده اند. اما یک دنیای عصبی تقریباً دو سال پس از ظهور کووید-19 از بدترین حالت وحشت داشت و باعث یک بیماری همه گیر شد که بیش از 5 میلیون نفر را در سراسر جهان کشت.

ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا به قانونگذاران گفت که آخرین گزینه می تواند بیشتر از گزینه دلتا قابل انتقال باشد و واکسن ها را کمتر موثر کند.


جاوید گفت: ما باید سریع و در اسرع وقت اقدام کنیم.

برخی کشورها سفرهای هوایی از آفریقای جنوبی را متوقف کرده اند و سهام در آسیا، اروپا و ایالات متحده کاهش یافته است. میانگین صنعتی داوجونز در ابتدای معاملات 800 واحد سقوط کرد. قیمت نفت 7 درصد کاهش یافت.

ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان در بحبوحه جهش شدید موارد در 27 کشور اتحادیه اروپا که ممنوعیت پروازها از آفریقای جنوبی را توصیه می کند، گفت: «آخرین چیزی که ما نیاز داریم این است که یک گزینه جدید معرفی کنیم که مشکلات بیشتری ایجاد کند. ملت ها

رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، گفت که پروازها “باید تا زمانی که درک واضحی از خطر این گزینه جدید نداشته باشیم، متوقف شوند و مسافرانی که از این منطقه باز می گردند باید از قوانین قرنطینه سخت پیروی کنند.”

او خواستار احتیاط شدید شد و هشدار داد که «جهش‌ها می‌توانند منجر به ظهور و گسترش انواع خطرناک‌تر ویروس شوند که می‌توانند در عرض چند ماه در سراسر جهان پخش شوند.

بلژیک اولین کشور در اتحادیه اروپا بود که یک مورد از این گزینه را اعلام کرد. مربوط به شخصی بود که از خارج آمده بود.

“این یک گزینه مشکوک است. فرانک وندنبروک، وزیر بهداشت، گفت: ما نمی دانیم که آیا این گزینه بسیار خطرناکی است یا خیر.

اسرائیل، یکی از واکسینه‌شده‌ترین کشورهای جهان، روز جمعه اعلام کرد که اولین مورد این کشور از نوع جدید را در مسافری که از مالاوی بازمی‌گشت، باز کرده است. مسافر و دو مظنون دیگر جدا شدند. اسرائیل گفت که هر سه واکسینه شده بودند، اما مقامات در حال بررسی وضعیت دقیق واکسیناسیون مسافران هستند.

پس از یک سفر 10 ساعته شبانه، مسافران KLM پرواز 598 از کیپ تاون، آفریقای جنوبی، به آمستردام، صبح جمعه در لبه باند فرودگاه اسخیپول به مدت چهار ساعت در انتظار آزمایش های ویژه برای نوع جدید بازداشت شدند. مسافران پروازی از ژوهانسبورگ نیز جدا شده و مورد آزمایش قرار گرفتند.

فرانچسکا دی مدیچی، مشاور هنری مستقر در رم که در پرواز بود، گفت: “مضحک است. اگر قبلاً حرامزاده ترسناک را نگرفتیم، اکنون او را می گیریم.”

برخی از کارشناسان می گویند که ظهور این گزینه نشان می دهد که چگونه انباشت واکسن ها در کشورهای ثروتمند باعث طولانی شدن همه گیری می شود.

کمتر از 6 درصد از مردم آفریقا به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده اند و میلیون ها کارمند بهداشتی و گروه های آسیب پذیر هنوز یک دوز دریافت نکرده اند. این شرایط می تواند گسترش ویروس را تسریع کند و فرصت های بیشتری را برای تبدیل شدن به یک نوع خطرناک فراهم کند.

مایکل هد، محقق ارشد بهداشت جهانی در دانشگاه ساوتهمپتون، گفت: «این یکی از پیامدهای نابرابری در تحویل واکسن است و چرا جذب واکسن‌های مازاد از کشورهای ثروتمندتر به ناچار همه ما را در مقطعی تحت تأثیر قرار می‌دهد». . او از رهبران گروه 20 خواست که «از وعده‌های مبهم فراتر رفته و عملاً به تعهدات خود در زمینه تقسیم دوز عمل کنند».

گزینه جدید بلافاصله ترس از شوک های اقتصادی بزرگ مرتبط با همه گیری را ایجاد کرد.

جفری هالی از کارگزار ارز Oanda گفت: «سرمایه‌گذاران احتمالا ابتدا شلیک می‌کنند و بعداً سؤالات خود را می‌پرسند تا زمانی که اطلاعات بیشتری مشخص شود.

قیمت نفت با کاهش 6.7 درصدی به 73.22 دلار در هر بشکه و معیار بین المللی برنت 5.6 درصد به 77.64 دلار رسید که هر دو به طور غیرعادی در یک روز بزرگ بودند. در طول شیوع اولیه همه‌گیری در سال 2020، قیمت نفت کاهش یافت زیرا محدودیت‌های سفر باعث کاهش تقاضا برای سوخت شد.

سهام خطوط هوایی با کاهش 12.4 درصدی، لوفت هانزا، IAG، مادر بریتیش ایرویز و ایبریا، 14.4 درصد، Air France-KLM 8.9 درصد و easyJet 10.9 درصد کاهش یافت.

دکتر مایکل رایان، رئیس بخش اورژانس سازمان جهانی بهداشت، قبل از اعلام اتحادیه اروپا، در مورد “واکنش های ناخوشایند” هشدار داد.

«در گذشته شاهد بودیم که در حال حاضر نوعی تنوع مطرح می‌شود و همه مرزها را می‌بندند و سفر را محدود می‌کنند. رایان گفت: باز بودن و متمرکز ماندن بسیار مهم است.

مراکز آفریقایی برای کنترل و پیشگیری از بیماری موافقت کردند و به شدت از هرگونه ممنوعیت سفر برای کشورهایی که گزینه جدید را اعلام کردند، جلوگیری کردند. این گزارش می گوید تجربه گذشته نشان داده است که چنین ممنوعیت های مسافرتی “به نتیجه معنی داری منجر نشده است”.

بریتانیا پروازها از آفریقای جنوبی و پنج کشور دیگر آفریقای جنوبی را در ظهر روز جمعه ممنوع کرد و اعلام کرد که از افرادی که اخیراً از این کشورها وارد شده اند، از آنها خواسته می شود تا آزمایش کرونا انجام دهند.

آلمان گفته است که ممنوعیت پروازهای این کشور ممکن است از جمعه شب اجرایی شود. اسپان گفت پروازهایی که از آفریقای جنوبی باز می گردند فقط می توانند شهروندان آلمانی را به خانه منتقل کنند و مسافران باید به مدت 14 روز قرنطینه شوند، چه واکسینه شده باشند یا نه.

آلمان در روزهای اخیر رکورد روزانه تعداد موارد ابتلا را به ثبت رساند و روز پنجشنبه از 100000 مرگ بر اثر کووید-19 فراتر رفت.

وزارت بهداشت ایتالیا اقداماتی را برای ممنوعیت سفر هر کسی که در 14 روز گذشته به هفت کشور آفریقای جنوبی – آفریقای جنوبی، لسوتو، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، نامیبیا و اسواتینی – انجام داده است، اعلام کرده است. هلند و جمهوری چک اقدامات مشابهی را برنامه ریزی کردند.

دولت ژاپن اعلام کرده است که شهروندان ژاپنی که از اسواتینی، زیمبابوه، نامیبیا، بوتسوانا، آفریقای جنوبی و لسوتو سفر می‌کنند باید به مدت 10 روز در اقامتگاه‌های تعیین‌شده توسط دولت قرنطینه شوند و در روزهای سوم، ششم و دهم آزمایش‌های کووید-19 را انجام دهند. . ژاپن هنوز پذیرای اتباع خارجی نیست.

دولت آفریقای جنوبی با استناد به این واقعیت که WHO هنوز اقدامات بعدی را توصیه نکرده است، گفته است تصمیم بریتانیا برای ممنوعیت موقت ورود آفریقای جنوبی “به نظر زودرس می رسد”.

ویروس کرونا همزمان با گسترش آن ایجاد می‌شود و بسیاری از انواع جدید، از جمله آنهایی که دارای جهش‌های بالقوه خطرناک هستند، اغلب می‌میرند. دانشمندان به دنبال تغییرات احتمالی هستند که می‌توانند قابل حمل‌تر یا کشنده‌تر باشند، اما شناسایی دقیق خطرات زمان می‌برد.

قرار بود گروه کاری فنی WHO روز جمعه برای ارزیابی نسخه جدید – که در حال حاضر با نام B.1.1.529 شناخته می شود – تشکیل جلسه دهد و می تواند تصمیم بگیرد که آیا آن را از الفبای یونانی نامگذاری کند یا خیر. به گفته وی، آلودگی به ویروس کرونا در اروپا در هفته گذشته 11 درصد افزایش یافته است، تنها منطقه ای در جهان که کووید-19 در آن همچنان در حال افزایش است.

مدیر سازمان جهانی بهداشت برای اروپا، دکتر هانس کلوگه، هشدار داد که بدون اقدامات فوری، این قاره ممکن است تا بهار 700000 مرگ دیگر داشته باشد.

____

نویسندگان آسوشیتدپرس، لورن کوک در بروکسل، کالین بری در میلان، پان پیلاس در لندن، جیمی کیتون در ژنو، مایک کوردر در لاهه، دیو مک هیو در فرانکفورت، کارلی پیتس در داکار، اندرو ملدروم در ژوهانسبورگ و فرانک جردن.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisGebze escortbuy instagram followershtml nullednulled themes1x betMobil Ödeme Bozdurma