پس از رونق همه گیر، جمع آوری کنندگان گیاهان در هیوستون با جنبه تاریک شیدایی خود روبرو می شوند

[ad_1]

لولا دلکامپو تقریباً چهار سال پیش با شروع به جمع آوری ماهی قرمز برای اولین بار مالک شد. در کالج، او مجذوب آکواپونیک بود، سیستمی که در آن گیاهان و ماهی ها در یک محیط پرورش می یابند.

دلکامپو توضیح می دهد که ماهی ها آب را بارور می کنند و مواد مغذی را فراهم می کنند که گیاهان جذب و بازیافت می کنند. او واقعاً به کیفیت آب شما اهمیت می دهد. از آنجایی که ماهی قرمز کمی نامرتب است، همیشه زباله های زیادی وجود دارد. بنابراین گیاهان واقعاً از آن قدردانی می کنند، “او می گوید. “این تعادل خوبی بود.”

لولا دلکامپو زمانی که چهار سال پیش اولین ماهی قرمز خود را دریافت کرد شروع به جمع آوری گیاهان آپارتمانی کرد.

لولا دلکامپو

اولین خرید این مرد 32 ساله مستقر در وبستر، Monstera Deliciosa، گونه ای عجیب و غریب به نام “پنیر سوئیسی” بود، زیرا برگ های منحنی آن با بریده های طبیعی سوراخ شده بود. دل کامپو، یک مشاور مالی در کالج محلی در هیوستون، عاشق زیبایی طبیعی مونسترا شد که به خانه آورده بود و به زودی متوجه شد که در حال گشت و گذار در مهد کودک های محلی و گروه های فیس بوک برای عجیب و غریب بودن ماهی هایش است.

با این حال، هماهنگی متعادلی که او بسیار مشتاقانه به دنبال ایجاد در زندگی گیاهان و ماهی هایش است، در نهایت منجر به عدم تعادل در خود او می شود. او گفت که هیجان شکار گیاهان کمیاب تر و کنجکاوتر به سرعت به اندازه داشتن و مراقبت از مجموعه او اهمیت پیدا کرد.

“گیاهان بسیار زیبایی وجود دارد. من برمی گشتم [to the store] دلکامپو می‌گوید، زیرا آنها چیز دیگری در انبار دارند یا کسی چیز جالبی پیدا می‌کند و آن را آنلاین منتشر می‌کند و من باید آن را داشته باشم زیرا در مجموعه من نیست، “دلکامپو” می‌گوید. و خیلی سریع منفجر می شود.”

لولا دلکامپو مجموعه گیاهان خود را کاهش داده است، اما هنوز بیش از 100 گیاه در خانه خود دارد.

لولا دلکامپو مجموعه گیاهان خود را کاهش داده است، اما هنوز بیش از 100 گیاه در خانه خود دارد.

لولا دلکامپو

قبل از اینکه دلکامپو متوجه شود، خودش را بدون جایی برای قرار دادن همه گیاهان آپارتمانی اش یافت، و نمونه هایی که او برای یافتن آن هیجان زده بود اکنون او را غرق در استرس و استرس می کند. در دوران اوج خود، مجموعه او شامل نزدیک به 300 گیاه بود، تعداد ناپایداری که با گذشت زمان و سایر وظایف، توانایی او را برای مراقبت صحیح از گیاهان افزایش داد. بسیاری از گیاهان به دلیل عدم مراقبت و توجه مردند، و در این مرحله بود که دل کامپو متوجه شد که وسواس جدید او به عادت انباشته شدن تبدیل شده است.

جمع آوری کنندگان گیاهان هیوستون در مورد جنبه تاریک سرگرمی خود هشدار می دهند


جمع آوری گیاهان به عنوان یک سرگرمی در طول اولین تعطیلی COVID-19 در سال 2020 به طور تصاعدی افزایش یافت، زیرا افراد بیشتری در جستجوی راحتی در خانه به سرگرمی روی آوردند. بر اساس آمار اداره سرشماری ایالات متحده، آمریکایی ها در سال 2020، 18.7 درصد بیشتر از سال 2019 برای اقلام باغبانی هزینه کردند.

گیاهانی که به درستی کشت شوند، می توانند به خانه ها حس تزئینی فوری بدهند و فضاهایی با هوای تمیزتر و سالم تری فراهم کنند. با این حال، دوستداران گیاهان گاهی اوقات ممکن است دچار وسواس خرید شوند، که اغلب با تجمع همراه است. مطالعات نشان می دهد که در طول همه گیری، مشکل انباشت کلی تشدید شد. به گفته فیلادلفیا اینکوایرر، مطالعه‌ای در مجله تحقیقات روانپزشکی آوریل نشان داد که در بین 800 پاسخ‌دهنده، عمدتاً از ایالات متحده، علائم بالینی تجمع تقریباً 4 درصد افزایش یافته است.

در حالی که بیماری همه گیر به دلکامپو زمان بیشتری برای مراقبت بهتر از گیاهانش داد و به کاهش اضطراب و استرس کمک کرد، زمان بیشتر در خانه نیز راه را برای وسوسه های جدید باز کرد. او شروع به خرید گیاهان کمیاب‌تر و گران‌تر در مهدکودک‌های منطقه هیوستون و گروه‌های آنلاین مانند گروه گیاهی خانه هیوستون در فیس‌بوک کرد. به گفته دلکامپو، این مکان های دیوانه برای اشتراک گذاری یافته های جدید و تبادل قلمه ها عالی بودند، اما می توانند تأثیر بدی نیز داشته باشند.

دلکامپو می گوید: «شما دوستان گیاهی دارید که کمک می کنند. “ناگهان پیام های متنی مانند “ببینید چه چیزی پیدا کردم” دریافت می کنید. آیا شما علاقمندید؟ ‘ و گاهی نه گفتن واقعاً سخت است.” دلکامپو در جستجوی فعلی خود برای یک خانه جدید، مجموعه خود را به حدود 100 گیاه کاهش داده است، برخی از آنها را توزیع کرده و تنها کمیاب ترین و ارزشمندترین آنها را حفظ کرده است.

دلکامپو می‌گوید: «همه ما قسمت‌های کوچک خود را می‌گذرانیم که در آن تمایل داریم انرژی خود را روی چیزهای دیگر بگذاریم و گاهی اوقات برخی چیزها را نادیده می‌گیریم. در چنین مواقعی، مدیریت چنین مجموعه بزرگی سخت است.»

مجموعه مارکوس بریج واتر شامل انواع بروملیاد، بگونیا، چاله و گوش فیل است.

مجموعه مارکوس بریج واتر شامل انواع بروملیاد، بگونیا، چاله و گوش فیل است.

آریانا گارسیا

آلاچیق نمای بیرونی مجموعه گیاهان مارکوس بریج واتر را در خود جای داده است.

آلاچیق نمای بیرونی مجموعه گیاهان مارکوس بریج واتر را در خود جای داده است.

آریانا گارسیا

مارکوس بریج واتر، یک فلوئنسر گیاهی 32 ساله، در طول همه گیری TikTok محبوبیت پیدا کرد، جایی که او به عنوان “گاردن مارکوس” شناخته می شود و نزدیک به 700000 دنبال کننده دارد. بریج واتر دارای صدها گیاه است – از جمله بروملیادهای زنده گلدانی، انگور سیب زمینی، بگونیاهای گلدار و گوش فیل های چشم نواز در اندازه ها و سایه های مختلف – در داخل و خارج از خانه خود در جنگل.

بریج واتر، مدیر عامل انتخاب فوروارد، شرکتی که بر کمک به مردم برای بهبود سلامت ذهنی، جسمی و روحی خود متمرکز است، هرگز بیش از اکنون مالک گیاهان نبوده است، اما همچنان به عنوان یک کلکسیونر سخت کوش در نظر گرفته می شود، وقتی که به موضوع مراقبت از همه تبدیل شود. او می گوید که مشخصه یک جمع آوری کننده گیاهان، کسی است که گیاهان را به هزینه خود و مجموعه هایش انباشته می کند.

بریج واتر می گوید: “کلکسیونر در مورد پیگیری و نیاز واقعی، دوام، ذخیره سازی … هیجان زده است … کلکسیونر در تمام این شیرها و مراحل خوشحال است.” «درایو معمولاً فقط در ابتدا خوشحال است و به این دلیل که دریافتی آنها بسیار زیاد است و اجازه مدیریت آن را نمی دهند. و وقتی نتوانید آن را به طور مؤثر مدیریت کنید، دیگر برای شما کار نخواهد کرد. ویرانگر و ویرانگر می شود.

بریج واتر می‌گوید که تمایل دیگران به جمع‌آوری بیشتر از آنچه که می‌توانند نگران کننده باشند، می‌یابد. او گفت: «انفجاری که در دنیای گیاهان در طول همه‌گیری رخ داد، نتیجه این بود که مردم متوجه شدند باید بیشتر روی رفاه خود تمرکز کنند. “این ایده که می تواند توسط افرادی که اجازه می دهند جاه طلبی آنها به طمع تبدیل شود تضعیف شود، تا حدودی ناراحت کننده است.

مجموعه مارکوس بریج واتر شامل انواع گیاهان گوش فیل در سایه ها و اندازه های مختلف است.

مجموعه مارکوس بریج واتر شامل انواع گیاهان گوش فیل در سایه ها و اندازه های مختلف است.

آریانا گارسیا

Bridgewater برای اولین بار در سال 2015 شروع به جمع آوری کرد، و اگرچه مجموعه او به تدریج در طول سال ها و در طول همه گیری گسترش یافت، او حدود 100 انتخاب جدید از جمله گیاهان آویزان داخلی و خارجی اضافه کرد. بریج واتر می‌گوید سعی می‌کند روی رفاه خود تمرکز کند و اینکه چقدر می‌تواند به طور واقع بینانه بدون زیاده‌روی انجام دهد، و معتقد است که کلید مالکیت مسئولانه گیاه این است که بر روابط خود با مجموعه‌تان نظارت کنید و اگر شروع به انجام این کار کرد، متوجه می‌شوید که باعث رنج شما می‌شود.

بریج واتر می گوید: «آنها برای ما ابزاری هستند. وقتی این ابزار تبدیل به یک رذیله می شود، بسیار خطرناک می شود».

بریج واتر به کسانی که گیاهان زیادی دارند توصیه می کند که فوراً از خرید آنها دست بکشند و مقداری از آنها را به دوستان یا خانواده خود بدهند یا آنها را به مدارس محلی یا خانه های سالمندان اهدا کنند.

بریج واتر می گوید: “شما نمی خواهید به دلیل جمع آوری جمع آوری کنید، به خصوص به این دلیل که یک موجود زنده است و برای شما یا او عادلانه نیست.” “اگر مشکلی با گرفتن، تعقیب و هیجان دارید، باید واقعا سخت تلاش کنید تا بر این اعتیاد غلبه کنید، زیرا از بسیاری جهات فکر می کنم این است. این اعتیادآور است.”

توماس کاردینال در طول 40 سال صدها کاکتوس جمع آوری کرده است.

توماس کاردینال در طول 40 سال صدها کاکتوس جمع آوری کرده است.

آریانا گارسیا

ساکن متواضع توماس کاردینال، دانشمند بازنشسته، یکی دیگر از کلکسیونرها در منطقه هیوستون است که تعداد گیاهان او پس از انباشته شدن بیش از 400 گونه کاکتوس – عمدتاً از آمریکای جنوبی، مکزیک، آفریقای جنوبی و غرب ایالات متحده – فقط به صدها نفر می رسد. 40 سال. گاهی اوقات گیاهان بیابانی خاردار گلدان های خود را رشد می دهند و او مجبور است آنها را تکثیر کند که حتی بیشتر می شود.

کاردینال گفت: «مردم به من می گویند که انگشت شستم سبز است. “من همیشه آنها را داشته ام و همیشه به دنبال گونه های مختلف جدید و چیزهایی هستم که ندارم.”

کاردینال 72 ساله می‌گوید که جمع‌آوری گیاهان نیز می‌تواند گران باشد و اگر مراقب نباشند می‌تواند منجر به بدهی شود. وی گفت: قیمت تمام گیاهان افزایش یافته است. «بیست سال پیش، می‌توانستید یک گیاه کوچک را به قیمت ۳ یا ۴ دلار بخرید. در حال حاضر یافتن کاکتوس ها بسیار دشوار است و قبلاً بسیار رایج بوده اند.

کاردینال می گوید: یکی از مواردی که باید در نظر داشت فضای مناسب برای رشد گیاهان است. پس از رشد بیش از حد محل کاشت ویژه در خانه خود در سال 2011، او یک اتاق آفتابگیر را به خانه خود اضافه کرد تا متراژ مربع موجود برای افزودنی های ورودی را افزایش دهد. محفظه شیشه‌ای که اکنون با کاکتوس‌های بلند کاشته شده است، رو به جنوب غربی است تا گونه‌های گرما دوست را با نور خورشید فراوان تأمین کند، نکته‌ای که صاحبان گیاهان جدید ممکن است هنگام آوردن گونه‌های تازه به خانه‌های خود آن را در نظر نگیرند.

توماس کاردینال یک اتاق آفتابگیر به خانه خود اضافه کرد تا مجموعه گسترده ای از کاکتوس های خود را در خود جای دهد.

توماس کاردینال یک اتاق آفتابگیر به خانه خود اضافه کرد تا مجموعه گسترده ای از کاکتوس های خود را در خود جای دهد.

آریانا گارسیا

تام کاردینال تنها در 40 سال صدها کاکتوس جمع آوری کرده است.

تام کاردینال تنها در 40 سال صدها کاکتوس جمع آوری کرده است.

آریانا گارسیا

کاردینال می‌گوید: «شما باید در مکانی باشید که به اندازه کافی آفتاب بخورد. “اگر جایی برای قرار دادن آنها نداشته باشید، شانس زنده ماندن آنها کاهش می یابد.”

اگرچه مجموعه فعلی او سالم و پر رونق است، کاردینال می‌گوید که افزایش سن، مراقبت از بسیاری از گیاهان را گاهی غیرممکن کرده است. او اخیراً چندین گونه بزرگتر را پس از اینکه در هوای سردتر برای حمل داخل آن بسیار سنگین شد، توزیع کرد، که بخشی منظم از وظایف گیاه صحرای او بود.

کاردینال می گوید: مراقبت از کاکتوس ها به خصوص سخت است زیرا باید نحوه برخورد با آنها را بدانید. شما نمی توانید آنها را زیاد آبیاری کنید و باید در گلدان های سفالی قرار داشته باشند تا آب تبخیر شود.

تام کاردینال صدها کاکتوس را در حیاط خلوت خود نشان می دهد.

تام کاردینال صدها کاکتوس را در حیاط خلوت خود نشان می دهد.

آریانا گارسیا

کاردینال برای آسان‌تر کردن کارها، اکنون روی جمع‌آوری گونه‌های گلدار، گونه‌های مورد علاقه‌اش از کاکتوس‌ها تمرکز کرده است. او می گوید: «من می دانم که کدام را دوست دارم و کدام را می توانم جمع آوری کنم. درایو احتمالاً می خواهد یکی از همه چیز را دریافت کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowbeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaOmegleelf bar 5000silivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişbetboogenco bahisKurtköy Escort