تاریخچه مختصری از ریش و بیماری های همه گیر

در اولین سال از قرن 20th, شهر نیویورک بود که در تلاطم یک سل هیستری. اگر چه این بیماری شده بود به یک بیماری همه گیر در ایالات متحده از اواسط 1800s ظهور جوانه نظریه ثابت برای اولین بار است که به سل مسری بود. مردم وحشتزده. به عنوان Frank M. اسنودن در کتاب خود بازگو شیوع و جامعهجدید نیویورکی خواستار آغاز شد که دانش آموزان مدرسه آزمایش تب هر روز صبح. آنها اجتناب لیس تمبر در اداره پست. در عمومی اصرار به کتابخانه عمومی نیویورک شروع به ارسال همه از آن بازگشت کتاب به وزارت بهداشت به fumigated و بانک سترون سکه های خود را.

اما در جنون هیچ از ویژگی های زندگی در آمریکا شانس بدتر از ریش. سلامت اصلاح طلبان شروع به صفر در سبیل به عنوان مکان های تودرتو از بیماری است. William H. پارک یک پزشک در نیویورک هیئت مدیره بهداشت ممنوع مردان ریشو از کار به طور مستقیم با شیر, لوازم اعلام و در سال 1901 که “وجود واقعی تهدید به شیر اگر شیر فروش است ریشو.” با توجه به پارک علم روشن بود: “ریش به خصوص هنگامی که مرطوب ممکن است تبدیل به یک ایده آل جوانه حامل و ناپاک انسان را مرکز بزرگ برای انتقال بیماری است.”

پارک مرکزی ایده — که سبیل entrap میکروب funneling بیماری نسبت به هر چیزی که آنها را لمس کنید — هیچ پایه و اساس حقیقی. از نظر باکتری ریختن “تفاوت وجود دارد در ریشو و غیر مردان ریشو گفت:” کری Kovarik استادیار پوست و پزشکی در دانشگاه پنسیلوانیا است. در مطالعه پدیده دکتر Kovarik یافت که ریشو مردم در واقع ممکن است حمل کمتر میکروب ها از خود پاک تراشیده همتایان — شاید به این دلیل که “میکرو-تروما” است که اصلاح inflicts بر روی پوست باز می شود تا فضا برای باکتری ها به جمع. اما در حالی که پارک لاکتیک fearmongering ممکن است به نظر می رسد مانند گذشته هراس از دیگر عصر انجمنهای ریش با بیماری ثابت کرده اند عجیبی انعطاف پذیر.

در فوریه, اخبار رسانه های ضبط شده در یک سال 2017 CDC دادهنمایی که نشان داد که چگونه برخی از انواع موهای صورت دخالت در پزشکی ماسک صورت. CDC بود و نه اظهار نظر در پاکیزگی ریش بسیار کمتر در توانایی خود را برای گسترش Covid-19 اما که نمی متوقف کردن ایمیل های روزانه از گفتند “می تواند موهای صورت خود را قرار داده و شما را در خطر ابتلا به کروناویروس?” این مقالات مشخص شده تجدید حیات یک استعاره: در زمان های ویروسی و اپیدمی ریش تبدیل شدن به یک قربانی.

“البته این ضد ریش ایده های اشتباه, اما این ایده که ریش دارد “کثیف” و بندر میکروب ها است که به یک جزء اصلی از 20 و قرن 21 فکر به خصوص در اوایل قرن 20″ گفت: Christopher Oldstone-مور استاد تاریخ در دانشگاه ایالتی رایت و خود توصیف ریش مورخ.

زمانی که نیویورک هیئت مدیره بهداشت و درمان در رابطه با شیر, کمیسیون از جامعه پزشکی شهرستان نیویورک ممنوع milkmen از رشد ریش در سال 1901 آنها hewing به روایت پزشکی بر روی موهای صورت. در 1890s پرستاران آغاز شده بود اصلاح بیماران ریش برای پایین آوردن خطر انتقال بیماری اشاره به مطالعات انجام شده نشان می دهد که ریش می تواند به طور تصادفی به دام انداختن سل-لادن تف. در سال 1902 یک همزمان روزنامه در سرمقاله ای تحت عنوان “اصلاح این میکروب آلوده ریش” ساخته بهداشتی مورد برای رها کردن موهای صورت پرتاب مشکوک ادعا می کند مانند “پزشکان که پوشیدن ریش گزارش بیشتر مرگ و میر در میان بیماران خود را از کسانی که نمی کنند.” این سرمقاله که به نظر می رسد در روچستر را دموکرات و وقایع این دیتون دیلی نیوز و دیگر روزنامه ها و حتی اشاره کرد که “بسیاری از طاعون آلوده کشور فرسوده ریش” تنها اضافه کردن به عنوان یک چاره اندیشی موقت است “اما که ممکن است یک تصادف است.”

با توجه به قطعه آمریکایی ها مصرف شد ضد ریش هیستری به قلب است. پس از یک بررسی رسمی از منهتن نویسنده ادعا کرد که بر خلاف “چند سال پیش زمانی که هر مرد سوم در برادوی عینک ریش” او تنها 5 درصد از مردان ریش ورزشی. “آن را نمی خواهد طولانی قبل از ما خواهد بود به عنوان whiskerless یک مسابقه که در روز ناپلئون” او به این نتیجه رسیدند.

ضد ریش ترس انجام شده به گذشته عمده بیماری همه گیر در تاریخ آمریکا: 1918 آنفلوآنزای اسپانیایی. در سال 1916 فقط دو سال قبل از همه گیر پزشکان مورد “تعداد باکتری ها و میکروب های مضر که ممکن است در خفا انجام دادن در آمازون جنگل های خوبی تیره چهره” برای تسهیل گسترش “سرخک ، مخملک, دیفتری, بیماری سل, سیاه سرفه.” در زمان همه گیری آنفولانزای زده ما در سال 1918 ریش شد کاهش در محبوبیت با توجه به این موزه از مراقبت های بهداشتی.

تمیز تراشیده پلیس با ماسک در طول سال 1918 اسپانیایی بیماری همه گیر آنفلوآنزا.
زمان زندگی تصاویر/ملی Archives/زندگی مجموعه عکس از طریق گتی ایماژ

که افت می توان به عوامل فراتر از فقط بهداشت. Oldstone-مور گفت که در حالی که جوانه نظریه یک عامل در سقوط آمریکا, ریش, احتمالا “نه قاطع است.” در ذهن خود تغییر مردانگی است که مرتبط با یک پاک تراشیده و چهره به “نشاط جوانی” و “حرفه ای” شد بزرگترین راننده جدید اصلاح رواج است. یکی دیگر متغیر مهم: ظهور ژیلت اولین یکبار مصرف تیغ صورت تراشی است که اجازه دهید مردم اصلاح ریش خود را خارج از محدوده سلمانی. اما نصب نگرانی های سلامت, زوج با ورود یک درست flu pandemic, بدان معنی است که آمریکایی ها نمی تواند خندق ریش خود را به سرعت به اندازه کافی.

این تصور ارتباط بین ریش و بیماری, با این حال جای تعجب پدیده مدرن است. “توضیحات برای مرگ سیاه برای مثال درگیر افکار مسموم آب خراب هوا بد تراز سیارات و یا به سادگی خشم خدا” گفت: Oldstone-مور. “ریش حداقل نمی توانید هر گونه سرزنش می کنند.” قبل از مردم می دانستند میکروب ها وجود موهای صورت خیلی آسان نیست به قربانی.

در واقع قبل از رابرت کخ جدا مايکوباکتريوم توبرکلوزيس در سال 1882 و اثبات این است که میکروب تسهیل گسترش سل ریش شد با بهره گیری از یک علامت چاپ سفید در آمریکا و اروپا است. پس از دیرین ارتباط با رادیکالیسم سیاسی, ریش شد یک کالا داغ — هر دو به عنوان یک مارکر سفید مردانگی شان به عنوان Trainor یادداشت در “نژاد مملو تاریخ آمریکا ریش” را به عنوان به خوبی به عنوان یک سیگنال سلامت.

قبل از جوانه نظریه مردم بر این باور بودند که گسترش بیماری از طریق “دود و گرد و غبار” ریش و عمل به عنوان یک نوع از فیلتر برای جلوگیری از بیماری. از بوستون پزشکی و جراحی, مجله اولین فرضیه به عنوان چنین در سال 1843 انتشار نامه ای که خواست پزشکان به خود بگویید بیماران بیمار برای رشد ریش. “ما اعتقاد داریم آن را به یک واقعیت است که نمی تواند controverted که با کسانی که در سازمان ملل که در آن مو و ریش در حال فرسوده طولانی مردم مقاوم تر و قوی و خیلی کمتر به بیماری های ریوی شخصیت از کسانی که اصلاح” مجله نوشت.

حتی در سال 1881 فقط یک سال قبل از کشف این باکتری سل سنت جیمز مجله اصرار داشت که سریع ترین راه برای دفع بیماری بود برای رشد ریش. قرض گرفتن از یک مطالعه از کارگران راه آهن این مجله اشاره کرد که زمانی که 53 فعالان اصلاح ریش خود را در این چند سال 39 بیمار.

اما این منطق به سختی برای زنده ماندن در این دهه است. جدید شک و تردید برای گسترش به سرعت در حال است که آن را شکل صنایع خوبی در خارج از پزشکی است. در فرانسه رستوران متقاعد شد که پاک تراشیده پیشخدمت شد کمتر احتمال دارد به آلوده غذایی آنها خدمت کرده و در سال 1907 لایحه ممنوعیت سبیل منجر به اعتصاب عمومی در میان پاریس سرور کلاس. پیشخدمت ادعا کرد که چنین قانون “تحت یک جمهوری دموکراتیک است و چیز عجیب و غریب و تحقیر آمیز.” حتی بخش آموزش و پرورش احساس راهپیمایی از وحشت. در مارس سال 1910 به فرسنو صبح جمهوریخواه اعلام کرد که کالیفرنیا سلامت مدیره بود که نیاز به همه نر معلمان برای اصلاح موهای صورت خود اعتقاد داشتند که “سبیل و ریش در حال کمین مکان از بیماری میکروب و از این رو به احتمال زیاد به علت بیماری به گسترش است.”

ما تمایل به فراموش کردن چقدر عمیقا همه گیر می تواند تاثیر فرهنگ ما است. به عنوان سیمی اشاره کرد به تازگی Covid-19 قرار گرفته است به تغییر شکل ارتباط ما با دست دادن در بخش های بزرگ به دلیل هشدارهای از مقامات بهداشت عمومی اعتصاب در چنین سطح اولیه. پادشاه هنری ششم ممنوعیت بوسیدن در طول طاعون سیاه مثلا توضیح می دهد که چرا حتی امروز انگلیسی ها هستند و به احتمال زیاد کمتر از همتایان اروپایی خود را به بوسه بر روی گونه به عنوان یک تبریک.

با توجه به این که CDC است نه فراخوانی برای مردم عادی به تراشیدن ریش خود را به سلامت آگاهانه در جنبش اصلاح احتمالا ظهور در طول Covid-19 — مگر, البته, Maluma شروع می شود یکی است. مردم تنها رها کردن ریش خود را در تعداد زیادی در حال حاضر اولین پاسخ پزشکان و متخصصین پزشکی دیگر که باید به اتاق را برای تنفسی ماسک. اما وحشت بیش از CDC نمودار نشان می دهد که ریش نیست به طور کامل خود فرار سل-عصر شهرت — و در زمان بیماری همه گیر سمت چشم دوخته اند به شدت تیره دوستان شما ممکن است یک تاسف ملی تفریح و سرگرمی.

ثبت نام برای کالاهای عضویت در خبرنامه. در هفته دو بار ما برای شما ارسال محصولات بهترین داستان های کاوش در آنچه ما خرید چرا ما آن را خرید و به همین دلیل آن مهم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>