A pile of cash.

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس از مارک اسکات/Photodisc از طریق گتی ایماژ به علاوه.

در یک قسمت جدید از نحوه!, ماریا Konnikova روانشناس و نویسنده از این بازی اعتماد به نفس, سهام برخی از کلاهبرداری از هنرمند باهم تجارت با چارلز Duhigg و شانون, یک شنونده که تلاش برای جمع آوری پول برای سازمان های غیر انتفاعی در اسپن کلرادو. یکی از تاکتیک های آنها تمرکز بر روی “پا در درب” مشخصه نیجریه شاهزاده کلاهبرداری است. این متن شده و تغلیظ شده و ویرایش شده برای وضوح.

چارلز: آیا شما فکر می کنم درس از مرد باهم می تواند کمک به شانون فکر می کنم در مورد چگونه به جمع آوری پول?

ماریا: کاملا. کاملا. به ویژه به دلیل وجود یک con که در واقع بستگی میل انسان به انجام کارهای خوب. بنابراین فکر می کنم در مورد چگونه بسیاری از بار شما شده اند با نزدیک شدن توسط کسی که در مترو و یا در ایستگاه پن گفت: “ببخشید من اصلا کرایه اتوبوس. من لازم نیست کرایه مترو. آیا می توانید به من پول ؟ شما می توانید به من بدهید $2? می تواند شما را $5? می تواند به شما پرداخت $10?” اگر آنها واقعا نیاز به گرفتن اتوبوس به خانواده خود در نیوجرسی?

این نوع از داستان ها کار می کنند چرا که مردم می خواهند به انجام است. وجود دارد یک روش خاص که فوق العاده موثر به نام پا-در-این-درب تکنیک. مفهوم پشت آن است که مردم هستند احتمال بیشتری برای شما کاری انجام دهد و در واقع انجام کاری به طور بالقوه بزرگ اگر آنها انجام داده ایم به نفع کوچک ، اگر آنها انجام داده ایم چیزی کوچک برای شما در گذشته است که به معنی چند چیز است: این بدان معناست که خود باعث ارزشمند بود چرا که آنها در حال حاضر به انجام کاری که برای آن, آنها خوب مردم و آنها تصمیم درست آن.

چارلز: پس این است که ما قانون اول: شروع با یک درخواست کوچک فقط برای گرفتن پای خود را در درب. آن می تواند چیزی کاملا ناچیز است. در واقع بهتر است اگر چیزی از آن ناچیز است. چیزی است که آن را آسان برای به فرد برای علامت خود را به می گویند بله. و سپس شما می توانید رشد درخواست از وجود دارد.

ماریا: این شده است در اطراف برای همیشه لطفا برای. بنجامین فرانکلین از آن استفاده می شود و او با استفاده از آن به افرادی که خود را سیاسی دشمنان برای تبدیل شدن به دوستان خود. بنابراین وقتی که می آید به سازمان های غیر انتفاعی و وقتی که می آید به جمع آوری کمک های مالی من فکر می کنم آن را در واقع می تواند فوق العاده مفید برای شروع بسیار کوچک می پرسد که لزوما حتی برای پول است. مانند آیا شما به حمایت از خشونت? آیا شما نشانه این ؟ خواهد شما را به 10 دقیقه از وقت خود را در مدرسه فرزند خود را برای نظارت بر این کارگاه? درخواست برای چیزی کوچک است که بسیار آسان است به من بدهید. و پس از آن است که ایجاد یک میل که به نوبه خود باز می شود تا درب—شما باید پای خود را در درب و در حال حاضر شما می توانید بپرسید برای مسائل بزرگتر. و مردم می گویند بله. تحقیقات بر روی این دیوانه است. مردم می گویند بله به دیوانه ترین چیزهای دیوانه ترین خواسته های خود را در زمان است که شما نمی خواهد فکر می کنم که آنها را قبول.

چارلز: به سادگی از آنجا که آنها در حال حاضر به شما چیزی کوچک است.

ماریا:بله.

چارلز: بنابراین آنچه شما می گویید این است که شانون, اگر قصد دارید پس از کسی که شما می دانید این است که یک میلیونر شما لازم نیست از آنها بخواهید برای هر پول است. به جای شما از آنها بخواهید برای انجام کوچکترین و ساده ترین چیز است.

ماریا: دقیقا. و این باعث می شود آنها احساس می کنم مثل یک فرد خوب است. این باعث می شود آنها احساس آنها در حال ساخت یک تاثیر مثبت و این باعث می شود آنها احساس, “اوه, خوب این فرد نمی کنید برای پول دوباره.”

چارلز: Shannon, شما چه فکر میکنید در مورد آن ؟ آیا شما سعی کردم هر چیزی که می خواهم ؟

شانون: آره من کاملا موافقم ماریا. و من فکر می کنم که شما نمی خواهید مردم را به احساس می کنم مثل شما همیشه درخواست از آنها برای پول است. شما می خواهید آنها را به احساس مانند آنها بخشی از ماموریت خود را. و بنابراین یک راه برای انجام این کار به نشستن با کسی و نمی از آنها بخواهید برای پول—از آنها بخواهید برای توصیه های خود را. و که ممکن است به منظور توسعه یک رابطه است که در نهایت تبدیل به یک بپرسید که یکی از راه های. دیگر مردم همیشه فکر کردن در مورد چگونه می توانم گسترش دهنده من, لیست ؟ و آن را اغلب مولد بیشتر به نگاه موجود خود را اهدا لیست و می گویند که به من 25 دلار و چگونه می توانم آنها را در ارتباط بیشتر برای ماموریت به طوری که در سال آینده آنها می خواهند به ما $50? بنابراین من کاملا موافق با آنچه شما می گویید و ما که زیادی است.

چارلز: آن را برای تلفن های موبایل مانند شما در حال انجام همه چیز را راست و با یک پا در درب, اما من تعجب اگر فرصت بیشتری برای حتی این را به سطح بعدی ؟ ماریا, چگونه مردان باهم استفاده کنید که پا در درب ؟ چه یک نمونه از چیزی که کسی به شما در مورد جایی که آنها یک چیز کوچک است که منجر به چیزی بزرگ ؟

ماریا: داستان های مورد علاقه من از این است که در واقع یکی است که من به دنبال در یک کتابخانه به دلیل آن اتفاق افتاده است در 1900s. این یکی از اصلی نیجریه شاهزاده کلاهبرداری است. یک آگهی به نظر می رسد در روزنامه ها در سراسر کشور است. آن گفت که نیجریه شاهزاده و این بود که نامه ای از او, و او گفت: “من همه به تنهایی در واقع در اینجا در کاخ با جواهرات و تمام خواست من این است که دوستان شما.”

و مردم او را فرستاده بسیاری از حروف و سپس او شروع به مکاتبه. از او پرسید: برای یک جفت از شلوار و 4 دلار و گفت: “در مقابل من برای شما ارسال جواهرات از آنجا که من هیچ استفاده از آنها. آنها فقط baubles. اما من شنیده ام که در آمریکا این چیزهای با ارزش هستند.” تا مردم او را فرستاده و سپس آنها او را فرستاده و پول آنها را دریافت نمی کند هر گونه جواهرات و همه از ناگهانی ایالات متحده خدمات پستی بوی چیزی و تصمیم به بررسی و آنها دریافتند که این یک بچه 14 ساله به نام Bil موریسون در آمریکا نه یک شاهزاده نیجریه. و او فقط بسیار جلوتر از زمان خود.

به همین دلیل پا در درب در واقع می تواند بسیار موثر برای هنرمندان باشند—و این یک گام است که بسیاری از انواع دیگر از افرادی که خیلی بهتر نیت اغلب پرش است که هنرمندان درک کنند که هر فرد در حال رفتن به سقوط برای همین باهم. بنابراین آنها می دانند که چگونه به خیاط داستان خود را به طور خاص برای شما. چگونه آنها می دانند که ؟ آنها باور نکردنی شنوندگان.

برای گوش دادن به تمام قسمت ها از جمله راهنمایی های بیشتر از هنرمندان با کلیک بر روی بازیکن زیر و یا عضویت در هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی