یک جرعه از David Lebovitz L’embrassadeur بهترین چیز بعدی به آغوش خورشید گرم

زمانی که در فرانسه صبح شروع با یک café au کرم شب ممکن است نزدیک با کنیاک یا شکلات لیکور و وجود دارد مقدار زیادی از نوشیدنی چشم انداز در طول راه: طراوت ناهار citron pressé یک Pastis یا Kir سلطنتی در اواخر بعد از ظهر یا شب کوکتل ساخته شده با مواد تشکیل دهنده مانند آب سیب خشک Grand Marnier یا Lillet.

در “نوشیدن فرانسوی” این شوخ جامع از فرانسه فرهنگ آشامیدنی نیویورک تایمز پرفروشترین نویسنده David Lebovitz خدمت می کند تا 160 دستور العمل های ناب کافه مورد علاقه های شما کلاسیک و معاصر apértifs و کوکتل و در خانه لیکور و تزریق. هر دستور غذا همراه است Lebovitz را دقیق و مشاهدات در مورد زندگی در فرانسه و همچنین عکس های گرفته شده در پاریس و فراتر از آن.

تبلیغات:

از آنجا که فرانسه نمی تواند تصور کنید که نوشیدن بدون, مواد غذایی, David شامل ترد تنقلات خوش مزه برای لذت بردن از در کنار. گرم قشنگ gougères به خوبی با Pineau des Charentesor Kir; Za’atar Martinis طعم حتی بهتر با زیتون گرم شده با روغن زیتون مزه پرتقال و سبزی و ادویه لعاب مهره و چوب شور مخلوط با این نسخهها کار همه چیز را از RinQuinQuin Rickeys به Americanos.

تبلیغات:

***

در یک بازار در جنوب فرانسه, من در سراسر یک کتاب از دهه 1970 با نشاط پوشش به تصویر می کشد دو گستاخی برهنه دوستداران قفل شده است و در صمیمی در آغوش—در حالی که مدیریت به نگاه مستقیم به دوربین. وقتی که من دوباره دوستان من در یک کافه (من تمایل به سرگردان در بازارهای کک بنابراین من می توانید انجام دهید من مهار بدون وقفه) من به آنها گفتم در مورد کتاب من پیدا کرده بود که به نام “Les Embrassadeurs.” این عنوان را در کلمه ambassadeursاما به دلیل شخصیت’ پر رو ارتباط آنها شده بود لقب embrassadeursیک رابط کلمات embrassades (آغوش و بوسه) و سفیران.

دوستان من roared با خنده در شاخی نام و به من گفت که من کاملا به حال برای رفتن به عقب و خرید کتاب. البته من مثل یک پیش بینی و wasquite قرمز رو وقتی فروشنده یک معامله بزرگ از اعلام به هر کس که در درون گوش رس که او در نهایت در بر داشت کسی که برای خرید کتاب طراحی خیره از هر کس که می خواست به ببینید که چه کسی می خواهم به پایان رسید تا آن را خرید. (خوب است که یک روستا در فرانسه من نمی خواهد رفتن به.)

تبلیغات:

من هرگز از خواندن کتاب اما وقتی grisaille (آسمان خاکستری) از پاریس در زمستان مرا برای سفر جنوب که در آن من می تواند در آغوش خورشید گرم این آزادی نوشیدن شراب است, بهترین چیز بعدی. – دیوید

***

دستور العمل: L’embrassadeur

1 خدمت می کند

تبلیغات:

مواد لازم:

  • 2 1⁄2 اونس (75 میلی لیتر) RinQuinQuin
  • 1 1⁄2 اونس (45ml) جین
  • 3 اونس (90 میلی لیتر) تازه فشرده آب گریپ فروت صورتی
  • 1⁄2 اونس (15 میلی لیتر) تازه فشرده آب آهک
  • 1 یا 2 خط تیره سنبل bitters
  • بهار تازه سنبل یا رزماری برای چاشنی زدن

دستورالعمل:

اضافه کردن RinQuinQuin, gin, عصاره گریپ فروت, لیمو ترش, آب و اسطوخودوس bitters به شاکر کوکتل. پر کردن با یخ و تکان دهید تا به خوبی سرد. فشار به سرد کوپه شیشه ای. چاشنی زدن با اسطو خودوس عادی.

مانند این دستور غذا را به عنوان آنجا که ما انجام دهید ؟ اینجا را کلیک کنید برای خرید یک کپی از “نوشیدن فرانسوی: یاد کوکتل Apéritifs و کافه سنت فرانسه با 160 دستور العمل است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>