اضافه کردن این آشپزی توسط نویسندگان به آشپزخانه شما کارنامه

در طول هفته گذشته هشتگ #BlackoutBestsellerList گردش شده است به طور گسترده ای. این کمپین که آغاز شده توسط Amistad, چاپ و نشر یک اثر از هارپر کالینز یک ابتکار رسانه های اجتماعی است که خوانندگان را تشویق می کند برای خرید کتاب توسط نویسندگان به آنها فشار به بالای لیست پرفروش.

علاوه بر خرید داستانی غیرداستانی و شعر توسط نویسندگان فکر می کنم در مورد تنوع صداها هستند که شامل خود را در آشپزی و مواد غذایی خاطرات قفسه.

تبلیغات:

مواد غذایی رسانه ها است که یک صنعت به شدت تحت سلطه سفید سرآشپزها و نویسندگان. ما در حال شروع به دیدن برخی از نهادی مقاومت مواجه بود و با “قاتل مادر” گیاهی پلت فرم اجرا با بنیانگذاران در نهایت تغییر خود مشکل, نام, و یا فعلی جنجال در “Bon Appetit” پس از آن نازل شد که خود نویسندگان از رنگ نیست برای پرداخت های ویدئویی خود را کمک.

اما هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن سهام در مواد غذایی صنعت چاپ و نشر و خرید های موجود آشپزی و آشپزی خاطرات سیاه و نویسندگان ایجاد تفاوت. به عنوان نویسنده روشنک, گی گفت: از #BlackoutBestsellerList “خرید کتاب توسط نویسندگان مهم در تشویق ناشران به انتشار کتاب توسط نویسندگان است.”

تبلیغات:

سالن وارد یک لیست از برخی از مورد علاقه ما آشپزی توسط نویسندگان به شما آغاز شده است.

“جشن: دستور از دو قرن آمریکایی آفریقایی تبار پخت و پز: یک کتاب آشپزی” تونی مارتین Tipton

Tipton-مارتین آخرین کتاب آشپزی که برنده این سال جیمز ریش جایزه آمریکا برای بهترین کتاب آشپزی می سازد بر کار او 2016 کار (که همچنین برنده جیمز ریش جایزه) “به Jemima کد” که برجسته داستان های آفریقایی آشپز که ایجاد بسیاری از آنچه ما می دانیم به عنوان غذاهای آمریکایی امروز است.

تبلیغات:

“پس از همه, اگر توماس جفرسون معرفی فرانسوی طراز به این کشور که آیا شما فکر می کنم در واقع پخته شده است ؟” او می نویسد.

در “جشن” Tipton-مارتین با استفاده از تحقیقات گسترده ای از بیش از 400 آفریقایی آشپزی را به کسانی که سرآشپزها’ دستور العمل ها و داستان ها به خانه ما آشپزخانه. این یک اکتشاف کلاسیک مانند دوغ مرغ سوخاری و سیب زمینی شیرین, بیسکویت, به عنوان به خوبی به عنوان منحط ظروف مانند بوربن و اپل داغ toddies و ژامبون تنوری لعاب با شامپاین.

تبلیغات:

این جشن آشپزی سنت ساخته شده است در “بنیاد فروتن روزی . . . از لوکس نوازی در آغوش سیاه بورژوازی به محکم اما تصفیه پخت و پز است که حمایت جامعه فعالیت توسط زنان, اجتماعی, باشگاه, خواهر و رهبران حقوق مدني.”

“یادداشت از یک جوان سیاه آشپز: خاطرات,” Kwame Onwuachi

در گفتگو با سالن D. واتکینز Onwuachi — که سابق “سرآشپز بالا” شرکت کننده و 2019 برنده جیمز ریش بنیاد Rising Star Chef جایزه سال برای کار خود را در دانش و معرفت و قوم و خویش — توضیح داد که چگونه خود را روشن برک آوت خاطرات “یادداشت از یک جوان سیاه آشپز” به دست می آمد.

تبلیغات:

“من همیشه به گفتن داستان من در راه های مختلف” Onwuachi گفت. “من آن را از طریق مواد غذایی برای یک دوره طولانی از زمان. سپس من شروع به انجام این سخنرانی به درون شهر بچه ها در نیویورک — فقط گفتن آنها داستان من. شما می دانید چرا که من آنها را دوست دارم. من هم خیلی جوان بود, بنابراین من relatable.”

سپس Onwuachi دعوت شده بود برای انجام یک سخنرانی در کنفرانس گاز گرفته.

“وجود دارد و یک عامل ادبی در جمعیت,” او گفت:. “و او کشید کنار و پس از آن گفت:” این داستان باور نکردنی است. اجازه دهید این کتاب است.’ گفتم: “یک دقیقه صبر کنید, چقدر است, هزینه رفتن به من؟’ چون من تا به حال هیچ ایده ای در مورد هر یک از این. او مانند ” من نمی پرداخت می شود تا زمانی که شما پرداخت می شود.'”

تبلیغات:

بیانیه ای که مشخص شده خروج از Onwuachi مسیر به آن نقطه. او بیشتر عمر خود را صرف تعقیب یک رویا و یک چک. پس از صرف برخی از زمان در نیجریه (به “یادگیری ” احترام” در دستور مادرش) او را به آنچه او طبقه بندی به عنوان “وسوسه و پول آسان از خیابان” هنگامی که او به خانه بازگشت.

از طریق مواد غذایی, اما, او را شکست و به باز و به سرعت به یکی از مهمترین و صحبت در مورد رستوران در امریکا است. در طول سفر خود را به جهان از رستوران مالکیت او پیدا کردن فقط چه غیر دوستانه, ناهارخوری زیبا می تواند برای مردم رنگ — اگر عشق خود را از مواد غذایی هرگز کاهش نیافته است.

“کارلا سالن غذای روح: روزمره و جشن” کارلا سالن

در مصاحبه با NPR “سرآشپز بالا” زاج و “جویدن” شرکت میزبان کارلا سالن گفت که در حالی که او مطرح شد در غذای روح, زمانی که او شروع به پخت و پز حرفه ای او نقل مکان کرد و دور از آن است.

تبلیغات:

“من نمی دانستم که آن بخش زیادی از فرهنگ من” او گفت:. “من آموخته بود که همه چیز را که غیر از آنچه من عالی بود به خصوص به عنوان یک آمریکایی آفریقایی تبار است. و اگر شما در حال رفتن به یک آشپز و سپس پایه و اساس پخت و پز فرانسوی است. بنابراین من در حال اجرا بود به سمت که به اعتبار چیزهایی که من انجام شده بود که یک حرفه ای در آشپزی جهان است.”

همین دلیل است که “کارلا سالن روزمره و جشن” چیزی است که از یک بازگشت — هر دو به سنت های آشپزی و برای او سابقه شخصی. در آن آثار ریشه های غذای روح از آفریقا و کارائیب آمریکای جنوبی فرود در سالن متروپلیتن گورنمنت آاف نشویللدیویدسن بالانس صفحه اصلی. در طول راه او دگرگون انتظارات از آنچه به منزله “غذای روح.”

در حالی که بسیاری ممکن است فکر می کنم از روح مواد غذایی سنگین و یا چربی لادن هال جلو به ارمغان می آورد دستور العمل های که در اطراف محور مزرعه-تازه تولید گوشت و غلات مثل کارائیب خفه مرغ با نارگیل و لیمو و چیلس بو گل کلم با کشمش و لیمو-فلفل ارزن و زمینه نخود فرنگی با کشور ژامبون.

“دختر سیاه پخت: سالم دستور العمل های الهام گرفته شده از یک روح تربیت” Jerrelle مرد

تبلیغات:

هر یک از Jerrelle مرد العمل می گوید یک داستان. او Rosketti کوکی ها reimagine دسر مادر او را خوردند و در حال رشد در گوام در حالی که او Plaited Dukkah نان شبیه نوارهای بودند که بافته شده را به موهای خود را به عنوان یک کودک.

پسر بزرگ شد در میامی بیچ فلوریدا و سلیقه بودند و مجزا شکل با جنوب پدر مهاجر مادر و مادربزرگش او را بزرگ Ma (او پوست پرتقال کیک پوند به ارمغان می آورد خاطرات از روزهای تابستان خوردن پرتقال فلوریدا در Ma در خانه). او آموخته است که به طبخ و پخت در حالی که او یک گیاهخوار بسیاری از دستور العمل های لبنی و تخم مرغ-اما هنوز هم عمیقا به سنت های منحصر به فرد.

او همچنین با تمرکز بر روی مواد غذایی به عنوان یک عمل مراقبت از خود.

“به عنوان یک زن سیاه پوست نگه داریم خیلی تروما و وجود یک فضای که در آن ما می توانیم آن را” مرد گفت: “Healthyish”‘s Aliza Abarbaneli. “من می توانم در یک مقدار زیادی از مخمر دستور العمل در این کتاب و فقط عمل ساده مشت زدن خمیر را آنقدر قدرتمند است — آن را به یک فضای درمانی.”

“پخت و پز ژن: یک سفر را از طریق آفریقایی آشپزی سابقه در جنوب غرب” مایکل Twitty

“پخت و پز ژن” است و نه فقط یک کتاب در مورد مواد غذایی است. این بخشی از خاطرات بخش شجره نامه بررسی بخشی از تاریخ آمریکا برده داری — همه از آن می توان از طریق لنز یک سوال به ظاهر ساده “که صاحب جنوب مواد غذایی؟”

از طریق این کتاب Twitty – که دیده می شود در Padma Lakshmi جدید Hulu سری “طعم ملت” – طول می کشد خوانندگان از توتون و برنج مزارع از دوران استعمار به جنگ داخلی جبهه از ویرجینیا است. در طول راه او sifts از طریق داستان های سالم و تست های ژنتیکی به عنوان یک راه برای ردیابی تاریخ خود را فراتر از هشت نسل است که حمل اسناد و مدارک. او سفر به کنیسه در آلاباما به سیاه و سفید متعلق به مزارع ارگانیک در گرجستان است.

به عنوان دکتر هنری لوئیس دروازه میزبان PBS’ “Many Rivers to Cross و پیدا کردن ریشه های خود را” گفت: “برده داری ساخته شده جهان از اجداد ما فوق العاده از راه دور به ما. خوشبختانه این کار از Michael W. Twitty کمک می کند تا بازگرداندن آگاهی ما از مبارزات خود و موفقیت های نیش توسط نیش دادن ما طعم واقعی از گذشته است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>