“آمازون Empire: ظهور و سلطنت جف بزوس” آخرین دو ساعته قسمت از PBS’ “خط مقدم” باز می شود با یک صحنه است که قطاری از هسته معضل مصرف کننده آمریکا را در رابطه با این غول خرده فروشی آنلاین. صحنه اول ما مشاهده است بزوس’ مارس 2019 اعلام Blue Moon یک فضای اکتشاف شرکت او ایجاد شده است که با راه اندازی این کار از استعمار ماه.

بزوس است حمایت یک میلیارد دلار از ثروت شخصی خود را به صندوق آخرین چشم انداز برای آینده که در آن او می بیند مردم زندگی در ایستگاه فضایی. هیچ شک و تردید است که این عروق خواهد بود متشکل از محصولات آمازون و زندگی مردم وجود خواهد داشت تشویق به زندگی کردن کالا و خدمات به دست آمده از آمازون. آنها احتمالا آمازون کارکنان در واقعیت است.

تبلیغات:

پس از همه این است که یک شرکت است که مجموعه مناظر خود را در ورود به بیمه سلامت بازار و خریداری مواد غذایی زنجیره ای و به منظور تصاحب سهم که خرده فروشی خاک. این آمد و پس از تغییر مصرف کنندگان انتظارات به عنوان به آنچه که آنها می توانید خرید چه مقدار از آنها می توانید انتظار به پرداخت هزینه برای آن و چگونه به سرعت آن محصول می توانید خود می رسند آستان.

ایده بزوس’ راه اندازی خود را مصرف کننده متمرکز بینایی به کاشت بذر یک تمدن جدید در فضا است بنابراین هر دو هیجان انگیز و وحشتناک – بیشتر پس در واقع از ایلان فضا X پروژه. از خارج یکی است این تصور که مشک مانند سر ریچارد برانسون قبل از او می خواهد به موفقیت در خدمت حس خود را از خود تعریف. بزوس از سوی دیگر نمی تنظیم ذهن خود را بر یک پروژه بدون تجسم برخی از نسخه total domination.

آمازون است که چگونه به نفع خود قلب و ذهن مصرف کننده آمریکا یک خریدار تا در دام راحتی که او به طور کلی فکر نمی کند بیش از حد عمیق در مورد مخفی اخلاقی تلفات که راحتی – و یا چه مقدار از اطلاعات شخصی آنها را به میل خود به دور در ازای یک کلیک خرید و دسترسی آسان به اطلاعات از طریق فرمان صوتی.

تبلیغات:

“همه چیز قابل تحسین است که در مورد آمازون نیز چیزی است که ما باید از ترس در مورد آن” اطلس نویسنده فرانک Foer مشاهده در “آمازون امپراتوری” بیان کرد با صدای بلند مرکزی پایان نامه از این مختصر “خط مقدم” قسمت تولید شده توسط James Jacoby, مدیر 2018 “خط مقدم” فیلم “Facebook معضل است.”

تقطیر این مفاهیم به یک ساعت دو قسمت است یک دلهره آور ماموریت داده می شود که همه ما می دانیم که در مورد آمازون و ما عشق/نفرت رابطه با آن است. در واقع در یک مکالمه من با او چند ماه پیش مشاهده کردم که “خط مقدم” می تواند چندین قسمت به آمازون نفوذ در امریکا – و نه صرفا ما چگونه فروشگاه اما در محل کار و فرهنگ و سیاست و فرفره اقتصاد است . . . در میان موضوعات دیگر.

در کمتر از سه دهه آمازون منفجر شده از یک سایت خرده فروشی آنلاین کتاب به همه چیز فروشگاه. تنها به تازگی عمومی آگاه شده فقط تعداد کمی از هزینه های است که به راحتی و خدمات مشتری ارائه می دهد از جمله به خطر انداختن ایمنی کارکنان و هل دادن کارگران خود را فراتر از محدودیت های فیزیکی در محصول و بسته بندی انبارها شناخته شده به عنوان تحقق مراکز.

تبلیغات:

جداگانه و بسیار نگرانی واقعی وجود داشته باشد با توجه به راه است که آمازون خرد کردن خرده فروشان مستقل و کوچکتر زنجیر با آن شیوه های کسب و کار. دموکرات نامزد شده اند صریحتر مهم در مورد آمازون و نقش مهمی در خاموش کردن آجر و ملات مکان های خرده فروشی و یا وادار کردن زنجیره ای کوچکتر به فروش از طریق خدمات خود را.

داستان آمده اند به نور در مورد آمازون عمل پیاده مکالمات شنید از طریق آن دستگاه اکو ظاهرا برای کمک به آموزش سیستم. خریداران میل و علاقه قرار می گیرد این دستگاه های گوش دادن به خانه های خود. آنها به همان اندازه به عنوان با میل و رغبت قرار می گیرد دوربین در فضاهای خصوصی خود که هکرها بهره برداری نشان می دهد که چگونه به راحتی خصوصی شهروندان می تواند بر جاسوسی.

تبلیغات:

در عین حال حتی به عنوان آمازون تا به تغییر بازار شروع با دنیای کتاب آن را ندارد آن را محدود آرمان به کنترل سهم از بازار خرده فروشی.

بزوس خود موقعیت خود را به عنوان یک نیروی ملی و سیاست در هالیوود, خرید بزرگترین اقامت در واشنگتن دی سی با بیان به قصد استفاده از آن را به عنوان یک محل برای سرگرم کردن غنی و قدرتمند است. او نیز خریداری واشنگتن پست و با توجه به کارکنان خود مانده است از سرمقاله تصمیم گیری در کسب و کار و سود مجددا سرمایه گذاری به تقویت اتاق خبر. Amazon Studios در ضمن مصمم است در مورد فتح فیلم/سری محتوای فضا و رفتن سر به سر با دیگر جریان آنلاین غول مانند Netflix بکشد.

بنابراین هر گونه گفتگو در مورد آمازون و بزوس, خود, یک مکالمه در مورد تنش میان نقش خود را به عنوان یک مکان خوب و به عنوان یک مخرب کنترل نهاد است که دولت ممکن است مشاهده به عنوان یک انحصار و اقدام به شکستن.

تبلیغات:

Jacoby کار در “Facebook معضل” و آن شرکت را شکست و به سرعت حرکت برای مقابله با پلت فرم در حال دستکاری به یک دروغ ماشین ثابت می شود Peabody شایسته. اما با “آمازون امپراتوری” است که شرکت نوشته شده توسط آنیا Bourg او تندتر و سخت تر تمایل به رقابت با دلیل سوال در مورد به دست آوردن و استفاده از داده های کاربر تنها یک بخشی از یک پازل بزرگتر.

در نظر گرفتن یک نگاه سخت در این شرکت و به دنبال درک چگونگی بزوس ذهن کار می کند در واقع بدون نشستن با مرد “آمازون امپراتوری” را لمس بر عوامل متعدد در مورد این شرکت است که منجر مردم را به ستایش آن را به عنوان نوآورانه, الهام بخش, نهاد است که همچنین دارای یک آستین ، نفوذ در سیاست, اقتصاد, محیط زیست و حتی ارزش انسانی خود کارگران است.

و Jacoby به نظر می رسد در این مسائل نسبتا در حالی که ترک کمی سوال که نگران کننده ماهیت شرکت سلطه با تمرکز بر اخلاق.

تبلیغات:

اما بینندگان دنبال بیشتر از یک حس که جف بزوس مرد تنها می تواند به اینسو انسو جمع کردن نشانه از کسانی که با او کار می کنند. بزوس خود را کاهش یافته است به شرکت در این قسمت اما آمازون ساخته شده شش مدیران ارشد از شرکت های موجود برای مصاحبه – قابل توجه در خود را برای یک شرکت است که دارای اطلاعات در مورد عملکرد داخلی خود را به عنوان نزدیک به آن جلیقه به عنوان امکان پذیر است.

و یکی از جنبه های “آمازون امپراتوری” است که واقعا ارزش قدردانی است چگونه هنرمندانه آن مدیران بحث محافل در اطراف عظیم هشدار دهنده نگرانی و یا روابط عمومی افتضاحات با ظاهری برای همدردی با دامنه و بدون مشکل به صراحت اعتراف به مجرمیت. هر شرکت بزرگ می کند. اما این مردمی فوق العاده صاف در ظاهر به طور کامل در کنترل و آرام و مهربانی.

در یک بسیار موثر بحث در مورد نگرانی های حریم خصوصی در اطراف اکو و حلقه دستگاه های Jacoby به نقل از جورج اورول “1984” به دیو لنگی, آمازون, معاون ارشد رئیس جمهور از دستگاه ها و خدمات در بحث شرکت را درک نقش مهمی در عادی سازی نظارت است.

“شما تا به حال برای زندگی – آیا از عادت که شد instinct – در این فرض که هر صدا شما ساخته شده بود شنید و به جز در تاریکی هر لحظه دقیق” Jacoby intones که لنگی پاسخ می دهد: “من نمی خواهم به زندگی می کنند در جهان است.”

تبلیغات:

(در برخی از تقلید مسخره امیز از لحظه ای که تصور Ron Howard “Arrested Development” صدای لوله کشی با “او نشانی از زندگی در آن جهان است.”)

ایجاد توازن میان این slickness در کنار بینش از روزنامه نگاران و دانشگاهیان هستند Jacoby به مصاحبه با نه کارمندان سابق – چند مدیران در میان آنها هیچ کدام از آنها به بررسی بیحوصلگی حرف زدن در برداشت خود را از آمازون امروز ما می بینیم. احتمالا جدی (اگر نه محکم) از این می آید از Shel Kaphan آمازون سابق رئیس فنی افسر و کارمند شماره 1.

Kaphan است اما یکی از مدیران چند که وجود دارد در طبقه همکف از معجزه تحولات در این شرکت از جمله آن توسعه نرم افزار تشخیص چهره (که هر چند نمایش های متعدد نقص در دسترس ساخته شده به اجرای قانون) و گسترش آن از بازار شامل فروشندگان شخص ثالث از جمله کسانی که بر اساس در چین که نمی مرهون آمریکایی محصول با مقررات ایمنی.

و نه حتی او می تواند خودداری از بیان خود سوء ظن در مورد شرکت تاکتیک و چه تبدیل شده است. “من فکر می کنم همه از اثرات این شرکت در جهان برای, بهترین, و من آرزو می کنم آن نیست بنابراین” او می گوید. “اما من تا به حال چیزی برای انجام با آوردن آن به وجود, به طوری که تا حدودی روی من است.”

تبلیغات:

در اواخر قطعه Jacoby مشاهده از طریق یکی از سوالات خود را که آمازون داستان داستان در مورد سرمایه داری در آن موفق ترین و بی امان – که بدان معنی است که آن را در مورد اقتصادی اختلاف و قدرت بزرگتر است از دست داده به عنوان یک نتیجه از یک مرد افزایش برای تبدیل شدن به ثروتمندترین مرد روی زمین است.

“آمازون امپراتوری” است که یک فوتی و فوری موجز خلاصه ای از آنچه که موفقیت زیادی به این معنی در سرمایه داری چشم انداز به عنوان ما در حال حاضر آن را می دانم که توضیح ضروری ما در این است که موفقیت و ترسناک واقعیت است که وجود دارد هیچ راه واقعا انتخاب کردن از تغذیه خط پایین خود را به طور کامل و بدون رفتن خارج از شبکه. شما می توانید تصمیم به سفارش هر یک از محصولات از آمازون و یا اشتراک برای هر یک از خدمات خود را و در عین حال اگر شما در حال خواندن این, شما احتمالا در حال استفاده در برخی از جنبه های اینترنت زیرساخت است که تغذیه به آمازون.

این نسخه از “خط مقدم” به پایان می رسد بسیار در راه آن آغاز می شود با یک آرشیوی کلیپ بزوس یادآوری مخاطبان خود را که “همه چیز شروع به کوچک است.” که شعار خواند مؤمنان در آمازون به الهام گرفته شود اما کسانی که از نزدیک با توجه به انشعابات این شرکت موفقیت این صدا ممکن است مانند یک هشدار است. هر دو تفسیر صحیح هستند.

دو ساعت “خط مقدم” ویژه “آمازون Empire: ظهور و سلطنت جف بزوس” برای اولین بار روز شنبه, فوریه. 18 در 9 p. m. در PBS عضو ایستگاه در PBS برنامه های ویدئویی و آنلاین جریان در PBS.org/frontline.

تبلیغات:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی