آمازون سرکوب ارتباطات داخلی پس از افزایش کارگر فعالیت

آمازون شرکت کارکنان شروع به سوال تجارت الکترونیکی غول کسب و کار و شیوه کار بیشتر از همیشه قبل از. در پاسخ این شرکت به نظر می رسد سرکوب.

این هفته Recode آموخته است که آمازون آغاز شده است به شدت به اجرای قوانین است که آن را محدود کارکنان ارتباطات داخلی با یکدیگر در چندین شرکت بزرگ ایمیل listservs که در آن کارگران شده اند انتقاد از نحوه شرکت درمان آن انبار کارگران در طول coronavirus همه گیر و سازماندهی تظاهرات در پاسخ.

در دوشنبه, آمازون, آن بخش مطلع برخی از کارکنان که مدیریت listservs بیش از 500 نفر است که آنها نیاز به کارمند و مدیران قبل از تصویب هر گونه پست ها در لیست های پستی خود را — یک قانون است که این شرکت می گوید که قبلا وجود داشته است اما منابع مختلف Recode گفته بود به ندرت اجرا تا به حال. کارکنان که در ایجاد یا مدیریت listservs می توانید انتخاب کنید که آنها می خواهند برای تعیین مدیران اما کسانی که مدیران باید به یک “L6” مدیر-کارمند سطح و یا بالاتر از محدود کردن gatekeepers از بحث است.

یک سخنگوی آمازون گفت که سیاست های خود را مورد تعدیل زیادی ایمیل لیست جدید نیست اما این که پس از یک روال ممیزی این شرکت آغاز شده است اجرای سیاست های خود را برای تمام لیست های پستی است که یا نبود قوانین یا قبلا شده بود اعطا استثنا.

آمازون listservs — که شماره در هزاران مکان برای کارکنان به بحث در مورد طیف گسترده ای از موضوعات از تغییر آب و هوا به پدر و مادر. به تازگی برخی از این انجمن ها نیز تبدیل به مکان هایی برای کارگران به نقد این شرکت عملیاتی اداره Covid-19 pandemic, به خصوص در, چگونه آن را رفتار انبار کارگران که خواسته اند برای پرداخت بالاتر و ایمنی بیشتر حمایت. برخی در داخل شرکت جدید ارتباطات قوانین به عنوان یک راه برای پوزه شرکت کارکنان که به طور فزاینده ای سازماندهی از طرف خود پایین پرداخت می شود همکاران.

“آن را به وضوح و شفاف در حال انجام است به تعطیل کارمند ارتباطات” گفت: یک شرکت آمازون کارمند صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به دلیل سیاست های شرکت محرومیت کارکنان از صحبت با مطبوعات بدون نیاز به تایید قبل. “اگر ما می خواستم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد یک شلیک داخلی و یا انتشار یک رویداد ما نیاز به متقاعد کردن مدیر به ما اجازه آن را انجام دهد — و این خواهد بود که معنی آنها را از خطر اخراج شدن.”

یکی دیگر از کارکنان شرکت که فعال داخلی listservs موافقت کرد که این حرکت به نظر می رسد با هدف برگزارکنندگان اما که وجود دارد به احتمال زیاد دیگر عوامل در بازی بیش از حد. به تازگی شده است وجود دارد افزایش در کارکنان وارد این لیست توزیع با انواع دیگر درخواست کارمند گفت: “و سازمان” جرم دعوت شد و به احتمال زیاد نهایی کلش به جای تنها دلیل برای حرکت می کند.

یا نه آمازون تمدید اجرای این قوانین است که به طور عمده به معنای محدود کردن داخلی فعالیت بسیاری از آمازون کارکنان درک آن است که راه. آنها نگران هستند که این شرکت اقدامات اخیر خواهد بود یک مانع به معنی بحث و گفتگو در مورد موضوعات مهم مانند کارگر انبار حقوق و این شرکت سیاست های زیست محیطی.

آمازون نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر به طور خاص در مورد نگرانی که قوانین محدود کننده کارکنان گفتار در شرایط کار.

در هفته های اخیر صدها نفر از آمازون انبار کارکنان در بیش از 50 سایت در اطراف ما شرکت کرده اند در اعتراض به شرایط کاری در طول همه گیر و خواستار بیشتری پرداخت دسترسی به دنده محافظ و سخاوتمندانه تر زمان خاموش سیاست. آمازون شرکت کارکنان استفاده کرده اند listservs برای به اشتراک گذاشتن ترس بیش از افزایش اختلافات کارگری و سازماندهی رویدادها را که با هم یقه آبی و یقه سفید.

در این شرکت از کار اخراج شده است حداقل شش کارکنان درگیر در تظاهرات اخیر — از جمله دو دیرین شرکت کارکنان امیلی کانینگهام و Maren کاستاریکا. کانینگهام و کاستاریکا بودند برجسته رهبران داخلی آب و هوا, فعالیت, گروه, آمازون کارکنان برای آب و هوا عدالت (AECJ) با فعال listserv از بیش از 8000 عضو دارد.

جمعه گذشته AECJ اعضا با استفاده از ده ها تن از آمازون داخلی listservs به دعوت هزاران نفر از همکاران خود را به جست و خیز کار در یک توده sickout و به جای حضور مجازی پانل بحث و گفتگو در مورد آمازون انبار شرایط کاری و سیاست های زیست محیطی. اگر چه این دعوت به این رویداد به طرز مرموزی ناپدید شد از کارگران تقویم و دو سازمان از کار اخراج شدند برای سازماندهی یک رویداد مشابه هفته قبل از آن رفت و به عنوان برنامه ریزی شده با بیش از 300 نفر حضور تقریبا.

با جدید در مورد اجرای این قوانین در پست الکترونیک و ارتباطات کارکنان می گویند از آن خواهد شد غیر ممکن است برای کارگران به استفاده از listservs به بسیج همکاران خود را در یک مد مشابه.

“هر کس به نظر می رسد به تصدیق (ماهرانه و یا آشکارا) که این در پاسخ به کارکنان اخراج شدن و sickout” یکی دیگر از آمازون کارمند گفت Recode. “من فکر می کنم بخشی از آنچه که آمازون در تلاش است به انجام است را به طور متوسط کارکنان ناراحت AECJ به دلیل این ناراحتی است.”

گذشته از نگرانی در مورد سانسور از بحث در مورد حقوق کارگران چند کارکنان نیز ابراز نگرانی در ایمیل های داخلی در مورد چگونه قوانین را پایین آهسته مرجع تخصصی اختصاص داده شده به حمایت از کمتر از کارکنان گروه. بسیاری از محبوب ترین listservs در آمازون هستند آنهایی که برای زنان در مهندسی و اقلیت نژادی که کار در این شرکت عملا به تشکیل و حمایت از یکدیگر است.

در یک ایمیل داخلی یک کارمند مدیر ارسال به یک listerv برای بحث در مورد تنوع و شمول کارمند اذعان کرد که الزامات اضافی باعث خواهد شد “کندتر جریان ارتباطات” و این که اعتدال تیم ممکن است شروع به رد برخی از ایمیل های که خواهد بود “بسیار متفاوت پویا” برای لیست پستی.

سال گذشته آمازون غول تکنولوژی نظیر گوگل به طور مشابه محدود کارمند سخنرانی در انجمن های داخلی پس از افزایش کارگر فعالیت. در حالی که در حال حرکت بود با یک سهم عادلانه از نقد این مستند در نهایت نمی شد به اندازه کافی برای متوقف کردن کارگران از ادامه به سازماندهی و علنا نشت بحث شرکت طرح. در مقایسه با گوگل اخیر سازماندهی در آمازون انجمن های داخلی نسبتا جدید به آمازون دکمههای تا محل کار فرهنگ به خصوص در سطح شرکت.

اگر مدیران از کارکنان بحث پیدا کردن سیاست های بیش از حد دشوار آنها می تواند حرکت بحث به خارج از شرکت, سیستم عامل, به عنوان ده ها هزار نفر از آمازون انبار کارگران انجام داده اند در خصوصی Facebook شدند. و در حالی که آمازون تصمیم ممکن است توقف ستیز کارگر بحث در کوتاه مدت را نیز ترسیم میکند توجه بیشتری به کارگر سازماندهی و سیگنال چگونه ظاهر تهدید آمازون مدیریت است که با باز کردن بحث در میان کارکنان آن است.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>