آمازون یقه سفید کارمندان کالایی بیش, مدیریت هدف قرار دادن یک اخراج کارگر انبار

برخی از آمازون شرکت کارکنان عصبانی و منزجر بیش از چگونه شرکت خود را است دست زدن به افزایش اختلافات کارگری در آن انبارها که در آن تسهیلات کارگران می گویند این شرکت انجام نمی دهد به اندازه کافی برای محافظت از آنها را از قرار گرفتن در معرض Covid-19 coronavirus.

داخلی شرکت لیست های ایمیل و چت در گروه های پنج شنبه و جمعه که Recode بازدید آمازون کارگران یقه سفید ابراز ترس بیش از یک گزارش از معاون خبر که این شرکت بالا وکیل مراجعه کرده و به تازگی از کار اخراج کارگر انبار به عنوان “هوشمند و یا بیان” و ضمنی است که مدیران باید استفاده از آن برای کمک به خرد کردن کارگر unionization تلاش.

آمازون مشاور عمومی David Zapolsky استفاده کرده بودند که زبان به توصیف اخراج کارگر انبار مسیحی Smalls در یادداشت ها از نشست روز چهارشنبه با حضور برترین آمازون مدیران از جمله مدیر عامل شرکت جف بزوس.

در پی وحی حیرت زده آمازون کارکنان شرکت پخش ناامیدی خود را در رهبری در listserv که شامل هزاران نفر از هموطنان کارکنان. دیگران تشکیل کوچکتر در گروه های مجازی در آمازون محل کار, پیام, خدمات, صدای سنج ایجاد کردن پس از یک کارمند و مدیر تعطیل به یکی از موضوعات ایمیل.

ما در یک چالش برانگیز و استثنایی وضعیت — اما این نوع رفتار نمی کند چین با ما [اصول رهبری] و یا تصویر و ارزش های ما را امتحان کنید به تجسم در هنگام کار با مشتریان و نامزدها” یک کارمند آمازون نوشت جمعه در یکی از ایمیل موضوعات بازدید شده توسط Recode. “اگر این [یک] وضعیت که در آن مردم باید ستون فقرات و اصرار بر استانداردهای بالاتر برای رهبری ما پس از آن چه هستند که ما حتی انجام در اینجا.”

های مختلف کارمند با اشاره به Zapolsky وضعیت و که یک کارمند و مدیر تعطیل بحث به عنوان “احتمالا مربوط به رویداد و پس از آن خاموش من در آمازون است.”

و یکی دیگر از کارکنان با ابراز نگرانی از این گفتگو در حال تعطیل نوشت: “یک کارگر در پایین شرکت ما سلسله مراتب تحت درمان مانند این اعتصاب به عنوان دقیقا همان نوع فراگیر و تنوع موضوع است که باید مورد بحث آشکارا در آمازون است.”

آمازون سخنگو کاهش یافته است به نظر کارمند مکالمات.

داخلی واکنش به Zapolsky نظرات نشان می دهد رشد داخلی schisms بین نسل جدید رتبه بندی-و-فایل کارکنان در آمازون که بیشتر در معرض ابتلا به چالش کشیدن این غول تکنولوژی را گسترده تر اجتماعی و تاثیر و اجرایی رهبران بسیاری از آنها کار کرده اند و در کنار مدیر عامل شرکت جف بزوس برای بیش از 20 سال است.

در دو سال گذشته سطح پایین تر شرکت کارکنان را به چالش کشیده بزوس و دیگر رهبران داخلی در مورد مسائل مانند عدم تنوع در بالای پله های شرکت و خارجی در این شرکت اثرات زیست محیطی. حدود 580 شرکت کارکنان تا کنون امضا کرده اند نامه ای که شروع به گردش در پایان ماه مارس برای حمایت از افزایش اقدامات ایمنی و مزایای آن برای انبار کارگران در طول coronavirus بیماری همه گیر.

چندین آمازون کارکنان تعجب که چرا شرکت خود را دعوت بیشتر موشکافی توسط عموم با هدف قرار دادن یکی از کارگران خط مقدم آن. آمازون استخدام بیش از 500 ، 000 کارکنان در ایالات متحده به تنهایی و اضافه کرده است 80,000 بیش از چند هفته گذشته در پاسخ به همه گیر; در همین حال بسیاری از آن آجر و ملات رقبا در حال مبارزه و یا furloughing یا تخمگذار کردن کارکنان یکهو میان گسترده فروشگاه تعطیلی.

این آخرین داخلی شکستگی بیش از نیروی کار آمد در یک محوری زمان برای آمازون است که تغییر کرده است در طول بیماری همه گیر کوروناویروس از محبوب خرده فروشی موتور به راحتی به منابع لازم به میلیون ها نفر از آمریکایی ها و یا حداقل کسانی که استطاعت به ماندن در خانه را امتحان کنید به سرعت گسترش این بیماری همه گیر. حتی قبل از همه گیر آمازون تا به حال با آن مواجه موشکافی از سیاستمداران مترقی مانند بهداشت ، برنی ساندرز و همچنین حقوق کارگران گروه بیش از آن در درمان صدها هزار نفر از مردم که قدرت خود را بسته بندی و حمل و نقل عملیات. شلیک Smalls و اجرایی مکالمات در مورد او در حال حاضر لمس کردن هر دو داخلی انتقاد و دور جدیدی از حمایت عمومی برای کارگران آن که آمازون مدیران باید به عنوان “خرده فروشی قهرمانان.”

آمازون دارای درهم برای پیاده سازی تغییرات شدید به آن عملیات کسب و کار با افزایش تقاضا برای تحویل اقلام مانند صابون لوازم خانگی و قفسه پایدار مواد غذایی است. این شرکت ممنوع کرده است آن انبارها از ذخیره سازی برخی موارد غیر ضروری و آن را محدود فروش ماسک صورت و جراحی سپر به تنها بیمارستان ها و دولت ها است.

آن را نیز معرفی سیاست های جدید برای کارگران است. آمازون یکی از اولین خرده فروشان به افزایش پرداخت هزینه برای آن انبار کارکنان در میان بحران — افزایش حقوق توسط $2 ساعت است. آن را نیز افزایش بهداشت تلاش های سراسر آن انبار شبکه مبهوت شکستن بار برای ترویج اجتماعی فاصله و حذف چهره به چهره جلسات بین مدیران و گروه از کارگران که به طور معمول در شروع هر شیفت. در اوایل این هفته آمازون گفت: این امر شروع به چک کردن دمای انبار کارگران در شروع هر تغییر و برنامه ریزی برای توزیع ماسک که این دستور هفته پیش. به خط مقدم آن کارکنان.

در عین حال موارد Covid-19 در بیش از دو دوجین آمازون امکانات در ما موجب ترس و خشم در میان برخی از کارگران انبار مانند Smalls که می گویند که آنها در حال به خطر انداختن زندگی خود را در شرایط نا امن در حالی که بسیاری از آمازون, اتاق کار کارکنان لوکس از کار از خانه. Smalls کار کرده بود در آمازون انبارها برای بیش از چهار سال قبل از این شرکت اخراج او روز دوشنبه در مدت کوتاهی پس از او رهبری یک اعتصاب یک گروه کوچک از کارگران در این شرکت Staten Island, New York, مرکز پاسخگویی.

این گروه در اعتراض به آمازون تمایل به ارائه مرخصی با حقوق برای هر کارگر انبار که احساس نا کار را از طریق همه گیر — آمازون نیاز به حداقل است که کارکنان باید مشترک Covid-19 علائم و یا قرار گرفتن در معرض یک فرد با یک مورد تایید شده. آنها همچنین خواستار این شرکت به طور کامل تعطیل و از عمق تمیز تسهیلات اگر هر یک از کارکنان آن مبتلا هستند Covid-19. آمازون می گوید که آیا آن را به طور موقت می بندد تسهیلات تعیین می شود عواملی از جمله زمان گذشته یک کارگر در یک مرکز و اینکه آیا آن را پس از تمیز شده است و همچنین به عنوان راهنمایی از مقامات بهداشت و کارشناسان پزشکی.

آمازون گفت: Smalls بارها و بارها نقض اجتماعی فاصله دستورالعمل در تاسیسات و اخراج شد برای بازگشت به انبار با وجود اینکه دستور روز زودتر به قرنطینه در خانه برای 14 روز پس از یک همکار و کسی که با او شده بود در تماس با آزمایش مثبت برای این بیماری است. Smalls را رد کرده است نقض اجتماعی فاصله گرفتن هشدارها و معتقد است که او از کار اخراج شد در اقدامی تلافی جویانه برای صحبت کردن در برابر شرایط کاری و منجر به اعتصاب.

در این جلسه اشاره می کند که به بیرون درز به مطبوعات Zapolsky ضمنی است که آمازون باید با استفاده از Smalls برای کمک به سرکوب unionization تلاش در آن انبار شبکه.

“ما باید صرف بخشی از پاسخ ما به شدت تخمگذاری مورد که چرا [Smalls را] انجام شد غیر اخلاقی غیر قابل قبول است و مسلما غیر قانونی و تنها پس از آن دنبال کنید با ما معمول نقاط صحبت کردن در مورد ایمنی کارگر,” Zapolsky نوشت: در این یادداشت به گفته معاون اخبار. “او را به جالب ترین بخش داستان و در صورت امکان او را به صورت کل اتحادیه/سازماندهی جنبش است.”

اختلافات بیش از آمازون همه گیر سیاست را موجب برخی از فعالان گروه های کارگری برای تشویق سازمان تعطیل که در حال حاضر صورت گرفته در سه آمازون امکانات در دو هفته گذشته. آمازون به مدت طولانی مبارزه unionization تلاش های که نشان داده اند برخی از نشانه هایی از به دست آوردن بخار بیش از سال گذشته است. این شرکت اغلب به نقل از خود پرداخت و برنامه های مزایای که پشته تا به خوبی در برابر رقبا در رد نیاز برای unionization. اما کارمند شکایت باید متمرکز بر یک تنبیه سرعت کار در امکانات آن است. داده ها از برخی از آمازون امکانات نیز نشان داده شده گزارش آسیب نرخ به مراتب بالاتر از هنجارهای صنعت که آمازون گفته است که در نتیجه این شرکت در حال تهاجمی تر از همسالان خود در ضبط صدمات.

“در این زمان unionization است که به احتمال زیاد تنها بزرگترین تهدید برای مدل کسب و کار” سابق آمازون اجرایی گفت Recode با اشاره به شرکت حمل Smalls.

آمازون کارکنان صحبت کرد که به طور مستقیم به Recode در روز جمعه شد نگران هر دو به اتهام برنامه ریزی برای حمله به Smalls و چه برخی بر این باورند شد نژادپرستانه در لایههای Zapolsky نظرات.

“این کاملا منزجر کننده است که آنها را صحبت در مورد یک همکار مانند این که” یکی از آمازون در حال حاضر کارمند شرکت گفت Recode. “من به شدت شک آنها را با استفاده از این کلمات اگر او یک کارمند است.”

Zapolsky, آمازون, اجرایی, است, سفید, در حالی که Smalls سیاه و سفید است.

کارمند دیگری گفت Recode “من فرض convos مانند که می گیرد اما من آشکار نژادی تلویحی و با خاموش کردن در این شرکت است.”

آمازون سخنگو دن Perlet در بیانیه ای گفت که هر گونه پیشنهاد که Zapolsky نظرات مربوط به مسابقه بود “دقیق نیست” و این که “آقای Zapolsky حتی نمی دانند که این نژاد از این فرد در زمان او ساخته شده نظرات خود را.”

قصد او این است که تنها بخشی از این مسئله هر چند به گفته یکی دیگر از آمازون کارمند صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن صحبت صادقانه در مورد مسائل داخلی.

“این بسیار به آنچه او در نظر گرفته شده آن است که چگونه آن را تفسیر” کارمند گفت Recode. “و که در آن وجود دارد به نظر می رسد تن-ناشنوایی [و] عدم آگاهی در مورد چگونگی اعمال ما و واژه ها در خارج از شرکت. خطر این است که اگر ما در ادامه این مسیر ما باید راهپیمایی را از طریق یک طرفه درب است که ما نمی توانیم از طریق رفتن به.”

این کارمند بود ارجاع یک اصطلاح محبوب ساخته شده توسط بزوس در سال 2015 سالانه نامه ای به سهامداران آمازون که در آن او توضیح داد که “یکی از راه درها” به عنوان تصمیم گیری است که “آیا مهم و غیر قابل برگشت یا تقریبا غیر قابل برگشت” و این که “باید ساخته شده با متد, با دقت, به آرامی, با شور و مشورت و مشاوره.” “اگر شما راه رفتن را از طریق و نمی خواهم در آنچه شما را بر طرف دیگر” بزوس گفت: “شما نمی توانید به عقب بر گردیم به جایی که قبل از شما بودند.”

Recode همچنین صحبت به یک کارمند که اعتقاد آمازون دلیل شلیک Smalls و در نتیجه پشتیبانی از آن “از آنجا که او را سلامت و ایمنی از همکاران من در خطر است.” “من می دانم که این بیماری همه گیر است یک اولویت برای ارشد رهبری و من خدا را شکر برای مراقبت از خود و توجه به حفظ کارکنان و مشتریان امن” کارمند نوشت: در یک پیام به Recode.

“اما” او افزود: “من نمی خواهم شنوایی زبان مورد استفاده توسط تیم اجرایی برای توصیف این کارمند. رهبران کسب اعتماد زمانی که آنها در رفتار با دیگران با احترام.”

زمانی که معاون, اخبار, اخبار شکست از Zapolsky نظرات آمازون صادر شده یک شبه عذرخواهی نسبت به Zapolsky که خواندن “من نظرات شخصی و احساسی است. من نا امید و ناراحت است که یک کارمند آمازون خطر می اندازد ایمنی و بهداشت از دیگر Amazonians توسط بارها و بارها بازگشت به محل پس از هشدار داده شده است به قرنطینه خود را پس از قرار گرفتن در معرض ویروس Covid-19. من اجازه دهید احساسات من پیش نویس حرف های من و بهتر از من است.”

در زمانی که همه گیر محوری است آمازون و حتی دورتر به ویژه بیش از حد معمول اختلاف است آخرین چیزی که شرکت نیاز دارد. اما داخلی واکنش در میان کارکنان شرکت طی چند روز گذشته است نشانه ای از یک حباب دشمنی در برخی از گوشه های این شرکت است.

در برخی از ایمیل ها و چت گروهی بازدید Recode رتبه و فایل مورد احتمال پخش نارضایتی خود را علنا. برخی با اشاره به آمازون مشهور اصول رهبری. یکی از آنها خوانده شده در قسمت:

“رهبران باید اعتقاد راسخ و محکم. آنها مصالحه نیست به خاطر انسجام اجتماعی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>