آمریکایی ها در حال پرداخت دو برابر برای Remdesivir


Pence and O'Day stand in the Oval Office while Trump sits behind his desk.
معاون رئیس جمهور مایک پنس Gilead Sciences رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت Daniel o’day و رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام غذا و دارو اضطراری تصویب remdesivir در مارس 1.
استخر/گتی ایماژ

در اوایل این ماه Gilead Sciences اعلام قیمت remdesivir مواد مخدر نشان می دهد که برخی از وعده در درمان COVID-19. اما آن را نشان می دهد به اندازه کافی وعده برای توجیه آن برچسب قیمت—دلار دیگر 3,120 کل برای یک دوره درمان در بیمه های خصوصی—با توجه به این که مالیات دهندگان را صرف $99 میلیون دلار در توسعه آن ؟

آزمایشات بالینی نشان داده اند که remdesivir کوتاه بستری زمان و شدت بیماری کوتاه شدن زمان بهبودی به میزان 47 درصد در برخی از گروه از بيماران است. اما در حالی که آن را کمک می کند تا در موارد خفیف تر آن را به عنوان موثر در بیماران بدحال. Remdesivir امیدوار کننده است اما ما نمی دانیم که اگر آن را موجب صرفه جویی در زندگی می کند.

محققان بهداشت عمومی گروه و حمايت از بيمار گروه نگران است که با وجود remdesivir را محدود و اثربخشی علوم جلعاد را تقاضا قیمت گزاف برای دارو. در سال 2013 این شرکت به دست آورده رسوایی (ترغیب سنا بررسی) بالا برای آن قیمت گذاری نجات بخش هپاتیت C داروها توقف بسیاری از بیماران آسیب پذیر به ویژه پزشکی گیرندگان از درمان در همه. این نگرانی در مورد remdesivir بدتر شده است. زمانی که جلعاد اهدا اول 11.5 میلیون دوز آن گفت: سهامداران آن است که در حالی که دسترسی مهم بود می خواست آن را به قیمت remdesivir به تولید آن از لحاظ اقتصادی پایدار است. در ضمن یک گزارش توسط موسسه بالینی و اقتصادی بررسی نشان داد که جلعاد می تواند حتی قیمت گذاری remdesivir در 50 دلار برای پنج روز دوره درمان.

جلعاد را قیمت گذاری از $3,100 برای کسانی که در بیمه های خصوصی قرار می دهد remdesivir هزینه در بالای متوسط از حد انتظار بوده است. در حالی که قیمت می توانست بدتر از آن هنوز هم برای مبارزه با مواد مخدر بود که مالیات دهندگان تامین می شود و از محدود برای کمک به بیماران بدحال. اساسا مالیات دهندگان آمریکایی برای پرداخت remdesivir دو بار—یک بار از طریق اصلی کمک های مالی فدرال که به حمایت از مواد مخدر را توسعه و یک بار دیگر در نقطه ای از مراقبت.

بخشی از دلیل remdesivir قیمت است که احتمالا فشارهای مالی جلعاد تجربه است. در سال های 2014 و 2015 جلعاد هپاتیت C با داروهای ساخته شده از آن سود های عظیم (35 میلیارد دلار تا سال 2015) اما آنها کوتاه زندگی می کردند. رقابت رانده است آن هپاتیت C سود پایین در همان زمان موشکافی بیش از آن در قیمت گذاری دارو besmirched جلعاد شهرت (و موجب 2015 سنا بررسی) و ژولیده شرکت در جنگ حقوقی. بدتر هنوز, جلعاد نداشته موفقیت دیگری مانند آن هپاتیت C مواد مخدر. Remdesivir شد محصول یک همکاری بین جلعاد و ارتش ایالات متحده موسسه تحقیقات پزشکی بیماریهای عفونی توسعه یافته برای حل یک مشکل: بیماری ناشی از ویروس RNA مانند ابولا سارس و MERS. Remdesivir خود را در اصل به معنای درمان ابولا اما کار نمی کند و همچنین به عنوان آنتی بادی درمانی در حال آزمایش در همان زمان. جلعاد مواد مخدر برای استئاتوهپاتيت غير الکلی شکست خورده اند برای انجام آزمایش های بالینی. Remdesivir یک فضیلت از نظر تجاری است که آن را برای اولین بار مواد مخدر برای COVID-19 وارد در بازار است. بیشتر (و به طور بالقوه بهتر است) مواد مخدر می آیند تا جلعاد نیاز به ایجاد سود خود را در حالی که آن را می توانید.

این تنها مثال های اخیر بسیار گسترده تر مشکلات با تجویز دارو قیمت گذاری شده است. اما آینده در وسط یک بیماری همه گیر آن را به ویژه ظالمانه است. در هسته اصلی مشکل این است که شرکت های خصوصی ایجاد مواد مخدر مانند remdesivir باید به فکر می کنم از خود را پایین خطوط حتی به عنوان جهان رنج می برد—حتی اگر فشار از هزینه های این پروژه بودند شانه توسط مالیات دهندگان که ممکن است پس از آن به مبارزه پرداخت هزینه ها از همان کسانی که مواد مخدر.

اما راه بهتری وجود دارد برای تشویق نوآوری حیاتی در جهانی شرایط اضطراری. در جنگ جهانی دوم پنی سیلین بود با ارزش تر از طلا. آن فقط می تواند تولید شده در مقادیر کوچک و نه نزدیک به اندازه کافی برای پاسخگویی به نیازهای کشور در جنگ.

برای پاسخگویی به این نیاز دولت ایالات متحده راه اندازی یک ابتکار عمل برای تولید این ماده گرانبها بودجه یک گروه از دولتی آزمایشگاه های دانشگاه ها و شرکت های دارویی. این پروژه یک موفقیت خروش. این دارو تا به حال شده است به معنای واقعی کلمه بی بها در سال 1940. در سال 1943 آن هزینه 20 دلار در دوز (بیش از 300 دلار امروز). در سال 1945 آن را هزینه $0.55 (معادل حدود 8.36 در سال 2020). پنی سیلین یک مسئله مواد مخدر و تولید به جای توسعه اما مانند remdesivir از بودجه فدرال و نظامی-حمایت از پروژه انجام شده برای حل بهداشت عمومی و امنیت مشکل است. اما این همکاری نیز یافت می شود گونه های جدید از Penicillium قالب و روش های جدید کشت آن است که بسیار افزایش عملکرد پنی سیلین. همکاری مجاز, صنعت, علمی و فدرال labs برای به اشتراک گذاشتن روش و داده و سپس اهرم منابع از شرکت های متعدد به مقیاس تولید. جنگ تولید هیئت مدیره پرداخت کرده بود برای خیلی از امکانات تولیدی مورد نیاز و دفاع تدارکات هیئت مدیره قول داده شرکت های حاضر در بازار برای این محصول به پایان رسید. پنی سیلین یک موفقیت داستان های دولتی و خصوصی همکاری است. و بر خلاف مدرن دولتی و خصوصی همکاری آن محصول شد به طور گسترده ای ارزان در دسترس است.

قبل و در طول جنگ جهانی دوم بسیاری از دولت بودجه تحقیقات در محل آزمایشگاه های دولتی. پروژه ها مانند پنی سیلین افزایش همکاری میان دولت و دانشگاه و صنعت است. توسط 1980s بودجه دولت برای هر دو دانشگاه و صنعت متداول بود و مشوق هایی مانند Bayh-Dole عمل 1980 اجازه داده است که دریافت کنندگان بودجه فدرال برای برگزاری اختراع ثبت شده در محصولات خود را از بودجه پژوهش شیرین کرد.

تغییر نسبت به بودجه صنعت لزوما چیز بدی نیست. مشکلات ما در حال حاضر با آن مواجه هستند بیشتر ناشی از عدم اراده سیاسی برای استفاده از قوانین ما در حال حاضر برای اطمینان از دسترسی به این اختراع است. برای مثال Bayh-Dole را مخالفان می ترسیدند که این قانون را با شیب تعادل به نفع دارندگان ثبت اختراع به طوری که آنها اضافه شده یک بررسی در قدرت خود را در قالب آنچه که به نام “مارس-در حقوق.” اگر ثبت اختراع دارنده نتواند به ایجاد یک نوآوری مناسب در دسترس عموم در “شرایط مناسب” و یا نتواند برای دیدار با “سلامت و ایمنی نیاز دارد” آژانس فدرال ممکن است “مارس” و اختصاص دادن یک مجوز برای اطمینان از اختراع را به تولید. اما این مه-در حقوق هرگز استفاده می شود به لطف ترکیبی از اداری دشواری فرایند عدم شفافیت بودجه و سابقه تعیین شده توسط موسسه ملی بهداشت. اما NIH است و اساسا مجموعه ای غیر ممکن است استاندارد برای استفاده از ارائه. قبلی خود در مورد تصمیم گیری مارس در اصل نیاز به یک شرکت دیگر به ایستاده و آماده برای تولید محصول انحصاری—اما هر شرکت انجام می شود در معرض خود را به خطر مالکیت معنوی طرح دعوی در دادگاه آورده شده توسط حق ثبت اختراع دارنده بدون هیچ گونه اطمینان از NIH را حمایت می کند. هنوز هم بدتر در نامه های دیگر آن زده با صنعت داروسازی در طول COVID-19 بحران مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به طور موثر به چشم پوشی خود را در ماه مارس-در حقوق. موجود تنظیم این دولت آمده است تا با جلعاد بیشتر تضعیف هر گونه امکان استناد مارس-در آنجا که دولت به نظر می رسد محتوای دیدار جلعاد شرایط برای خرید remdesivir.

قانون دیگری که می تواند به افزایش دسترسی به مواد مخدر مانند remdesivir است بخش 1498 ایالات متحده کد. این قانون استفاده شده است به طور گسترده توسط وزارت دفاع و, مهم تر از, یک روش معمول برای تهیه مواد مخدر فدرال برای استفاده در 1950s و 1960s. این اساسا اجازه می دهد تا دولت فدرال به ترتیب به یک محصول انحصاری تولید بدون ثبت اختراع دارنده مجوز به عنوان طولانی به عنوان آن را می پردازد ثبت اختراع دارندگان حق امتیاز تعیین شده توسط دادگاه. بخش 1498 می تواند یک ابزار قدرتمند برای اطمینان حاصل شود که ما دسترسی به داروهای مورد نیاز در مواقع اضطراری اما از آن شده است با استفاده از 1970s.

داستان پنی سیلین نشان می دهد که این امکان را به مشارکت عمومی خصوصی کار, به ویژه در مواقع اضطراری بدون اعطای شرکت های عظیم سازش است. حتی Bayh-Dole عمل باعث می شود مقررات مربوط به مهار قدرت از ثبت اختراع دارنده نگه عمومی, گروگان به سود آن است. درس از تاریخچه ساده است: اگر ما به پرداخت نهادهای خصوصی پول به توسعه مواد مخدر (انبوه سودآور تلاش—اکثر دارویی سود نیست به تحقیق و توسعه, اما برای خرید سهام خود) ما باید آنها را نگه دارید به تعهدات خود تحت موجود در قانون ایالات متحده. ما باید با استفاده از بسیاری از ابزارهای قانونی در اختیار ما مطمئن شوید که بیماران نیازمند به این داروها می توانید آنها را دریافت کنید. در غیر این صورت مالیات دهندگان نمی خواهد تنها پرداخت برای توسعه و ارزش مواد مخدر داده شده اما برای تقویت آور شرکت. در مواقع اضطراری مانند COVID-19 ما نمی توانیم محدودیت به دسترسی عمومی.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>