امریکا شکست در افغانستان توضیح داده شده توسط یک روستا

MUSSAHI ولایت کابل افغانستان — یک گروه کوچک از مردان و کودکان که سرعت رشد بی حوصله در حال ایستاده در کنار رودخانه. همه آنها خیره در تدبیر قبل از آنها: یک پمپ آب کوچک است که با وجود بهترین تلاش خود را نمی خواهد به نوبه خود در.

یک مرد جوان تلاش می کند به آن مجموعه در حال حرکت را با هل دادن در دنده و کشیدن در موتور تمام در حالی که خیره در لوله بیرون زده از مرده پمپ. آب در رودخانه باقی می ماند و هنوز هم آرام است. پمپ فرستاده شده توسط یکی از بستگان که صرف دو دهه گذشته در آلمان به سادگی کار نخواهد کرد.

این همه بیش از حد معمول داستان در Mussahi در ولسوالی ها 30 کیلومتر (حدود 19 مایل) جنوب پایتخت خود را که در آن بسیاری از چیزهایی که عمل را برای برخی از زمان. بسیار شبیه Mussahi آب پمپ بیشتر از افغانستان نیست عملکرد یا حداقل در خارج از شهرستانها عمده.

و حتی اگر به تازگی مجددا انتخاب رئیس جمهور اشرف غنی می کند بهترین خود را سعی کنید به بهبود چیزهایی که او باید یک زمان سخت در برگزاری طالبان.

هجده سال پس از حمله آمریکایی ها به افغانستان و شهر کابل رفته و از طریق چندین تحولات. این شهرستان در حال حاضر نقطه چین با بالا افزایش می یابد که پر کردن افق جاده ها که به آرامی در حال آسفالت و بازسازی بناهای تاریخی از دوره های رفته.

کوچک و رو به رشد moneyed کلاس نیز دامن زدن به رشد آهسته از سبک غربی کافی شاپ کامل با $1 lattes در حالی که بیش از نیمی از جمعیت کشور است و زندگی در کمتر از 1 دلار در روز است. این تحول شده است و در صدر با قصرها و سالن های عروسی فانتزی — مکان امن و ترکیبات شهری که در آن نخبگان نمایش ثروت خود را.

زیادی مرفه خانه ساخته شده در یک محله در شهر کابل افغانستان دیده می شود در آوریل 3, 2012. پس از حمله آمریکا در سال 2001 در افغانستان دیده می شود سرمایه گذاری گسترده در کمک پول اما هنوز هم نیاز به کمک با زیرساخت 18 سال بعد.
ملانی Stetson فریمن/کریستین ساینس مانیتور از طریق گتی ایماژ

اما تنها یک درایو کوتاه در جنوب شهر دروغ مختلف جهان یکی است که به جا مانده از سال های فقر و جنگ است. Mussahi بوده است بخشی از ولایت کابل برای چندین دهه در حال حاضر, اما از آن است که یکی از مناطق استان است که عملا تحت کنترل طالبان است.

این را نیز تغییر نمی کند پس از نهایی نتایج اخیر انتخابات ریاست جمهوری بودند که اوایل این هفته منتشر شد. پس از پنج ماه انتظار زمان رئیس جمهور اشرف غنی شده است برنده اعلام شده در حالی که حریف اصلی او عبدالله عبدالله را رد کرد و نتیجه و گفت: او را تشکیل می دهند خود را “دولت فراگیر.”

اما هر دو عبدالله و غنی از دست داده و در روستایی در مکان هایی مانند Mussahi.

در طول انتخابات ریاست جمهوری در کمپین های پاییز گذشته در حالی که نخبگان سیاسی در این شهر جشن گرفته نسخه خود را از افغانستان, دموکراسی, مردم Mussahi شد بسته خروج از روند سیاسی به طور کامل.

شبانه طالبان به ایست های بازرسی به معنای آنها نمی تواند سفر به پایتخت به آدرس نامزدها به طور مستقیم در خود زنده مصاحبه تلویزیونی. عدم ارتش حضور به معنای هیچ کدام از نامزدها برای مبارزات انتخاباتی در یک منطقه از شهر کابل.

و در روز انتخابات بسیار تهدید واقعی از حمله طالبان به معنای مراکز رای دهی باقی مانده بسته شده است.

نشانه هایی از ما حمایت دولت را شکست نوشته شده است بیش از همه Mussahi و بسیاری از ساکنان ابراز نارضایتی خود را با ملت و رهبری است. همچنین بسیاری از حمایت طالبان.

در Mussahi سربازان ارتش ملی افغانستان که ایجاد شده و آموزش دیده توسط آمریکا و متحدان آن بعد از سال 2001 در حال نادیده گرفته. سربازان می دانیم آن است که طالبان کشور و که آنها ممکن است جان خود را به خطر ورود به آن است. تعداد کمی از آنها به نظر می رسد برای نماز جمعه و زمانی که آنها نگاه نا امنی و عصبی است.

“آنها فقط می خواهم به ترک به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. آنها می دانند که هیچ کس می خواهد برای دیدن آنها را در اینجا می گوید:” ساکن ،

حقیقت این است که چند اگر هر کدام از سربازان می توانید آن را از گذشته خود را در ایست بازرسی پل که نشانه ورود به منطقه خود را.

یک سرباز ارتش ملی افغانستان چک خودرو در یک ایست بازرسی در شهر کابل افغانستان در سپتامبر 27, 2019.
پائولا برونشتاین/گتی ایماژ

تعدادی از ساکنان من صحبت کرد به گله و شکایت در مورد فساد مقامات دولت محلی و به من گفت که آنها به حمایت از طالبان زیرا بر خلاف مقامات دولتی و طالبان در واقع انجام میشود. مثلا دیرینه دشمنی خانواده در نهایت در حال حل و فصل طالبان در دادگاه.

“این است [طالبان] دادگاه. آنها را به کنترل در اینجا” گفت: محلی که می خواست ناشناس باقی می ماند. بسیاری از مناطق روستایی در افغانستان در حال حاضر به طور کامل تحت کنترل یا تحت نفوذ طالبان است. با توجه به تخمین های مختلف بیش از نیمی از این کشور در اعتراض و یا کنترل آنها.

به عنوان به تازگی منتشر شده “افغانستان مقالات” نشان داد این واقعیت است که تا حد زیادی از بین رفته نادیده گرفته و در هر دو واشنگتن و کابل ، در عوض دولت آمریکا سعی کردم به رنگ یک تصویر متفاوت از جنگ یکی تحت سلطه دروغ و نادرست حقایق است.

Mussahi یک مثال نخست است دقیقا همان چیزی را اشتباه رفت و بیش از 18 سال گذشته است.

واشنگتن ریخت و بیش از 2 تریلیون دلار به کشور بیش از 18 سال گذشته است. اما تنها “کمک” است که می توان در Mussahi است معیوب, آلمانی, پمپ آب از 1950s.

“وجود نداشته است هر گونه کمک. ما باید بسیاری از مشکلات را در اینجا به خصوص با کشاورزی است. اما به عنوان شما می توانید ببینید ما باید به شکل از چگونه این پمپ کار می کند. این غم انگیز است که ما باقی مانده است که عقب مانده اما هیچ کس علاقه مند است در علت ما” گفت: محمد Azif یک کشاورز از Mussahi.

مانند بسیاری دیگر از افغان ها Azif امیدوار است که مذاکرات صلح با طالبان موفق خواهد بود به طوری که او و همکار خود روستاییان می تواند صرفا تمرکز بر بازسازی خانه های خود. “ما می توانیم در فقر زندگی می کنند اما نه بدون صلح است. ما نمی توانیم آزادانه حرکت در شب است. همیشه وجود دارد مبارزه بین ارتش و شورشیان. ما نیاز به یک توافق صلح است که در خدمت منافع همه افغانها” او تاکید کرد.

محمد شاهین زندگی می کند که در کابل اما بازديد Mussahi به طور منظم با خانواده اش معتقد است که دولت ادامه خواهد داد به بی دقتی در مورد مشکلات روزانه از روستاییان. “این است که نزدیک ترین منطقه به پایتخت. کاخ ریاست جمهوری است که 15 کیلومتر از اینجا اما ما بسیاری از مشکلات در اینجا از لحاظ اقتصاد و امنیت است. دولت اهمیتی نمی,” او گفت:.

Mussahi ممکن است پرتاب یک سنگ از کاخ بخشی از استان هر دو رئیس جمهور و رئیس اجرایی باید اقامت در دهه اما مردم در اینجا همچنان به احساس سیاسی درمانده است.

Mussahi فقط یک مثال از بسیاری از. اغلب به نظر می رسد به عنوان هر چند روستایی افغانستان وجود ندارد در ذهن بسیاری از شهرنشینان. به خصوص در کابل نخبگان سیاسی باید همیشه در زندگی خود حباب.

این چیزی جدید است: زمانی که انگلیسی ها سعی در سراسر افغانستان در قرن 19th و 20th خود نصب پادشاهان حکومت در کابل در حالی که روستایی افغان مقاومت سازمان یافته. زمانی که شوروی حمله کرد این کشور در سال 1979 مردم در شهرهای بهره مند از پروژه های مسکن و زیرساخت های, در حالی که روستاها بودند از نقشه محو توسط ارتش سرخ شوروی و افغانستان خود را کمونیست ایران ،

مردان راه رفتن در امتداد یک مسیر در دامنه کوه و در نزدیکی دریاچه قرغه در حومه کابل در 17 فوریه سال 2020 است.
وکیل Kohsar/خبرگزاری گتی ایماژ

اشرف غنی: دولت شده است و قادر به تغییر این دیرینه واقعیت است. به جای آن بخشی از آن و ایجاد بسیار خود را حباب. دولت خود را تا حد زیادی متشکل از تکنوکرات غربی اغلب با دو شهروندی که گاهی اوقات قادر به صحبت می کنند زبان های محلی.

این مشاهده می شود در هر جنبه ای از زندگی است. در این زمینه در حال انجام مذاکرات صلح با طالبان به عنوان مثال بسیاری از مناطق روستایی افغانستان مانند کسانی که در Mussahi خوش آمدید هر نوع خشونت کاهش و خوش بینانه به نظر می رسد در حالی که بخش های بزرگی از این کشور شهری نخبگان ترس برای آنها سودآور و موقعیت های قدرتمند.

این نیز ممکن است یکی از دلایل اصلی که چرا یک به پایان رسید معامله نشده است توافق به اگر چه واشنگتن و طالبان تاکید کرد که مذاکرات خود را در حال رفتن به به پایان رسیده است در پایان این ماه و سیگنالینگ است که یک معامله ممکن است به زودی امضا شود.

اما آینده داخل افغانستان گفتگو میان طالبان افغانستان با دولت این کشور و دیگر جناح های سیاسی کشور نیز باید قادر به ساخت پایدار پل بین روستایی و شهری افغانستان است.

زمانی که غنی جشن سالگرد 100 از افغانستان استقلال در تازه بازسازی Dar-ul-Aman کاخ در کابل در ماه اوت گذشته حملات هوایی آمریکا و حملات شبانه انجام شده توسط سازمان سیا مورد حمایت نظامیان افغان تا به حال به طور چشمگیری افزایش یافته و در این کشور در مناطق روستایی است.

در همان زمان شورشی خشونت تشدید کرده و بخش های بزرگی از کشور را تحت کنترل طالبان. تاریخ و زمان آخرین اما نه کم, فرماندهی کل دولت وابسته به کمک های اقتصادی و نظامی از ایالات متحده و متحدان آن است.

برای بسیاری از افغان ها به نظر می رسد بیش از متناقض به جشن اتهام استقلال تحت چنین شرایطی است.

Emran Feroz است که یک روزنامه نگار مستقل و نویسنده و بنیانگذار هواپیماهای بدون سرنشین یادبود مجازی یادبود برای غیر نظامی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین قربانیان. او را دنبال کنید در توییتر @Emran_Feroz.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>