قیام می آید از ویروسی طبقه


A man in a T-shirt that reads "I can't breath" holds up both arms amid a crowd of protesters.

پدرو چاوز فریاد به سمت افسران پلیس در طول تظاهرات در لس آنجلس در روز شنبه.

کایل Grillot/خبرگزاری گتی ایماژ

هفته گذشته به عنوان یک-تا کنون بخش بزرگتر از جهان افزایش یافت تا در یک شورش باعث قتل او کالبد شکافی نشان داد که اواخر جورج فلوید تا به حال آزمایش مثبت برای رمان coronavirus هر چند آن را تا به حال میان به مرگ او.

آن را تعجب آور نیست که این ویروس مانند یک نشانگر در حال حاضر ما با بحران رو به Floyd بدن قبل از مینیاپولیس اداره پلیس در زمان زندگی خود را. و نه آن است که تعجب آور به نظر Breonna تیلور—که کشته شد توسط پلیس در لوئیزویل کنتاکی دو ماه قبل از فلوید کشته شد در مینیاپولیس—مشغول به کار بود به عنوان یک EMT کمک به مراقبت از افراد آلوده به ویروس coronavirus.

این ویروس نمی کشتن هر کدام از آنها پلیس بود. اما هر دو فلوید و تیلور بخشی از ویروسی طبقه—جمعیت صدمه به سادگی توسط موجودات میکروسکوپی اما در ساختارهای اجتماعی است که ویروسی انتقال ممکن است. ویروس ها به طور مستقیم بر زندگی افرادی که آلوده می شوند. اما بدن ویروسی طبقه ساخته شده دلیلی آسیب پذیر و آسیب پذیری اشکال زندگی خود و جوامع خود را حتی اگر فردی مردم در نهایت آلوده نمی شوند و یا کشته شدند.

ویروسی طبقه وجود داشته است در سراسر قرن ها در بسیاری از جوامع است. اما خارج از کنترل گسترش از رمان coronavirus در ایالات متحده نشان داده است که راه های این کشور در خصوص حفظ و ترویج چنین خطر افتادن. زمانی که ما به دنبال یک ویروس HIV SARS-CoV-2 هپاتیت B یا C—ما پیدا کردن تمام خطوط گسل در جامعه است آلوده.

این آشکار شد برای من به عنوان یک روزنامه نگار وقتی که من در مسیر به فرگوسن میزوری در ماه آگوست 2014 به گزارش قیام موجب شده توسط پلیس تیراندازی به مایکل براون. قبل از آن که سال, من تا به حال گزارش شده در نزدیکی سنت لوئیس در مورد دستگیری و محاکمه مایکل “ببر Mandingo” جانسون, سیاه و سفید, پس از 23 سال, کالج, کشتی گیر, زندگی با اچ آی وی بود که در مواجهه با زندگی در زندان پس از متهم به بی پروا در معرض شش مرد دیگر به اچ آی وی است. زمانی که من بازگشت به سنت لوئیس به بررسی یکی دیگر از جوان مرد سیاه پوست به نام مایکل پرسیدم HIV حرفه ای من تا به حال ملاقات در جانسون داستان آنچه که من باید برای نگاه در فرگوسن.

آنها به من گفتند که آنها اخیرا در کنفیلد سبز مجتمع آپارتمانی با صحنه قهوه ای را کشته و به دلیل وجود داشته است موارد جدید HIV در این منطقه و منطقه شناخته شده بود که میزان بالایی از HIV/AIDS. آن را به من وحی است که پس از خشونت پلیس داستان خواهد من را به یک جامعه در حال حاضر مبتلا به ایدز. در آن لحظه بسیار از امریکا بود شروع به نگاه در نقشه افغانستان و دیدن که آنها همپوشانی با که در آن فقیر مردم سیاه و سفید زندگی می کردند—و من شروع به نگاه کردن به HIV/AIDS نقشه من متوجه شدم اینها همه همان نقشه است. که در آن شما می خواهم پیدا کنید پلیس شما می خواهم پیدا کردن فقر و سیاه مردم و موارد جدید HIV و موارد درمان نشده HIV—که درمان نشده اقدام به ایدز و مرگ و میر بیماری ایدز.

ویروسی طبقه در ذهن من بود که دوباره COVID-19 ضربه زدن به ایالات متحده آن را به عنوان آشکار شد که آن را هدف قرار دادن و چگونه: به عنوان مخربی بر مردم سیاه و سفید به سرعت آشکار شد, به عنوان یک مطالعه در سان فرانسیسکو یافت می شود نه یک فرد سفید آزمایش مثبت برای COVID-19 به عنوان coronavirus سقوط به خرابه های به جا مانده از اپیدمی مواد مخدر و به خصوص زمانی که COVID-19 در زمان زندگی فعال Lorena Borjas. شناخته شده به عنوان “مادر ترانس Latinx جامعه” در کوئینز نیویورک Borjas آغاز شده بود وثیقه صندوق یک دهه قبل از مرگ او. او تعهد به کارگران جنسی مهاجران و اطلاعرسانی شامل تلاش برای بهار مردمی از Rikers Island زندان به آنها را ذخیره کنید از coronavirus نقطه داغ, حتی در حالی که او در بستر مرگ از ویروس خودش. بدن او در حال حاضر ارائه شده است بنابراین آسیب پذیر در آمریکا—با نژادپرستی توسط تراجنسی و حبس—آن است که به احتمال زیاد هدف از coronavirus.

ترک برای مردم را از طریق در حال گسترش. در ماه اول coronavirus مورد تایید در آمریکا بیش از 40 میلیون نفر از کار ناخواسته از جمله نزدیک به یک میلیون و نیم کارکنان مراقبت های بهداشتی. در ضمن حدود 27 میلیون نفر از بیمه سلامت را که مرگ با ویروس تا کنون به احتمال زیاد. یک چهارم از آمریکایی ها در حال حاضر تکیه بر مواد غذایی و کمک های مالی; حتی قبل از همه گیر, ضربه, سفید نفر کثرت کسانی که با استفاده از مواد غذایی. و ایالات متحده در تلاش است تا مدیریت این گسترش بحران به punitively پلیس آن است. با ده ها میلیون ها نفر در حال سقوط به فقر و پلیس خواهد شد اعزام به اخراج کسانی که پشت در اجاره به دستگیری کسانی که درگیر شدن در اقتصاد غیررسمی و حتی به کشتن کسی گفته که باید با استفاده از $20 لایحه تقلبی و یا به زندگی در مبارزه با مواد مخدر-رها کردن خانه.

این است که چرا بسیاری از مردم در حال ریختن به خیابان ها در تمام 50 ایالت به رهبری, به عنوان آنها اغلب شده توسط سیاه و فعالان است. سیاه و سفید در اعتراض به سنت در ایالات متحده سابقه طولانی در مبارزه برای گسترده چند نژادی نوار از مردم آمریکا است. در میان 10 مطالبات مارس 1963 در واشنگتن برای شغل و آزادی بود “عظیم برنامه فدرال برای آموزش و جای همه کارگران بیکار—سیاه و سفید—در معنی دار و با وقار شغل با دستمزد مناسب و معقول.” زمانی که او کشته شد در آوریل 1968, مارتین لوتر کینگ جونیور برنامه ریزی مردم فقیر کمپین یک شغل مورد نظر از بازار ملی ضعیف ایالات متحده و سفید زندگی مردم در یک shantytown. (این طرح خواهد نفوذ جنبش اشغال وال استریت از چهار دهه بعد.) و مدت کوتاهی پس از پادشاه مرگ, حزب پلنگ سیاه و سفید بود با نفوذ در آغاز جنبش رهایی همجنسگرایان و بخش 504 حقوق معلولین حرکات از 1970s.

پس از آن اتصالات آن است که سیاه و سفید زندگی مهم جنبش—به طور رسمی آغاز کرده است در سال 2013 اما واقعا آخرین تکرار نسل از مبارزان آزادی—که منجر به آمریکا برای خروج از بحران سفید, سیاه, اسیایی, بومیان آمریکا, Latinx, عجیب و غریب, غیر فعال و طبقه متوسط مردم است. به عنوان سیاه و سفید مردم را سازمان یافته علیه متصل بحران از ویروس و پلیس آنها ویروسی طبقه نقشه به سمت آزادی. رو به سرایت مالی خراب کردن و با هم در خانه بسیاری از مردم متوجه شده اند (شاید برای اولین بار) که آنها را به مراتب بیشتر مشترک با دیگر اعضای ویروسی طبقه از آنها با طبقه حاکم.

سیاه رادیکال سنت ممکن است بهترین امید ما برای واکسن.

من نمی آمد تا با عبارت “ویروسی طبقه” در خود من اما برای اولین بار آن را شنیده و در تابستان 2018 مدت کوتاهی پس از مایکل جانسون HIV حکم لغو شد. آن را در یک کنفرانس به نام theHIV است نه یک جرم و جنایت ملی آکادمی آموزش که در آن فعالان از سراسر کشور گرد هم آمدند تا استراتژی در مورد لغو قوانین که به جرم انتقال HIV. برخی از فعالان نداشت چگونه در تلاش بودند در جریان اصلاحات (و نه لغو) HIV ، اصلاحات چنین استدلال کرد که افرادی که تا به حال دسترسی به HIV دارو ساخته شده است که خود را ویروسی بارهای “غیر قابل کشف” و در نتیجه قادر به انتقال به دیگران باید نه قادر به تحت تعقیب قرار HIV قوانین در حالی که افرادی که تا به حال قابل تشخیص ویروسی بارهای باید هنوز هم در معرض پیگرد قانونی.

اما مردم با اچ آی وی زندگی که virally سرکوب هستند نامتناسب و بی خانمان و اغلب نمی تواند دسترسی به داروهای گران قیمت. ترک آنها را پشت سر فعالان استدلال ایجاد یک ویروسی طبقه.

Sean Strub یکی از اصلی ترین سازمان دهندگان پشت این کنفرانس عبارت ابداع ویروسی طبقه یک دهه پیش زمانی که hewrote:

هیچ چیز درایوهای انگ با قدرت بیشتر از زمانی که تحریم دولت آن را از طریق enshrinement از شیوه های تبعیض آمیز در قانون و یا کاربرد آن است. این چیزی است که اتفاق افتاده با HIV در نتیجه ایجاد یک ویروسی طبقه از افراد با حقوق پایین تر از دیگران و به خصوص در ارتباط جنسی خود را بیان. پس از نزدیک به 30 سال از شیوع بیماری در افرادی که تست مثبت HIV در ادامه به تجربه مجازات محرومیت از خدمات و فرض گناه و یا خطا در یک میزبان از تنظیمات و یک میزبان از شیوه های است که برای کسانی که تست مثبت HIV عادی است.

به عنوان این coronavirus رشد کرده است به تاثیر روز به روز تجربیات میلیاردها نفر از مردم من بر گسترش Strub عبارت به عنوان چارچوبی برای درک چگونگی آسیب پذیری تولید شده است برای انواع خاصی از مردم به طوری که آنها مستعد ابتلا به ویروس ها و همچنین به درک چگونه ویروس خود را پس از آن شکل جمعیت های آسیب پذیر.

یکی از راه های آسیب پذیری ساخته شده است که مردم—به خصوص اما قطعا نه به طور انحصاری مردم سیاه و سفید—بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروسی قرار گرفتن در معرض از طریق پلیس. این تصادفی نیست که با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز ایالات متحده به about1 از هر 4 400,000 COVID-19 مرگ و میر در سراسر جهان و آن را نیز به about1 از هر 4 زندانی در جهان است. ما حدود 5 درصد از جمعیت زمین است اما حساب برای 25 درصد از جهان را زندانی و COVID-19 مرگ و میر. که ثروتمندترین کشور روی زمین است که بیشتر coronavirus مرگ و میر است چرا که ما با قرار دادن منابع intopolicing, نظامی گری و مجازات است که ما را ندارند (هنوز) قرار داده و به سلامت عمومی است.

امریکا نه تنها در ایجاد یک ویروسی طبقه. برزیل به تازگی با پیشی گرفتن از ایالات متحده برای تمایز مشکوک بودن به ترین روزانه coronavirus مرگ و میر. حدود هشت کشور در اروپا و در صدر بلژیک, انگلستان و اسپانیا نرخ بالاتر از coronavirus در میلیون نسبت به ایالات متحده در انگلستان, سیاه که مردم از COVID atfour برابر رای سفید به عنوان مردم است. اما انگلستان نیز خدمات بهداشت ملی و کسانی که زنده ماندن coronavirus نیست فرو اقتصادی تباهی آنها به عنوان به خوبی ممکن است در ایالات متحده قطعا در میان کشورهای صنعتی و به خصوص در عدم حمایت مردم از نظر مالی در مستندات—امریکا منجر راه در ایجاد superspreader شرایط که در آن ویروس ها و فقر و فقیر سلامت تکثیر می نمایی.

این است که نه تنها در مورد ضد سیاهی. طیف گسترده ای از ویروس ها و باکتری ها (HIV و هپاتیت B و سل coronavirus) رشد در درون آمریکا بزرگترین-در-زمین جمعیت زندان و در حالی که مردم در زندان هستند نامتناسب سیاه 40 درصد از مردان سفید پوست در ایالات متحده بازداشت شده اند و اکثر مردم در زندان ها ، در ضمن به دلیل ناتوانی برابر با disposability ، معاون فرماندار “red” تگزاس آشکارا mused که سالمندان باید مرگ از coronavirus برای کمک به اقتصاد در حالی که در “آبی” نیویورک 4,500 مردم دوره نقاهت بعد از COVID-19 فرستاده شدند و به خانه های سالمندان به نیروی تازه یافتن, که منجر به مرگ. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن موفق به استناد دفاع تولید اقدام به ایجاد ماسک برای محافظت از مردم, اما او استناد آن را به نگه داشتن بسته بندی گوشت می آمد گیاهان باز که شد قدرتمند نقاط داغ برای گسترش coronavirus (به عنوان خوک مزارع بودند بردار در گسترش H1N1 یا “آنفولانزای خوکی” در سال 1998).

شهروندان ایالات متحده باید یک زمان سخت به درک که—در حالی که وجود یک ویروسی طبقه در داخل این کشور ممکن است این طبقه از جهان. ما یک “شکست آزمایش اجتماعی” به عنوان Cornel Westput آن است. کشورهای دیگر ممکن است درمان U. S. به عنوان pariahs سال به دلیل جامعه ما مجاز به صورت کنترل نشده در جامعه گسترش سرسام آور بیکاری و وحشتناک سطوح از مرگ است. ملت عظیم ثروت استفاده نمی شود برای ارائه به پیشگیری از این ویروس برای بسیاری از; آن را فقط متمرکز به سمت بالا.

برای مدت زمان طولانی ما نمی تواند آن را ببینید. اما ایالات متحده نیز ممکن است ارائه به خودمان و جهان واکسن از نوع: سیاه و سفید زندگی مهم جنبش است.

آن است که با گرد هم آوردن اعضای ویروسی طبقه که سیاه—که تجربه سلامت disparitiesacross کلاس خطوط—و افرادی که ناراضی هستند به دلیل ناتوانی و اقتصاد است. این امر منجر به سیاه و سفید-رهبری تظاهرات در سراسر جهان از مینیاپولیس به سئول و توکیو و رم. تظاهرات در ایالات متحده منجر به پیشرفت شگفت انگیز در حال حاضر به خصوص به عنوان تماس پال خواستار قطع بودجه دولت پلیس و لغو زندان ادغام با خواسته های به صورت واقعی برای حمایت از سلامت عمومی است. آنها همچنین غلبه بر یکی از بزرگترین مشکلات در سیاست آمریکا: که رای گیری را فراهم می کند یک حلقه بازخورد برای آنچه مردم در واقع میل. Overpolicing و تحت سرمایه گذاری در بهداشت عمومی را به ستوه آمده است که رای “قرمز” و “آبی” به طور یکسان. این تظاهرات که با انجام آنچه در انتخابات نمی تواند.

ویروس ها می تواند بسیار خطرناک باشد. اما آنها به خوبی در افشای اسطوره که ما زندگی می کنند به عنوان گسسته افراد است. ویروس ها نشان می دهد که فقط به عنوان ما به اشتراک بگذارید هوایی که ما تنفس می کنیم, ما, سهم ما بدن ما به اشتراک بگذارید جمعی بدن از زمین—و یک ویروس عبور از میان ما می تواند به ما یادآوری می کنند ما نیاز به مراقبت از یکدیگر و مشترک ما اکوسیستم. درک و استقبال از این می تواند ما را به دور از خودخواهی سیاست و جدید به سمت سیاست اجتماعی مراقبت و درک به ایجاد نوعی از چند نژادی چند ملیتی قیام ما دیدن شده است در چند هفته گذشته.

اما در حالی که این یک قومی ائتلاف بزرگ است به آن را ببینید که توسط رهبری مردم سیاه و سفید. به عنوان Texas A&M استاد برنامه ریزی شهری Andrea رابرتز, Ph. D. در توییتر نوشت: “من هرگز دوباره می خواهم هر کسی که به می گویند نظریه پردازی نمی کند و منجر به تغییر. سیاه, نظریه فمینیستی و تقاطع مطلع ایجاد سیاه زندگی مهم است. ما هرگز می خواهم این را به تغییر بدون قدرتمند, سیاه, عجیب و غریب زنان سازماندهی & میدهد.”

در گذشته زمانی که من فکر می کردم در مورد آنچه در جهان بدون ایدز خواهد بود من فکر می کردم در مورد کلمات 1997 Combahee رودخانه Collectivestatement که در ابداع مفهوم هویت سیاسی. در نوشتن در مورد کار در ائتلاف آنها نوشت: “ما ممکن است با استفاده از موقعیت ما در پایین به روشن جهش به انقلابی عمل است.” این می تواند به نفع هر کس چون “[i]f زنان آزاد بودند این امر به این معنی نیست که هر کس دیگری را به رایگان از ما آزادی را ضروری نابودی تمام سیستم ها از ظلم و ستم.” جهانی بدون ایدز به معنی هر کس تا به حال بدست غذا و دارو و سرپناه آنها مورد نیاز خواهد بود و در نتیجه ،

آنچه را که جهان بدون COVID-19 شبیه یا جهان بدون ویروسی طبقه به طور گسترده تر? این امر می تواند یک جهان که در آن HIV دارو اختراع 25 سال پیش خواهد بود تا آزادانه در دسترس هیچ کس مبتلا به HIV را به دلیلی به زندان برود یا مرگ ناشی از ایدز است.

این امر می تواند یک جهان که در آن جورج فلوید و Breonna تیلور و مایکل براون آیا تا به حال به مرگ به دلیل همان منابع است که می تواند به محافظت در جوامع آنها در زندگی از ویروس ها نمی توانست siphoned به پلیس که در زمان زندگی خود را.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی