هر کارگر و یا دانش آموزانی که مجبور است برای دریافت تا اوایل احتمالا احساس ضربه به چاک خود را آزار دهنده alarm clock در دیوار. اکنون معلوم می شود که خشونت از یک زنگ صدا ممکن است عمیقا تحت تاثیر قرار از هر فکر و حتی می تواند دارای پیامدهای خود را در صبح و خوی.

یک مطالعه توسط محققان در مجله PLoS One با عنوان “زنگ زنگ موسیقی و عناصر: تجزیه و تحلیل از گزارش بیداری برای تلفن های موبایل به مقابله با خواب اینرسی” نشان می دهد سخت زنگ هشدار ممکن است مربوط به افزایش سطح صبح grogginess. در مقابل, ملودیک, آلارم به نظر می رسید به بهبود سطح هوشیاری است.

تبلیغات:

“شما فرض است که شگفت انگیز ‘بوق بوق بوق’ زنگ خطر را بهبود هوشیاری اما اطلاعات ما نشان داد که ملودیک آلارم ممکن است عنصر کلیدی” استوارت مک فارلین یک محقق دکترا در رویال ملبورن موسسه فن آوری و سرب نویسنده این مطالعه گفت: در یک بیانیه مطبوعاتی. “این غیر منتظره بود.”

محققان با استفاده از یک نظرسنجی آنلاین برای جمع آوری نتایج از 50 نفر که وارد فعالیت های خود را از راه دور. هر فرد مستند چه نوع از صدای آنها استفاده می شود به خواب بیدار می شوید و سپس امتیاز خود را grogginess و سطح هوشیاری در برابر استاندارد خواب اینرسی معیارهای. هدف از این مطالعه به درک بهتر یک صدای خاص و یا موسیقی مورد استفاده برای بیدار کردن ما کسی ممکن است مقابله با خواب خود را اینرسی است که در حالت فیزیولوژیکی اختلال شناختی و حسی-حرکتی عملکرد اتفاق می افتد که بعد از بیداری. نتایج نشان می دهد که شدت صدا لزوما هر زمانی که بیدار شدن از خواب و ملودیک تر برای تلفن های موبایل می تواند در نتیجه کمتر grogginess در صبح است.

“اگر چه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای درک بهتر ترکیب دقیق از ملودی و ریتم است که ممکن است بهترین کار با توجه به اینکه اکثر مردم با استفاده از آلارم برای بیدار کردن صدای شما را انتخاب کنید ممکن است مهم انشعابات” مك فارلين گفت. “این بسیار مهم است برای افرادی که کار می کنند ممکن است در موقعیت های خطرناک در مدت کوتاهی پس از بیدار شدن از خواب, مانند آتش و یا خلبانان بلکه برای هر کسی که به سرعت در حال هشدار مانند کسی که رانندگی به بیمارستان در مواقع اضطراری است.”

تبلیغات:

محققان لازم نیست پاسخ به این که چرا ممکن است اما آنها باید برخی از نظریه ها.

“ما فرض است که محرک به عنوان melodically خنثی ممکن است به عنوان تفسیر شنوایی محیط تنوع همتای خود (ملودیک)” محققان توضیح در مطالعه است. “هنگامی که در مقایسه با قوی مواد ملودیک این خنثی طبقه بندی ممکن است کمتر به احتمال زیاد برای به دست آوردن انسان مرکز توجه است ممکن است باعث کمتر تحریک و منجر به کاهش شناخت که همه علائم SI (خواب اینرسی).”

به عبارت دیگر آزار دهنده beeping سر و صدا ممکن است مختل مغز در هنگام بیدار شدن از خواب روند.

تبلیغات:

تحقیقات قبلی نشان داده است که حتی زمانی که بدن ما در حال بیدار راست پس از یک زنگ خاموش می رود مغز است که هنوز هم در خواب در برخی از ظرفیت.

“ما فکر می کنیم که سخت ‘بوق بوق بوق’ ممکن است کار را مختل و یا اشتباه ما فعالیت مغز در هنگام بیدار شدن از خواب در حالی که بیشتر ملودیک مانند ساحل پسران’ ‘ارتعاشات خوب’ یا درمان را به من نزدیک’ ممکن است به ما کمک انتقال به حالت بیداری در یک راه موثر تر,” آدریان Dyer, همکاری نویسنده این مطالعه گفت: در بیانیه های رسانه ای. “اگر ما می تواند همچنان به بهبود درک ما از ارتباط بین صداها و بیداری وجود دارد می تواند بالقوه برای برنامه های کاربردی در بسیاری از زمینه ها به خصوص با پیشرفتهای اخیر در تکنولوژی و هوش مصنوعی است.”

تبلیغات:

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی