مصنوعی رحم نمی Sci-Fi, Horror Story


An adult finger lifts up a baby's hand.

گتی ایماژ Plus

تصور کنید که در بخش مراقبت ويژه نوزادان شاید 10 سال در آینده است. آن را مسکوت تاریک اتاق با ردیف پر از مایع کیسه های هر یک از آنها با یک بچه کوچک در داخل. اگر آن را می سازد شما shiver اگر این باعث می شود شما فکر می کنم باتری مزارع در ماتریس یا مراکز تکثير میباشند در دنیای جدید شجاعشما به تنهایی نیست. این شرح مصنوعی رحم و رحم مصنوعی باید چمدان. اما آنچه این تکنولوژی در واقع می تواند انجام دهد و آنچه که ما تصور آن را می تواند به معنای دو چیز بسیار متفاوت است.

شایع ترین مشکل برای نوزادان نارس تنفس است چرا که ریه های توسعه در اواخر بارداری. برای جنین در رحم جفت طول می کشد مراقبت از اکسیژن–دی اکسید کربن ارز. پزشکان نگه داشتن نوزادان نارس زنده با هواکش که نیروی هوایی به ریه ها آماده نیست برای نفس کشیدن و رشد آن کنترل محیط زیست خود را. این راه اندازی است که یک رحم مصنوعی در یک معنا—آن را فقط هیچ چیز مانند یک واقعی رحم. مناسب رحم مصنوعی خواهد بای پس کسانی که نابالغ ریه ها reoxygenating از خون نوزاد از طریق یک کاتتر نافی در تلاش برای تکرار این کار از جفت. و کودک برگزار خواهد شد در مایع شناور فقط به عنوان آنها را در یک بیولوژیکی رحم.

آن را آسان به آن اجازه می دهد کودک-در-یک-کیسه تصاویر ما را به مکان های وحشی و یک غیر انسانی آینده بدون مادران است. اخیر BBC داستان در یک هلندی دانشمند مشغول به کار در رحم مصنوعی قرار داده و آن را شبیه به این: “این یک خط بسیار نازک بین یک رویا به حقیقت می پیوندند و وحشتناک یک فیلم علمی تخیلی.”

این نگرانی ها جلوگیری ما از ارزیابی مصنوعی رحم به عنوان آنها در واقع در حال تصور می شد.

بیشتر دکمههای تا نسخه از این احساسات بیان شده در نامه اخیر به سردبیران American Journal of Obstetrics & Gynecology. آن را در پاسخ به یک مطالعه موفق با استفاده از یک رحم مصنوعی نارس بره. نامه نویسنده, یک پزشک نوشت: در طول نگرانی های خود را از جمله ترس خود را که “این ممکن است به جای نقش یک زن در دوران بارداری.” (نویسندگان این مطالعه بعد پاسخ داد: “این ممکن است برای استفاده از این تکنولوژی جایگزین نقش زنان در دوران بارداری.”)

در حالی که خط بین داستان های علمی تخیلی و واقعیت است و در این مورد مبهم وجود دارد اخلاقی و عملی سوالات در مورد توسعه مصنوعی رحم وجود دارد با هر پیشگامانه درمان های پزشکی. در میان آنها: که دسترسی به درمان ؟ چگونه می مراقبت های پرستاری تغییر دهید ؟ آنچه می تواند یک کودک تولد: روز آنها را در کیسه و یا بعد از آنها برداشته شد از آن ؟

اما راه که مصنوعی و رحم در حال صحبت از نشان می دهد این فن آوری است که تا کنون تنها با استفاده از بره ها—در آستانه تغییر همه چیز را در مورد ارتباط انسان و خانواده و نقش های جنسیتی. آن مدینه فاضله یا ناکجاآباد و هیچ چیز در میان. این نگرانی ها جلوگیری ما از ارزیابی مصنوعی رحم به عنوان آنها در واقع در حال تصور می شد. و خیانت آنها عدم درک از مشکل فوری تولد زودرس.

در تئوری این کار می تواند شبیه به این: در یک تغییر یافتهاست C-بخش روش, یک نوزاد نارس بین حدود 22 و 24 هفته را سه کانول داخل سه ناف عروق (دو شریان آوردن صرف خون و رگ آوردن تازه اکسیژن خون) به اجرا در خون از طریق یک placentalike غشاء که ارائه اکسیژن و تغذیه و حذف دی اکسید کربن. سپس آنها می توان به یک ظرف پر از مصنوعی مایع آمنیوتیک. این امر می تواند یک سیستم حمایت از زندگی مدل در رحم است که در آن نوزادان نارس قرار دارد. اساسا: یک کودک در بزرگ پر از مایع کیسه های با ضخامت لوله که در آن بند ناف باید باشد.

تعجبی ندارد که مردم برای پیدا کردن این نگرانکننده است. این uncanny valley بارداری خیلی به آرامش نزدیک: صمیمی ترین بدن روند تقریبا اما نه کاملا تکثیر.

شده اند وجود دارد قابل توجه اخیر موفقیت در این مسیر است. در سال 2017, محققان در بیمارستان کودکان فیلادلفیا موفق به نگه داشتن زودرس بره زنده و در حال توسعه به طور معمول به مدت 28 روز در یک رحم مصنوعی آنها تماس Biobag. (بره استفاده می شود زیرا سیستم تنفسی شبیه به کسانی که از نوزادان انسان.) پس از حذف از کیسه ترین بودند معدوم به مطالعه اندام های خود را, اما حداقل یکی اجازه داده شد برای رسیدن به بزرگسالان sheephood برای ادامه تحصیل. و در تابستان گذشته یک گروه ژاپنی و استرالیایی محققان گزارش دادند با استفاده از دستگاه های خود را با بسیار زودرس بره کمتر از کسانی که با کار در فیلادلفیا و نزدیک به 1-خوانده شده را علامت پوند اندازه بسیاری از 22 به 24 هفته نوزادان است.

حتی این پیشرفت به این معنا نیست که ما دوباره رحم. دانشمندان هنوز کاملا نمی دانند بارداری: تودرتو تعاملات بین جنین و بارداری پدر و مادر بدن نقش حیاتی جفت. اگر این دستگاه های جدید موفق خواهد بود اما نه به این دلیل که دخمه پرپیچ و خم شده است نقشه برداری و تکرار. مصنوعی رحم نخواهد بود رحم تا آنجا که یک نسخه بهبود یافته از مراقبت های ویژه نوزادان است که در حال حاضر وجود دارد.

در NICUs امروز شما پیدا کردن یک جمعیت از بچه ها که در حال حاضر بخشی از gestated توسط فن آوری: برای کوچکترین بچه ها اولین چیزی که معمولا اتفاق می افتد در اتاق زایمان این است که آنها انتوبه و متصل به دستگاه تنفس مصنوعی. آنها با توجه به تغذیه داخل وریدی در ابتدا و پس از آن اگر آنها را به خوبی با یک لوله تغذیه که اجرا کردن مری را. آنها زندگی می کنند در یک انکوباتور نگه می دارد که بدن خود را گرم و پوست خود را مرطوب.

صدها هزار نفر از مردم زنده هستند امروز به دلیل مراقبت های ویژه نوزادان. اما آن را بدون یک بدن هزینه به خصوص برای کسانی که متولد قبل از 25 هفته. این مداخلات می تواند صرفه جویی در زندگی خود را, اما همچنین باعث آسیب و ناراحتی: آسیب رساندن به ریه های خود را و تداخل با عادی رشد مغز. اگر رحم مصنوعی برای انسان بیشتر بچه ها را زنده و با درد کمتر و کمتر مشکلات سلامتی.

این تکنولوژی که در حال حاضر تصور نمی خواهد اجازه می دهد تا انسان به gestate به طور کامل در خارج از رحم. محققان می گویند که قبل از حدود 20 هفته و رگ های خونی و قلب و پوست جنین درست نیست به اندازه کافی توسعه پشتیبانی می شود در یک رحم مصنوعی.

Matthew W. کمپ یک محقق ارشد در این مطالعه از استرالیا و ژاپن توضیح داد که آن را به من در این راه: “در crudest سطح اگر شما نمی توانید catheterize آن و لازم نیست که یک قلب جنين است که به اندازه کافی قوی به پمپ که از حد سخت است. این واقعا سخت توقف ما فکر می کنیم در 21 هفته و شاید یک لمسی, کمتر, اما قطعا نه کمتر از آن.”

کمپ در ادامه به توضیح در جزئیات محدودیت های بسیار تخصصی و طبیعت از این فن آوری است. “این یک جایگزینی برای یک جفت یا یک رحم گفت:” کمپ. “عملی واقعیت این است که این است که یک بازی سرگرم کننده اختیاری تولد گزینه مانند یک حمام آب. فرض کنید برای یک لحظه است که ما می رویم برای این کار به آن خواهد شد چشم-wateringly گران و نیاز به یک بازی فوق العاده تیم ماهر از مردم است.”

اطفال bioethicist جان لانتوس در مقایسه با توسعه این دستگاه ها به آهسته تغییر ساخته شده است که آن را ممکن است برای درمان جوان نوزادان نارس با موجود مراقبت. “من فکر نمی کنم آن را به تغییر ماهیت بشریت بیش از هر صرفه جویی 24-weekers تغییر ماهیت انسانیت” او گفت:. “شده اند وجود دارد تغییرات قابل توجهی در آنچه که ما از فکر به عنوان زنده ماندن. این می تواند یکی دیگر. اما از آن خواهد شد افزایشی نیست زمین شناسی.”

امروز در ایالات متحده جنین در نظر گرفته شده است مناسب اگر به جایی بین 22 و 24 هفته, هر چند آن بستگی به عوامل فردی تا آنجا که سن حاملگی. در این محدوده یک نوزاد نارس شانس.

محققان که این کار را انجام دهید می گویند این امر می تواند غیر ممکن است به استفاده از این تکنولوژی در نوزادان با سن کمتر از حدود 21 هفته—و هل دادن به اوایل gestations است نه خود هدف. که این دستگاه می تواند تغییر پنجره از زنده بودن اما نه در راه دراماتیک.

نگرانی بیش از حرکت زنده ماندن بیشتر در مورد سقط جنین; واقعیت این است که ما تعریف حق سقط جنین توسط یک تغییر خط خود ایجاد مشکل (و یا به جای یک مشکل foisted بر ما ضد سقط جنین حرکت). اگر ما فکر سقط جنین به عنوان یک درمان پزشکی به جای یک موضوع سیاسی و قانونی در بحث ما نیز می تواند آزادانه به بررسی مصنوعی رحم و درمان های دیگر برای نوزادان نارس و خود به خود میدهند. Roe v. Wade تاسیس یک بی رحمانه بازی صفر مجموع: موفقیت در درمان نوزادان نارس کارائی دسترسی به سقط جنین. اگر چه ما نیست که به آن فکر می کنم که در راه است ؟ کانادا مثلا قوانین سقط جنین, چرا که آن را یک روش پزشکی و وجود دارد بدون نیاز به قانونگذاری کسانی مانند جنایات. در غیر این صورت آن را سخت به دلیل حرکت زنده ماندن پشت در و از خود چیز بدی است—اگر آن را به معنی بیشتر درمان است که کمک می خواستم نتیجه حاملگی در نوزادان سالم.

این یک مشکل است آب و هوا که در آن به تحقیق بارداری و آن را به هزینه ما. در اوایل 2000s هلن لیو رشد سلول های آندومتر در آزمایشگاه و سپس استفاده می شود که بافت به عنوان یک داربست برای رشد جنین موش. او فرض است که او ممکن است قادر به کمک به مردم مبارزه با ناباروری به عنوان یک نتیجه از لانه گزینی مشکلات. این امر می تواند یک بیت مانند گرفتن لقاح مصنوعی یک گام به جلو و انجام کاشت قبل از انتقال و سپس انتقال جنین و آندومتر به بیمار میشود. پس بسیار زیادی از مطبوعات پوشش لیو در واقع متوقف آزمایش های خود. او گفت: یک خبرنگار در اقیانوس اطلس که فشار از مطبوعات و از ضد سقط جنین و نرم افزار-انتخاب طرفداران فقط بیش از حد بود. Pro-انتخاب طرفداران نگران هستند که اگر یک جنین یا جنین است “قابل دوام” در هر زمان قانونی سقط جنین را به طور کامل ناپدید می شوند. سیاسی راست با استدلال در برابر مصنوعی رحم بیشتر مراکز مذهبی و یا سنتی ایده های در مورد بارداری و مادری.

حتی در خارج از سقط جنین بحث ایده از آنچه “طبیعی” به نظر می رسد مهم تر وقتی که می آید به بارداری و فرزندآوری از آن را در دیگر زمینه پزشکی. “طبیعی” می شود یک راه برای محدود کردن و یا پلیس که در بدن زنان است و انتخاب های خود را. آن می تواند به طور فعال در محدود کردن پیشرفت در پزشکی مداخله در دوران بارداری از سقط جنین به روش IVF.

است و در رحم مصنوعی ناراحت کننده است چون ما آن را احساس غیر طبیعی است و یا به دلیل آن می آید بیش از حد نزدیک به طبیعی و پیچیده است ؟ من فکر می کنم آن را هر دو. مصنوعی رحم نشان می دهد نزدیک به استخوان تناقضات ذاتی در ما چگونه فکر می کنم در مورد باروری و مادری.

هنگامی که شما یک 1-پوند نوزاد در یک ونتیلاتور در برخی از حس آن را احساس می کند اشتباه است به دلیل آن است که اشتباه است—نه از نظر اخلاقی اشتباه است اما اشتباه برای بدن خود را. نوزادان نارس’ بدن به معنای در خفه, وزن مایع نه با صدای بلند گرانش محدود به اتاق بیمارستان. آنها همچنین به معنای دیده می شود; آنها به معنای منزوی در تاریکی نرمی تا زمانی که آنها آماده هستند تا در میان ما بود. در این معنا رحم مصنوعی بسیار “طبیعی” تر از آنچه ما در حال حاضر. برجسته مقایسه به زمان نوزادی حمایت از زندگی و نه به واقعی بدن یک پدر و مادر است.

طبیعی در مقابل غیر طبیعی است ناکافی چارچوب واقعیت تلاش برای یک نوزاد و یک کودک زندگی می کند که. درک کامل تری از بارداری—چگونه ما می توانیم یا باید از دخالت در آن و چگونه ما می توانیم—به ارمغان می آورد یک مطلب خاص تعجب و فروتنی. اگر بچه ها وجود دارد در کیسه آنها هنوز هم فقط نوزادان است. ما هنوز هم می شود پدر و مادر خود را. همه ما خواهد بود انجام بهترین های ما برای آنها.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی