به عنوان رستوران نزدیک به بسیاری از بازگشایی به عنوان جامعه و فروشگاه های مواد غذایی

چند هفته پیش کارکنان از دان کسی که شام میخورد و کوکتل در میلواکی, Wis., بنا با یک دیوار از قفسه های چوبی در اتاق ناهار خوری و پر کردن آنها با ملزومات مانند کاغذ توالت, تمیز کردن محصولات جعبه خشک پاستا و سس گوجه فرنگی. حلق آویز از یکی از این قفسه های ساده سیاه و سفید امضاء با حروف طلایی هجی کردن این ایده ساده: “نگاه یاران — آقای راجرز.”

همین کسی که شام میخورد مالک شان Wille گفت که از مارس 18, زمانی که فرماندار ویسکانسین تونی Evers صادر ممنوعیت تجمعات از 10 نفر یا بیشتر به عنوان یک راه برای جلوگیری از گسترش این رمان coronavirus او می دانست که آنها را مجبور به تغییر چگونه آنها را به کار گیرند.

تبلیغات:

“این واقعا یک روند تفکر که ما در ساخت این حرکت: یکی از ما چگونه نگه داشتن درب باز ؟ و دو چگونه ما کمک به جامعه؟” Wille گفت. “ما در یک رستوران است که نمی تواند قبول مهمانان اما نیز وجود دارد مردم در جامعه که به دنبال به دست آوردن منابع است که آنها دسترسی ندارد را در آن نقطه: کاغذ توالت دست, صابون, صابون ظرف.”

لوازم Wille گفت که به عنوان یک رستوران آنها می تواند به دست آوردن از طریق تامین کنندگان.

“بنابراین ما در حال قرار دادن آنها در خارج وجود دارد برای مردم به عنوان یک گوشه فروشگاه مواد غذایی” Wille گفت. “و ما در حال رفتن به قادر به نگه داشتن قفسه نگردند کمی بهتر از طبیعی مواد غذایی.”

تبلیغات:

و این که چگونه به کسی که شام میخورد و کوکتل شد لازم است مواد غذایی و مشروبات الکلی. آنها را به گزینه های مانند همبرگر و milkshakes — هر دو مست و اساسی — اما آنها نیز در حال حاضر فراهم قبل از بسته بندی سبدهای برای خریداران مانند واکر نقطه سبد, نام, کسی که شام میخورد محله است که “آماده برای رفتن با شش رول کاغذ توالت در یک بطری ضد عفونی کننده دست یک رول حوله کاغذی, منجمد, پیتزا, Pringles و یک بطری جک دانیلز.”

به عنوان بسیاری از رستوران ها در سراسر کشور در حال دست و پنجه نرم کردن با دولت موظف به تعطیلی و یا کاهش خدمات لازم را شام نیست تنها به تاسیس انتقال نسبت به فروش مواد غذایی در قفسه های به جای یا علاوه بر به خدمت آن است.

در برخی موارد این نگاه ساده آتش-فروش مدل; رستوران بودند که بسته به حال مجموعهای از ملزومات است که دلیل اولیه موج وحشت-خرید کمیاب شد در جعبه بزرگ قفسه های فروشگاه: آرد مخمر تازه, تولید, شیر, ادویه جات ترشی جات. مشتریان نیاز به این موارد و صاحبان رستوران مورد نیاز برخی از پول نقد برای پر کردن شکاف و شاید اضافه کردن یکی از آخرین چرخه حقوق و دستمزد برای کارکنان خود را.

تبلیغات:

اما بسیاری از رستوران ها و کافی شاپ در سراسر کشور در حال ساخت آن را بیشتر دائمی انتقال حداقل تا زمانی که آنها می توانند خوش آمدید مهمان دوباره.

کایل Glanville این شرکت مالک برو اونا ببر های زنجیره ای کوچک از کافی شاپ ها در لس آنجلس می گوید: آنها الهام بخش برای اضافه کردن یک عنصر شربت خانه خود را به خدمات پس از دیدن چگونه فروشگاه های مواد غذایی بودند عامل در طول این بحران بهداشتی.

تبلیغات:

“آنها احساس ناامنی و همیشه از ملزومات” Glanville گفت. “در همان زمان تخصص فروشندگان مواد غذایی ما با کار بودند حول محصول به دلیل رستوران تا به حال به درهای بسته خود را. به نظر می رسید به من که ما می تواند ارائه امن تر و لذت بخش مواد غذایی تجربه نماییم عالی عنصر فروشندگان و ما به خود هنر.”

برو Em ببر شربت خانه است که ترکیبی از مواد تشکیل دهنده این مغازه خرید و محیط کلی محل کارکنان خود را آماده مانند سهام و گرانولی را کنار بگذارید. این همه می تواند سفارش خود را از طریق برنامه.

با توجه به Glanville, در حالی که آنها تا به حال به طور موقت نزدیک چهار نفر از آنها به اونا ببر مکان او احساس می کند مانند پنج باقی مانده مغازه ها-تبدیل-pantries واقعا ساخت یک تفاوت.

تبلیغات:

“ما در حال پر کردن یک نیاز واقعی برای مردمی و آن را نگه داشته و تیم ما کار و جامعه ما تغذیه,” او گفت:. “ما سپاسگزار برای راه جامعه ما است تا برای ما و در حال تلاش برای مطابقت با این تعهد را با اضافه کردن مقدار در این بحران است.”

اما نه همه رستوران ها که باید انتقال به فروش مواد غذایی باید آجر و ملات و مکان است. هفته گذشته la Bodega در چرخ ضربه خیابان. طراحی شده توسط مجموعه ای از کسب و کارهای محلی — 101, کافی شاپ, Coolhaus, آینده, جین, مینی, هالیوود, & VERVET — این Bodega در چرخ پروژه به ارمغان می آورد مجموعه ای از مواد غذایی و نوشیدنی و شیرینی تولید و اساسی شربت خانه به مردم درب خانه.

ناتاشا مورد مدیر و از بنیانگذاران Coolhaus ملی صنعتگر ساندویچ بستنی و دسر منجمد نام تجاری. این Bodega در چرخ های پروژه با استفاده از بستنی کامیون به تحویل وسایل نقلیه.

تبلیغات:

“این فقط یک راه عالی برای مردم محصول است که واقعا مورد نیاز” مورد گفت. “اما آن را به ارمغان آورد ما کامیون ها در راه بازگشت, که به ما اجازه داده است برای قرار دادن برخی از مردم به کار می کنند.”

و در مورد گفت: در حالی که این دوره از جداسازی و قرنطینه است که واقعا به چالش کشیدن برای صاحبان رستوران بسیاری از آنها دیدن به شدت کاهش سود و ترس دائمی بسته شدن بحران می تواند به پرورش نوآوری است.

“این واقعا هل شما واقعا فکر می کنم واقعا و با هم می آیند, و اجرا, و اجرای, سرعت,” او گفت:. “و شاید حتی بعد از این همه حل و فصل کردن ما ایجاد مکانیسم هایی مانند این که می تواند در خدمت مردم در یک راه منحصر به فرد.”

تبلیغات:

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>