به عنوان با ویتنام در دهه 1960 COVID-19 افشای نژادی خطوط گسل در آمریکا

به عنوان در هر کشور به عنوان نابرابر به عنوان ایالات متحده فجایع جنگ و بیماری های همه گیر در حال به اشتراک گذاشته نمی شود به همان اندازه. برای کسانی که فقیر هستند و یا متولد سیاه و سفید یا قهوه ای, مرگ بیشتر احتمال دارد که هر دو در خانه و یا در برخی از راه دور میدان جنگ. دومی درست بود در دهه 1960 در طول جنگ ویتنام هنگامی که وجود دارد یک اجباری نظامی پیش نویس فقط آن را به عنوان درست است امروز با جنگ نامرئی علیه coronavirus.

یکی ممکن است شب در سال 1969 هجده فعالان از جمله خودم شکست به دفتر پیش نویس تخته در شیکاگو را تا حد زیادی سیاه و سفید سمت جنوب کشیده در اطراف 40,000 کاغذ سوابق پیش نویس-مردان واجد شرایط را به پارکینگ و آنها را به آتش کشیده. مطبوعات را وارد و سپس پلیس. ما به سرعت بريدن به زندان است.

تبلیغات:

اولین شکل از نافرمانی مدنی در برابر جنگ ویتنام و پیش نویس رخ داده است یک سال قبل در کیتنزویل مریلند آمریکا از پدر فیل Berrigan و برادرش دن. آنها سوخته صدها نفر از فایل ها با یک نوع از خانه ساخته شده بمب آتشزا. در یک جلسه محرمانه فیل پیشنهاد بسیار بزرگتر عمل از کیتنزویل ارتباط جنگ و نژاد پرستی با هدف قرار دادن مخزن مرکزی از بیست مختلف پیش نویس تخته در شیکاگو که شامل سوابق صدها نفر از هزاران نفر از مردان جوان بیشتر از آلاینده جنوبی, سمت, سیاه, محله یهودی نشین.

در آن زمان من در بیست و سه. چرا من خطر آزادی من و آینده من? چرا ما را انتخاب کنید در سمت جنوب شیکاگو به طور خاص به ما بیانیه ای از وجدان ؟

من به یاد داشته باشید خیره در یک بروشور انتشار آینده ضد جنگ کردند. آن را نشان داد عکس برهنه کودک ویتنامی در حال اجرا کردن یک مسیر خاکی در وحشت. او ایجاد شده بود بر روی آتش با بمب آتشزا کاهش یافته است توسط هواپیماهای آمریکایی است. صورت او هر شکلی ساخته شده وحشتناک او فریاد می زند احساس می کنم تقریبا قابل شنیدن است. دولت ما مسئول خیلی درد و رنج و مرگ است. تظاهرات و راهپیمایی هایی موثر نبود من احساس — کوچک نشانه مخالفت بدون خطر است. این اقدام از سوزاندن پیش نویس کارت واقعی بود قابل مشاهده است و به خوبی تراز وسط قرار دارد با من غیر خشونت آمیز آرمان.

تبلیغات:

در خانه خشونت از جنگ تقویت و تداوم عمیق نژادپرستی نهادی. ما به اصطلاح دشمن نشاندار شد “gooks” یک اصطلاح تحقیرآمیز شرق آسیایی. این پیش نویس به طور رسمی شناخته شده به عنوان انتخابی خدمات سیستم نبود کور به هر رنگ و یا کلاس. توسط 1969 56 درصد از آمریکایی ها مخالف جنگ را که آنها به طور نامتناسبی در پیش نویس. زمانی که او حاضر القایی به ارتش محمد علی معروف اعلام کرد: “چرا باید از آنها بپرسید من برای قرار دادن بر روی لباس و رفتن به ده هزار مایل از خانه و رها کردن بمب و گلوله در قهوه ای مردم در ویتنام در حالی که به اصطلاح Negro مردم در لوئیزویل در حال درمان می شود مانند سگ و رد ساده حقوق بشر؟”

من فدرال محاکمه آغاز شد و یک سال بعد به ریاست یک قاضی که در نظر گرفته انگیزه های پشت ما نافرمانی مدنی بی ربط. من و چهار متهم دیگر محاکمه یک رمان دفاع از جنون بنابراین ما می تواند شنیده شود منصفه. ما دیوانه شد از آنجا که ما برگزار می شود این باور است که جنگ ویتنام محض بود قتل عام و که پیش نویس بود و اساسا اریب به حکم فقیر و اقلیت مردان به ویتنام است.

آفریقایی-آمریکایی ها نشان داده شده کمتر از 15 درصد از جمعیت در سال 1969 ساخته شده اما تا بیش از 40 درصد از وظیفه. خانواده های آنها نمی تواند استطاعت به نگه داشتن فرزندان خود را در کالج و یا برخی از cop-out تعویق مانند تهمت غنی پدر را با “استخوان خار.” بیش از حد اغلب, آینده وظیفه بود پرچم-بخور تابوت.

تبلیغات:

پیام ما است که ممکن است شب در سال 1969 هنوز هم صادق است در نور از تاریخ است که سرنوشت ساز و وحشتناک ارتباط بین نژاد پرستی و جنگ. من هیچ تاسف در مورد سوزاندن هزاران نفر از فایل پیش نویس یک felonious عمل می کنند که امیدوارم زندگی را نجات داد.

برخی بر این باورند که جنگ و بیماری “بزرگ اکولایزر”. بلکه آنها را آشکار اساسی نهادی بی عدالتی از مسابقه و کلاس همه به وضوح. و امروز در میان یک اپیدمی وحشتناک, من صحبت کردن حقیقت به قدرت دوباره.

تبلیغات:

نژادی و نابرابری اقتصادی در آمریکا در حال قاتلان. بیش از 30 میلیون نفر در این کشور هیچ بیمه بهداشت و درمان نمی توانیم نسخه بدون مراقبت های پیشگیرانه و یا دسترسی کافی به بیمارستان. این آمریکایی ها زندگی نمی کنند در بورلی هیلز کالیفرنیا و یا Winnetka, Illinois.

بیش از حد بسیاری از آمریکایی های آفریقایی تبار زندگی می کنند در یک غذا صحرا که در آن مواد غذایی سالم است و نه در دسترس است و یا مقرون به صرفه است. به عنوان یک نتیجه از آمدن به این دوره مرگبار جهانی ویروس این جامعه بسیاری از بیماری های زمینه ای مانند دیابت و بیماری قلبی, درمان, مشکلات پزشکی و زندگی شلوغ اتاق در شهرستانها. و در حال حاضر در این مستند هیچ شغل.

هزاران نفر در اتاق اورژانس به عنوان آخرین چاره. بیش از حد, بیش از حد بسیاری می میرند.

تبلیغات:

فقط در شیکاگو شهر ما پیش نویس عمل است. دکتر آلیسون Arwady شیکاگو عمومی کمیسیون بهداشت و درمان به خبرنگاران گفت که ساکنان شهر در حال حاضر زندگی می کنند به طور متوسط حدود 8.8 سال کمتر از همتایان سفید. سیاه Chicagoans حساب برای نیمی از coronavirus موارد در شهرستان و بیش از 70 درصد از مرگ و میر با وجود ساخت تا تنها 30 ٪ از جمعیت.

دیگر شهرهای بزرگ با جمعیت اقلیت از جمله دیترویت میلواکی و نیواورلئان تبدیل شده اند مرگبار نقاط مهم و الگوهای خود را از بیماری و مرگ آینه شیکاگو است. در شهر نیویورک کانون گیر سیاه پوست و لاتین تبار در حال تسلیم شدن به این ویروس در یک نرخ بسیار بالاتر از سفید نیویورکی.

هیچ بار از جنگ و بیماری مشترک است به همان اندازه. آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر در ما فقیر و جوامع اقلیت است که به عنوان جنایتکار به عنوان آن غفلت است. که در سال 1969 حداقل یک دوجین پلیس فرار به سمت ما با اسلحه خود را کشیده شده است. من در زمان یک نفس عمیق بکشید و سعی به سرعت من کم عمق هراسناک تنفس. ما خواند سرود جنبش حقوق مدنی, سخنان دکتر کینگ آخر خطبه. صدای ما که به سختی قابل شنیدن در هرج و مرج در اطراف ما. ما سنگ به خودمان به فرد در کنار ما است.

تبلیغات:

ما باید غلبه بر,

ما باید غلبه بر برخی از روز.

آه عمیق در قلب من, من معتقدم

ما باید غلبه بر برخی از روز.

بعد نشستن در طبخ زندان شهرستان من برداشت یک کپی از شیکاگو تریبیون در روز که انجام شده یک قطعه از ما بیانیه مطبوعاتی. آن را بخوانید: “به عنوان سفید آمریکایی ها ما تحمل یک مسئولیت ویژه با توجه به انتخابی خدمات سیستم و ماشین جنگی آن تغذیه. در ما بین بردن بخشی از مرگ برخورد و سرکوبگر سیستم ما علامت گذاری به عنوان مقدمه ای برای ایجاد زندگی و آزادی است.”

من معتقد بودم و سپس به عنوان من در حال حاضر که اعمال وجدان لازم است زمانی که بی عدالتی وجود دارد و در یک مقیاس گسترده زمانی که حاکمان دستکاری با ترس و دروغ است. چنین موردی در طول غیر قانونی و خونین جنگ ویتنام و چنین است در مورد امروز که ما با این بیماری همه گیر. اجتماعی فاصله معنا نیست که نادیده گرفتن سرنوشت همسایگان ما است. هر آنچه ما انجام می دهیم ما رای ما اعمال محبت ما سازماندهی توسط فردی ما اعمال شجاعت ما باید حقیقت را در مورد نژادپرستی ساختاری و عواقب مرگبار آن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>