پخت کارشناسان بر این تعجب آور ابزار هر بیکر نیاز


Three rows of six colorful pinch bowls

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس در حال حاضر طرح است.

توقیف رستوران و پناهگاه در محل سفارشات را مجبور بسیاری از ما به طبخ در خانه بیشتر پس از همه, ما باید به خودمان تغذیه. اما نیز وجود دارد شده است یک افزایش در پخت و در حالی که بسیاری از ما نیاز به یک وعده غذایی ظهر همان نمی توان گفت از ظهر تکه از کیک و یا از ابتدا خمیر ترش که روز به جوجه کشی. اما که احتمالا نقطه: بدون فشار تولید چیزی خوراکی خاص زمان پخت احساس می کند بیشتر شبیه به بازی از کار با اتاق را برای آزمایش. هر چه دلیل برای پخت رونق وجود دارد, دنیای مشاوره و دستگاه خود را برای کمک به آزمایش موفقیت است. صحبت ما را به نانوا مواد غذایی نویسندگان و کارشناسان دیگر در مورد برخی از ابزار های مورد علاقه خود را برای بالا بردن خود را در محصولات پخته شده است.

مقیاس آشپزخانه

اگر یکی از پخت ابزار برای اضافه کردن به زرادخانه خود را, آن را به یک مقیاس آشپزخانه. Nik Sharma برنده جایزه وبلاگ قهوه ای, جدول نیویورک تایمز’ ملیسا کلارک و نویسنده کتاب آشپزی Dorie greenspan همه آواز ستایش خود را. “من هرگز می خواهم به زندگی می کنند بدون یکی می گوید:” گرینسپن. مقیاس مهم هستند زیرا اندازه گیری با حجم اغلب بازده بسیار متفاوت مقادیر بسته به اینکه چگونه شما حرکت شبیه چمچه زنی از عنصر یا چه خوب و یا درشت یک عنصر را با يكديگر هستند. این به ظاهر کوچک کمی تفاوت می تواند به نوبه خود یک اثر بزرگ در نهایی خود را پخته و محصول. حتی ارزان ترازوی بهتر از هیچ مقیاس کلارک می گوید: “این نه تنها دقیق تر آن را کارآمد تر چون شما کثیف کمتر فنجان اندازه گیری و قاشق. شما می توانید یکی برای زیر $30 و آن را به ارزش هر پنی است.”

Kitchen scale

فنجان اندازه گیری

شما احتمالا هرگز در نظر گرفته آوردن فنجان را به آشپزخانه خود را مگر اینکه شما یک شیمیدان. اما شما باید! اندازه گیری فنجان اجازه می دهد تا شما را به طور دقیق با مایعات (نه به ذکر است شما نگاه سرد مثل شما در حال انجام یک آزمایش علمی). با توجه به شارما که با استفاده از فنجان “تمام وقت” “مایع باید اندازه گیری در یک فنجان و یک قاشق چای خوری. مایعات بهتر است اندازه گیری در چیزی است که می تواند نگه دارید حجم.” شارما با استفاده از فنجان برای اندازه گیری چربی مانند کره است که باید ریخت و ذوب شده یا عصاره که در آن حتی یک دقیقه اختلاف می تواند یک “تفاوت بزرگ در آخر بافت.”

Set of four measuring beakers

دماسنج دیجیتال

برنده جایزه نویسنده کتاب آشپزی و خورد جدی نویس استلا پارک می نویسد اغلب در خود سایت در مورد مورد علاقه خود را پخت ابزار. اما او تا به برخی از ابزار مشاوره برای همه جدید نان نانوا وجود دارد: سرمایه گذاری در یک دماسنج دیجیتال. پارک می گوید آن را یک “تغییر بازی” برای نانوا که مبارزه با زمان پخت برای خود قرص, ذکر, “تازه می توانند به سختی قضاوت در مورد اینکه آیا یا نه یک قرص نان به طور کامل پخته شده به عنوان بسیاری از نشانه های فیزیکی کمی ذهنی مانند گوش دادن به یک توخالی ضربت. اما با یک دماسنج دیجیتال شما به راحتی می توانید تست قلب قرص نان به مطمئن شوید که آن را به طور کامل پخته شده (بیشتر نان می شود یک بار آنها را در آمار داخلی دما حدود 205 F). کسانی که مبارزه با قرص که همیشه به نوبه خود متراکم و مرطوب در وسط می تواند از بین بردن این مشکل یک بار و برای همه است.” برای کسانی که با جدیت اجتناب از نان پخت این “فوق العاده قابل اعتماد” ترفند کار می کند با ضخامت پوند یا قرص نان کیک (مانند نان موز) بیش از حد, اگر چه آن را سختتر با تینر کالا مانند لایه کیک و کیک های شکلاتی.

Food thermometer

پخت سنگ

دماسنج مفید برای حصول اطمینان از که شما نان حق دمای داخلی اما برای به دست آوردن نان خود را به آن درجه حرارت در وهله اول شما نیاز به یک مناسب پخت سطح یک می شود که به اندازه کافی گرم و گرم به طور مساوی. برای Edan Leshnick شیرینی و viennoiserie مدیر در شهر نیویورک–بر اساس نان نانوایی (شناخته شده برای یک babka که اغلب به عنوان یکی از شهر بهترین) که سطح پخت سنگ. با استفاده از یک کمک خواهد کرد که شما را به “واقعا خوب پوسته و فر بهار.”

Challah on a baking stone

تابه طلا

نه همه تابه برابر خلق شده اند. “من ترجیح می دهم نور رنگی تابه به دلیل تاریک تابه— به خصوص نچسب آنهایی که با سیاه پوشش بر روی آنها—جذب حرارت بیشتر و سریع تر … پس این کیک تمایل به قهوه ای سریعتر و کیک به راحتی می سوزد می گوید:” شارما که وبلاگ ویژگی های بسیاری از ایده های کیک از روغن و هل معطر, وارونه, موز, کیک وارونه شکل کیک. شارما دوست Oxo و ویلیامز سونوما خطوط طلا, پخت ماهی تابه و همچنین نوردیک افزار آلومینیوم کیک تابه.

Gold cake pan

کاغذ

“هنگامی که بار سخت من را” صلح جهانی کوکی “می گوید:” خود توصیف پخت مبلغ گرینسپن که ویژگی های این دستور را در سال 2016 کوکی مقدس Dorie کوکی. “که من دستور غذا برای کوکی شکلات است که در نوع خود از بین کماج و آنچه ما می دانیم که شکلات کوکی تراشه.” مناسب برای اطمینان از پخت گرینسپن می گوید: هیچ چیز بهتر از کاغذ که او استفاده می کند به خط تابه و به رول کوکی خمیر به سیاهههای مربوط به قبل از برش, پخت یا برودتی.

Parchment paper roll

کوکی حرکت شبیه چمچه زنی

“من یک کمی کمد لباس از قاشق می گوید:” گرینسپن که توصیف او را به عنوان “خرس مادر پاپا خرس و بچه خرس کوکی بیل های اتحاد جماهیر شوروی.” او قدردانی آنها را به صورت عملی و دلایل زیبایی: او کوکی ها زیباتر و طفیلی و آنها پخت بیشتر به طور مساوی چرا که آنها به همان اندازه. کوکی قاشق همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای, بستنی, تمام, و گوشت گاو زمین.

Three cookie scoops

Donabe

شاید شما ولع مصرف کیک, اما شما نمی خواهید به از پیش گرم کردن فر و یا شما لازم نیست که یک فر. Mikiko Yui از San Francisco–بر اساس Stonemill Matcha با استفاده از donabe به “گلدان خاک رس”) کشتی بخار برای تولید لذیذ بخارپز مسابقه کیک در stovetop. “من با استفاده از به طور منظم تجاری (صنعتی) کشتی بخار در محل کار به نگه دارید تا با تولید, تا زمانی که من ‘پخت’ در خانه با استفاده از donabe من درک جزئیات آن زیبا donabe که واقعا یکی از یک نوع آثار هنری می گوید:” Yui که با استفاده از این مدل از Toiro ، کیفیت donabe ممکن است ارزان اما آنها همچنین می تواند استفاده شود به طور کلی برای مقاصد پخت و پز, به, سبزیجات, برنج, و بیشتر.

Two donabe steamers

لیوان

در همراهی با پخت-خارج-از-فر تم کریستینا طوسی شیر نوار نشان می دهد مایکروویو, لیوان, کیک, به عنوان یک راه برای خراش پخت خارش هنگامی که شما لازم نیست به اندازه کافی برای تغذیه جمعیت—همانطور که متاسفانه این مورد برای برخی از ما در قرنطینه. طوسی مشابه توصیه می کند که شما توقف “را doughs و batters و پخت آنها را خاموش هنگامی که وعده ارزو بازدید. خود آینده خود را خواهد شد با تشکر از شما.”

Mug

تور

این ادعا cheesecloth بسیاری از استفاده است اما یکی در کره-ساخت با توجه به طوسی که پر است از راه های مبتکرانه برای دریافت در اطراف خالی قفسه های مواد غذایی و یا مواد تشکیل دهنده گم شده. “خود را کره با شلاق کرم های سنگین در یک میکسر در بالا برای 7 دقیقه و فشار هر گونه باقی مانده مایع را با یک ورق از cheesecloth. امتیاز جایزه: شما می توانید اضافه کردن در fave خود را, ادویه جات, ادویه, شربت, میوه ها, سبزیجات و…. برای طعم و ترکیب کره.” طوسی نیز تشویق می کند بیشتر به طور کلی خلاق آزمایش. با ذکر, در خانه, کره, برای مثال, شما می توانید فارغ التحصیل به آسان پوسته پای. “باید یک آشپزخانه کامل را از فروشگاه خریداری کوکی ها و یا کراکر ؟ خرد کردن آنها و ترکیب با کره و شما یک قاتل پوسته پای” او می گوید.

Cheesecloth pack

کاسه های کوچک

گرینسپن دو راهنمایی کلی برای تازه کار نانوا و هر دو باید با آمادگی. برای اولین بار به عنوان خوانده شده دستور العمل تمام راه را از طریق—دو بار—به طوری که شما را شگفت زده گرفته شده توسط چیزهایی که شما باید انجام داده اند در پیشبرد مانند گرفتن تخم مرغ یا کره به دمای اتاق. دیگر ؟ آماده آیتم های خود را در پخت و پز آن را به نام محیط کلی محل—به عنوان اگر شما در یک رقابت پخت و پز نشان می دهد.” آن یک چیز کوچک اما بسیار مهم برای حصول اطمینان از پخت هموار می رود و enjoyably. به عنوان یک مزیت اضافه شده گرینسپن می گوید: “من فکر می کنم مواد تشکیل دهنده خود را نگاه بسیار زیبا. این نوع از لذت دیدن آنها را در مبارزه خود را آماده رفتن است.” به همین دلیل یکی از گرینسپن مورد علاقه ابزار آشپزخانه مجموعه ای از کاسه های کوچک.

Bowl

فلزی کاسه

پخت اغلب مستلزم یادتان نرود, کارامل و کرم های است که می تواند شیک و اگر آنها را نگه داشته و در یک دمای ثابت. یک پوشش ممکن است شلاق به درستی به عنوان مثال اگر مواد بیش از حد گرم است. به این دلیل شارما می گوید: اگر شما همیشه می خواهید به سرمایه گذاری به کرم کارامل گراوند پوشش meringues یا flans, “فلز کاسه ها واقعا مفید است. … فلزی بهتر است هادی گرما از شیشه است. آنها را جذب گرما بسیار بهتر است” و بیشتر به طور مساوی.

Metal mixing bowls

غوطه ور شدن در ماشین مخصوص مخلوط کردن

شما احتمالا آشنا با غوطه ور شدن در بلندر برای توانایی خود را به پوره سوپ و سس به طور مستقیم بر روی اجاق گاز. اما Leshnick به طور منظم تبدیل به خود را برای پخت و اشاره کرد که می توان آن را “اتصال مواد تشکیل دهنده است که به طور معمول تمایل به اتصال هست. خوب تیغه مخلوط کن غوطه وری و سرعت آن کمک به شکستن و اتصال در یک راه است که می تواند ما را بزرگ امولسیون مانند صاف ganache یا بسیار براق و لعاب.”

Immersion blender

شکر Duster

“قند گردگیر کمی اضافی است” اذعان می کند گرینسپن. برای سال ها او با استفاده از یک صافی که کاملا کار می کرد اما او شکر گردگیر باعث می شود او احساس “مانند Tinkerbell … و آن را واقعا به خوبی کار می کنند.” چه پخته محصولات می تواند به نفع از این کمی از سحر و جادو ؟ “من عاشق نان, کیک,” او می گوید. “من یک کیک ماست که من ساخته ام برای سال.”

Baker's dusting wand

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>