بلوگا نهنگ ها در اقیانوس برونگرا پژوهش می یابد

یک مطالعه جدید نشان می دهد که نهنگ بلوگا باید جوامع پیچیده است که شامل گسترده محافل صدها نفر از دوستان.

منتشر شده در گزارش های علمی, مطالعه مورد استفاده در زمینه تحقیق و مولکولی ژنتیک تکنیک های درک بهتر نهنگ بلوگا ” در مجتمع ساختارهای اجتماعی. دانشمندان در نگاه نهنگ بلوگا گروه از 10 مکان در سراسر جهان از جمله قطب شمال آلاسکا و کانادا و نروژ و روسیه است.

تبلیغات:

Led توسط محققان در دانشگاه فلوریدا آتلانتیک بندر شعبه موسسه اقیانوس شناسی آنها به این نتیجه رسیدند که نهنگ بلوگا فرم پیچیده در مقیاس جوامع اعم از مادر و گوساله dyads به جوامع; علاوه بر این یکی از مولفه های آن ساختارهای اجتماعی است که توانایی به دوستی با غریبه ها از خارج از فاميلی دایره. این شامل خاص فرهنگ گرایش به سمت همکاری و پیچیده شبکه های اجتماعی و حمایت از ساختار.

قابل توجه این دانشمندان همچنین دریافتند که نهنگ بلوگا می تواند به ایجاد روابط بلند مدت با سایر نهنگ بلوگا حتی اگر آنها نمی بیولوژیکی مربوط به آنها.

“نزدیک [بلوگا] بستگان نیست همیشه دیپلم در یک گروه اما واقعیت این است که آنها را می توان در گروه دیگری نزدیک شد و با حمایت مشاهدات ميدانی که در آن به صورت جداگانه به رسمیت شناخته شده نهنگ ها مشاهده شد در حال حرکت بین گروه ها و حتی نوع گروه بیش از چند روز و در برخی موارد چند ساعت” نویسندگان نوشت. “در مقابل نامربوط نهنگ ها می تواند به صرف مدت زمان طولانی و پوشش فاصله قابل توجهی با هم و گاهی تقسیم کردن تنها برای آمدن به عقب با هم.”

تبلیغات:

در مصاحبه با علوم روزانه, گرگ O’Corry-Crowe, Ph. D., نویسنده سرب از مطالعه گفت: “این تحقیقات را بهبود درک ما را از, چرا برخی از گونه های اجتماعی و یاد بگیرند که چگونه افراد از اعضای گروه و چگونه حیوانات فرهنگ ظهور. این شهر همچنین دارای مفاهیم سنتی توضیحات بر اساس matrilineal مراقبت بسیار نادر زندگی-تاریخچه صفت در طبیعت یائسگی است که تنها مستند شده در یک تعداد انگشت شماری از پستانداران از جمله فیل ماهی نهنگ و انسان است.”

وی افزود: “بر خلاف قاتل و نهنگ خلبان و مانند برخی از جوامع انسانی نهنگ بلوگا نیست تنها و یا حتی در درجه اول در تعامل و معاشرت با خویشاوندان. در سراسر طیف گسترده ای از زیستگاه و در میان هر دو مهاجر و مقیم جمعیت آنها به صورت جوامع از افراد در همه سنین و هر دو جنس نر و ماده است که به طور منظم تعداد در صدها و احتمالا هزاران نفر.”

به عنوان مطالعه توضیح می دهد که این بخشی از یک مقدار بزرگتر پدیده های مربوط به پیچیدگی نهنگ بلوگا جوامع است.

تبلیغات:

“ما پیشنهاد می کنیم که نهنگ بلوگا در سراسر طیف گسترده ای از زیستگاه و در میان هر دو مهاجر و مقیم جمعیت شکل جوامع از افراد در همه سنین و هر دو جنس نر و ماده است که به طور منظم تعداد در صدها و احتمالا هزاران نفر” نویسندگان نوشت. “نهنگ بلوگا ممکن است به صورت یک طیف گسترده ای از گروههای اجتماعی در این جوامع وابسته فوری اجتماعی و زیست محیطی زمینه که ممکن است شامل فصلی جنسی و تبعیض نژادی است. در بزرگتر spatiotemporal مقیاس قوی وجود دارد philopatry یا وفاداری توسط هر دو جنس نر و ماده به این مخلوط-سن و جنسیت جوامع است.”

Belugas شناخته شده بودن فوق العاده دوستانه نهنگ. سال گذشته محققان مستند یک مورد نادر از “درون تصویب” هنگامی که یک گروه از belugas “به تصویب رسید” یک نهنگ دریایی قطب شمال.

تبلیغات:

این اولین بار نیست که پژوهش پدید آمده است نشان می دهد که نهنگ ها باید جوامع پیچیده و شاید حتی فرهنگ. در ماه اکتبر Felicia Vachon, یک دانشجوی دکتری در دانشگاه Dalhousie بخش زیست شناسی نوشت: در این گفتگو که “فراتر از پستانداران حیوانات گروه که برای ما بیشتر شواهدی از فرهنگ هستند cetaceans (نهنگ ها و دلفین ها).”

او اشاره می کند که نهنگ اسپرم به طور خاص باید تعداد زیادی از انسان-مانند صفات. به عنوان او می نویسد: “مثل ما نهنگ اسپرم باید خانواده های آنها قوی وابستگی با چند نفر و آنها بسیار اجتماعی است. چنین محیط اجتماعی مناسب بستر برای فرهنگ است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>