برنی ساندرز و سوسیالیستی اخلاق

در روز شنبه دیابت برنی ساندرز برنده, نوادا, انجمن با سهولت. قبل از آن او موفق به کسب نیوهمپشایر اولیه و قبل از آن او موفق به کسب بیشترین آرا — اگر نه بیشتر نمایندگان — در آیووا قفقاز. او مورد علاقه در میان دموکرات ها در نظر سنجی های ملی و به شدت مورد علاقه در این نقطه به پیروزی نامزدی. و بنابراین من شده اند با شنیدن همین جمله گفته شده به شدت عاطفی متفاوت ثبت از هیجان زده جوان چپ عصبی متوسط دموکرات خوشدل جمهوریخواه: دموکراتها در حال معرفی یک سوسیالیست برای رئیس جمهور!

در سال 2015 از من خواسته ساندرز آنچه که یک سوسیالیست به معنای به او. “دموکراتیک سوسیالیستی” او به سرعت اصلاح شود من. “آنچه در آن به معنی این است که یکی طول می کشد یک نگاه سخت در کشورها در سراسر جهان است که دارای سوابق موفق در مبارزه و اجرای برنامه ها برای طبقه متوسط و کار خانواده است.”

هنگامی که شما انجام این کار, شما به طور خودکار به کشورهایی مانند دانمارک و فنلاند و نروژ و سوئد و کشورهای دیگر است که تا به حال کار دولت و یا اجتماعی دولت های دموکراتیک است. و آنچه شما در پیدا کردن است که تقریبا در همه این کشورها, مراقبت از سلامت حق همه مردم و سیستم های خود را به مراتب بیشتر مقرون به صرفه از ما, کالج آموزش و پرورش است که تقریبا در همه این کشورها افراد بازنشسته با مزایای بهتر و دستمزد که از مردم دریافت اغلب بالاتر, توزیع ثروت و درآمد بسیار عادلانه تر خود سیستم آموزش و پرورش به طور کلی قوی تر از ماست.

این است ساندرز پاسخ استاندارد و آن یکی خوب: آن را می سازد سیاسی خود برنامه خوانا بتن. او نمی خواهید به نوبه خود آمریکا را به اتحاد جماهیر شوروی او می خواهد به نوبه خود ما را به دانمارک. اما هنوز هم من فکر می کنم برگ چیزی مهم — چیزی است که کلید درک ساندرز فلسفه و تجدید نظر شود.

در کتاب خود به همین دلیل شما باید یک سوسیالیستناتان رابینسون باعث تمایز بین اخلاق سوسیالیستی که او تعریف می کند به عنوان “خشم در سرمایه داری بیش از آن سیستماتیک تخریب و بی عدالتی” و سوسیالیستی اقتصاد که “rearranges راه کالاهای تولید شده و توزیع شده است.”

در طول یک مکالمه در پادکست — که ارزش گوش دادن به طور کامل اگر شما می خواهید به درک چگونگی افزایش نسل جوان چپ آنها را درک جنبش — رابینسون گسترش در آن تمایز است.

“وجود دارد بزرگ یوجین Debs, نقل قول,” او گفت: “کدام است ‘در حالی که وجود دارد این است که یک کلاس پایین تر من در آن است. در حالی که وجود یک عنصر جنایتکار و من از آن است. و در حالی که وجود یک روح در زندان, من رایگان نیست.’ و نه یک شرح کارگر مالکیت, حق? این توضیحات به دنبال در جهان و احساس همبستگی با افرادی که در پایین با طبقه با زندانی شده است.”

برش سوسیالیستی اخلاق به دور از اقتصاد سوسیالیستی است که هر دو خسته کننده و مفید است. این نا امید کننده است به دلیل آن تعریف سوسیالیسم در مبهم گسترده شرایط — سوسیالیستی اساسا کسی است که معتقد است ظلم بد است, برابری و همبستگی است و از نظر اخلاقی لازم است. بسیاری از افرادی که نمی تعریف خود را به عنوان سوسیالیست ها بر این باورند کسانی که همه چیز درست باشد. اما آن را مفید است که آن را به درستی توصیف ساندرز اخلاق و تجدید نظر و روشن می سازد که چرا او شده است قادر به ایجاد یک ائتلاف میان مردم با هیچ علاقه ای به یک مرکز اقتصاد برنامه ریزی شده.

چه مجموعه ساندرز جدا از بسیاری از لیبرال دموکرات نیست خود را در رای گیری ثبت و یا حتی سیاست های پیشنهادی. این یک انیمیشن باور است که ما نظام سیاسی و اقتصادی ناعادلانه است و موفقیت خود را نه از راه دور بی پرده خود را شکست. در همان 2015 مصاحبه از من خواسته ساندرز در مورد حزب دموکرات — که او پس از آن به عنوان در حال حاضر در حال اجرا به سرب و پاسخ unsparing:

دموکرات ها به یک مقدار بیش از حد بزرگ درجه از هم جدا هستند از کار خانواده است. دموکرات ها 10 بار 100 بار بهتر است در همه مسائل از جمهوریخواهان? آنها مطمئنا هستند اما من فکر می کنم می توان آن را سخت به تصور کنید اگر شما راه می رفت از اینجا و یا در خیابان راه می رفت و یا رفت و چند مایل دورتر از اینجا و شما را متوقف و کسی در خیابان و به شما گفت:, “آیا شما فکر می کنم که حزب دموکرات حزب آمریکا کار کلاس؟” مردم به شما نگاه کنند و می گویند: “چه شما در حال صحبت کردن در مورد؟”

ساندرز دیرین اصرار که او یک دموکرات سوسیالیستی نه فقط یک دموکرات است راه برای نگه داشتن خود را جدا از نظام سیاسی. که شامل حزب او با 30 سال آنجا که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن حملات در یمن و عصبانی پوپولیسم جدا او را از Manhattanite میلیاردر کلاس او در واقع نشان داده شده است.

نزدیک ترین آنالوگ به ساندرز دموکراتیک سوسیالیسم است که در سال 2010 افزایش چای حزب جمهوری خواهان. منتقدان استدلال می کرد که حزب چای کمی بیشتر از یک تغییر علامت تجاری تلاش برای نجات جمهوری خواهان محافظه کار از مسئولیت برای شکست حکومت سازماندهی و پیام که مبتلا واقعی جمهوری خواه officeholders.

آنها حق داشتند اما آنها حق داشتند در راه است که از دست رفته قدرت خود را از بینش: وجود دارد بسیاری از جمهوری خواهان محافظه کار که نمی خواهم برای پاسخ دادن به این فجایع از دولت بوش بودند که تنفر و سازش خود را قرار است رهبران تا به حال ساخته شده است. حزب چای به آنها یک خانه است. چند سال بعد تهمت هم فراتر رفت و به آنها نامزد شده است.

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حال سخنرانی در یک تجمع برگزار شده توسط حزب چای در سپتامبر 9, 2015.
ساموئل کروم/Anadolu Agency/گتی ایماژ

ساندرز منتقدان در داخل حزب دموکرات استدلال می کنند که او یک لیبرال دموکرات که مارک خود را یک سوسیالیست به حفظ فاصله از سازش سازش و ائتلاف حزب را به حکومت.

احساس خود را که ساندرز است به نحوی بازی ناعادلانه است تنها با این واقعیت است که ساندرز قابل دموکراتیک رای خود را در طول سه دهه در کنگره حمایت کرده است بسیاری از کسانی که سازش سازش و ائتلاف حتی به عنوان اعضای کلیدی خود را از جنبش در حال حاضر درمان آنها را با تحقیر. این منتقدان حق دارند اما حق با آنها در راه است که نتواند قدرت خود را با بصیرت است. وجود دارد بسیاری از لیبرال ها خسته دفاع از مصالحه و سازش گذشته دموکرات ها ساخته شده اند.

در سال 2016 مولی توپ, شرکت ملی سیاسی خبرنگار مجله تایم تیز ساخته شده مشاهده چرا تهمت بود ضرب و شتم بقیه جمهوریخواه زمینه است. “همه نامزدهای دیگر می گویند:” آمریکایی ها عصبانی هستند و من درک می کنم’,” او نوشت. “مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید: “من عصبانی است.'”

ساندرز بیش از حد عصبانی است. و که مجموعه او از هم جدا. دموکرات ها بر این باورند که در, و در برخی از موارد ساخته شده است, سیاسی و اقتصادی تعادل سیستم یک جشن موفقیت خود را — فکر می کنم از معاون سابق رئیس جمهور جو بایدن تکرار دولت اوباما موفقیت در هر بحث — با استفاده مداوم از شناخت از خود را شکست. آنها درک می کنند که آمریکایی ها عصبانی هستند در مورد این شکست و این دموکرات ها درک کنند که خشم.

ساندرز کمک در ساخت قطعات است که سیستم سیاسی و اقتصادی بیش از حد, اما او نیست جشن موفقیت خود را. او زندگی می کند در خشم بیش از آن شکست. “بیشتر به شما یاد بگیرند که در مورد آنچه در زندگی است در واقع می خواهم برای مردم در بالا و پایین بیشتر از همه چیز عجیب و غریب به نظر می رسد,” رابینسون می نویسد: در آنچه که می تواند به عنوان یک خدمت ساده و در یک جمله جمع ساندرز جهان بینی.

تفاوت بین اخلاق سوسیالیستی و عدم وجود آن نیست و به رسمیت شناختن است که اخلاقی واقعیت — های بسیاری با آن موافق انتزاعی — اما تاکید آن امتناع به نگاه به دور از آن. خشم هسته سوسیالیستی اخلاق. و ساندرز عصبانی است.

اصطلاح “سوسیالیستی” همچنان محبوب. یک کلمبیا کلمبیا نظرسنجی نشان داد که تنها 28 درصد از آمریکایی ها یک مطلوب از نظر سوسیالیست ها و است که شماره می افتد و حتی بیشتر اگر شما تمرکز بر روی آمریکایی ها. زمانی که مسن آمریکایی از شنیدن کلمه سوسیالیستی آنها فکر می کنم سوسیالیستی اقتصاد — به طور خاص برنامه ریزی شده از شکست اقتصاد در قرن 20 و توتالیتر کابوس آنها birthed — نه سوسیالیستی اخلاق. یک فوریه گالوپ نظرسنجی ها یافت می شود اکثر آمریکایی ها می گویند که آنها نمی خواهد برای رای دادن حتی یک “نیز واجد شرایط” سوسیالیستی است.

اما ساندرز در ادامه به بهترین مغلوب ساختن پیشی جستن در سر به سر, نظر سنجی, و من گمان می کنم که چرا وقتی رای دهندگان به او نگاه چه آنها که خود را سوسیالیست اخلاق نه به سبک شوروی سوسیالیستی اقتصاد است.

هنگامی که صدای او را بشنود و کسی که می خواهد جهانی بهداشت مراقبت از استبداد است. و زمانی که آنها نگاه خود را ضبط و آنها را به دیدن کسی که مصالحه با سیستم اما نه شده است به خطر بیافتد توسط سیستم. طبیعی وجود دارد و روانی تمایل در هنگام کار در داخل یک سیستم برای دفاع از دستاوردهای خود را در راه است که به آرامی شما را تبدیل به یک مدافع از سیستم. که اتفاق افتاده است به Sanders.

شاید اگر او رئیس جمهور منتخب و نا امید از پایگاه خود را با امضای سازش به قانون و عدم رفع برخی از بی عدالتی های او را می بیند از آن خواهد شد. اما این که در آینده.

در حال حاضر ساندرز آسیب پذیری در خفا انجام دادن در منفور قطعات پلت فرم خود را: ده ها تریلیون در ضمنی مالیات را افزایش می دهد لغو 160 میلیون طرح های بیمه خصوصی توسط دولت فیات decriminalizing غیر مجاز عبور از مرز. قدرت خود نهفته است در توانایی خود را برای هر دو در داخل و خارج از نظام سیاسی در همان زمان به درک که چگونه سیاست در واقع کار می کند و آنچه عبور از قانون در واقع نیاز به بدون از دست دادن اولیه خود حس شناسایی با این سیستم شکست خورده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>