برادر بزرگ و coronavirus را همه گیر تواند مورد استفاده قرار گیرد به گسترش نظارت دولت ؟

به عنوان تعدادی از COVID-19 مورد صعود نسبت به یک میلیون نفر در سراسر جهان در روز پنج شنبه بیش از 100 گروه های حقوق بشر با صدور بیانیه مشترک هشدار داد که دولت در واکنش به بیماری همه گیر کوروناویروس “استفاده شود باید به عنوان یک پوشش به طلیعه چیزی بودن در یک عصر جدید تا حد زیادی گسترش سیستم های تهاجمی دیجیتال نظارت است.”

این گروه اذعان کرد که بحران بهداشت عمومی “نیاز به یک هماهنگ و در مقیاس بزرگ پاسخ” اما اصرار دولت “برای نشان دادن رهبری در مقابله با این بیماری همه گیر در راه است که تضمین می کند که استفاده از فن آوری های دیجیتال به پیگیری و نظارت بر افراد و جمعیت انجام شده است صرفا در راستای حقوق بشر است.”

تبلیغات:

“افزایش در دولت نظارت دیجیتال قدرت مانند به دست آوردن دسترسی به تلفن همراه محل سکونت اطلاعات تهدید حریم خصوصی و آزادی بیان و آزادی انجمن ها در راه است که می تواند نقض حقوق و تنزل اعتماد عمومی مقامات — تضعیف اثربخشی هر بهداشت عمومی پاسخ می گوید:” بیانیه (pdf). “چنین اقداماتی نیز در برخواهد داشت خطر ابتلا به تبعیض و ممکن است به طور نامتناسبی در حال حاضر آسیب جوامع به حاشیه رانده شده.”

“این فوق العاده ای هستند اما قانون حقوق بشر هنوز هم اعمال می شود” بیانیه ادامه می دهد. “حالا بیشتر از همیشه دولت ها باید با دقت اطمینان حاصل شود که هر گونه محدودیت به این حقوق است که در خط با تاسیس حقوق بشر پادمان.”

گروه پشت بیانیه ای از سراسر جهان و شامل عفو بین المللی دسترسی شرکت های بزرگ, برادر, تماشای, کمیته حمایت از روزنامه نگاران الکترونیکی Privacy Information Center (EPIC) سازمان دیده بان حقوق بشر حفظ حریم خصوصی بین المللی, عمومی شهروند شاهد و شبکه جهانی وب ،

تبلیغات:

حتی قبل از شیوع کروناویروس آغاز شد و در چین در اواخر سال گذشته که کشور به طور گسترده ای شناخته شده و مورد انتقاد قرار انبوه آن نظارت از جمله تشخیص چهره تکنولوژی. در ماه های اخیر گاردین در گزارش ماه مارس “شهروندان چینی را تا به حال برای تنظیم به یک سطح جدید از دخالت دولت” که منتقدان نگران ادامه خواهد داشت و حتی پس از همه گیر به پایان می رسد.

در حالی که توانایی ردیابی ویروس ها با استفاده از فن آوری دیجیتال شده است محوری برای درک شیوع توسعه نگرانی در مورد چگونه دولت و بخش خصوصی با استفاده از تکنولوژی نظارت — مانند جمع آوری داده ها از گوشی های هوشمند برای ردیابی افراد در طول همه گیر نیز پدید آمده در جاهای دیگر مانند سنگاپور و ایالات متحده و انگلستان است.

“دولت خطر ترکیب مضرات این شیوع در حال اجرا نعل بیش از حفظ حریم خصوصی و کرامت و نادیده گرفتن حمایت های که به وجود آمد در پاسخ مستقیم به نفس بیش از حد در گذشته بحران جهانی” دسترسی به شرکت مشاور عمومی پیتر Micek هشدار داد, در بیانیه ای. “فروش ابزار نظارت به سلامت راه حل های مقامات و همه بیش از حد مایل شرکت می تواند بازنویسی قوانین دیجیتال اکوسیستم در تاج-جوهر رنگی — که ما از ترس دائمی است.”

تبلیغات:

عفو Tech معاون راشا عبدالرحیم روز پنجشنبه گفت که “فن آوری می تواند نقش مهمی در تلاش جهانی برای مبارزه با COVID-19 pandemic; اما این نه به دولت اختیار تام به گسترش نظارت دیجیتال. گذشته نشان داده است دولت تمایلی به واگذاری موقت نظارت قدرت. ما نباید در خواب راه رفتن به یک دائم گسترش نظارت دولت در حال حاضر.”

“افزایش نظارت دیجیتال برای مقابله با این اضطراری برای بهداشت عمومی تنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد اگر برخی شرایط سخت در حال ملاقات” اضافه شده عبدالرحیم. “مقامات به سادگی نمی تواند بی اعتنایی به حق حریم خصوصی و باید اطمینان حاصل شود هر گونه اقدامات جدید باید قوی حقوق بشر پادمان. هر کجا که دولت با استفاده از قدرت تکنولوژی به عنوان بخشی از استراتژی خود را به ضرب و شتم COVID-19 آنها باید این کار را در یک راه است که به حقوق بشر احترام می گذارد.”

تبلیغات:

این گروه در بیانیه ای جزئیات هشت شرایط آنها باور دارند که باید رعایت شود برای توجیه افزایش نظارت دیجیتال به عنوان بخشی از coronavirus مهار کردند. این شرایط شامل درخواست برای شفافیت, زمان, محدودیت, محدودیت در چگونه داده ها را می توان با استفاده از حریم خصوصی حمایت اقدامات لازم برای جلوگیری از تبعیض و مشارکت از ذینفعان مربوطه.

“این بحران ارائه می دهد یک فرصت برای نشان دادن انسانیت مشترک ما” این بیانیه می گوید. “ما می توانیم تلاش های فوق العاده برای مبارزه با این بیماری همه گیر است که مطابق با استانداردهای حقوق بشر و حکومت قانون است. تصمیم گیری است که دولت در حال حاضر برای مقابله با این بیماری همه گیر را شکل آنچه در جهان به نظر می رسد در آینده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>