یک مقاله تحقیقی جدید منتشر شده در این ماه می درخشد نور را در یک رمز و راز در قطب جنوب است که گیج کننده فیزیک: انرژی بالا نوترينو با منشا ناشناخته. عجیب و غریب, خواص از این پرت نوترينو می تواند اشاره در منشاء خود را در عین حال نهان ناشناخته ذرات. به همان اندازه هیجان انگیز خود را تشخیص نیز می تواند به این معنی است که مدل استاندارد فیزیک ذرات است که حاکم عالی برای دهه ممکن است نیاز به تجدید نظر.

متعدد وجود دارد تشخیص پروژه های در قطب جنوب در حال حاضر مشغول به تحصیل نوترينو یک نوع حرکت سریع ذرات ایجاد شده است که prolifically درون ستاره ها در عین حال که به ندرت با تعامل روزمره ماده به عنوان ما آن را می دانم. این IceCube Neutrino رصدخانه یک تلسکوپ است که مطالعات نوترينو که عبور از آن 5,160 آشکارسازهای نوری به خاک سپرده عمیق در یخ های قطب جنوب. در علاوه بر این به IceCube آزمایش نیز وجود دارد آنیتا (قطب جنوب ضربه گذرا آنتن) یک بادکنک است که مگس در طول قاره ها و نقاط رادیو آنتن به سمت زمین است. هر دو IceCube و آنیتا طراحی شده برای جستجوی امواج رادیویی است که سرچشمه در بالا انرژی نوترينو برخورد با ماده جامد است که شامل یخ.

تبلیغات:

پس از بررسی یک آنیتا ادعا می کنند که آن را شناسایی دو رویداد که به نظر می رسد سیگنال بسیار بالا-انرژی نوترينو محققان طرح تحقیقات خود را در یک مقاله منتشر شده در مجله اختر فیزیک. هجوم درک ما از نوترينو محققان نمی تواند تعیین یک منبع منبع. محققان گفتند در این مقاله که ممکن است توضیحات برای سیگنال باید در نظر گرفته شود.

Avi, لوئب, صندلی از دانشگاه هاروارد نجوم بخش توضیح داده شده به سالن از طریق ایمیل که نتایج قطعا آنومالی.

“حوادث شناسایی شده توسط آنیتا قطعا غیر عادی به نظر می رسد چرا که نمی توان آنها را توضیح داد به عنوان نوترينو از اختر فیزیک منابع” لوئب گفت. “مقاله جدید نشان می دهد که چنین نوترينو تولید کرده بود دوش از پایین انرژی نوترينو که نمی شد تشخیص داده شده توسط IceCube. اگر آنچه که باعث این حوادث ؟ ما نمی دانیم.”

تبلیغات:

لوئب افزود: “این می تواند برخی از نوع از ذرات است که تعامل بیشتر ضعیف تر از نوترينو با ماده معمولی. ما گمان می کنند که این ذرات وجود دارد در قالب ماده تاریک. اما آنچه را که آنیتا حوادث بسیار پر انرژی است؟”

در واقع اخترشناسان هنوز در تاریکی است. لوئب گفت: اطلاعات بیشتر در مورد نیاز است قبل از تصمیم گیری که در آن راه حل نهفته است.

با توجه به این مقاله که آنیتا گزارش سیگنال های آنها شبیه به آنها وارد شده بود در زاویه نشان می دهد آنها تا به حال فقط در سفر را از طریق بسیاری از این سیاره است. است که رفتار عجیب و غریب برای نوترينو.

تبلیغات:

“این به طور معمول گفت که نوترينو ها ‘گریزان’ یا ‘شبح’ ذرات به دلیل توانایی قابل توجهی به تصویب از طریق مواد بدون به چیزی فوق العاده” الکس Pizzuto از دانشگاه ویسکانسین–مدیسون یکی از این آگهی در این مقاله گفت: در آزادی مطبوعات. “اما در این باور نکردنی انرژی نوترينو هستند مانند گاو در یک فروشگاه چین — تبدیل شدن آنها احتمال بیشتری برای ارتباط برقرار کردن با ذرات در زمین است.”

این اولین بار نیست که پر انرژی ذرات را بهت زده محققان. در سال 2010 scientists کشف دو کروی plumes بالا-انرژی ذرات خارج از راه شیری کهکشانی مرکز شناخته شده به عنوان “فرمی حباب.” این حباب های عجیب و غریب بودند در هسته کهکشان راه شیری, کهکشان, اما تمدید در بالا و در زیر کهکشان راه شیری برای 25 ، 000 سال نوری. آنها ساطع مقادیر بالایی از تابش پرانرژی. در یک مقاله جداگانه منتشر شده در مجله اختر فیزیک در سال گذشته محققان در IceCube Neutrino رصدخانه (IceCube) گفت که پس از سال شدید داده امتحانات و مجموعه آنها مطمئن نبودند که برای اولین بار ناشی از این حباب.

تبلیغات:

لوئب گفت که این نوع از ناهنجاری می تواند منجر به اکتشافات جدید در فیزیک.

“پیشرفت در فیزیک اغلب رخ می دهد از طریق کشف ناهنجاری” لوئب گفت. “از آنجا که علم یک تجربه یادگیری آن خواهد بود بیشتر محتاطانه به پیشنهاد جدید آزمایش فراتر از آنیتا و IceCube که ما این اطلاعات از دست رفته.

تا آنجا که حتی گمانه زنی منبع منشاء لوئب گفت: “نمی خواهد جرات حدس بزن” از آنجا که مادر طبیعت “است که اغلب تخیلی تر از ما هستند.”

تبلیغات:

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی