دانش آموزان سیاه پوست خسته از آموزش دانش آموزان سفید نمی شود نژادپرستانه


An empty library with chandeliers and marble walls.

قانون کتابخانه در دانشگاه میشیگان دانشکده حقوق.

Wikimedia Commons

در Grutter v. بولینگراز سال 2003 نقطه عطفی اقدام مثبت مورد دیوان عالی ایالات متحده مخفی توپ اقدام مثبت در پذیرش کالج در پشت روکش از تنوع تحصیلی اعلام کرد که دانشگاه میشیگان دانشکده حقوق بود و قانع کننده علاقه در به دست آوردن منافع است که به طور طبیعی جریان از متنوع آموزشی محیط زیست است. یک کلاس درس با “ترکیبی از دانشجویان با زمینه های مختلف و تجارب خواهد شد که احترام و یادگیری از یکدیگر” را انجام دهید این کار به کاهش کلیشه ای و غنی سازی مواد دوره. Grutter به ما تکراری فرمان شنیده ها از شرکت ها و کالج ها در سراسر امریکا: تنوع قدرت ما است.

من همیشه فکر می کردم باز فروم Grutter ایستاد برای امر به راحتی پرورش اجتماعی فراگیر. اما فریم تنوع بحران به ثبات پذیر از طریق گفتگو به تنهایی فقط عادی سودمند انتزاعی بحث در مورد مسابقه در امریکا است. آمریکایی های سیاه و سفید ندارد و لوکس از انتزاع. برای ما قانون را می توان در طول عمر.

فقط قبل از پدر من متولد شد, دیوان عالی ایالات متحده تصمیم گرفت Brown v. هیئت مدیره آموزش و پرورش. این قهوه ای تصمیم قول پدربزرگ و مادربزرگ من که تبعیض نژادی آلوده کردن کلاس های درس خود را نمی خواهد نفوذ خود را در کودکان و کلاس های درس. همه آنها تا به حال انجام بود و منتظر اجرای آن.

رجنت از دانشگاه کالیفرنیا v. Bakke مجموعه سابقه برای مسابقه آگاه پذیرش سیاست بدون “سیستم سهمیه بندی.” دادگاه در نهایت به تایید برای پدر من که کامل وزن خود را می تواند و باید به عنوان یک عامل برای پذیرش. در حال حاضر در اواسط 20s و از کالج وعده دیر آمد.

زمانی که من در کلاس سوم یکی دیگر از وعده آمد. در Grutter, دانشگاه میشیگان دانشکده حقوق در دفاع از پذیرش سیاست های طراحی شده برای به دست آوردن یک “جرم بحرانی” از دانش آموزان از لحاظ تاریخی گروه کمتر برای اطمینان از خود را به معنی مشارکت در مدرسه تنوع طرح. مدرسه به من قول داده است که یک محیط متنوع بود به اندازه کافی به روی چیزی حساب کردن با مادام العمر گناهان آمریکا سیستم آموزش و پرورش. تمام من مجبور به انجام راه من به یک بالا 10 قانون مدرسه است.

میشیگان دانشکده حقوق برنده روز در Grutter. ارزش تنوع جایگزین اقدام مثبت قیمومیت آن تصریح شده است که نهادهایی که تا به حال درگیر در سابقه نژادپرستی نظاممند برگزار می شود مسئول promulgating که نژاد پرستی.

پس از یک هفته از ملی پلیس و معترضان با پلیس از قتل جورج فلوید, میشیگان, قانون دین را علامت غرب با صدور یک بیانیه عمومی که می گویند نیست سیاه و سفید زندگی می کند و ماده هر چند نهادهای دیگر تا به حال انجام شده است. روشن تاخیر, او گفت:, “گسترده اظهارات می تواند به نظر می رسد سطحی و بی ربط به نگرانی های خود را و اگر مکرر اثربخشی پیام های در طول زمان کاهش می یابد. بنابراین در این مورد مطابق با سیاست ما, من تا به حال هیچ برنامه ای برای صدور یک بیانیه است.” این ولرم بیانیه تنها صادر شده پس از فوری تلنگر به کمی آرامش برای دانش آموزان سیاه پوست که در حال حاضر احساس رها شده و توسط خود دولت است.

میشیگان قانون را قانون انجمن دانشجویان التماس بود مدرسه برای سال به, برنامه درسی, تغییرات و تنوع در دانشکده. در سال 2019 تنها 11.71 درصد از تمام وقت هیات علمی شناخته شده به عنوان یک اقلیت قرار دادن مدرسه 169هفتم از 200 قانون مدارس گزارش داده ها از جمله به American Bar Association. که آن را در زمان من مدرسه قانون دیگر از نام تجاری مورد علاقه بستنی به رسمیت شناختن است که زندگی مهم جنبش بود و نه “سطحی” احساس بسیار بی احترامی.

دانشگاه میشیگان دانشکده حقوق تن-ناشنوا پاسخ به جورج فلوید را قتل حاکی از قیمت سیاه امریکا می پردازد برای سفید امریکا آرامش در آموزش عالی. دانش آموزان سیاه پوست هستند کسانی که باید آموزش دیگران چگونه به نژادپرست است. دانشگاه ها می پردازد ما خدمات لب بدون پرداختن به همین دلیل وجود دارد تا چند Black voices در وهله اول: خود را تداوم یک نژادپرست سیستم.

درد من همواره در خدمت به عنوان یک steppingstone برای آموزش و پرورش سفید من همکلاسی.

در زندگی علمی Grutter‘s قول می دهم که تنوع به تنهایی می تواند درمان نژاد پرستی بدان معنی است که درد من همواره در خدمت به عنوان یک steppingstone برای آموزش و پرورش سفید من همکلاسی.

من یکی از نه سیاه و دانش آموزان در دبیرستان فارغ التحصیلی کلاس. زمانی که درس های تاریخ توقف پس از جنگ داخلی و ما با تکیه بر دانش آموزان سیاه پوست به بیان بقیه ما موافقت خود را برای قرار دادن در کودکان خطرناک و آسیب پذیر موقعیت. من زبان در دبیرستان به توضیح دهد که چرا من ناراحت کننده بود که یک دانشجو از من پرسید اگر من لباس تا به عنوان Jim Crow برای هالووین از او می خواستم به دانستن آنچه که او مانند نگاه. من یک نوجوان بود. من نمی دانم که چگونه به رویکرد یک معلم یا مدیر برای دفاع از خودم.

من فکر کالج بهتر خواهد بود. به جز حتی زمانی که من در زمان دوره های سیاه تاریخ آمریکا در دانشگاه جنوب کالیفرنیا, من هنوز هم در حال انتظار برای دفاع از خودم. من یک وکیل است. من فکر نمی کنم من تا به حال اعتبار و یا آموزش به انتقاد از موسسات در اطراف من.

من نشسته در عمدتا سفید کلاس های درس آموزش برنامه ریزی درسی به طور کامل خارجی به من واقعی زندگی تجربه به عنوان یک زن در امریکا است. به عنوان یکی از تنها “متنوع” صدای من تا به حال به انجام کار بدون مزد کار آموزش همکلاسی ها و اساتید و مدیران بارها بیش از. دیگر دانش آموزان تا به حال افتخار برای یادگیری بی وقفه در حالی که وقت من صرف دردناک بیش از چگونه به دفاع از خودم در برابر نژاد پرستی.

مطمئنا من فکر کردم زمانی که من به میشیگان قانون و با تجربه Grutterوعده در خانه معماران آن من می خواهم در نهایت دیدن تنوع درمان در عمل است.

اما در قانون مدرسه, من همان احساس پریشانی دور نیروی بیشتر است. دانش آموزان سیاه پوست بودند و هنوز هم انتظار می رود به عنوان مزد مسابقه سفیران. با کمبود بودجه روبرو پردیس گروه پیوسته بودند به طور مداوم بر دوش خود ما نظارت و استخدام. به یک قانع کننده بحث در مسابقه در قانون ما تا به حال به قطع و مبارزه با طرح درس. دانشگاه گزارش سیستم هدفمند مات. مانند هر جای دیگری دولت بود و frustratingly تمایلی به اذعان واقعی مضرات تداوم در برابر آن دانش آموزان سیاه پوست.

وجود یک نقص در Grutter وعده. Grutter گفت: یک نسل از دانش آموزان که ما تابع اولیه در کلاس درس بود و به ما ارائه دیدگاه های ما سفید همکلاسی. اما ناگفته حکومت در مدرسه همیشه این بود که ما باید متنوع و بی سر و صدا و به آرامی—به عنوان اگر انسانیت ما بودند یک ماده عمران بحث های سیاسی است. بیش از حد صحبت کردن با صدای بلند را به خطر اندازد ما چشم انداز حرفه ای و شهرت. در تضاد مستقیم از Grutter دستور ما سکوت بود تشویق و پاداش.

پس از دین بیانیه منتشر شد و من شاهد یک غلیان احساسات عاطفی. همکار Wolverines و دانش آموزان از دیگر مدارس قانون commiserated در مورد ما جمعی کار احساسی. این همان مأیوس کننده تجربه تکرار و بیش از بیش. ما همه خسته. غرق شده است. بیمار انتظار. در بسیار زیاد خطر شخصی ما هماهنگ تلاش های ما شنیده شود. این تولد #MLawLoud. هشتگ اسناد تمام دانش تجربه است که مدیران ترجیح می دهند که ما ساکت در مورد ارائه دانش آموزان با یک مکانیسم پاسخگویی. به زودی دانش آموزان در مدارس دیگر شروع به اشتراک گذاری تجارب خود را.

Grutter در نهایت به خانه آمد به جای شب بسر بردن.

در Grutterمیشیگان قانون ساخته شده و همه ما یک وعده است که تنوع تنهایی را متحول ما نهاد. امروز از آن است که نگران کننده روشن است که Grutter کافی نیست. سیاه, دانشجویان حقوق باید اعلام یک لیست از خواسته ها از جمله برنامه درسی تغییرات اجباری و ضد نژادپرستی برنامه ریزی برای تمام دانشجویان و اساتید. برخی از فارغ التحصیلان باید متعهد به خودداری از کمک مالی به مدرسه تا پیشرفت رضایت بخش ساخته شده است. من درخواست میشیگان دانشکده حقوق و موسسات آموزشی در همه جا به reimagine مسئولیت خود را برای تغییر محیط آموزشی. این زمان را به یک وعده جدید.

برای اطلاعات بیشتر از تخته سنگ را پوشش خبری مشترک به چه بعدی در اپل پادکست ها و یا گوش دادن زیر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>