سوخته و ایستگاه های رادیویی و 18 ماه روزنامه محاصره: در داخل آهسته حذف نیکاراگوئه را مطبوعات آزاد

اکثر سرکوبگر کشورهای علاقه مند به سانسور اطلاعات و رسانه ها سعی کنید برای قفل کردن اینترنت, اما برای دو سال گذشته نیکاراگوئه تا به حال یک مدرسه راه حل: فقط حذف ابزار تجارت.

پلیس کشف و ضبط یک ایستگاه تلویزیون پخش, مرکز حامیان دولت باید سوزانده ایستگاه های رادیویی و نزدیک به آخر سال و نیم مقامات گمرک محاصره محموله کاغذ روزنامه و جوهر برای چاپ روزنامه ها. این ماه که آخرین محدودیت در حداقل بود و در نهایت برداشته.

رئیس جمهوری دانیل اورتگا دولت منتشر شد توقیف مواد دو هفته پیش با شل گرفتن آن بر روی مستقل مطبوعات فقط به اندازه کافی به طوری که کاغذ کشور از رکورد La Prensa می تواند برای جلوگیری از خاموش کردن. این کشور دیگر روزنامه نیست خیلی خوش شانس بوده.

از ماه اوت سال 2018 La Prensa روزانه نسخه قابل چاپ منقبض شده است به آرامی از 32 صفحه به هشت قبل از آنها در نهایت مجبور به تعویض به چاپ کوتاه موضوع به طور منظم به صورت محلی در دسترس و گران تر از کاغذ.

“انسداد در مطبوعات و آزادی مطبوعات باز شده است,” La Prensa مدیر Jaime Chamorro گفت: دو هفته پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی به عنوان مواد وارد شده است. “من فکر می کنم این نشانه خوبی است نه فقط برای دیگر رسانه ها که بسته شده اند بلکه برای باز کردن از نیکاراگوئه.”

کاغذ است که روزانه جزء اصلی از نیکاراگوئه اخبار از زمان تاسیس آن در سال 1920 دریافت هیچ توضیحی برای اینکه چرا مواد شد منتشر شده در حال حاضر Chamorro گفت. این نیکاراگوئه گمرک کاهش یافته است به نظر.

“من فکر می کنم آن سود برده [دولت] هم نه فقط ما” Chamorro گفت: پس از پیشنهاد این مقاله فشار مبارزات انتخاباتی ممکن است در نهایت کمک به پایان دادن به محاصره. “از آنجا که آن را تصور کنید اگر La Prensa بسته شده بود پایین ما شده اند که اولین کشور در جهان بدون یک روزنامه چاپ.”

این نشانه دیگری است که اورتگا دولت در تلاش است تا بی سر و صدا بازگرداندن حالت طبیعی به این کشور پس از نزدیک به دو سال از تشدید سرکوب — بدون پذیرش هر گونه خطا. پس از برنده شدن انتخاب مجدد در سال 2006 ارتگا اجرا چندین برنامه های اجتماعی مانند خود را “به صفر رساندن گرسنگی” ابتکار بهره مند است که بسیاری از. اما او در حال حاضر معاون رئیس جمهور-تقدیر-بانوی اول روزاریو موریلو نیز تثبیت قدرت بر دادگاه ها و دیوان عالی انتخاباتی شورای قانون اساسی حذف محدودیت مدت و محدود به رسانه های مستقل را از دسترسی به رسمی دولت منابع.

که همه به سر آمد و در مارس 2018 زمانی که دولت و نیروهای امنیتی’ سرکوب خشونت آمیز تظاهرات تبدیل باریک شکایت در مورد پیشنهاد تامین اجتماعی اصلاحات به گسترده ضد دولتی جنبش است. ماه های متعاقب آن قیام مدنی و دولت پاسخ — به اوج خود رسید با بیش از 300 مرده صالح اقتصاد یک کشور عمیقا تقسیم شده بیش از مسائل مربوط به آزادی بیان و دولت صورت گرفته است ،

امروز نیکاراگوئه است که به شدت در تلاش برای پروژه هوا از حالت عادی معاشرت گردشگران که فرار کرد. و به حدی این کشور موفق شده است. 2018 را در همه جا اعتراض گرافیتی سفید-شسته; 20-چیزی فریاد شنیده می شود در بسته بندی کاباره ها که سنگر بسته در طول بحران و برخی از شناخته شده سیاسی و حتی بازگشت از تبعید.

یک کامیون حامل رول کاغذ در La Prensa روزنامه چاپ گیاه در ماناگوآ در 7 فوریه سال 2020 است. La Prensa, قدیمی ترین خروجی رسانه ها در نیکاراگوئه بهبود تن کاغذ و جوهر حفظ توسط دولت دانیل اورتگا ، dodging یک تهدید بسته شدن.
Inti Ocon/خبرگزاری گتی ایماژ

این ماه تصمیم میانجیگری واتیکان دیپلمات ارشد در نیکاراگوئه می آید تنها چند هفته پس از طبقه خروجی چاپ یک سرمقاله اشاره ممکن است آن را ببندید.

یک بار کاغذ ملی تا به حال به کاهش کارکنان و محدود کردن توزیع فقط به پایتخت ماناگوآ و یک یا دو استان دیگر گفت: Eduardo Enríquez La Prensa طولانی-زمان سردبیر.

“ما از یک صد روزنامه نگاران قبل از آوریل [در زمانی که بحران آغاز شد] و در حال حاضر ما کمتر از 30; کسب و کار شده است ضربه سخت” او در کنفرانس مطبوعاتی گفت: در این ماه.

La Prensa کارکنان تا به حال ادامه داد: انتشار آنلاین خود را برای 2 میلیون بازدید کننده منحصر به فرد ماهانه توزیع در واتساپ و تولید دیگر محتوای چند رسانه ای. در واقع digital تیم برنده آمریکایی-مطبوعات و انجمن تعالی در جایزه روزنامه نگاری برای پوشش آن از سال 2018 بحران است. اما برای بسیاری از خوانندگان آن روزنامه یا هیچ چیز.

“[T]در اینجا این است که بخش بزرگی از جمعیت است که دوست دارد به خواندن این مقاله هر روز صبح” Enríquez گفت بورسی در پاییز گذشته. “برخی از مردم اگر ما را قرار داده و آن را در این مقاله آنها احساس نمی توانیم در مورد آن صحبت کرد و یا انتشار هر چیزی در مورد آن.”

La Prensa متعلق به اعضای همان Chamorro خانواده است که شامل رهبران احزاب مخالف سیاسی است که از منتقدان ارتگا. سرمقاله خود خط برای سال بود به تماس او را “خلاف قانون اساسی رئیس جمهور” شروع زمانی که او برای یک آن خلاف قانون اساسی دوره سوم در سال 2011. خوشبختانه Enríquez گفت: آن روزنامه نگاران نیست به صورت جداگانه و هدفمند در طول بحران به عنوان برخی از روزنامه نگاران شد.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است که نگه داشته تا فشار در ماناگوآ به عنوان بخشی از یک تلاش گسترده برای هدف سوسیالیستی کشورهای آمریکای لاتین جشن انتشار روزنامه. مایکل کوزاک وزارت امور خارجه به اقدام دستیار وزیر امور نیمکره غربی توییتی حمایت خود را — و یک تماس برای بازگشت از “اموال مصادره شده از دیگر رسانه های مستقل.”

نیکاراگوئه موضع به سمت مستقل مطبوعات است که هنوز هم خصمانه با این حال و Murillo —به عنوان رئیس ارتباطات — را نگه می دارد گرفتن اطلاعات دولت.

“هیچ چیز اتفاق می افتد در اینجا بدون Ortego یا روساریو اجازه آن را” Enríquez گفت: Vox. “حامیان آنها بگو: اگر کمندنت در مورد این می دانستند اما او می داند و او می داند.”

آن را نه تنها La Prensa که تقریبا متوقف چاپ و یا دیگر دو روزنامه که اجرا شد از چاپ کسب و کار; موج مستقل و مخالف در رسانه ها مجبور به بستن درهای خود را در نیکاراگوئه.

محیط زیست برای روزنامه نگاران در زمان nosedive به عنوان کشور مدنی بحران شکست در مارس سال 2018 است. با توجه به سالانه جهانی گزارش ماده 19 نیکاراگوئه تا به حال یکی از بزرگترین قطره در آزادی مطبوعات از سال 2017 به ’18.

برخی از رسانه های دولت نیاز ندارد به هدف. آنها قربانیان تعمیم anti-media, آب و هوا دولت ایجاد شده است. در نظر گرفتن یک صفحه از این کتاب استفاده می شود تهمت و authoritarians همه جا, دولت, روزنامه نگاران و مقامات به طور منظم به نام مهم روزنامه نگاران و خبرنگاران پوشش تظاهرات “خائن” و “golpistas” (coup-پلاتر).

هنری Blanco, a 30-year-old خیابان خبرنگار رادیو داریو مستقل ایستگاه در شهر لئون گفت بورسی در سال گذشته که “شما هرگز نمی تواند تمرین روزنامه نگاری کاملا آزادانه … اما همه چیز پیچیده تر شد و در مارس سال 2018 است.”

به عنوان تظاهرات شروع شد که ماه بلانکو شاهد سرکوب دولتی علیه تظاهرکنندگان و خبرنگاران به سرعت تشدید می شود: “در آوریل 20 … ما شروع به دیدن ویدئوها از روزنامه نگاران مورد حمله.” این یک هرج و مرج در صحنه هر دو طرفدار و مخالف دولت و معترضان با هدف قرار دادن رسانه ها.

در حالی که بلانکو شنبه در رادیو داریو را انتقال غرفه در 20 رله گزارش می دهد که یکی دیگر از ایستگاه های طرفدار دولت Tu نووا رادیو Ya پایین سوخته بود, توسط معترضان, ایستگاه دریافت تماس ناشناس امیدوار کننده خشونت علیه تیم خود را از خبرنگاران توسط sundown.

نابود امکانات رادیو داریو در نیکاراگوئه شهر لئون در آوریل 24, 2018, چند روز پس از آن به آتش کشیده شد در جریان تظاهرات علیه ارتگا دولت.
Inti Ocon/خبرگزاری گتی ایماژ

مدت کوتاهی پس از آن دیگر تماس بگیرید — این بار از یک رئیس حزب حاکم ساخته و تهدید و حتی بیشتر صریح گفتن خبرنگاران در این ایستگاه که اگر آنها را متوقف نمی رادیو و تلویزیون در مورد دولت خشونت بیش از هوا آنها کشته خواهد شد.

در 7:25 ب. ظ, به عنوان برخی از رادیو داریو تیم نشستم به خوردن سریع کار شام در آنها شنیده گلوله انفجار باز کردن قفل در ایستگاه درب جلو و سپس یک انفجار. “ناگهان” بلانکو گفت: “[ضبط] غرفه به آتش کشیده شد.”

به دام افتاده در سوزاندن ایستگاه و نگران است که فراتر از جبهه ورودی بودند که مردان مسلح با اسلحه بلانکو به یاد می آورد که برخی از همکاران خود را چنان فلج ترس آنها “نمی تواند هر چیزی را انجام دهید اما گریه.”

بلانکو و همکاران خود را به دقت فرار از طریق یک backdoor اما هیچ آتش نشانی و یا پلیس در جواب تماس های خود را. این گروه از خبرنگاران به تماشای ایستگاه خود را رایت به زمین.

این وحشت از مطبوعات پایان ندارد وقتی ارتگا reconsolidated قدرت است که تابستان.

در دسامبر آن سال دو مستقل ایستگاه که می خواهم با انتقاد از دولت و تقویت زنده ویدئوها از خشونت در خیابان Confidencial و 100% Noticias بودند حمله کردند توسط پلیس, که کشف و ضبط تجهیزات و مانع از روزنامه نگاران از reentering محل.

“من می خواستم برای رفتن به این فیلم” لوسیا Pineda, اخبار مدیر هنوز در توقیف 100% Noticias گفت: Vox یادآوری زمانی که او آموخته است که این ایستگاه شده بود کشف و ضبط. “اما پلیس به طور ناگهانی در را باز کرد به ما و من دویدم از پله ها پایین و پنهان در زیر راه پله وجود دارد و پخش نهایی من گزارش که پلیس گرفته بود کنترل کردن ایستگاه.”

او و ایستگاه مدیر میگوئل مرا گرفتند و از تجمع نزدیک به شش ماه به اتهام “تحریک به خشونت و نفرت” و “ترویج تروریسم است.” آنها منتشر شده است و ایستگاه روزنامه نگاران همچنان به پخش آنلاین. اما کانال دفاتر هنوز توقیف تحت کنترل دولت.

و حتی به تازگی آزاد La Prensa می گوید آن را برای رفتن به “مطالعه” چگونه و چه زمانی به reexpand آن نسخه قابل چاپ — هر چند رهبران آن عهد به ادامه تمرین خود انتقادی روزنامه نگاری است که صحبت می کند حقیقت را به قدرت: “La Prensa انجام شده است که برای سال 93 آن را نمی خواهید به تغییر” Enríquez گفت.

اما یک انتقادی کاغذ نمی کند قوی و مستقل مطبوعات را.

“کانال 100% Noticias باید بازگشت به صاحبان آن و Confidencial باید مجاز به بازگشت به دفاتر خود” او ادامه داد. “دیگر رسانه ها هنوز هم دچار مشکل هستند و ما به عنوان رسانه های مستقل هنوز هیچ دسترسی به اطلاعات دولتی. … این همه برای باز کردن قبل از ما حتی می توانید شروع به فکر می کنم که وجود دارد این است که آزادی مطبوعات آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات است.”

گزارش این داستان پشتیبانی شده توسط عدالت برای روزنامه نگاران بنیاد.

اصلاح: Tu نووا رادیو Ya بود طرفدار دولت ایستگاه بود که سوخته توسط داعش است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>