یکی از غالب ترین جنبه از عقل متعارف در سیاست آمریکا این است که روستایی امریکا استوار و خود آشکارا محافظه کار و جمهوری خواه پس از آن اتلاف وقت و انرژی و منابع برای دموکرات ها سعی کنید به رقابت در دور از سواحل و شهرهای بزرگ. قبل از این سال آیووا قفقاز — که ممکن است هرگز یک برنده روشن و یا نتیجه همه تراست — تنها به نظر می رسد بیشتر این استدلال که حزب دموکرات باید تمرکز در جای دیگر.

که قطعا باعث می شود از بعضی جهات از نظر تنظیم اولیه ریاست جمهوری مبارزات انتخاباتی برای متنوع تر رای دهندگان. اما ریاست جمهوری مبارزات انتخاباتی نه تنها بازی در شهر — به عنوان 2018 midterms به زور به ما یاد آوری به خصوص وقتی که می آید به قانونگذاران ایالتی که به نوبه خود کمک به شکل redistricting. که اعتقاد به این که آمریکای روستایی است از حد برای دموکرات ها نسبتا اخیر توسط راه — آن مگس به طور مستقیم در چهره سابق کمیته ملی حزب دموکرات صندلی هوارد دین 50-دولت استراتژی و پاکسازی تاریخ اخیر سناتورهای دموکرات از آنچه در حال حاضر در نظر گرفته red متحده: کنت کنراد و بایرون Dorgan از داکوتای شمالی, Tim Johnson و تام دشل از داکوتای جنوبی در باب Kerrey نبراسکا و تام Harkin آیوا در میان بسیاری دیگر.

تبلیغات:

بیشتر چه, آن را نادیده شواهد تازه نیز مانند سال 2018 موج اعتصاب معلمان آغاز شده است که در غرب ویرجینیا بود و به شدت متمرکز در ایالات قرمز و یا این واقعیت است که “قرمز متحده گذشت مترقی رای گیری مبارزات از ماری جوانا پزشکی برای ازدواج برابری به پزشکی گسترش” اشاره کرد جین Kleeb در کتاب جدید او “برداشت آرا: چگونه دموکرات ها برنده می تواند دوباره در روستایی امریکا است.”

تبلیغات:

Kleeb رئیس حزب دموکرات در نبراسکا, جایی که او اشاره می کند: “ما تا به حال 850 دموکرات اجرا” در سال 2018 “و 73 درصد از آنها برنده انتخابات است.” S او فقط ممکن است یک یا دو چیز است که کمربندی صاحب نظران نیست.

قبل از آن Kleeb شد بنیانگذار پررنگ نبراسکا این سازمان مردمی است که نقش کلیدی در پرورش مردمی مخالفت با خط لوله کیستون XL که به نوبه خود کمک به احیای جنبش تغییر آب و هوا. تمام این عناصر وجود دارد برای دموکرات ها به پیروزی دوباره در روستایی امریکا Kleeb استدلال متقاعد کننده. و آن را نشانی از نیاز به فدا کردن ارزش های مترقی به انجام این کار — فقط یک سرمایه گذاری از منابع است که بازپرداخت خود را بیش از چند بار. به عنوان دموکراتیک اولیه فصل آغاز من نشستم به مصاحبه او درباره کتاب و چشم انداز خود را برای یک حزب است که در بخشی از آمریکا است. آنچه او برای گفتن جالب بود به اندازه کافی است که ما آن را اجرا کنید در دو بخش بیش از آخر هفته. این متن ویرایش شده برای وضوح و طول.

تبلیغات:

زیرنویس از “برداشت آرا” است که “چگونه دموکرات ها برنده می تواند دوباره در روستایی امریکا است.” بخش بزرگی از این است که فقط به عقل سلیم: این شروع می شود با گوش دادن به مردم در یادگیری از آنها و یادگیری از تاریخ است. در یک نقطه, شما, نوشتن “دموکرات ها را متوقف کرده اند در جوامع روستایی بنابراین ما از دست داده ایم با آنچه که بیشترین اهمیت را به روستایی مردمی است.” آیا شما با اشاره به وجود دارد ؟

یکی فقط احترام است که جوامع روستایی را یک روش زندگی است که آنها به طور جدی در تلاش برای محافظت از سمت راست در حال حاضر. همه بچه های ما در حال حرکت به دور شرکت های بزرگ و یا کشاورزی و یا خطوط لوله در حال آمدن است و ما زمین و کوچک روستایی و شهرهای اطراف نگاه کنید و هیچ کس آینده را به ایستادگی کردن با آنها. جمهوری خواهان قطعا آنها را مسلم و دموکرات ها را ترک کرده اند آنها را پشت سر گذاشت.

تبلیغات:

برخی از مسائل آشکار است به عنوان به زودی به عنوان شما را به یک شهر کوچک روستایی. آن است که در مورد نگه داشتن بیمارستان های روستایی و مدارس باز است. این مورد اطمینان حاصل کنید که شرکت های بزرگ نیست با استفاده از دامنه برجسته به سرقت زمین برای لوله ها و پروژه های دیگر است که اتفاق می افتد بیشتر از من فکر می کنم آمریکایی ها متوجه سراسر کشور در روستایی کوچک در شهرها. آن هم فقط در مورد چگونه ما مطمئن شوید که ما لازم نیست که شهرهای کوچک که در آن شما باید به درایو 30 مایل به دریافت یک گالن شیر و محصولات تازه. من فکر می کنم ما یک مسئولیت به عنوان حزب دموکرات واقعا به بازگشت به برخی از روستایی ما ریشه. شما می توانید استدلال می کنند که این ما هستیم که, هیجانی, روستایی امریکا با برق رسانی روستایی عمل می کنند. در یک معنا ما کاملا فراموش شده ما ریشه در خانواده های کشاورزان و جوامع کشاورزی.

شما نوشتن “به من گفته شد یک بار زمانی که من در صحبت دموکراتیک شهرستان جلسه بود که من اولین رهبر حزب آمده دیدار با آنها از 1970s.” چقدر بد است ؟ و آنچه باید انجام شود برای تغییر آن ؟

زمانی که من گفت که زمانی که من شاید یک ماه به [دولت] صندلی من floored من گفت: “منظور شما مانند یک نامزد ریاست جمهوری و یا فدرال نامزد کنید؟” و آنها مانند “نه مانند کسی که در اینجا حتی یک دولت صندلی.” من بود, بنابراین ما یک مقدار زیادی از دست رفته تر از من فکر کردم در ابتدا.

تبلیغات:

اگر شما از یک جامعه روستایی شما را درک نمی کنند و روستایی است. شما می توانید به راحتی نوشتن روستایی مانند مردم اغلب در Twitter یا Facebook, جایی که آنها اساسا می گویند روستایی مردم رای دادن خود را در مقابل منافع آنها در حال مرگ خاموش آنها رای گیری درباره توافق با 60 تا 70 درصد است. بنابراین اجازه دهید فقط فراموش نکنید که در مورد آنها. و اگر وجود دارد هیچ کس مثل خودم و یا مانند [مونتانا سناتور] جان تستر یا مانند [آیووا کنگره نامزد] J. D. Scholten در این مورد: “در اینجا است چگونه شما می توانید برنده روستایی رای دهندگان. اینجا مکان های که در آن ما می تواند موثر باشد و $1 میلیون نفر در نبراسکا می تواند به حفظ یک سال تمام-مبارزه طولانی در مقابل شاید سه هفته مبارزات انتخاباتی آگهی در کلرادو یا تگزاس است.” کسانی هستند که مکالمات است که ما باید و باید با داشتن اگر ما جدی در مورد پیروزی این اماکن است.

آخرین زمان دموکرات ها را نشان می دهد تا در راه بزرگ بود که در مزرعه بحران وام و اعتبار از 1980s. بنابراین من می خواهم به درخواست در مورد آنچه شما آموخته شده از آن است. آنچه باید از مردم در مورد مزرعه بحران و چگونه افراد سازمان در پاسخ ؟

این زمان در کشور ما تاریخچه زمانی که خانواده ما کشاورزان و دامداران شد از دست دادن مزارع خود در سرعت ضبط و نرخ خودکشی شد بالا رفتن سرسام آور و دموکرات ها واقعا نشان داد تا برای جوامع روستایی.

تبلیغات:

در کتاب من بحث در مورد جسی جکسون رفتن به یک شهر کوچک در ایالت میسوری و سوار تراکتور در یکی از تراکتور گردان با خانواده کشاورزان و خط خود را در مورد چگونه “خواران و فیدر” نیاز به اتحاد واقعی اقتصادی و زمین عدالت است. که طنین انداز بسیار امروز.

زمانی که من در ملاقات با مردم بودند که در آن تراکتور گردان یا که پدربزرگ و مادربزرگ بودند در آن تراکتور تیپ, آنها مانند, “آره, این نوع از رهبران ما می خواهیم. نه رهبران که در حال رفتن به در آمده و به ما بگویید که در راه ما از زندگی اشتباه است و یا ما نیاز به “برو بزرگ و یا رفتن به خانه’ است که آنچه جمهوری خواهان به طور مداوم گفتن در خانواده های کشاورزان است. ما باید مردم را به ایستادگی با ما گفت: “بله شما هستند که قرار دادن مواد غذایی در جدول ما شما کسانی هستند که مطمئن شوید که ما مواد غذایی فیبر و سوخت. چگونه می توانیم مطمئن شوید که شما در ادامه قادر به زندگی و حفاظت از راه خود را از زندگی؟'”

جکسون نشان داد تا اوایل اما او تنها کسی نیست که با هر وسیله ای. پس چگونه دموکرات ها در پاسخ و چگونه شد که در نهایت پاداش?

تبلیغات:

دموکرات ها نشان داد در راه است. ما تا به حال افرادی مثل تام دشل از داکوتای جنوبی و تام Harkin از آیووا که در آن مزرعه بیل بود که به شدت مورد بحث در طول این زمان. آنها آورده کشاورزان و دامداران به واشنگتن و در سراسر روستایی متحده آنها را به گوش دادن این جلسات با کشاورزان و دامداران و بحث در مورد چه نوع از چیزهای که می خواستند در مزرعه بیل.

هنگامی که هر چیز دیگری بود در حال سقوط از هم جدا در اطراف آنها کشاورزان و دامداران در این شهرهای کوچک و کسب و کار پشتیبانی شده توسط کشاورزان و دامداران دیدم دموکرات نشان دادن. آنها در شهرهای کوچک گرفتن بازخورد. آنها را دیدم آنها را در تلویزیون ملی ایستاده با آنها را زمانی که تراکتور گردان به واشنگتن رفت. و این زمانی بود که رونالد ریگان تبدیل پشت خود را در خانواده کشاورزان و گفتن آنها را که آنها به سادگی نیاز به توقف ناله.

بنابراین ما می دانیم این است که در حزب دموکرات DNA که ما ایستاده تا برای پسر کوچک. ما واقعا بر این باورند آنچه پل Wellstone گفت: ما چندین سال پیش است که همه ما بهتر است که همه ما بهتر است. و این نوع اعتقاد است همچنین در DNA کوچک روستایی.

پس چگونه وضعیت فعلی شبیه مزرعه بحران از سال 1980? و چگونه باید دموکرات ها پاسخ می دهد در حال حاضر ؟

تبلیغات:

اگر شما در اطراف ما به شهرهای کوچک وجود دارد بسیاری از شواهد ما در یک زمان مشابه. من فکر می کنم مشکل این است که بلندگوهای و دوربین های تلویزیونی نیست و در شهرهای کوچک نشان می دهد که بحران مانند آنها در ’80s در. اما این بحران است که در حال حاضر اتفاق می افتد. نرخ خودکشی سر به فلک کشید. دوباره ما در شهرهای کوچک نرخ ورشکستگی هستند اما پاسخ در حزب دموکرات وجود ندارد.

پاسخ وجود ندارد برای حزب جمهوری خواه بیش از حد, بنابراین من نمی خواهم مردم را به فکر می کنم “اوه دموکرات ها را اشتباه کردم و جمهوری خواهان باید آن را به سمت راست.” نه نه حزب است و آن را درست به همین دلیل است که آن را برگ این فضای باز گسترده ای برای دموکرات ها به نشان می دهد و واقعا زندگی ارزش های ما. شما باید مزارع خانوادگی شده اند که در دست مردم برای بیش از 100 سال است و آنها نیاز به فروش آن زمین به مزارع بزرگ و شرکت های بزرگ به دلیل آنها نمی تواند ادامه دهد به کار گیرند.

شما صحبت های زیادی در مورد سازماندهی در برابر Keystone XL pipeline بود که یک نقطه عطف در آب و هوا می برند. شما توجه داشته باشید که برجسته خط مقدم جوامع “تبدیل به امری عادی” امروز در جنبش آب و هوا. اما این مورد از یک دهه پیش. پس چگونه است که سازماندهی شروع — هر دو بر روی زمین و در سراسر کشور?

من برای باز کردن این کتاب صحبت کردن در مورد کیستون چون من فکر می کنم که مبارزه با بیش از حدود 10 سال واقعا نشان می دهد که چگونه آب و هوا حرکت میکند. آنها تا به حال یک راهکار در مورد چگونه آنها می جنگیدند مبارزات: آنها راه می رفت در سالن کنگره است. آنها به حمایت از اعضای کنگره برای تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور و این که چگونه آنها را برنده مبارزات انتخاباتی. که چگونه آنها را به عهده گرفت رفتن آنها به نفع خود cap-and-trade مبارزه است. آنها تا به حال مجلس نمایندگان و سنا و رئیس جمهور اوباما. همه فکر می کردند این بود که به cakewalk که بیل رفت و در شعله های آتش.

تبلیغات:

چند نفر — لایحه McKibben یک آب و هوا رهبر نام کنی برونو و چند تن دیگر آب و هوا قهرمانان — همه رو به یک اتاق و شروع به انجام برخی از روح جستجو در مورد چگونه ما در واقع برنده این دعوا از آنجا که ما به وضوح نمی برد. در سطح محلی در همان زمان کشاورزان و دامداران شد و شروع به با من تماس بگیرید. من فقط آغاز شده بود این گروه به نام جسورانه نبراسکا.

پس از ما گذشت Obamacare به همه گروه های ملی و چپ نبراسکا. آنها در اینجا برای دو سال ما تا به حال منابع, اما پس از آن هنگامی که آنها به سن. [بن] نلسون رای آنها به سمت چپ. بنابراین ما بودند و سپس به سمت چپ نگاه کردن به اطراف بود “در حال حاضر آنچه ما با این زیرساخت است که ما ساخته شده است ؟” و به وضوح احساس است که ما می تواند ساخت یک پل بین روستایی و شهری و واقعا مدافع مترقی همه چیز در کشور ما.

بنابراین من در گرفتن این تلفن, تماس, و من تا به حال هیچ ارتباطی با گروه های زیست محیطی. من هرگز انجام هر گونه کار های زیست محیطی. زمانی که گروه های ملی به دلیل مکالمات آنها در سطح ملی شروع به رسیدن و می گویند: “خب, ما می خواهم به شما بچه ها در جدول. وجود دارد هر گونه حرکت بر روی زمین از مردم واقعا مایل به رفتن در برابر این خط لوله؟” من واقعا شک و تردید است. مبارزه با خطوط نفت بود قطعا چیزی نیست که ما استفاده می شود به انجام در ایالت نبراسکا.

اما من به که برای اولین بار وزارت خارجه شنوایی و هر فرد رفت تا که میکروفون یک کشاورز یا چوپان و آنها کاملا در برابر خط لوله کی استون. آنها می دانستند همه فهم و outs در مورد شن و ماسه تار. نه بسیاری از آنها صحبت در مورد تغییرات آب و هوایی در زمان, اما آنها قطعا شدت محافظت از اموال خود را از حقوق و آب و واقعا آن را به من نشان داد — و این درست است که در مورد سیاست هنگامی که شما در حال مسابقه در حال اجرا برای نامزدها نیز — که به منظور پیروزی در یک مبارزه شما باید برای به دست آوردن حمایت از افرادی که به طور مستقیم نهفته است.

تبلیغات:

این دقیقا کاری است که ما با کیستون مبارزه است. و که قطعا راهکار اصلی. هیچ کس انتظار می رود کشاورزان و دامداران و قبایل به قهرمانان در این مبارزه نه تنها متوقف کردن یک خط لوله اما واقعا احیای جنبش آب و هوا. اگر شما بخواهید لایحه McKibben و یا دیگران آنها را می گویند که کیستون احیا جنبش آب و هوا.

یک جنبه کلیدی روستایی جنبش درگیر همکاری با آمریکایی های بومی جوامع است. من می خواهم به شما بخواهید در مورد یک جنبه از آن همکاری کاشت زیر آسمون کبود مقدس ذرت در مسیر خط لوله کیستون XL به عنوان “دارو برای زمین است.”

ما تا به حال یکی از اولین روح اردوگاه در خط لوله کی استون در اوایل مبارزه است. روح اردوگاه زمانی است که شما باید یک آتش مقدس و شما با قرار دادن یک خیمه مخروطی سرخ پوستان و شما را نگه دارید که آتش مقدس را برای حداقل 24 ساعت نماز و غذا با هم. بنابراین ما این کار را با برخی از اعضای زیر آسمون کبود ملت از اوکلاهما و برخی از کشاورزان و دامداران و در آن روح اردوگاه, یکی از بومیان آمریکا نام او Mekasi به حال یک رویا است که او اجداد گفتن او را که آنها نیاز به آوردن اصل زیر آسمون کبود ذرت — که تا به حال لمس نبراسکا خاک برای 130 سال زمانی که زیر آسمون کبود بیرون رانده شدند نبراسکا — که آنها نیاز به آن را دوباره و گیاه آن را به عنوان دارو برای زمین. این است که چگونه مادری آمریکایی ها را ببینید ذرت به عنوان دارو برای زمین درست مثل آنها آب به عنوان دارو برای بدن ما است.

ما فکر نمی کنم که ما قادر خواهد بود برای پیدا کردن به اندازه کافی زیر آسمون کبود ذرت اما Mekasi نه تنها رفت و به بزرگان و جمع آوری آنها را از دانه بسته نرم افزاری, اما پس از آن متوجه شدم که وجود دارد این واقعا بزرگ آقایان در وزارت کشاورزی از زیر آسمون کبود ملت بود که همچنین نگه داشتن دانه. بنابراین ما به ارمغان بیاورد که به نبراسکا. و KXL خط لوله و عبور از زیر آسمون کبود دنباله دار اشک در نبراسکا به طوری که دقیقا همان جایی که ما کاشته هشت هکتار از زیر آسمون کبود ذرت.

یک زن و شوهر از سال رفته بود و Mekasi مادر بود آوردن این دانه ها به دیگر خط لوله دعوا که با هم کاشته زیر آسمون کبود ذرت در طول مسیر خط لوله به عنوان یک راه برای مردم را هم در مقاومت مشترک. این زمانی است که کسی را در آمریکای جنوبی به او گفت: “این دانه ها مقاومت است که همه ما می تواند دانه از مقاومت است.” به طوری که آنچه که ما در حال حاضر تماس با آنها را در حال حاضر به طور مشترک با زیر آسمون کبود قبیله.

من فکر می کنم این بزرگان در Mekasi رویای — که چیزی است که چوب با ما و به ما بگویید که داستان هر بار که ما گیاه زیر آسمون کبود ذرت که ما در حال حاضر رفتن به ششم ماه مه — سالمند گفت Mekasi که این بسیار مهم است نه تنها برای پزشکی برای زمین بلکه به این است که ذرت را برای شما زمانی که شما نمی تواند ایستاده برای زمین. برای ما در ایالات غرب میانه و ذرت و مانند یک نماد در حال حاضر نه تنها غذا بلکه برای سوخت. آن را نمادی از راه ما از زندگی, بنابراین داشتن که ذرت نیز نمادی از جمعی ما مقاومت است داستان من قطعا می خواستم به گفته شود.

می گویند بیشتر در مورد چگونه روستایی دیدگاه متفاوت از کسانی که از ملی گروه های زیست محیطی و در مورد آنها چگونه یاد گرفتم که با هم کار کنند.

روستایی مردمی که راه برقراری ارتباط است که عمدتا در فرد و گروه های زیست محیطی بسیار سریع گام بسیار آنلاین. پیام خود را به طور خودکار — و به درستی از چشم انداز خود را — در مورد آب و هوا و تغییر آب و هوا. هنگامی که ما صحبت کردن با کسی در نبراسکا یا داکوتای جنوبی بودند که مبارزه با این خط لوله اولین پیام بود “ما در اینجا برای محافظت از زمین و آب است.” در آن زمان صادقانه خوب سه سال قبل کشاورزان و دامداران شروع به استفاده از کلمات “تغییر آب و هوا.” نه به این دلیل آنها را رد کرده است که تغییر آب و هوا اتفاق می افتد چرا که اگر شما کار زمین هر روز شما ببینید که این تغییرات اتفاق می افتد در آب و هوا و خاک در راه محصولات زراعی در حال رشد هستند. اما “تغییر آب و هوا” معنی نیست که هر چیزی آن را به حال هیچ ریشه های روزانه خود را تجربه.

بنابراین ما تا به حال به یاد بگیرند که ما نیاز زیست محیطی گروه سیاسی آنها عملیات خود را برای مقالات علمی, از آنجا که ما تا به حال در روده ما چرا نمی خواهیم این خط لوله, اما آنها ارائه مطالعات و مقالات سفید به بازگشت ما تا زمانی که ما صحبت کردن به سناتور امور خارجه و دیگر قانونگذاران ما نمی مانند صدا complete idiots. و سپس در طرف دیگر گروه های زیست محیطی مورد نیاز چهره از کشاورزان و دامداران و قبایل واقعا تغییر قلب در مورد خطوط لوله. که در حال حاضر برای تلفن های موبایل بسیار آشکار است اما در آن زمان نمی شد. آن را مرتب کردن بر اساس یک پیشنهاد پر مخاطره به را در یک دسته از کشاورزان و دامداران و قبایل به دفاتر در سنا و یا به کاخ سفید اما من فکر می کنم که ارتباط انسان چیزی است که شروع به تغییر ذهن در این پروژه خاص و گسترش آن در تغییر دیدگاه درباره تغییر آب و هوا به عنوان به خوبی.

استفاده از دامنه برجسته به صورت خصوصی سود شد کلید تولید روستایی مخالفت Keystone XL pipeline. اما دموکرات ها واقعا با تمرکز بر این در هر پایدار راه در حالی که جمهوری خواهان باید pandered در مورد این مسئله با تظاهر به دفاع از حقوق فردی — اما تنها در برابر پروژه های انرژی پاک. آیا دموکرات ها نیاز به تغییر ؟

با وجود سیاست هایی که تاثیر روستایی مردم در زندگی روزمره است که دموکرات ها واقعا می تواند بر روی گرفتن که کاملا در خط با ارزش های ما و سیستم عامل. یکی از بزرگترین و از دیدگاه من این است که پایان دادن به دامنه برجسته به صورت خصوصی به دست آورید. ژرف است که زمانی که شما صحبت کردن با مردم و به شما می گویند که یک شرکت می تواند در واقع در یک خانواده مزرعه یا مرتع پرورش احشام و به آنها بگویید که ما می رویم به استفاده از دامنه برجسته خود را به زمین و قرار دادن این خط لوله و یا قرار دادن این گراز کارخانه و یا شهری مردم ممکن است آن را در یک استادیوم ورزشی. مهم نیست که اگر شما نمی خواهید به حرکت و یا نمی خواهید به فروش, از آنجا که ما در حال رفتن به استفاده از دامنه برجسته و آن را بدون در نظر گرفتن. آن را اساسا سازمان ملل متحد آمریکا را به انجام است که به یک خانواده که آیا آنها سیاه و سفید و یا قهوه ای در یک منطقه شهری که در آن عرصه های بزرگ است که برای رفتن و یا اینکه آیا یک خانواده کوچک مزرعه یا مرتع پرورش احشام که در آن یک خط لوله در حال رفتن به برش از طریق زمین های خود را.

ما می دانیم که این نظر سنجی-تست های بسیار خوبی در نبراسکا 80 درصد از مردم در برابر استفاده از دامنه برجسته برای خطوط لوله. اما آن را نیز یکی از آن مسائلی است که وجود دارد درست است و وجود دارد اشتباه است. و این اشتباه است که برای شرکت های بزرگ به کسی زمین و دور از آنها را برای سود خود را. بنابراین این چیزی است که در آن وجود دارد یک شرکت و بارور برنامه برای دموکرات ها به کار می کنند و جمهوری خواهان باید به طور کامل به فروش می رسد در این موضوع است. تنها زمانی که آنها در حال حاضر بحث در مورد حقوق مالکیت است که سعی کنید برای جلوگیری از وزش پروژه و یا خطوط انتقال. بنابراین ما نیاز به نه تنها تماس که نفاق را, اما ما همچنین نیاز به ایستادن برای حقوق مالکیت و تماس آن که ، ما در حال ایستاده تا برای حقوق مالکیت است. ما حزب مطمئن شوید که دامنه برجسته نمی تواند سوء استفاده می شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی