CBS, بار پخش, سفید, شبکه, مجموعه یک هدف بلند پروازانه برای استخدام فراگیر

سراسیمگی از زندگی ماده اظهارات از استودیوهای هالیوود, شبکه ها و شرکت های رسانه ای را به خود جلب کرده انتقاد از مردم در داخل و خارج از صنعت با اشاره به ملال انگیز سابقه بسیاری از این شرکت ها با توجه به صادقانه ارزش نهادن به شمول است. مخاطبان می توانید ببینید عدم تنوع در جلوی دوربین برای خود, اما آن را بسیار حفاری برای کشف به طور کلی فقدان رنگ در تصمیم گیری در پشت دوربین, آیا در تنظیم و یا در دفاتر اجرایی.

در میان عمده شبکه های CBS مدت طولانی است که به عنوان یک مجرم در این زمینه است. اما در صبح روز دوشنبه شبکه علنا اعلام تعهد خود را برای تغییر تصویر.

تبلیغات:

با توجه به شبکه مطبوعاتی CBS در نظر دارد به اختصاص حداقل 25 درصد از آن در آینده توسعه اسکریپت بودجه به پروژه های ایجاد شده و یا co-ایجاد شده توسط سیاه و سفید, مردم, مردم بومی و مردم از رنگ شروع با 2021-2022 توسعه فصل است.

فردا همچنین تنظیم یک هدف برای آن نویسندگان اتاق به کارکنان با حداقل 40% BIPOC نمایندگی ابتدا با 2021-2022 پخش تلویزیونی فصل و متعهد به افزایش این تعداد به 50 درصد 2022-2023.

تبلیغات:

در علاوه بر این به تنظیم چنین وعده برای فصل آینده این شبکه نیز در حال ارتکاب به اضافه کردن بیشتر BIPOC نویسندگان در انتخاب CBS سری برای آینده 2020-2021 پخش فصل است. از آنهایی که انتشار مشخص نیست. نه نشانی از انتشار هر گونه وعده داده است که هر یک از کسانی که در آینده نزدیک اضافه خواهد بود دست showrunner قطع اعطای او و یا او را از قدرت به شکل سری و برای این موضوع بهتر چشم انداز شغلی پایین جاده.

این به ذکر است با توجه به این واقعیت است که در لحظه ای که موقعیت بسیار باز است در “Magnum P. I.” “Hawaii Five-0” و “MacGyver.” همه اینها نسبتا محبوب سری در CBS که showrunner و تهیه کننده اجرایی پیتر Lenkov اخراج شد هفته گذشته پس از یک تحقیق ادعا می کند که او ایجاد یک سمی محیط کار برای کارکنان و بازیگران در مجموعه خود را.

همچنین شایان ذکر است این واقعیت است که این تعهد برای گنجاندن در حال آمدن است تنها چند ماه به جورج گونه’ تصدی به عنوان رئیس جمهور جدید و رئیس اجرایی برای CBS Entertainment Group.

تبلیغات:

گونه اول مرد سیاه برای برگزاری این مقام اجرایی در CBS’ تاریخچه.

“در حالی که پیشرفت مداوم ساخته شده در سال های اخیر هر دو در جلو و پشت دوربین تغییر نیاز به سریع تر اتفاق می افتد به خصوص با سازندگان و نقش رهبری در نشان می دهد” گونه اظهار داشت: در شبکه های مطبوعاتی. “به عنوان یک شبکه با جاه طلبی به یکی کننده و یک عامل تغییر در این زمان مهم این طرح های جدید کمک خواهد کرد که سرعت بخشیدن به تلاش ها برای گسترش ما داستان سرایی و ایجاد CBS برنامه نویسی حتی متنوع تر و فراگیر است.”

تبلیغات:

این اولین گام در راه طولانی برای فردا بود که به طور خاص به نام رنگ از تغییر مدیر اجرایی رشاد رابینسون در سال 2017 گزارش مسابقه در نویسندگان ” اتاق: هالیوود چگونه Whitewashes داستان به این شکل در امریکا است. مطالعه نوشته شده توسط UCLA دین علوم اجتماعی و استاد جامعه شناسی و مطالعات آفریقایی آمریکایی Darnell, شکار مورد بررسی قرار 234 پخش کابل و جریان اسکریپت سری از فصل 2016-17.

“CBS, یک بار قهرمان Norman Lear شکستن رکورد صف موفق نشان می دهد از جمله “همه در خانواده’, ‘Jeffersons’ و ‘Maude’ و همچنین به عنوان صفحه اصلی را نشان می دهد مانند ” M*A*S*H,’ است که در حال حاضر حفاری در پاشنه خود به دفاع از نویسندگان اتاق است که به طور سیستماتیک حذف غیر سفید مردم و هدف سفید مخاطبان با عقب “سفید نشان می دهد که مردم از رنگ وجود ندارد و در راه معنی دار” رابینسون نوشت.

علاوه بر این در توضیح دلیل تمرین گنجاندن در نویسندگان ” اتاق و لازم است برای ایجاد یک تاثیر مثبت در فرهنگ رابینسون با اشاره به CBS برنامه نویسی عماد.

تبلیغات:

“جرم procedurals تا حد زیادی miseducate عمومی در مورد هر دو مردم سیاه و سفید و سیاه خانواده و جامعه زندگی” اعلام کرد. “. . . ما می دانیم که این اشکال هر چه مردم فکر می کنم در مورد سیاه مردم در زندگی واقعی و عمومی با سیاست ها و شعارهای سیاسی آنها و یا حمایت نمی کند.”

در علاوه بر این به بررسی CBS’ نشان می دهد این مطالعه همچنین تجزیه و تحلیل برنامه نویسی از AMC, آمازون, Hulu, پی اس و شبکه های دیگر. در میان یافته های آن بودند که در زمان این گزارش انتشار, سیاه نویسندگان تشکیل شده تنها 4.8 درصد از 3,817 از نوشتن کارکنان این شبکه را نشان می دهد. دو سوم از درام و کمدی به بررسی تا به حال هیچ سیاه نویسندگان در اتاق خود را. در میان نویسندگان اتاق ریاست سفید showrunner بیش از 69 درصد استخدام بدون سیاه نویسندگان در همه.

همچنین در آن زمان این مطالعه نشان داد که بیش از 90 درصد از showrunners سفید — و سوزن نیست نقل مکان بسیار دور از این تعداد پس از آن.

تبلیغات:

ساخت این تعهد مهم است حرکت در CBS’ بخش. ارتکاب به آن تعهد و تصویب تغییر قابل اندازه گیری است داستان دیگری است. اما به طول نزدیک به ربع قرن است که سابق CBS شرکت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل Les Moonves صرف شکل دادن به شبکه و فرهنگ سازمانی آن بدون چنین بلند پروازانه عمومی تعیین هدف در عرصه تنوع و شمول رخ داده است.

و آن را نشان داد. در سال 2016 این شبکه مخالفت با محکم گزارش در L. A. Times ذکر است که سال است که در میان تمام شبکه های CBS موفق به ارائه whitest سقوط برنامه در زمان نخست تلویزیون. نویسنده گرگ Braxton با اشاره به این که تعداد بسیار کمی از شبکه های پاییز سری ویژه اقلیت بازیگر در یک نقش بازیگران و برجسته تنها سه اقلیت آگهی در میان تمام شبکه های پخش و تنها کسی است که یک سری ساخته شده در اطراف یک خانواده از رنگ.

پس از CBS وجدان ساخته شده سری به اطراف آگهی های رنگ مانند Shemar Moore در “S. W. A. T.,” Cedric the Entertainer در “محله” سیمون Missick در “قیام” مایک تیغه جلو خیش بر “شر” Folake Olowofoyeku در “باب دل Abishola” و جی هرناندز در آن راه اندازی مجدد “Magnum P. I.” در همان زمان آن را نیز ادامه داد: الگو قرار دادن بازیگران رنگ در حمایت از مواضع به سفید آگهی در نتیجه جدا کردن صندلی آنها را به موقعیت های که پرداخت می شود کمتر از همتایان سفید و مشبک کمتر اگر هر گونه پاداش در به عقب پایان.

مهمترين مثال آشکار در سال 2017 خروج از Daniel Dae Kim and Grace Park از “Hawaii Five-0” پس از اینکه با نشان دادن هفت فصل به دلیل CBS حاضر به پرداخت آنها همان حقوق و دستمزد خود را به عنوان سفید نر co-stars Alex o’loughlin و Scott Caan.

تبلیغات:

البته این تقدم #MeToo و لازم است اما طولانی تاخیر فردی گری از Moonves 2018 بخشی از یک کلی رفوی آن نیز به پایان رسید tenures از “NCIS: New Orleans” showrunner براد کرن و سابق ایسنا اجرایی جف Fager هر یک از آنها تا به حال چندین اتهام آزار و اذیت جنسی و تبعیض تسلیم در برابر آنها.

حتی پس از استعفا و اخراج آن آشکار شد که فرهنگ Moonves ایجاد شده در پشت سمت چپ مقدار زیادی از انفجار مین های زمینی. Moonves شناخته شده بود برای استخدام متحدان دیرین و نه غیر معمول عمل در میان مدیران بلکه پاداش وفاداری خود را با حفاظت از آنها همانطور که گفته شد می شود در مورد کرن و cbs news, در میان دیگران.

برای مثال سوال در مورد کلی سفیدی در شبکه به طور مستقیم منجر به ریخته گری خود را انتخاب همه که نظارت رئیس, ریخته گری, پیتر طلایی.

Moonves استخدام طلایی در سال 1996. او اخراج شد و پس از چندین اتهام آزار و اذیت و چندی پس از اجرایی سابق ویتنی دیویس’ اول شخص حساب منتشر شده در انواع مختلف که در آن او اظهار داشت که طلایی دلسرد ریخته گری از اقلیت های بازیگران در CBS تلویزیون را نشان می دهد. اما طلایی شهرت برای ساخت اظهارات تحقیر در مورد متنوع ریخته شده است یک نقطه درد برای سال ها در میان افرادی که کار می کنند و یا مشغول به کار در شبکه می باشد. همان درست است از Lenkov. در واقع دیویس’ ستون مجموعه ای از قصه های نژاد پرستی و تبعیض جنسی او مواجه می شوند در بخش های مختلف در CBS و از مدیران و همکاران و همه از آنها ذکر شد با نام.

تبلیغات:

به عبارت دیگر این اسکراب از Moonves’ گارد برای ایجاد راه جدید در حال انجام است. اما به نظر می رسد شتاب پس از ادغام ویاکام و CBS شرکت تکمیل و در پایان سال گذشته است. و گونه ها’ استخدام از NBC, سرگرمی, جایی که او به صرف یک سال به عنوان co-رئیس بین 2018 و 2019 ممکن است با احتیاط دیده می شود به عنوان یک نشانه آن است که تغییر واقعی در آثار هر دو در شرایط از آنچه که بینندگان تلویزیون دیدن روی صفحه و نویسندگان اتاق که در آن داستان ها و تصاویر شخصیت ها ایجاد شده است.

این است که به عنوان مهم به طور معنی داری تغییر ما پیشرفت گفتگو در مورد مسابقه و ورود به فعالیت های سیاسی و سیاست های اجتماعی مورد بحث قرار گرفته و پس از عمل در جای دیگر.

رسانه های عمده شرکت های ساخت شده است اظهارات خود در مورد تعهد به شمول برای بسیاری از سال های بسیاری در حال حاضر با مقادیر مختلفی از عمل است. و در حالی که این حرکت در CBS بخشی است که در اولین دقیقه از روز های اولیه شاید این نشانه آن است که بیشتر به تماشای پخش از شبکه آماده است برای جلوگیری از عقب در مناطق قومی و عدالت اجتماعی و سرب به جای. آن را به ارزش نگه داشتن چشم در.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>