کریسمس در ماه جولای: کریستوفر Haatuft می آموزد گوردون رمزی در مورد گوزن های شمالی و Neo-Fjordic آشپزی

در آخر این هفته آخر فصل “ناشناخته” در Nat Geo استاد آشپز گوردون رمزی سفر به نروژ برای یادگیری در مورد آشپزی از منطقه غرب کشور و آن وایکینگ ریشه. رمزی راهنمای آشپز کریستوفر Haatuft که افزایش یافته است به شهرت به عنوان مخترع “Neo-Fjordic” آشپزی. آن است که در ماه دسامبر و Haatuft چالش های رمزی به یک حماسه شام کریسمس کوک کردن.

اما قبل از او می تواند انتخاب کنید تا آشپز چاقو رمزی باید در تلاش برای ملاقات با کارشناسان محلی برای یادگیری داستان پشت صفحه. که شامل غواصی برای صدف در یخ-آب سرد از fjords خوردن یک گوسفند را سر تخمیر ماهی و گاو گوزن با مردم سامی در یک اتومبیل برفی.

تبلیغات:

هنگامی که شما تماشای نشان می دهد آن را به عنوان جای شگفتی نیست که Haatuft جانباز Normay پانک, راک, صحنه, شمارش اواخر متحده آشپز Anthony Bourdain به عنوان الهام بخش است. او بدون مزخرف ورزشی, خالکوبی پشت آستین خود را و دندان طلای خود را حتی نقش کلیدی در طرح. به علاوه او در اینجا به نفع خود.

Haatuft صحبت با سالن پیش از عمل بسته بندی شده فصل دو قسمت در مورد پخت و پز گوزن شمالی در رقابت با رمزی و چگونه Bourdain الهام گرفته از کار خود را. او همچنین نشان داد که چگونه او با ابداع واژه “Neo-Fjordic.” آن را شامل نوشیدن و این یک یادآوری خوب است که با وجود موفقیت خود را Haatuft نمی کند و خود را بیش از حد جدی است.

تبلیغات:

جزئیات کامل Q&A از مکالمه ما زیر و لحن در پنج شنبه, جولای 19 در 10/9 CT به تماشای.

من فقط به تماشای قسمت شب گذشته و آن را به یک مقدار زیادی از سرگرم کننده است. چه آن را مانند به فیلم با گوردون?

آن را بیشتر سرگرم کننده تر از آنچه شما را دیدم در نشان می دهد. منظورم این است که آن را سرگرم کننده در یک دسته از سطوح مختلف. آن را سرگرم کننده حرفه ای شدن به طبخ. کل بخش پخت و پز ما در حال پخت و پز بیش از آتش زندگی می کنند. وجود دارد هیچ ، آن را واقعی پخت و پز و آن را اغلب من به طبخ در راه رقابتی در برابر منظورم مسلما موفق ترین آشپز در این سیاره است. هر چه به پایان بود و من غذا بهتر از مواد غذایی خود را. به هر حال این یک مقدار زیادی از سرگرم کننده بود و او سرگرم کننده بزرگ است. منظورم این است که شما می توانید بگویید که او انجام داده این برای یک زمان بسیار طولانی است. و او فوق العاده حرفه ای اما او نیز ایستاده وجود دارد پخت و پز غذا. بنابراین دوربین های دیجیتال و یا نه آن را رقابتی آشپز که بیرون می آید در او.

تبلیغات:

بنابراین فیلمبرداری در ماه دسامبر صورت گرفت و شام کریسمس را مهم ترین وعده غذایی از سال است. شما می توانید به ما بگویید بیشتر در مورد به همین دلیل است و آنچه سنت است از یک شام کریسمس?

ما یک زن و شوهر از سنتی شام یا ناهار در طول سال اما ما لازم نیست که شکرگزاری مثل شما بچه ها در ایالات متحده پس از شام کریسمس یکی, بزرگ, جشن, جشن که همه جشن هر سال در اینجا. و وجود دارد مقدار زیادی از تنوع است. در ساحل غربی نروژ در خدمت شما خشک دنده بره و در بخش شرقی نروژ در خدمت شما گوشت خوک. و هیچ کس واقعا نمی داند آنچه که آنها در خدمت شمالی احتمالا نوعی ماهی پهن و یا چیزی. منظورم این است که هر فرد نروژی بسیار قوی سنت ها و خاطرات دوران کودکی از یک وعده غذایی کریسمس. و حتی اگر همه در خدمت دنده واريانس از خانواده به خانواده وجود دارد از تنوع بسیاری وجود دارد. بنابراین ما از قرار دادن یک پیچ و تاب و در آن برای این شام در اینجا آن را سرگرم کننده بود.

تبلیغات:

او در تمام مواد تشکیل دهنده از یک تا سه ستاره میچلین آشپز دیدگاه. بدون داشتن سابقه و مورد چگونه آن را مورد استفاده او فقط در آن نگاه عینی اعمال روش معقول به آن و تبدیل محصولات بزرگ. برای من, آن را سرگرم کننده از خودم مجبور به انجام این کار و به مرحله دور از روش های سنتی انجام مسائل است.

اما منظور من کریسمس — من سعی کنید برای خدمت به شام کریسمس. من یک مقدار زیادی از خارجی کارکنان افرادی که نقل مکان کرد و به رستوران های مختلف به کار وجود دارد از خارج از کشور. و من سعی می کنم به مطمئن شوید که آنها دریافت حداقل یک بسیار فوق العاده کریسمس سنتی وعده غذایی در هر سال به طوری که آنها می توانید چیزی است که بسیار خاص به نروژ.

و شما را بره ظرف و مرا ببخش به خاطر من می ترسم من نمی توانم آن را تلفظ کنید. می تواند به شما می گویند نام دوباره ؟

تبلیغات:

بله pinnekjøtt.

Pinnekjøtt.

که عالی است. که کامل تلفظ.

آه ، با تشکر از شما.

Pinnekjøtt.

Pinnekjøtt.

شما باید بگویم که به آینده نروژی فرد شما را ملاقات کند.

من انجام این کار. و شما می توانید به ما بگویید بیشتر در مورد آن ؟

بنابراین چیزی که با مواد غذایی در غرب نروژ است که غربی نروژ ضعيف است تا ما در بر داشت نفت در دهه 70 و زمستان در حال منظورم این است که آن را مانند کانادا درسته ؟ پس از زمستان بسیار خشن است. آن را بسیار مرطوب در پاییز و بهار است. بنابراین آن را سخت به حفظ مواد غذایی که شما می… شما می توانید کم نمک مانند پای شما را در اسپانیا و ایتالیا. شما فقط باید برای حل گه از همه گوشت, اگر شما می خواهید برای حفظ آن در طول زمستان است. و همچنین چشم انداز در اینجا این است که برای کشاورزی مناسب است. بنابراین همه این کوچک خود subsistent کشاورزان آنها را فقط یک زن و شوهر از حیوانات و هنگامی که آنها را قتل عام در ماه اکتبر به طور معمول بدون ببخشید در ماه سپتامبر آنها را کشتار بره که آمد از کوه و سپس آنها را فقط نمک آنها بسیار سخت است.

تبلیغات:

و به معنای واقعی کلمه که بسته به دره یا چه بخشی از غرب نروژ شما از همه آنها بسیار متفاوت رطوبت. بنابراین اگر شما در یک بسیار مرطوب غربی نروژ شما می دود آن را به عنوان به خوبی به اضافه کردن بیشتر نیترات به آن است. بنابراین آن را بسیار خشن سوپر روستایی راه حفظ مواد غذایی و این دنده من نمی دانم دقیقا به همین دلیل است که می خواهد شام کریسمس به عنوان مخالف به پاها و یا چیزی شبیه به آن. اما آن را فقط تبدیل به این چیزی که هر کسی می خورد برای کریسمس.

از آنچه که من دیدم به نظر می رسد که روند رو به رشد و آماده سازی مواد غذایی در نروژ است که بسیار پایدار است. وجود قوانین و مقررات در محل هنگامی که گوردون ماهیگیری رفت و گوزن های شمالی تنها شکار شده توسط Sami مردم است. برای Gordon, اولین بار, گوزن شمالی, خون مورد استفاده قرار گرفت به را پنکیک. او خوردند کل سر یک گوسفند است. به نظر می رسد واقعا هیچ چیز از دست رفته است و با وجود تاکید بر توسعه پایدار. این است که به نمایشگاه می گویند ؟

بله پس چه شما وجود دارد یک مخلوط. بنابراین شما باید این نوع از بینی دم نوع پایداری که در آن شما نمی توانید استطاعت به استفاده از همه چیز. و سنتی بره غربی نروژ است که بسیار کوچک نژاد بره بنابراین tenderloins است که به اندازه یک Sharpie و filets در نوار کمر. یک کل نوار کمر خواهد بود آنچه شما می خواهد به طور معمول به عنوان یک بخش بنابراین شما نمی توانید انتخاب گیلاس به کاهش است. بنابراین هر چه گوشت حیوانات که تا به حال شما را خوردند و همه دستور العمل های قدیمی اگر شما خواندن کشاورز سالنامه و چیزهای که از 200 سال پیش هر وعده غذایی است که اساسا فقط حریره و فرنی و آن را آب پز نان یا جو.

و سپس برای صرف شام یا شام برای شام شما می توانید شاید یک قطعه کوچک از چربی یا گوشت یا استخوان در آن وجود دارد درست است. پایداری نبود بند بند آن, البته, اما آن را فقط به این دلیل باشد که شما را به دریافت بیشتر از زمین است. اما در حال حاضر ما در حال غنی لیبرال و مترقی کشور و هر چیزی که پایدار نیست — ما به عنوان یک جامعه در اینجا در نروژ, ما خودمان را به عنوان لیبرال ترین مترقی پایدار مردم در این دنیا به جز تناقض است که ما ثروت ما نفت است. اما ما سعی کنید به فکر می کنم در مورد آن.

تبلیغات:

به گوزن شمالی است که بدیهی است که نه چیزی است که ما را در اینجا. و گوردون کمی صحبت کردیم در مورد طعم اما نه بیش از حد. او گفت: آن را بسیار حساس. شما می توانید به ما بگویید بیشتر در مورد آنچه آن را مانند طعم. آن را در ظروف فراتر از کریسمس, درست است ؟

بله گوزن نیست لزوما a Christmas محصول. کشتار گوزن های شمالی به شرح زیر بازی های نجومی نوع شروع می شود در اطراف ماه سپتامبر. و سپس منظورم این است که دو فصل برای کشتار. آن را در اوایل پاییز و در حالی که از طریق پاییز و پس از آن در اوایل زمستان, ژانویه, فوریه. و مقررات عاقلانه آن را بسیار شبیه به آمریکایی های بومی شیلات ماهی قزل آلا در آمریکا, بنابراین شما باید یک مقایسه صنعت وجود دارد با این, اما در طعم… برای من این است که تا کنون مورد علاقه من گوشت. و آن را برای تلفن های موبایل عجیب و غریب به آن می گویند اما آن را بسیار تازه و تمیز مزه. آن را تاریک است. گوشت تیره است و آن را کمی خونین. در واقع آن را بسیار خونین, اما آن را می دهد یک iodiney تقریبا اسیدی طعم هنگامی که شما آن را طبخ متوسط خام است. اگر شما آن را طبخ متوسط و یا متوسط به همراه آن می شود چرمی, اما کاملا پخته شده و آن را برخی از تمیزترین گوشت شما را از طعم و آن را مشابه خواهد بود و شاید به گوشت گوزن و آهو اما بیشتر تصفیه شده شاید. منظورم این گوشت خوشمزه. آن را gamey در همه. آن را بسیار لاغر است.

یک چیزی که من متوجه زمانی که شما بچه ها پخته شما را ندارد هر نوعی از دسر. و من میخواستم بدونم که چرا این اتفاق افتاده است نه سنتی بخشی از شام و یا آیا شما فقط آن را انجام دهید ؟

او در اینجا بود در زمستان وجود دارد و اساسا هیچ چیز شیرین در زمستان در اینجا. کشاورزان آنها را رشد سیب. و ما بسیار خاص محیط زیست برای سیب. و سپس به طور سنتی سیب کشاورزان را رقم که ذخیره بیش از زمستان است, اما ما واقعا باید مقدار زیادی از دستور العمل های دسر سنتی در اینجا. و همچنین در این زمینه نشان می دهد این ایده بود برای دیدن آنچه که وایکینگ غذاهای غربی نروژ و وایکینگ ها تنها چیز شیرین آنها واقع شد و آنها دم مید و من مست و حمله اسکاتلند کردن آن است. بنابراین ما باید انجام داده اند که . . .

تبلیغات:

گوردون به حال این نوع سنتی وایکینگ تجربه بنابراین ما نمی کنید برای دیدن چه صحنه رستوران در است نروژ. بنابراین شما می توانید به ما بگویید بیشتر در مورد آن و رستوران خود را به طور خاص ،

در اینجا وجود دارد یک تغییر بزرگ و برای قرار دادن آن را به سادگی من اعتباری که به Noma و موفقیت خود را در کپنهاگ اما بعد از تمام این مردم خوب ناهار خوری و جهان آشپزی کردم چشم خود را بر روی نوردیک مواد غذایی است. ما به عنوان سرآشپزها در اینجا ما اعتماد به نفس برای شروع با استفاده از مواد تشکیل دهنده است که گوردون می یابد نشان می دهد اما این بسیار خاص و مواد تشکیل دهنده است که شما تنها در خود میکرو منطقه است. و ما تا به بالا که تا به همان استاندارد به عنوان شما پیدا کردن ناهار خوری خوب است که فرانسوی ها و ایتالیایی ها در مواد غذایی است. بنابراین رستوران چشم انداز کاملا تغییر کرده بعد از آن. و نیز با موفقیت کسی مثل Anthony Bourdain ساخت آن فوق العاده سرد به یک جوان, خالکوبی, شورشی طبخ. این تغییر نیز رفته از کلاسیک رستوران به آشپز رانده رستوران. بنابراین و نروژ و سوئد و دانمارک بوده است که به عنوان مثال واقعا خوب چگونه است که منتقل شده در رستوران ، بنابراین در حال حاضر شما می توانید بسیاری از مستقل با کیفیت بسیار بالا کوچک و رستوران ها که در خدمت مواد غذایی خاص است که به منطقه ما. پس از آن به طور کامل تغییر کرده است.

و شما می توانید به ما بگویید که در مورد رستوران خود را Lysverket به طور خاص?

من رستوران. من مشغول به کار در هر Se در نیویورک تا زمانی که من نقل مکان کرد و در بازگشت به خانه در سال 2012 و پس از آن من باز این رستوران در سال 2013 و آن را در موزه هنر. این یک ناهارخوری زیبا, غذاهای دریایی متمرکز رستوران به دلیل مواد تشکیل دهنده سنتی کنار مواد تشکیل دهنده است که من می توانم پیدا کردن که شما را پیدا خواهد کرد در هر نقطه دیگری در جهان در همان کیفیت حلزون اسکالوپ و langoustine و ماهی کاد و آن نوع از همه چیز. به طوری که چیزی است که من سعی کنید به طبخ بیشتر و این که من Lysverket. من سعی می کنم نشان می دهد که در یک ناهار خوری خوب تنظیم. اما آن را نیز یک بازی گاه به گاه رستوران, چون من فکر می کنم من یک بازی گاه به گاه مرد. من لازم نیست که مقدار زیادی از صبر و شکیبایی برای بسیاری از که زباله hoity-toity, ناهارخوری زیبا, مسائل است.

از آنجا که شما ذکر آنتونی Bordain شما پانک پرنیان خود را با نورد تا آستین خود را و خالکوبی. آیا شما اعتبار او به عنوان یک الهام ؟

صد در صد. چون زمانی که من شروع به پخت و پز در اینجا من کمی مسن تر است. من شروع به نوشتن مقالات برای یک روزنامه محلی در اینجا — آخر هفته دستور العمل ها و چیزهای شبیه به آن — زمانی که من 20 بود نه دانستن هر چیزی از آنچه من انجام شده بود. من کاملا bullshitting راه من را از طریق آن. و پس از آن من به صاحب یک رستوران است که به سختی شکست خوردند چرا که من نیز تلاش می شود به سخت ترین, پانک راک, kid in town.

و هنگامی که آن را شکست خورده من شروع به گرفتن زندگی من کمی جدی تر. و من شروع به apprenticing به عنوان آشپز و دانستن است که آن را بسیار پایین-پرداخت فوق العاده سخت و حرفه ای است که بسیاری از افراد بازنشسته در سن 26. من می دانستم که من تا به حال برای آموزش خودم در مورد بیش از آنچه که ارائه شد به من از طریق کارآموزی بنابراین من سعی کردم به پیدا کردن هر کتاب است که من می تواند در پخت و پز هر نشان می دهد. من نمی دانم اگر شما را دیده ام در اوایل گوردون رمزی نشان می دهد ؟ مانند “بریتیش Kitchen Nightmares” نشان می دهد ؟

بله.

نشان می دهد شگفت انگیز فوق العاده آموزشی برای کسی در تلاش برای درک چگونگی رستوران کار می کنند. سپس, زمانی که من در بر داشت Anthony Bourdain کتاب و همچنین اولین نمایش “آشپز تور” صدای او است که من به رسمیت شناخته شده از پانک راک. من فقط به عنوان خوانده شده. که من و دوستان من مناسب است ؟ اما او می تواند نگه گفتگو با توماس کلر و همه بالای لامپ در آشپزی جهان است. من بلعیدم همه چیز را که او ساخته شده است.

من مطمئن هستم که بسیاری از بچه ها تحویل فریاد زد بی ارزش چرا که در کتاب خود او می گوید مردم به داد بچه ها تحویل که شما می دانید آن را به خوبی نیست و من که. من قطعا می گویند که او الهام بخش بود. آن را سخت به خارج الهام در یک شهر خیلی کوچک در یک کشور بسیار کوچک تمام راه را در قطب شمال است.

اما شما به یاد بگیرند که در آشپزخانه در اینجا, در ایالات متحده, که در آن شما باید یک تابعیت دوگانه?

بله. بنابراین بلافاصله پس از کارآموزی رفتم به Alinea در شیکاگو است. و من واقعا و گفت: این را با صدای بلند اما با توجه به احتمالا ضعیف انتخاب شیوه زندگی, من یک مورد شدید از نقرس در سن 25 یا چیزی. و من تا به حال برای رفتن به خانه و کار بر روی پای من. بنابراین من بسیار f*cked up. اما من صرف یک زن و شوهر از ماه وجود دارد و آن را کاملا به طور کامل زندگی در حال تغییر است.

و برای غیر مذهبی مرد آن بود مانند شنیدن در مورد عیسی مسیح است. من رفتم به آشپزخانه که با داشتن تنها جزئیات در مورد این نوع آشپزخانه ها قبل از. من تا به حال هرگز خورده در یک رستوران ستاره میچلین. من می دانستم که هیچ چیز اما من می دانستم که Alinea بهترین بود. آن را تا به حال فقط اعطا شده است بهترین رستوران در ایالات متحده آمریکا توسط لذیذ, مجله بود که یک معامله بسیار بزرگ که در آن زمان.

و سطح نظم و انضباط و جاه طلبی و رانندگی کردن به حتی گلدان را بشویید ، اگر شما به دیگ شستشو بچه ها یک گلدان آنها به شما نگاه کنند و برای شما صبر کنید به آن را به عقب و رفتن آن را پاک خود و ارائه آنها را در یک گلدان تمیز برای آنها را به تمیز کردن. آنها می خلاء آشپزخانه کف سه بار در روز. بنابراین حتی اگر من فقط برای چند ماه این دوره برای بقیه زندگی حرفه ای من. متاسفانه, آن را به من داده استاندارد است که من شکست خورده در هر روز پس از آن.

اما در حال حاضر شما اعتبار با ایجاد یک نوع از غذاهای: Neo-Fjordic. چگونه شما سکه واژه و معنی آن چیست ؟

پس از آن ابداع شد مست به عنوان یک شوخی است چرا که ما تا به حال این واقعا گیر نیویورک آمریکا در رستوران. ما صرف مقدار زیادی از زمان با تلاش برای ایجاد لبخند و نوشتن چیزی خوب در مورد ما. و سپس من تا به حال یک دوست از Noma بازدید که کار می کردم که در هر سه. و ما سرگرم کننده از او چرا که او در Noma و آنها جعل تمام وقت چیدن مورچه ها و صنوبر سوزن و گرد و خاک.

و این که در کل شوخی با غذاهای جدید شمال اروپا: آن دسته از چوب و سنگ بر روی یک صفحه و آن را احتمالا خوشمزه است. بنابراین ما شوخی گفت: “همه حق آنها پادشاه جدید نوردیک اما ما کولر. ما جدید Fjordic دلیل آن را حتی بیشتر در شمال اروپا. و آن را برای تلفن های موبایل حتی بیشتر عجیب و غریب اگر شما می گویند “Neo-Fjordic.” بنابراین ما با داشتن یک خنده که یکی در اواخر شب و پس از آن من در توییتر نوشت چیزی مانند “بنیانگذار Neo-Fjordic آشپزی” یا چیزی.

و سپس ناگهان همه از یک کسی به من نشان داد یک مقاله در نیویورک پست گفت: چیزی در مورد رستوران و پیچیده Neo-Fjordic خوردم. گه مقدس که آسان بود. به طوری که کل شوخی است. اما پس از آن هر کسی که نوشت: در مورد این رستوران پس از آن و هنوز هفت سال شده است. و بسیار به سرعت ما گفت: “خوب همه راست می گه. منظورم این است که ما خود آن حق است؟”

چرا که ما در منطقه شمال اروپا وجود دارد مقدار زیادی از میکرو آب و هوای اینجا و غربی نروژ است و نه مانند غرب نروژ و یا کپنهاگ یا سوئد یا شمال نروژ و یا در هر نقطه. آن را بسیار خاص و آب و هوای مناسب در اینجا چون ما از خلیج فارس در جریان هدف قرار دادن ما از جنوب. پس ما باید آب سرد از شمال. ما در همان عرض Newfoundland. مادر من است از Chattanooga. خانواده او فکر وجود دارد خرس های قطبی در خیابان های اینجا.

اوه مرسی. من از Alabama.

همه حق است. پس منظورم این است که شما می توانید تصور کنید که مردم تصور آنچه در آن است در اینجا. و اگر شما یک ساعت داخلی اگر شما منتشر شد یک خرس قطبی وجود او خواهد رشد. درست است ؟ آن را بسیار سرد یک ساعت داخلی از جایی که من هستم. نظر من اینه که فقط ما شده ایم با استفاده از این اصطلاح نئو Fjordic مواد غذایی به عنوان یک راهنما برای چگونه ما در ایجاد مواد غذایی حداقل به عنوان خاص به برگن شهر ما و چگونه ما به مردم یک تجربه است که حس می کند در اینجا و هیچ جای دیگری. چرا که در این نقطه قیمت است که ما در حال شارژ کردن آن بهتر لعنت خوبی بود, جالب, خوب, هوشمند و پایدار است. بنابراین ما بوده ام به دنبال در ظروف و گفت: “خوب آن را به خوبی. آن را در یک ظرف خوب اما این به آن معنا ندارد اینجا.”

آن حس را ندارد برای ما به استفاده از آرد ذرت چرا که شما می توانید بهتر آرد ذرت ترتیلا در هر نقطه از جهان که در آن رشد ذرت. اما می تواند ما را در استفاده از این تکنیک ؟ این nixtamalization از ذرت با ما محلی محصول که به پایان رسید تا با چیزی است که منحصر به فرد ماست. و ما که — ما با استفاده از جو nixtamalized جو و ما به پایان رسید تا با جو tostada. برای من که کامل Neo-Fjordic مثال از آنجا که من نمی خواهم برای خدمت به موزه مواد غذایی است. هیچ کس می گه در مورد تاریخچه این غذا اگر آن را نمی کند طعم و مزه خوب است.

من خوش شانس. من از کارکنان من نمی دانم از 10 کشور مختلف. و اگر آنها می توانند من را بهترین تکنیک های که بومی هستند و آنها با نگاهی به مواد تشکیل دهنده در راه است که شده است انجام می شود قبل از من می توانم اضافه کردن این تکنیک و ما را تا پایان با یک محصول است که مدرن است. ما می تواند به احیای سنت و مواد غذایی می تواند حتی ارزش های فرهنگی فراتر از فقط آشپزی, ارزش, از آنجا که شما در حال پمپاژ زندگی جدید را به چیزی.

چرا شما طبخ ؟ برای من مثلا مادر بزرگ من یک مهاجر از مکزیک و آن را به من متصل به ریشه های خانوادگی. در ابتدایی ترین سطح, چرا شما طبخ ؟

اساسی ترین? به دلیل آن را به من می دهد حس موفقیت هر زمان طبخ کنم. تا چند بار در روز اگر من تبدیل 200 قطعه از شلغم هر واحد تبدیل شلغم بالقوه موفقیت. من در کنترل چیزی است که من می توانید انجام دهید بهتر است هر روز که به من می دهد مقدار زیادی از رضایت. حتی ساده تر هر چند من فقط مقدار فوق العاده ای از لذت بردن از غذا. یک مقدار نامتناسبی از لذت بردن از زیبا شلغم. بنابراین من واقعا نمی دانم چه چیز دیگری را انجام دهد. من آن را دوست دارم بیش از هر چیزی کاملا در این دنیا به جز من و همسرم و پدر و مادرم. که در آن است. شما می توانید از پرتاب هر گونه پول در جهان در من است اما من نمی خواهم به انجام هر چیز دیگری.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>