شهر موافقت خود را با آزمایش DNA در نقطه عطفی است که می تواند تبرئه یک اعدام مرد


Death penalty protesters unveil a "Stop Executions" banner on the steps of the Supreme Court.

رندی گاردنر حذف شده است توسط پلیس در حالی که با پوشیدن خود را اعدام برادر زندان jumpsuit در طول یک ضد مجازات اعدام اعتراض در دادگاه عالی ایالات متحده در 17 ژانویه 2017 در واشنگتن, DC.

معاونت/گتی ایماژ

روز جمعه در شهر جکسون, آرکانزاس, توافق برای تست DNA شواهد در مورد Ledell لی که قرار بود به مرگ در سال 2017 پس از دیوان عالی کشور رای دادند 5-4 به اجازه دولت برای ادامه یک سری از اعدام برای دیدار با مهلت یک انقضای تزریق کشنده کوکتل. سوالات باید در لی ممکن است بی گناهی برای چند دهه. این شهر تصمیم به تخلیه یک مانع عمده در یک مورد است که می تواند در نتیجه شواهد DNA برای اولین بار اثبات این است که دولت به اشتباه اعدام یک مرد بی گناه.

لی قرار داده بود به مرگ برای 1993 قتل دبرا ریس پس از نیل Gorsuch بازیگران کراوات-شکستن رای به سرنگونی پایین تر دستور دادگاه. این نخستین رای گیری پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن منصوب و او را به دیوان عالی کشور پس از نزدیک به سال محاصره قاضی مریک حلقه گل توسط جمهوریخواهان مجلس سنا. لی حفظ بی گناهی خود را تا پایان عمر خود و خود را وکیل با اشاره به مسائل جدی در این مورد در برابر او پیش از اعدام. در آن زمان دادگاه های ایالتی رد درخواست برای تست شواهد DNA با استفاده از تکنولوژی مدرن است.

آیتالله سیستانی و بی گناهی پروژه طرح دعوی در دادگاه در ماه گذشته درخواست مجوز برای تست شواهد از صحنه جرم برای اولین بار و ارائه جدید پزشکی قانونی تحقیقات که ممکن است نقطه به لی بی گناهی. جکسون شهرستان وکیل استفانی فریدمن در ابتدا مخالف جدید تست کرد و گفت او می ترسید که اگر شهر تحویل مدارک برای تست این امر ممکن است “نابود” و یا نقض “شواهد حفظ قوانین.”

روز جمعه اگر چه او موافقت کرد و اجازه می دهد تا به تست و شورای شهر به اتفاق آرا رای داده اجازه می دهد تا این شهرستان به منظور تست خود را با لی خانواده برای آن پرداخت. “این من نظر حقوقی است که ما نمی توانیم آزادی شواهد فیزیکی برای بازرسی عمومی,” او گفت: شورای شهر. “بنابراین تفاوت این است که ما نه توزیع بیش از شواهد فیزیکی ما تنها گرفتن آن مورد آزمایش قرار گرفته و سپس به اشتراک گذاری آن ها.”

این معامله هنوز هم نیاز به تایید یک قاضی—که باید تشریفات—اما این اولین گام مهم در آنچه که ممکن است نقطه عطفی مورد. پروژه بی گناهی گزارش می دهد که 367 نفر از مردم بی گناه شده اند و پس از آن تبرئه توسط آزمایش DNA از جمله 21 اام. اما DNA هرگز استفاده شده است تا ثابت کند که دولت اعدام یک بی گناه مرد یا زن.

پس از قاضی تصویب این قرارداد بین شهر و لی خانواده جکسون را ارسال صحنه جرم شواهد معتبر سراسر کشور آزمایشگاه برای تست در برابر ملی پایگاه داده های اثر انگشت و DNA. که شواهد شامل پنج مجموعه از اثر انگشت پیدا شده در صحنه قتل قتل سلاح scrapings از تحت ریس را, ناخن, لکه ای از خون بر روی لی کفش که دادستان قادر به تست اما ادعا متعلق به ریس و مو یافت می شود در صحنه است که دادستان گفت: متعلق به لی.

“این DNA و اثر انگشت شواهد کاملا احتمالا دارای کلید را که به کشته شدن دبرا ریس در سال 1993 گفت:” کاساندرا Stubbs مدیر مجازات اعدام پروژه در ACLU در بیانیه ای. “آن را باید آزمایش قبل از Ledell اعدام شد. با رای دادن به نوبه خود بر شواهد برای تست در حال حاضر اعضای این شورا نشان داده اند که آنها به صورت جدی در تعقیب خود را از حقیقت و عدالت برای شهروندان شهرستان خود را.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی