قهوه قوی بازگشت به بالا باقلا نیست به عنوان مقاوم در برابر تغییر آب و هوا به عنوان یک بار فکر

تیتر “قهوه می تواند رنج می برند تحت تغییرات آب و هوایی!” چیزی جدید است. کشاورزان و دانشمندان شناخته شده است برای چندین دهه است که Coffea arabicaگیاه است که تامین حدود 60 درصد از جهان را قهوه حساس به درجه حرارت بالاتر از کسانی که در محدوده مادری در شرق آفریقا ارتفاعات. مطالعات فنی و گیاهان’ پاسخ به تنش آب و هوا مانند درجه حرارت و خشکی نشان داده اند که قهوه عملکرد و کاهش کیفیت در کمتر از مطلوب شرایط رشد. خارج از درجه حرارت ایده آل — بیش از حد سرد یا خیلی گرم از دانه های قهوه عربیکا نمی تواند رشد به اندازه کافی بزرگ و سلیقه خود و با محتوای کافئین رنج می برند. با پنل بین دولتی تغییر آب و هوا (IPCC) پیش بینی دماهای بالاتر مکرر و شدید خشکسالی و بیشتر تغییرات فصلی در باقلا کمربند چیز خوب به نظر نمی آید برای دانه های قهوه عربیکا.

دیگر قهوه, گیاه, Coffea canephora (شناخته شده در محاوره به عنوان روبوستا) منابع دیگر حدود 40 درصد از جهان را قهوه. به طور کلی در نظر گرفته می شود از کیفیت پایین تر از عربیکا و بازخوانی یک قیمت پایین تر اما آن را آسان تر به رشد است. نام آن اشاره به این واقعیت است که روبوستا گیاهان تحمل بیشتری فصلی نوسانات درجه حرارت گرمتر و بیشتر خشکسالی از عربیکا. روبوستا می تواند قرار داده تا با بسیاری climatologically صحبت به همین دلیل است که تولید کنندگان قهوه و دانشمندان پیش بینی شده است که روبوستا می تواند اصلی ارائه دهنده قهوه به عنوان جهان گرم.

تبلیغات:

متاسفانه یک مطالعه جدید در تغییر جهانی زیست شناسی چالش های طولانی-برگزار فرض که روبوستا زنده خواهد ماند و قابل اعتماد در جهان گرمتر. نویسندگان وارد شده 10 سال از قهوه عملکرد و اطلاعات آب و هوا از حدود 800 مزارع در ویتنام و اندونزی است. آنها سپس با استفاده از داده ها به شکل روبوستا رشد درجه حرارت.

قدرت با استفاده از real آب و هوا و قهوه-عملکرد داده ها بیش از یک دوره ده ساله است که دانشمندان به طور مستقیم می توانید ببینید که چگونه آب و هوا و قهوه تداخل می کنند. آزمایشگاه-بر اساس تحقیقات بسیار مهم است برای بررسی پاسخ فیزیولوژیکی گیاه به فردی عوامل استرس زا, اما آن را محدود کرده است مفاهیم در دنیای واقعی در حال رشد حالات. برآورد قبلی برای روبوستا رشد متوسط بودند بر اساس محدوده دما در آن زیستگاه های بومی بودند که پس از آن تست شده در آزمایشگاه آزمایش به جای مطالعات در دنیای واقعی درجه حرارت و اوج عملکرد. روبوستا رشد محدوده 22 تا 30 درجه سانتیگراد بالاتر از arabica است. با استفاده از دنیای واقعی داده های این مطالعه جدید دریافتند که اگر چه روبوستا می تواندرشد در این محدوده دمایی مطلوب خود رشد متوسط است که در واقع کمتر و در 20.5 درجه سانتیگراد گرم تر از آن و قهوه بازده شروع به رها کردن (حدود 14 درصد به ازای هر درجه از گرم شدن). در روبوستا رفتار خیلی بیشتر مانند arabica از آنچه قبلا تصور و ما ممکن است غلو کردن مقدار قهوه روبوستا تولید خواهد شد.

اگر چه بسیاری از قهوه تحقیق با تمرکز بر پیدا کردن بهترین رشد در دماهای درک چگونه گیاهان قهوه پاسخگویی به ارزش شدید در هر دو انتهای خود محدوده دما نیز مهم است. به عنوان گیاهان گرمسیری قهوه نفرت فراست. بنابراین دمای زیر انجماد از سوال است. اما در دماهای بالاتر از نقطه انجماد هنوز هم می تواند کاهش عملکرد به خصوص در حالی که گیاهان گلدار. و اگر چه روبوستا گیاهان رشد می تواند در دمای بالا — تا 37 درجه سانتیگراد در یک آزمایشگاه — گیاه بلا استفاده می رود با افزایش نرخ فتوسنتز گیاهان باعث به گل خیلی زود و و باقلا به رشد بیش از حد به سرعت. اثرات بارندگی در روبوستا نیز متفاوت است; یک وتر فصل رشد و خشک گل فصل منجر به بهترین بازده اما باران و نیز وزش برخی از اثرات منفی از درجه حرارت. روبوستا می تواند در رشد کمتر از حد مطلوب شرایط اما قهوه لوبیا با کیفیت رنج می برد — به عنوان اقتصاد محلی است.

تبلیغات:

در سطح جهانی قهوه تجاری به ارزش بیش از 100 میلیارد دلار; بیش از 100 میلیون نفر از مردم در امتداد زنجیره تامین از کشاورزان به توزیع کنندگان به سرخ تکیه قهوه تجاری برای امرار معاش خود. اکثریت قریب به اتفاق (70 تا 80 درصد) از قهوه تولید شده توسط مزارع کوچک در کشورهای در حال توسعه به نمایندگی از مهم منبع درآمد برای خانواده ها و همچنین کشورهای تولید ناخالص داخلی. مصرف قهوه به طور پیوسته افزایش یافته است اما تولید نامشخص است با توجه به تغییر آب و هوا اثر در “باقلا کمربند,” محدوده اطراف خط استوا که در آن دانه های قهوه رشد. پیدا کردن راه هایی برای مزارع قهوه برای حفظ تولید در آب و هوای گرمتر نیست فقط مهم برای صبح خود را در جام حذفی — لازم است برای حفظ این اقتصاد شناور.

Map of robusta and arabica coffee

نقشه از روبوستا و عربیکا. (اعتبار: ویکیمدیا)

تبلیغات:

اخبار همه بد نیست. مانند دیگر محصولات کشاورزی مانند انگور شراب و قهوه و احتمالا نمی خواهد یک شبه منقرض شده — آن را به مهاجرت به بیشتر آب و هوا مناسب مناطق و یا ارتفاعات بالاتر. و کشاورزان به راحتی می توانید که گذار. حتی اگر روبوستا را محدوده دما ممکن است سردتر از آنچه قبلا تصور آن است که هنوز هم بهتر است متناسب با نوسانات در آب و هوا از عربیکا. کاشت درختان سایه و برداشت قهوه از آهسته رشد understory نسبتا آسان تغییرات. گیاهان قهوه نیز می تواند به طور خاص تربیت مبتنی بر تغییر آب و هوا-دوستانه صفات مانند بزرگتر سیستم ریشه و کارآمد استرس پاسخ کمک خواهد کرد که تولید کنندگان قهوه خود را حفظ بازده بالا است.

Ivette Perfecto کشاورزی بوم شناس در دانشگاه میشیگان بود که درگیر در GCB مطالعه گفت که در حالی که انگیزه برای انتقال از عربیکا به روبوستا متفاوت خواهد بود از کشاورز به کشاورز و قهوه و تقاضا و تغییرات آب و هوایی در نهایت درایو انتقال.

تبلیغات:

“اگر نتایج به نوبه خود درست است من انتظار می رود برخی از سطح مهاجرت از طریق کشاورزان در ارتفاعات بالاتر کاشت روبوستا به جای arabica. کشاورزان انگیزه برای انجام این کار متفاوت خواهد بود. به طور کلی روبوستا پایین تر است-قهوه با کیفیت و قیمت پایین تر است [اما] آن را آسان تر برای رشد او گفت:” در ایمیل. “پس تغییر به روبوستا خواهد شد که باعث می شود نه فقط با گرمایش جهانی اما با ناتوانی کشاورزان به رشد فنی و در ارتفاعات جایی که آنها در حال رشد آن را قبل از گرم شدن کره زمین.”

هیچ یک صفت یا انطباق خواهد بود تنها مسئول قهوه بقا یا انقراض. بنابراین در حالی که اگر با تغییر آب و هوا همچنان آزادانه قهوه می کند در معرض خطر انقراض, شما نمی خواهد که به تغییر روال صبح خود را فقط رتبهدهی نشده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>