شرکت ها در حال تلاش برای رسیدن کارگران به سوگند آنها ندارد COVID-19 علائم


A woman wearing a face mask sits at a desk and works at a desktop computer.

گتی ایماژ Plus

به عنوان ایالت’ stay-at-home سفارشات بالابر برخی از غیر ضروری کارگران به اندازه کافی خوش شانس برای کار از خانه ممکن است همچنان به انجام این کار—توییتر به تازگی اعلام کرد که کارکنان از خانه کار می کنند تا زمانی که آنها می خواهند و گوگل و Facebook می گویند کارکنان خواهد بود قادر به کار از خانه حداقل تا 2021. اما دیگران در مواجهه با واقعیت از بازگشت به محل کار.

که هجوم کارگران قرار می دهد بیشتر مردم در تماس با یک دیگر به خصوص در صنعت خدمات. برخی از کارگران عصبی هستند که رفتن به کار بدان معنی است که آنها می توانند در معرض این ویروس; مثلا آرایشگاه و سالن کارگران در واشنگتن آغاز شده طومار درخواست از فرماندار به reclassify سالن از “فاز 2” کسب و کار (که ممکن است به عنوان به زودی به عنوان اوایل ماه ژوئن) به فاز 4 خواهد بود که حداقل هشت هفته دور.

امید جلوتر از گسترش کسب و کار و موسسات در حال نورد از سیاست های خود را به نگه داشتن کارگران و یا مشتریان امن است. برخی از تمرکز بر بهداشت—الزامی ماسک پوشیدن, ساخت ضد عفونی کننده دست بیشتر به راحتی در دسترس است—اما دیگران تمرکز بر روی چیزی سختتر: مردم کلمه. موسسات در حال نورد از سیاست هایی که نیاز به کارگران به خود گواهی که بیمار نیستند که با COVID-19. چگونه این سیاست ها کار می دهد یک نگاه اجمالی به چالش از سرگیری کار می کنند و چه کسانی که چالش های ممکن است تقویت شده برای کارگران با کمتر از مزایای در دسترس به آنها.

Lyft برای مثال به تازگی نورد سلامت آن برنامه ایمنی است که باعث برنامه به کاربران—رانندگان و مسافران به طور یکسان—به توافق برسند به یک “بهداشت ایمنی تعهد است.” آن نیاز به آنها را به ترک صندلی جلو خالی باز کردن پنجره ها در زمانی که امکان پذیر است—و سوگند به آنها ندارد و COVID-19 یا علائم مربوط. رانندگان باید تمدید توافق خود را در شروع هر روز و یا هر 18 ساعت و سواران باید انجام بارگیری در این هفته. کسانی که موافق نیست به تعهد قادر به سوار شدن و یا رانندگی با Lyft.

کارکنان کلمه است فقط به عنوان خوب به عنوان مشوق شما آنها را به صادق.

دانشگاه واشنگتن اجرا کرده است سیاست های مشابه که نیاز به همه کارکنان گزارش کار کردن در دانشگاه به ثبت COVID “خود گواهی.” (افشای: من در حال حاضر تدریس دوره در UW اما این سیاست اعمال نمی شود من چون مانند بسیاری از مربیان من آموزش منحصرا آنلاین.) دانشگاه نمونه گواهی می پرسد که آیا کارکنان آنها به تجربه علائم خاص مانند تب و سرفه و تنگی نفس و درد عضلانی و لرز. کارکنان باید با پر کردن گواهی هر روز آنها را در محوطه دانشگاه و هر کسی که گزارش علائم باید در خانه بمانند.

به عنوان بخش هایی از ایالات متحده در تلاش برای بازگشت به کسب و کار به عنوان معمول این خود گواهی نامه ممکن است حرکت فراتر از محل کار. با چند ملی راهنمایی در مورد رفتار ايمن در حال حاضر آن را ممکن است تبدیل شدن به شایع تر برای دیدن سیاست نیاز مردم به اعلام آنها COVID-رایگان قبل از آنها می توانید وارد کنید و یا مایل به اطاعت از آن موسسه coronavirus سیاست. برخی ممکن است استفاده می شود فقط به مجموعه ای از تن برای رفتار قابل قبول; مثلا سیاتل بازار کشاورز خواسته شرکت کنندگان را به یک “سوگند” حاضر بودن “مسئول بازار خریدار و مثال برای همه” قبل از نمایش در فرد است. که سوگند شامل جعبه چک برای چیزهایی مانند “من در خانه بمانند اگر من بیمار هستم یا اگر من شده اند در تماس با کسی که بیمار است” “پوشیدن چهره و پوشش” و “پوشش من سرفه یا عطسه با دستمال و سپس از آن دور. سپس شستن دست من.”

ملیسا Healy, کار و استخدام وکیل می گوید او دیده می شود این خود attestations متداول شده چرا که آنها در خدمت به عنوان یک “میانه” برای کارفرمایان که می خواهند برای جلوگیری از گسترش بدون اجرای پیچیده و روش های تهاجمی. “این همیشه امکان پذیر نیست و یا عملی به کارکنان متوسط به عنوان مثال—و آیا شما پرداخت مردم در حالی که آنها در حال انتظار به درجه حرارت خود را؟,” او می گوید. “و با وجود شرکت در روحیه و موانع بیش از حد بود که رفتن به آن درجه حرارت؟” که باز می شود تا حتی بیشتر پرسش: چگونه باید شرکت های فروشگاه که شخصی اطلاعات پزشکی در صورتی که جمع آوری آن ؟ درخواست کارکنان خود را در مورد علائم sidesteps بسیاری از این پرسش دشوار است.

حرکت نزولی: این گواهینامه هستند بیشتر در معرض ابتلا به اشتباهات قضاوت از خواندن دما یا کامل COVID آزمون. تصور کنید شما یک کارگر خواسته به پر کردن یک فرم pinky-ادای سوگند شما بیمار نیست قبل از اینکه شما سر کردن به کار می کنند. شاید این باعث خواهد شما را تشویق به فکر می کنم دو بار; شاید شما فکر می کنید کسانی که خفیف درد عضلانی شما تا به حال نتیجه دیروز سخت تمرین اما در حال حاضر متوجه آن می تواند یک COVID علامت و تصمیم گیری بهتر است در خانه بمانند. اما وجود انگیزه های دیگر در بازی در اینجا. اگر شما به شدت نیاز به پول چگونه به احتمال زیاد شما به اعتراف به آن درد عضلانی دانستن این بدان معناست که شما نمی توانید کار کنید ؟

پاسخ خود را ممکن است متفاوت باشد با توجه به آنچه اتفاق می افتد زمانی که شما حقیقت را بگویید. کارکنان کلمه است فقط به عنوان خوب به عنوان مشوق شما آنها را به صداقت. UW اتحاد برقرار میزبان COVID اورژانس ترک سیاست به آن را آسان تر برای کارکنان به پرداخت اگر آنها مریض است و نیاز به زمان. کسانی که گسترش به کارکنان ساعتی برای آنها نشان داده است که ارتباط مستقیم با خود چک. ترین, Lyft, رانندگان, از سوی دیگر, ندارد, لوکس از زمان پرداخت کردن. Lyft است ارائه بودجه به رانندگانی که تست مثبت برای COVID شده اند و یا به دستور مقامات بهداشت عمومی به قرنطینه بنابراین فقط تجربه علائم و نشانه نمی خواهد واجد شرایط یک راننده به دریافت این وجوه است. (رانندگان نیز گفت: CNET که گرفتن این پول است که مات و روند پر زحمت.)

در تلاش برای متقاعد کردن مردم برای رسیدن به محل کار بیمار یک چیز است; مطمئن شوید که آنها نمی آیند قبل از آنها به بهبود است دیگر. کارفرمایان نیاز به چارچوب در محل به تعیین زمانی که مردم می توانند با خیال راحت به کار دوباره. جف Gottlieb یک استاد پزشکی در دانشگاه واشنگتن و صندلی های موقت از بین مشورتی کمیته بیماری های مسری می گوید: دانشگاه کار کرده است در پاک کردن پیام های تشویق مردم نه تنها به ماندن در خانه زمانی که آنها بیمار بلکه از تماس با استاد راهنما برای راهنمایی و همچنین به عنوان ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را برای مراحل بعدی. “دانشگاه راه اندازی چندین تست سریع سایت به طوری که ما می تواند تسهیل اعضای جامعه ما گرفتن سریع COVID تست به طور معمول با نتایج در کمتر از یک روز می گوید:” گوتلیب. UW نگه می دارد یک رکورد از تمام attestations ارسال شده توسط کارکنان و می گوید آنها کار کرده اند از نزدیک با محلی و ایالتی عمومی سازمان بهداشت و درمان برای اطمینان از داده های خود را جمع آوری و ذخیره سازی مطابق با قانونی اساسنامه.

پرسیدم کردن اجسام به روشن شدن چقدر وقت رانندگان می تواند بازگشت به کار در صورتی که قبلا کاهش یافته است به قبول شرکت ایمنی بهداشت تعهد ؛ Lyft نماینده گفت: این شرکت پیگیری نمی کند که موارد رانندگان کاهش به بررسی تعهد و تصریح کرد: سیاست شرکت به موقع به کاربران برای پر کردن تعهد هر 18 ساعت. از آن برای تلفن های موبایل مانند شما می تواند از لحاظ نظری در ورود در روز بعد از شما گزارش علائم و دوباره شروع به رانندگی. اما Lyft طول می کشد موقعیت که در آن کارگران هستند و نه کارکنان فقط پیمانکاران که بدان معنی است که آنها نمی باید مزایای. فرفره کارگران اغلب فاقد منابع برای آزمایش برای COVID است که این نوع از اطلاعات شما می خواهید در تعیین اینکه آیا آن را بی خطر به کار دوباره—و متاسفانه آنچه را که آنها نیاز به واجد شرایط برای COVID پرداخت از Lyft. (حتی اگر رانندگان قادر به آزمایش آنها قطعا بعید است برای دسترسی به این نوع از تسریع تست UW فراهم می کند برای کارکنان خود را که بدان معنی است که آنها به احتمال زیاد باید منتظر روز برای درخواست کردن اجسام بودجه و یا سر به کار می کنند.)

طولانی مدت قانونی انشعابات این خود گواهی نامه هنوز روشن نشده است. Jeana شراب کارگران جبران وکیل می گوید او فکر می کند که این سیاست ها آمده است از تمایل به ایجاد یک فضای کاری امن اما این شرکت می تواند شاید هم استفاده از آنها را به “پوشش دم خود را که در آن امنیت شغلی مقررات نگران هستند.” (وزارت کار را اداره ايمنی و بهداشت شغلی به عنوان مثال توصیه کارفرمایان سیاست های توسعه است که اجازه می دهد تا برای “سریع شناسایی و جداسازی مواد بالقوه عفونی افراد” و “اطلاع رسانی و تشویق کارکنان به خود برای نظارت بر علائم و نشانه های COVID-19.”) اگر کارگران انجام مریض در کار کارکنان باید دسترسی به جبران خسارت کارگران, مزایای, اما فرفره اقتصاد “پیمانکاران” ممکن نیست مگر اینکه آنها را خرید و آن را در خود را دارند. خود مراجعه می تواند به فایل کت و شلوار مدنی در برابر شرکت ها برای قرار گرفتن در معرض COVID در کار; در این صورت شرکت ها ممکن است به ارمغان بیاورد تا این گواهینامه به عنوان یک دفاع. “آنها می تواند استفاده از آن را به عنوان بخشی از هر جایی که آنها در تلاش بودند به رنگ یک تصویر که آنها به ایجاد یک محیط کاری امن و همه چیز را می تواند, می گوید:” شراب.

اگر این خود گواهی نامه جلوگیری بدیهی است که افراد بیمار از رفتن به محل کار و یا دیگر اماکن عمومی که قطعی برنده شوید. اما یکی دیگر از مهم چین و چروک در اثر این خود گواهی است که حتی اگر مردم تجربه کرده اند علائم آنها می تواند حامل ویروس. “ما می دانیم که از داده های در حال ظهور وجود دارد که تعداد قابل توجهی از افرادی که بدون علامت و یا قبل از علامتی می گوید:” گوتلیب. “گواهی است که تنها یک قطعه از پازل را برای حفظ جامعه ما امن است.” بدون اجرای سیاست های دیگر برای ترویج سلامت و ایمنی امضای یک فرم است که کمی بیش از یک خالی حرکت.

به این منظور به دانشگاه واشنگتن است و الزامی فیزیکی فاصله برای کارکنان که باید در گزارش به کار ماسک-پوشیدن قوانین و بسیاری از تمیز کردن و ضد عفونی. Lyft اجرا کرده است سیاست های مشابه—آن را سخت به فاصله یک ماشین اما شرکت های دیگر اجازه می دهد تا سواران در اتومبیل جلویی صندلی و مستلزم آن است که کاربران باز کردن پنجره زمانی که ممکن است و پوشیدن ماسک. آیا این اقدامات صرف همه گیر تئاتر نامشخص است—اما در حال حاضر آنها همه ما را به عنوان شهرستانها آماده سازی برای بازگشایی شده است.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>