اعترافات یک synesthete: آنچه در آن مانند تجربه الفبای در رنگ کامل

یک آب نبات است-سیب قرمز اولین رنگی از رنگین کمان و نام من همه چیز را خون-آغاز.

آیا شما مطمئن شوید که شما نه تنها حفظ رنگ از کسانی که الفبای نمودار در مهد کودک ؟ شک و تردید دهم کلاس می پرسد که من توضیح دهد.

من یک فیلم قبل از من یاد گرفتم این وضعیت من تا به حال یک نام و یا که آن را یک بیماری است. تا آن زمان من فکر می کردم هر کس تا به حال synesthesia. حتی کلمه است اغوا کننده شگرد یک mingling از زرد و پرتقال و قرمز مربوط توسط blue e و فقط به اندازه کافی به طور مساوی فاصله شبح نامه—y, i—به کل کلمه مرموز پلکسی گلاس بازیگران.

تبلیغات:

Synesthesia تعریف شده است به عنوان تولید یک حس تصور با تحریک حس های مختلف. نامه من رنگ دارند اما برخی از افراد مرتبط با نت های موسیقی و یا اعداد با رنگ. برخی از synesthetes تجربه طعم و مزه به عنوان ترکیبی از شکل و بافت تیز مرغ یا صاف-به-شیشه شکلات نعناع. به شرط اعتقاد بر این است برای جلوگیری از عبور اتصالات در مغز شاید یک نتیجه از کاهش هرس یک آبرنگ خونریزی از اطلاعات است که باعث می شود کسانی از ما که باید آن را درک جهان به عنوان لوپ در هم آمیخته حل نشدنی — و که باعث می شود من دیدن B به قهوه ای است.

دیدن ؟ یک دانش آموز تماس. یک اپل b به صورت قهوه ای!

چه سایه های قهوه ای? کسی که کمتر خاصی می پرسد.

تبلیغات:

قهوه ای گرم من می گویند. مثل یک بچه خرس در یک کتاب عکس. قهوه ای و با شتاب خط از زمین در یک کودک طراحی شده است.

C کنده آنها: کرمی نرم و زرد مانند کره-رنگ مخملی با هیچ یک را متبلور براق.

صبر آنها بافت ،

نه دقیقا. آن را بیشتر شبیه به خواص رنگ خود را — برخی از نرم و صاف و روشن برخی از باردار مات. (دوک الینگتون دیگر synesthete درک چگونه بافت و رنگ فیوز به اصل: “اگر هری کارنی در حال پخش, D, آبی تیره, کرباس. اگر جانی هاجز در حال پخش است گرم می شود نور آبی ساتن.”)

تبلیغات:

این جزوه در دستگاه شاعرانه چهره و فراموش شده در دانشجويان میز این است که ما چگونه به اینجا رسیدیم: synesthesia به عنوان دستگاه ادبی توصیف یک حس در شرایط دیگر. به عنوان مثال من می آید از یک Anne Sexton شعر: “خدا یک قهوه ای صدای نرم و کامل به عنوان آبجو.” دانش آموزان من بسیار علاقه مند در این وضعیت هر چند از شعر است.

D ابری سبز بطری از سقوط دریای شیشه ای.

تبلیغات:

E آبی رویال, verging در نیروی دریایی و شیفت و عمیق تر مانند دریا بسته به حروف در اطراف آن است.

F یک smeary بنفش بیشتر خاکستری از انگور جرقه از پوسیدگی در اطراف لبه های آن.

مردم حدس و گمان و در برخی موارد می تواند تایید کند که برخی از نویسندگان با تجربه synesthesia از جمله بودلر, رمبو و ویرجینیا وولف. بازخوانی وولف به تازگی هماهنگ به رنگ من توجه کنید که دقیق ته رنگ و رنگ daub تقریبا هر پاراگراف: پرندگان سینه “specked قناری و گل رز” صبح درجه است “خاکستری-آبی” ام دی اف “دریای سبز”. و در فصل اول از “امواج” است که می گیرد در یک کلاس درس یک دختر سوزان می گوید: “کسانی که کلمات سفید…مثل سنگ یکی میدارد تا ساحل دریا.”

تبلیغات:

معروف ترین, اگر چه, Vladimir Nabokov. در خاطرات “صحبت حافظه” Nabokov بازگو الفبای خود را به عنوان من در اینجا با دلخواهی succinctness (“بلغور جو دوسر n ماکارونی-لنگی l و عاج حمایت آینه دست از o مراقبت از سفید پوستان”). او اذعان دارد چه من می ترسید پس از آغاز این مقاله: “اعترافات یک synesthete باید صدا خسته کننده و پرمدعا به کسانی که در حال محافظت از چنین leakings و پیش نویس بیشتر دیواره های جامد از من هستند.”

سال پیش من نشسته یک بعد از ظهر با دوستم V همکار synesthete و نویسنده در میز چوبی شوهر او تا به حال ساخته شده است. ما تمسخر مربوطه ما حروف در سایه. هیچ یک از ما تا به حال نوشته شده است آن را قبل از دیده می شود از آن ساخته شده واقعی خارج از ذهن ما است. پنج فرزندان ما را در مجموع هنوز تخم مرغ در داخل تخمدان, مداد رنگی, جمع تاریک در جعبه رنگ آنها ناشناخته است. آبی ادریسی شناور در یک کاسه است. او سگ بایو که خز و نام شدند و رنگ شربت—جنگلی نور-آرام با مایل به قرمز undertones—وضع ما در پای او سر حال استراحت بر روی پنجه های کثیف.

که بعد از ظهر ما با ابداع اصطلاح “شبح” به صورت نامه است که رنگ در و از خود تا آنجا که ظروف فلزی را جذب و منعکس کننده رنگ حروف در اطراف آنها. روي مسوار آهن و فولاد است. من شبح نامه (G, I, K, L, Q, R, W و X) به نظر می رسد به عنوان اگر در یک فیلم از یخ embalmed در یک ماده هر دو فاصله و تحریف شده است. شبح نامه ها, آفتاب پرست به نحوی غیرقابل اعتماد است.

تبلیغات:

خانه که در آن V و من نشسته با بلوط زنده با تکان دادن در هوا نمک است که در حال حاضر به فروش می رسد; او ازدواج گران; سگ مدفون در خاک شنی; مقاله ما حروف را از دست داده.

برای synesthete همراه Nabokov تا به حال مادرش. آنها با کشف این واقعیت که در هفت گفت: به او که رنگ بر حروف الفبا بلوک بودند “همه اشتباه است.” او می دانست که دقیقا آنچه که او به معنای. برخی از رنگ های متداخل به عنوان برخی از معدن با V و معدن با Nabokov است (“Nabokov و من هر دو را یک ‘پولادین X'” من تصور خودم گفت: tediously و pretentiously).

فراتر از G شبح قلمرو ثانیه یک رنگ خاکی قهوه ای, کاج کلش خراش. من شبح; J جید, سنگ سخت و زاویه دار. K, شبح, nestled در کنار شبح مانند L. M است مایل به قرمز-قهوه ای جدید گوساله نقاط. N شیشه نارنجی از آب نبات دیوار تکیه در کلمات که در آن به نظر می رسد. بر خلاف Nabokov الفبای من فقط سفید نامه ای; شیر را در یک ظرف به جوش.

تبلیغات:

یک سال دانش آموزان من ساخته شده من تلاوت کل حروف الفبا در ماه اکتبر. یک کاتب ثبت پاسخ من برای تست من در مه. من مطمئن شوید که آنها می خواهم را فراموش کرده ام کسانی که دمدمی مزاج 16 ساله که رنگ من روز, اما آنها نمی. حروف همسان; دانش آموزان من تبدیل شد.

P مه آلود و سبز مانند تقسیم سوپ نخود. پرسش این است که شبح به عنوان R. S, توخالی موضوع از نی.

مادرم سابق انگلیسی استاد طول می کشد افتخار در synesthesia به عنوان اگر آن را فراهم می کند بیولوژیکی تایید من بود به یک نویسنده (هر چند آن را به عنوان به عنوان نادر زمانی تصور می شد—به عنوان بسیاری از 4 درصد از جمعیت ممکن است synesthesia).

مدت کوتاهی پس از ما آموخته از آن من پرسید: مادر من colorblind برادر بموقع هیچ چیز “را می بینید حروف در رنگ؟”

تبلیغات:

“نه” او گفت:. “آیا شما می بینید قورباغه کشویی پایین دیوار؟”

او صبورانه گوش به ما توضیح داد synesthesia, قطع هر یک از دیگر به طور معمول و پس از آن گفت: “من فکر نمی کنم این منصفانه است که من برخی از رنگ ها و آن فوق العاده است.”

T صاف و خامه ای نارنجی مانند پوره کدو گردوی سفید. تو که لباس پین بژ از چوب ناتمام. V سبز تقریبا-شبح یک تیغه از چمن در سرما. W آبی, شبح, متغیر به عنوان آب یا نهنگ. X یک محو کبودی.

بنابراین هنگامی که شما در حال خواندن کلمات در یک صفحه را به آنها نشان می دهد تا در رنگ ؟ دانش آموزان من باقی بماند مشتاق به نگه داشتن ما از شعر بعدی در حالی که طولانی تر است.

تبلیغات:

متن سیاه و سفید من توضیح فقط به عنوان آن را برای شما. آن را بیشتر شبیه رنگ نشان می دهد تا در ذهن من است. رنگ متصل به معانی کلمات راه من درک آنها و نه راه من آنها را ببینید.

در حال حاضر برخی از دانش آموزان فکر می کنم من همه چیز ساخته شده. می خواهید دیگران به گوگل انواع مختلفی از synesthesia و ببینید که اگر هر یک از آنها. آنها همه تعجب می کنم که چرا این پدیده وجود دارد.

متخصص مغز و اعصاب Vilayanur Ramachandran theorizes که “ژن که تولید synesthesia اعطا یک گرایش به سمت استعاره” و نشان می دهد که انجمن—murkily در حال حاضر برای هر کس ممکن است “بیشتر تبدیل به صراحت آشکار” برای افراد با synesthesia. بدون قطعی هنوز تحقیقات ثابت کرد این نظریه درست است. هنوز هم مانند من مادر من اعتراف به پناه دادن یک عاشقانه سوء ظن است که synesthesia ممکن است تا حدی توضیح دهد که چرا من احساس می کنم مانند علاقه به صورت حروف و کلمات چرا من صرف بسیاری از زمان من نوشتن و خواندن و آموزش نوجوانان به خواندن و نوشتن.

زمانی که من دیدن V, من ذکر من نوشتن در مورد ما از دست رفته حروف.

تبلیغات:

“ما کاغذ حروف نیست از دست داد,” او می گوید. “من آنها را. آویزان.”

او می کشد یک دسته یا بافه گندم از کاغذ تاشده از یک نوت بوک جمع را در یک سبد تحت فرزندان او ” هوا هاکی روی میز است. “Aha! من نمی دانم آنچه در آن می گوید که من برای نگه داشتن آنها را با تمام مداحی من تا کنون نوشته شده است.”

من خیره در مقالات. به جای سایه در این نامه با سایه, ما فقط می خواهم jotted توصیف رنگ در جوهر سیاه و سفید. حافظه شکست خورده من. و در عین حال زمانی که من خواندن بطور دقیق توصیف—اب و هوای قهوه ای تیره مانند چوب روشن اما با اسطوخودوس رنگ (مانند پلاستیکی ضخیم)—رنگ مطابقت و من احساس آشنا تکان خوردن امداد: من درست بود در مورد خودم. با وجود همه این که تغییر در چهل سال—آدرس فراموش پدربزرگ و مادربزرگ به خاک سپرده شد سنبه کودکان فنر تمام-پارچه بادبادک-رشته تند تند از روز unspooled— آرام به فکر می کنم من نامه (طلایی-قهوه مایل بسرخ Y را بی تدبیر تلالو Z) hard-wired و شاید حتی محافظت در برابر از دست دادن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی