Coronavirus است و نه فقط یک تراژدی است. آن را یک فرصت برای ساختن یک دنیای بهتر.

“بیماری های همه گیر نیست رویدادهای تصادفی که پریشان جوامع capriciously و بدون هشدار” می نویسد: ییل مورخ فرانک اسنودن. “در مقابل هر جامعه تولید خاص خود را دارد. معمولا ، آنها را به مطالعه این است که درک است که جامعه و ساختار آن استاندارد زندگی و سیاسی خود را اولویت است.”

امروز تراژدی را می توان گاهی, فردا احتمال است. با توجه به اسنودن, بیماری های همه گیر نیست و تنها منعکس کننده یک جامعه موجود آسیب پذیری — آنها در حال حاضر فرصت بی سابقه ای برای تحول و تغییر. در کتاب جدید خود شیوع و جامعهاسنودن به بررسی چگونگی بیماری های عفونی در سراسر زمان تغییر کرده اند نتایج جنگ الهام گرفته از اصلاحات سیاسی تخریب انقلاب تبدیل تمام جوامع روابط با خدا و اساسا تغییر این دوره از تاریخ بشر است.

با توجه به اسنودن ما به صورت یک “چنگال در جاده” به عنوان یک گونه است. ما یا می توانیم با استفاده از coronavirus به عنوان توجیهی برای عقب نشینی به بیگانه ستیزی ethnonationalism و قبیله گرایی — به عنوان ما در حال حاضر دیده می شود در بسیاری از مکان ها; یا ما می تواند استفاده از آن به عنوان یک فرصت برای ساخت بهتر و بیشتر فقط جهان است. اپیدمی بیماری ها در طول تاریخ خواسته اند هر دو مجموعه از پاسخ اما تاریخ این لحظه هنوز رتبهدهی نشده است نوشته شده است. چگونه ما به کروناویروس خواهد شد یکی از مهم ترین انتخاب های ما در زندگی.

من با صحبت اسنودن توسط تلفن. آرامی ویرایش متن گفتگو به شرح زیر است.

لب سرنوشت

چیزی است که شما مورد بحث در این کتاب است که بیماری های همه گیر که آیا آن را طاعون یا آبله یا ابولا نمی پریشان در جوامع کاملا تصادفی راه. اگر تاثیر بیماری های همه گیر نیست, تصادفی, چه عواملی توضیح دهید که چگونه آنها را تحت تاثیر جوامع است ؟

فرانک اسنودن

جهان از میکروب ها است که جمعیت با یک تعداد نامحدود از گونه که همه آنها در تکامل ثابت است. هر یک خود کیفیت و در نتیجه می توانید محیطی سوله برای بهره برداری از آن کاملا متفاوت است. جوامع گرفتن بیماری هایی که آنها ایجاد کرده اند و کانال ها و مسیر برای. شیوع تمایل به رسیدن به ما بیشترین آسیب پذیری و بهره برداری از آنها.

آسیایی وبا از قرن 19 کلاسیک بیماری صنعتی. جامعه در آن زمان بود rampantly ناگهان و آشفته شهری میشد. وجود ندارد و بهداشت. هوا پر از ناپاک. وجود فاضلاب و یا توالت ها و یا تضمین آب تمیز. آن را در این نوع از محیط زیست است که یک بیماری منتقله از طریق آلودگی مواد غذایی و آب با مدفوع است قادر به شکوفا. و این چیزی است که حصبه و Asiatic وبا بودند در آن زمان.

امروز در نیویورک یا در رم یا لندن, ما لازم نیست به ترس آسیایی وبا چرا که ما تا به حال یک انقلاب بهداشتی. ما باید سیستم فاضلاب. ما باید آب خالص و سالم بنوشید. ما باید بهداشتی و آداب و رسوم ما آسفالت خیابان های ما whitewashed ساختمان ما باید کدهای ساختمان. بنابراین ما در معرض این نوع از بیماری است. اما این بدان معنا نیست که در حال حاضر ما در حال شکست ناپذیر — که bulwarks تمدن محافظت از ما در برابر جهان طبیعی است.

لب سرنوشت

چه شرایط اجتماعی ساخته شده است که ما در معرض coronavirus?

فرانک اسنودن

ما ایجاد یک نوع متفاوت از جهان — دنیای جهانی شدن است. که بسیار متفاوت از عصر صنعتی شدن و ایجاد های مختلف آسیب پذیری های. جهانی شدن شامل enormous رشد جمعیت. ما در حال حاضر نزدیک به 8 میلیارد نفر به عنوان یک گونه است که همراه با یک تراکم جمعیت.

ما همچنین یک اسطوره بی نهایت رشد اقتصادی اگر چه این سیاره دارای منابع محدود است. و است که به شکل رابطه ما با محیط زیست است. ما دائما در حال حمله و از بین بردن بزرگ ردیف هایی از حیوانات زیستگاه. که ما به ارمغان می آورد به تماس با حیوانات است که ما روبرو می شوند اغلب در گذشته است. ما در معرض بی نهایت مخازن از میکروب ها است که آنها را حمل وجود دارد و سرريز از بیماری ما هرگز قبل از مواجه می شوند. آنفلوانزای مرغی یک سرريز از مرغان. ابولا یک سرريز از خفاش ها. MERS است همان داستان است. و coronavirus امروز یک بار دیگر یک سرريز از طریق مرطوب بازار در یک محل مانند ووهان [چینی شهر که در آن شیوع کروناویروس سرچشمه].

ما همچنین ایجاد توده مسافرت هوایی — میلیون ها نفر از مردم سفر به صورت روزانه. بنابراین یک بیماری است که می شکند در جاکارتا در صبح به راحتی می توانید شروع دوره خود را در لندن یا پاریس یا مکزیک شهر در شب. کسانی که لینک ما را بسیار آسیب پذیر به بیماری های است که می تواند سفر در هواپیما با ما و سپس شروع تازه در ما به سر می برند پرتکاپو شهرستانها.

لب سرنوشت

من می خواهم برای پیگیری چیزی به شما گفت که وجود دارد. واضح است که جهانی شدن تا حد زیادی به انجام با گسترش coronavirus. اما می خواهم بدانم که اگر مشکل این است که جهانی شدن به خودی خود و یا اگر یک مشکل عمیق تر است شکاف بین واقعیت جهانی شدن و اسطوره های ما هنوز هم خودمان را بگویید در مورد مرزهای ملی و دولت-ملت بودن کاملا جداگانه اشخاص.

در حال حاضر ما نه تنها باید بیشتر به هم پیوسته جهان ما یک جهان به هم پیوسته از رهبران ناسیونالیست که انکار کند که اتصال. من تعجب می کنم اگر که ترکیبی از یک واقعا به هم پیوسته جهان و سودای ناسیونالیسم است که بخشی از آنچه که توقف ما را از پرداختن به مشکلات جهانی مانند یک بیماری همه گیر در سطح جهانی در راه است.

فرانک اسنودن

من کاملا با شما موافقم. آنچه که اتفاق می افتد چیزی است که مقدر شده است به اتفاق می افتد: ایده هایی در سر مردم تفاوت زیادی را. فقط به این دلیل ما باید این آسیب پذیری جهانی در یک جهان معنا نیست که ما مجبور به تسلیم شدن به آنها. وجود دارد یک طرف روشن به این داستان است که ممکن است به مدیریت این جهانی که ما در ایجاد شده در راه است که متفاوت از ما تاسیس شده است.

درست است که ایده هایی در سر ما نیست و در عین حال با این واقعیت است که در آن زندگی می کنیم. اشاره کردید به عنوان مثال این ایده از مرزهای ملی. اگر یک چیز وجود دارد که این بیماری همه گیر به نظر می رسد آموزش آن را وهم آور عدم واقعیت از مرزهای ملی. یک بیماری منتقله توسط هوا مانند coronavirus به سادگی هیچ احترام به مرزهای آن هیچ احترامی برای دیوار.

من امیدوار هستم که Trumpian دیوار را نمی خواهد تبدیل به استعاره ای برای سن و سال ما از آنجا که خلع سلاح ما و ما را خیلی بیشتر در معرض میکروب های مختلف و یا احیای این همه از آن است که بیشتر یا کمتر اجتناب ناپذیر در آینده ما است. خطرناک ترین چیزی که در حال حاضر خواهد بود که پیروزی این ایده است که اتحادیه اروپا باید برچیده شود. Coronavirus نشان داده است که آنچه ما نیاز داریم بیشتر اقدام جمعی است. این فاجعه بود که اروپا نیست تقسیم به قطعات کوچک اما آن نبود که موفقیت در داشتن یک مشترک پاسخ.

این یک بیماری نیست که مؤثر است فقط بخشی از جهانی که ما شاهد هستیم در حال حاضر — آن را یک بیماری بشریت است. آن را برای رفتن به شامل همه است. و من فکر می کنم ما نیاز به یک آگاهی است که نگه می دارد تا با این واقعیت است که ما در واقع در مواجهه و پیشنهاد راه حل های مقابله با این مشکل واقعی است. بدنام کردن تمام گروه های قومی به ما طول می کشد هیچ جا از نظر برخورد با واقعی بیولوژیکی واقعیت است.

لب سرنوشت

من فکر می کنم آنچه شما در حال گرفتن در این است که coronavirus به نظر می رسد برای ما به ارمغان آورده اند به یک نوع جهانی چنگال در جاده ها است. از یک طرف coronavirus می تواند تأیید ناسیونالیست احساسات است که ما نیاز به یک بیشتر جهان بسته است که ما نیاز به ساخت دیوار که همه ما هجوم به جهانی شدن در اشتباه بودند. و یا ما می تواند شروع به رسمیت شناختن است که یک دنیای جهانی نیاز به همکاری جهانی.

در این نقطه وجود دارد یک خط از این کتاب که گیر شده است در سر من تا به حال از آنجایی که من آن را بخوانید: “یکی از وحشت از یک بیماری همه گیر طاعون بود که آن را شکست اوراق قرضه مشترک بشریت است.” آیا این هنجار ؟ آیا شیوع تمایل به تقسیم جوامع با هم در زیر یک پرچم همبستگی و یا انجام آنها تمایل به بیشتر تشدید موجود بخش و شکست جوامع از هم جدا ؟

فرانک اسنودن

آن را وحشتناک نگران باشید. من با استفاده از قیاس از شیوع به عنوان آینه است که منعکس کننده که ما به عقب بر ما. من که مفید و نیز ترسناک است. مفید است چرا که به ما اجازه می دهد به اذیت کردن آنچه در آن است که ما شاهد آن هستیم که در آینه است. این ترسناک است زیرا به این معنی است که ما می بینیم هر دو ما تیره تر و روشن تر شویم.

می کند که ما امیدواریم در یک حس: سرنوشت ما چیزی است که ما به اندازه کافی عاقل مشترک به اندازه کافی و به اندازه کافی مایل به ایجاد. ما باید یک انتخاب در اینجا. شما درست است که ما آمده ایم تا یک چنگال در جاده با کوروناویروس. ما در حال رفتن به یک بدبختی مرگبار دوره برای چند ماه در حال حاضر. اما پس از آن ما باید یک فرصت برای ساخت یک دنیای بهتر که بیشتر علمی تر و منطقی تر و انسانی تر بین المللی است. و یا ما می تواند اتخاذ شبه حل خواهد شد که ما محکوم به تکرار این تجربه افتضاح است که ما در حال حاضر به رفتن را از طریق.

امید من این است که ما روشن شویم پیروز خواهد شد. ترس من این است که بسیاری از اشخاص علاقه مند کار در روز و شب به مطمئن است که ما باید بیشتر تقسیم و نفرت جهان است. در حال حاضر بخش زیادی از محافظه کار و راست در کشور ما رد توضیحات علمی برای Covid-19 و ادعا می کنند به جای آن که این چیزی است که دیگری چیزی خارجی است. که منجر به خشونت و درگیری های قومی.

لب سرنوشت

چه آن را در واقع به مانند زمانی که ما تیره تر شویم پیروز?

فرانک اسنودن

در دوران طاعون به عنوان شما ذکر می بیند این تنش میان شبه ایده ها و ایده های که یک راه رو به جلو است. شبه ایده های شامل, یک بار دیگر, تفرقه, بیگانه ستیزی جادوگر-شکار سرزنش پیدا کردن یک گناه حزب بزرگ “دیگر” است که ما می تواند حمله.

در استراسبورگ فرانسه شهروندان استراسبورگ گرد تا جامعه از 200,000 یهودیان آورده و آنها را به گورستان یهودیان و گفت که آن را دین خود را که منجر آنها را به سم چاه که در آن مسیحیان نوشید — که منبع طاعون. آنها تا به حال یا به نفی دین خود را یا کشته شود در نقطه. نیمی از یهودیان برگزار می شود به دین خود و آنها زنده زنده سوزانده شدند و در آن لحظه که روز بسیار.

این بخشی از خشونت و یا تفرقه های بیگانه ستیزی است که می تواند ظهور از زمان اپیدمی طاعون. دلیل بودن این است که این حوادث هستند که در اعماق روان ما به عنوان انسان است. رسیدن به آنها را پایین و مطرح پرسش از آنچه که ما به عنوان انسانهای? چه در مورد مرگ ؟ چه در مورد اوراق قرضه به همنوعان خود به ما و خانواده ما و جوامع ما دوستان ؟ چه قدرت ما را به سیاسی و مقامات بهداشتی که در برخورد با این ؟

همه اینها نشان داد توسط آفت و ایجاد نگرانی زیادی; بنابراین آنها را به این فوق العاده ای پاسخ. یا ما می توانیم با فوری ترس و اضطراب و یا ما می توانید با استفاده از هوش ما را به ببینید که اگر ما می خواهیم برای زنده ماندن ما هر کدام وابسته به یک دیگر و ما باید به شکل علمی چگونه کار می کند ؟ چه مکانیسم های خود را? که به نظر من فرصت های ارائه شده توسط هر بیماری همه گیر.

سابقه بیماری های همه گیر نیست همه عذاب و ناامیدی به خاطر مردم نیست همیشه انتخاب به پایین اشتباه چنگال. اگر چه وجود داشته است این طغیان وحشت در طول زمان از بیماری های همه گیر از آن تاریخ همه گیر است که در سمت چپ مثبت زیادی [تاثیر]. مدرن سلامت عمومی چیزی است که توسعه داده شد و در طول قرن ها از طاعون و ما هنوز وابسته به آن امروز است. آن را به صرفه جویی در زندگی ما به عنوان ما صحبت می کنند.

پتانسیل برای پیشرفت است که واقعا وجود دارد. اما این یک انتخاب است که ما قبل از ما. ما در یک چنگال در جاده ها است. از کجا می خواهد برود ؟ Coronavirus بزرگ اخلاقی درام که با در نظر گرفتن محل درست قبل از چشم ما. و اسکریپت نشده است نوشته شده است.

لب سرنوشت

چه آن را مانند نگاه هنگامی که ما را انتخاب کنید به نوشتن که اسکریپت در یک راه مثبت? شما می توانید بحث در مورد جامعه ای که در هنگام مواجهه با یک اپیدمی وحشتناک انتخاب خود را بهتر شویم?

فرانک اسنودن

قدرتمند مثال بهداشتی جنبش از قرن 19 بود که یک تلاش واقعی برای مقابله با فوق العاده, مرگ و میر از عصر انقلاب صنعتی. در آن زمان مردم در لندن یا منچستر یا پاریس یا ناپل یا نیویورک زندگی می کردند در enormous ناخواسته گه ازدحام مراکز شهری. وجود دارد [ظهور] از این ایده است که این نیاز ندارد و در نتیجه توده مرگ و ناتوانی که چیزی می تواند در مورد آن انجام می شود.

برترین پزشکان شروع به فکر کردن در مورد همبستگی بین بیماران آنها را دیدم و شرایط اجتماعی که در آن زندگی می کردند. آنها شروع با ایده “پزشکی اجتماعی”: که پزشکی بود نه فقط در مورد افراد [اما] همچنین عوامل اجتماعی که ناشی از بیماری است.

این ایده این بود که کانال توسط بهداشتی جنبش است. آنها مجموعه ای عظیم تحقیق چگونه مردم زندگی می کنند در سراسر انگلستان است. پزشکان رفت و به هر جامعه و نوشت در مورد آنچه که شرایط دقیق شد و در مکان هایی که آنها ساکنان. شما تا به حال یک هیئت مرکزی سلامت و بهداشت قرار داده است که آن را با هم و توسعه یک سری از راه های اصلاح این هرج و مرج و بدون برنامه ریزی جامعه است.

فقط تصور کنید که مقیاس این پروژه است. آن را به معنای مقاوم سازی هر محل در بریتانیا با فاضلاب با آب تمیز, با خانه های تمیز و تنظیم شده خانه. برای اولین بار شاهد این هستیم که دولت اصرار بر قوانین بهداشتی در کدهای ساختمان در حداکثر شغل مورد نیاز است. در آن زمان دو سوم از یک قرن به انجام هزینه زیادی. و من می خواهم استدلال می کنند آن نجات جان میلیون ها نفر در بریتانیا در قرن 19. مردم در بریتانیا شد بسیار سالم.

و بنابراین شگفت آور بود این مثال این طرز تفکر در مورد بیماری که از آن گرفته شد تا در فرانسه. و سپس گسترش آن به بلژیک و هلند و ایالات متحده و ایتالیا. این شگفت انگیز بود لحظه ای که ما مدیون گسترده بلوارها پارک های شهری, انواع جنبه از جهانی که در آن زندگی می کنیم. من فکر می کنم این بود که ما روشن فرشتگان. و آن را واکنش به میراث که ایجاد شد حصبه و وبا.

لب سرنوشت

زمانی که این جوامع اروپایی مواجه شده این چنگال در جاده من کنجکاو در مورد چه عواملی باعث تفاوت بین انتخاب خود را بهتر یا بدتر میکند. شد آن رهبری از بالا ؟ شد این تقاضا از پایین ؟ چه شد آن ساخته شده است که تفاوت ؟

فرانک اسنودن

این نیاز نه تنها همکاری از زیر اما رهبری از بالا. یکی از میراث های از این بیماری های همه گیر شده است در این قالب از دولت مدرن است. بیماری های همه گیر مورد نیاز مقامات بهداشتی. آنها نیاز زیادی پرداخت مالیات. آنها مورد نیاز قانونی مقامات. آنها مورد نیاز اداری سرشماری داده است. آنها مورد نیاز بیمارستان. آنها نیاز به یک نیروی دریایی به قرنطینه کشتی. آنها مورد نیاز نیروهای پلیس به قرنطینه مردم توسط زمین.

ما این را در اندیشه سیاسی در آن زمان از طریق نوشتههای افرادی مانند توماس هابز و جان لاک از بنیانگذاران لیبرالیسم مدرن است. آنها استدلال می کنند که زندگی زننده زیبا و کوتاه که در واقع آن را در طول زمان از طاعون و است که شما نیاز به ایجاد یک قدرت به مردم را امن است.

بهداشتی جنبش کمک کرد حجاری یک دولت مدرن با قدرت های جدید است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد رحمان در راه است. البته قدرت دارای مشکلات خاص خود — آن می تواند نتایج منفی داشته باشد. اما ما نمی تواند زنده ماندن بدون قدرت سیاسی بدون متحده و مقامات بهداشتی. آنها بخشی از ما کیت بقا. و من فکر می کنم coronavirus را نشان می دهد که چگونه به سرعت زندگی دوباره می تواند تبدیل به تند و زننده, زیبا و کوتاه و بدون آنها.

لب سرنوشت

جالب است چرا که بخشی از هسته های ملی ما mythos در ایالات متحده از سال 1980 بوده است این ایده که دولت مشکل است. در 1990s, بیل کلینتون از حزب دموکرات کردم و تلفظ است که “عصر دولت بزرگ است.”

من شده فکر کردن از کسانی که کلمات زیادی امروز در پی coronavirus به عنوان مرگ, شمارش همچنان به افزایش تصاعدی به عنوان کشورهای شرط در برابر یکدیگر برای منابع مراقبت های بهداشتی به عنوان ما هنوز فاقد یک دولت فدرال طرح هماهنگ برای مقابله با این بیماری همه گیر. اگر هر چیزی در حال رفتن به خرد که ضد دولت پارادایم شاید آن را یک بیماری همه گیر جهانی این مقیاس است.

فرانک اسنودن

من فکر می کنم وجود دارد آزادیخواه خط در ایالات متحده است که با داشتن اثرات فاجعه بار بر سلامت. ایالات متحده تا به حال هیچ طرح ملی. آن را به حال حاضر به گوش دادن به دانشمندان چه کسی گفت که یک بیماری همه گیر غیر قابل اجتناب بود در آینده ما است. آن را کمرنگ دولت ملی سلامت بودجه.

بنابراین ما coronavirus پاسخ به شبیه ناهنجار سر و صدا است که می آید از یک سمفونی با هیچ مدیر — که در آن هر ابزار بازیکن تصمیم می گیرد به خود موسیقی های مختلف است. دولت ملی می گوید یک چیز است. فرمانداران در کشورهای دیگر می گویند. CDC می گوید یک سوم چیزی. شهرداری و دولت باید خود را صدا. مدرسه تخته دخالت در راه است که خود را دارند. این ضرب وشتم و دوزخ.

ما تمایل به تحقق بخشیدن به که چقدر ما نیاز به دولت تا آن abdicates مسئولیت خود را به ما امن نگه دارید. در حال حاضر ما دیده ایم که. این دولت پاسخ شده است مانند رفتن به قبل از Hobbesian روز جنگ همه علیه همه است.

من فکر می کنم عدم آمادگی تراژدی بزرگ است که ما در حال تجربه امروز. و این نه فقط در مورد داشتن بیشتر هواکش اگر چه آن گنجانده شده است. آن است که واقعا در مورد ذهن ما و قلب ما و ما گرفته میشود. تغییر برای شروع وجود دارد. اگر ما سعی به از بین بردن سازمان بهداشت جهانی و قرار دادن دیوار من فکر می کنم ما و شما پیدا کنید که زمانی که بعد از بیماری می آید ما می تواند تجربه یک فاجعه حتی بیشتر از این یکی.

لب سرنوشت

باید چه کار کنیم ؟ چه نقشه راه پس از coronavirus نگاه مانند?

فرانک اسنودن

ما نیاز به یک بازنگری در مجموع نه توسط هر فرد مجرد است. اگر کسی شما را با ارائه یک طرح گفت: “من می دانم که پاسخ” من فکر می کنم ما باید همه اجرا به همان سرعتی که ما می توانیم از آن شخص. این چیزی است که من فکر. من فکر ما نیاز به قرار دادن سر ما با هم به صورت جمعی و تدبیر جامعه است که با این نسخهها کار در راه های مختلف: [یکی] که آماده شده است که تجدید نظر ما در رابطه با آب و هوا با ما در شهرهای بزرگ و تجدید نظر این اسطوره است که ما می توانیم رشد بی نهایت در شماره های ما و در ما سیستم اقتصادی تا زمانی که وجود دارد تنها در اتاق ایستاده و چیزی جز دود به نفس.

این یک ماموت جمعی پروژه. آن را نه عذاب و دل تنگی ، من فکر می کنم این در واقع نگه می دارد آن شور و هیجان آن را الهام بخش است. ما می تواند ساخت یک جهان متفاوت یک دنیای بهتر یک جهان که در آن نوه های ما زندگی می کنند بهتر است.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>