a woman lifts one side of a face mask

برخی از تلاش های پیشگیری عمدتا برای راحتی.

(عکس توسط Kevin Frayer/گتی ایماژ)

در روز پنج شنبه بعد از ظهر, سازمان بهداشت جهانی رسما اعلام کرد coronavirus شیوع جهانی بهداشت اضطراری است. آن را معکوس از موقعیت خود را فقط یک هفته پیش زمانی که آنها تا به حال کاهش یافته است بر این اساس که این بیماری بیشتر بود تنها گسترش در درون یک کشور. اما این است که دیگر مورد به عنوان شما ممکن است دیده می شود در نفس سرفصل های اعلام اولین مورد از فرد به فرد در ایالات متحده اولین فرد تشخیص داده می شود در هند و خبری که در چین تعداد کل موارد در حال حاضر پیشی گرفتن آن از سارس در سراسر جهان در اوایل 2000s.

هر حرکت coronavirus می سازد—و یا ممکن است به طور بالقوه ساخته شده است مستند شده است. برخی از سازمان های خبری ایجاد کرده اند به طور مداوم در به روز رسانی صفحات با عناوین است که به عنوان خوانده شده مانند صدای تیک تیک-نوار از یک بیماری همه گیر ، هزاران نفر از مردم به دام افتاده بودند در یک کشتی کروز در ایتالیا پس از یک مسافری که می خواهم پرواز از هنگ کنگ به حال تب است. آنها برگزار شد و حتی پس از اولیه آزمون پیشنهاد او منفی بود برای ویروس. (آنها در حال حاضر منتشر شده است و آن تایید شده است او آنفولانزا.) به تازگی از این کروناویروس و ضرب وشتم آن را ایجاد کرده است همچنان به ارائه یک منبع ثابت از گیره برای داستان.

این همه برای تلفن های موبایل کمی ترسناکتر از آن است. در امریکا تعداد موارد بالقوه کوروناویروس “در دست بررسی” توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نگه می دارد افزایش در حال حاضر در سال 92 مردم با انتظار نتایج. و در عین حال بسیار می کند تعداد زیادی از مردم شده اند که مصمم به توان منفی—در حال حاضر که در 68 با تنها 5 مورد تأیید. که چون ممکن است برای یک فرد به “در دست بررسی” یا “مشکوک” مورد کم است. یک سرفه و تب و سفر اخیر تاریخ به ووهان, چین هستند به اندازه کافی به شما در بررسی توده; اگر شما به تازگی آمده در تماس نزدیک با کسی که جدید coronavirus فقط سرفه را انجام خواهد داد. خوشبختانه این “بررسی” در اینجا شامل یک سواب بینی از سریع توالی از coronavirus ژنوم بدان معنی است که ما در حال حاضر آزمون به دقت بررسی کنید. حتی اگر این ویروس تایید شده است و در اکثریت قریب به اتفاق موارد درمان به معنی سوار کردن علائم به عنوان شما را با یک سرماخوردگی; نرخ مرگ و میر, هنوز چیزی از یک علامت سوال به نظر می رسد 4 درصد بسیاری از آنها را به افرادی که در حال حاضر در سلامت خوب نیست.

هنوز حتی به دانشمندان اطلاعات بیشتر در مورد جدید کروناویروس در یک سرعت شگفت آور, آن را سخت به انتشار اطمینان بخش قطعه از اطلاعات است که نیست غرق هشدار. این یکی از دقیق دلایل بود که مردد به نام اورژانس بهداشت جهانی چیزی است که آن را انجام داده و فقط پنج بار. به گزارش نیویورک تایمز:

اعلام شرایط اضطراری است که همیشه یک تصمیم گیری سخت گفت: Tedros Adhanom Ghebreyesus این W. H. O. مدیر کل به دلیل بسته مرزها و لغو پروازها منجر به شخصی سختی برای میلیون ها نفر از افراد سالم در نزدیکی کانون و می تواند باعث عظیم اقتصادی اختلال.

در بدترین موارد تامین مواد غذایی و پزشکی می تواند اجرا و وحشت می تواند گسترش تهدید به انجام آسیب بیشتری نسبت به این بیماری می کند.

وحشت است که در واقع ، داستان های متعدد پرداخته اند “مشروع سوال” که بسته های حمل از چین ممکن است حامل ویروس و در نتیجه آلوده مردم; در شیلی مقامات بهداشتی توصیه می شود آنها را باز کردن با دستکش از فراوانی از احتیاط. هیچ شواهدی وجود دارد که مشابه ویروس ها—و حتی اگر جدید کروناویروس جدید به نظر می رسد در بسیاری از جهات شبیه به ویروس های دیگر—می تواند زنده ماندن در خارج از یک میزبان برای بیش از چند ساعت. این ایده که می تواند آن را حمل از ووهان به شیلی به نظر می رسد تقریبا غیر ممکن است. اما چه کسی می گویند از لحاظ فنی که این یکی نمی کند ؟

علم خوب است در اشاره به پتانسیل و قابلیت های یک ویروس چه سخت تر و زمان بیشتری طول می کشد این است که بدانند دقیقا چه چیزی را نمی تواند و نمی خواهد انجام دهد. یک محل که در آن ما می تواند تخمین بیش از آسیب است که در اوایل محاسبات از چیزی به نام R0 که برآورد تعداد زیادی از مردم هر فرد آلوده خواهد شد به طور متوسط به آلوده. در واقع آن را توضیح می دهد که چگونه به سرعت گسترش آن می تواند. فعلی R0 گیره آن را در جایی در اطراف سارس (2 تا 5 نفر در هر فرد). اما به عنوان Ed یونگ یادداشت در اقیانوس اطلس این تخمین ها نیست “سرنوشت” بلکه “یک اندازه گیری از یک بیماری بالقوه است.” آن را قادر به کاهش و حتی عاقلانه دست شستن.

جدید کروناویروس است بی ضرر نیست; آن را کشته است و مردم را بکشند ، اما ما هنوز نمی دانیم چه دامنه مشکل است. همانطور که همه ما نشستن نهفته در اخبار هشدارها و اطلاعیه ها اورژانس آن را مفید به یاد داشته باشید که تقریبا همه از این است که در مورد بهداشت جهانی به جای شخصی خود را در معرض خطر. و مطمئن شوید که آن را احساس می کند بهتر است به حداقل سعی کنید به درک آنچه که دامنه مشکل این است که حتی اگر این بدان معناست که با فرض بدترین. چرا که “انسان برخورد بسیار بد با ایده شانس و احتمالی” را به عنوان جامعه شناس رابرت دینگولل نوشت: در سیمی. دینگولل به نام ما به زودی با تلاش های بی فایده مانند ماسک صورت.

که به نظر می رسد هوشمند است. اما به سادگی با تنظیم یکی از انتظارات به صورت عادی از شیوع بیماری به عنوان دینگولل بیشتر نشان می دهد ممکن است بیش از حد. آرامش همان است که انفعال. این تعبیر از این که اعلامیه ممکن است وحشت زا: جدید کروناویروس در حال حاضر یک “اضطراری برای بهداشت عمومی بین المللی نگرانی است.” اما این که اعلام شده است بیشتر در مورد فعال کردن بهتر بودجه برای کمک به مهار و مشکل تر از آن است که در مورد هشدار به تمام جهان. این امتیاز فقط در مورد تنها, البته, کوچک, اندازه گیری افراد می توانند در صورت شیوع: آنها می توانند حمایت سیاستمداران (و سیاست) که در مورد مراقبت از سلامت جهانی و همکاری با کشورهای دیگر و سرمایه گذاری برای علم است. مطمئن شوید که آن را آهسته راه را برای تصویب تغییر دهید. در ضمن این کمک می کند به یاد داشته باشید که شاید ما خیلی نگران coronavirus چون به نگرانی احساس می کند مانند یک راه برای تعامل با.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی