COVID-19 در معرض ضعف سرمایهداری

سنگ بنای اقتصاد ارتدوکس است این ایده که سرمایهداران’ تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری و تولید هستند ذاتا “کارآمد است.” این به این معنی است که سرمایه داران را انتخاب کنید در میان همه جایگزین دوره از عمل کسانی که هزینه های حداقل و منافع به حداکثر. نگه داشتن هزینه های به بالاترین سطح ممکن در حالی که تولید کالا و خدمات است که عملکرد بیشترین درآمد ممکن است چیزی است که حداکثر سود تفاوت بین هزینه ها و درآمد. سرمایه داری به ما گفته شده است که بهترین سیستم به دلیل آن درایو تمام کسانی که مسئول تولید (صاحبان و مدیران ارشد شرکت) به حداکثر رساندن سود و در نتیجه بهره وری اقتصادی. گذاران دریافت سود و بقیه از ما از بهره وری تولید در یک سیستم سرمایه داری.

COVID-19 در معرض شم از ارتدوکس اقتصاد است. آن بود سود آور برای سرمایه داران به تولید و ذخیره مقادیر کافی از آزمون, ماسک, دستکش, تخت و…. آماده می شود برای ویروس. با توجه به هزینه های تولید این کالاها وجود دارد هیچ راهی برای دانستن اینکه چه مدت آنها نیاز به انبار قبل از وجود خواهد بود و تقاضا برای خرید آنها. انباشت هزینه های. پس از انجام نظارت بر انبارهای برای تخریب و جایگزینی بدتر سهام یا بیمه در برابر زوال. وجود دارد در هیچ راهی برای دانستن (و در نتیجه قادر به محاسبه) هزینه در شیوه رویا پردازی توسط ارتدوکس اقتصاد است.

تبلیغات:

نیز وجود دارد هیچ راهی برای سرمایهداران به دانستن و یا محاسبه قیمت آنها ممکن است دریافت برای فروش کالاهایی که ممکن است ذخیره. اگر هیچ بیماری عمده وارد درآمد ممکن است بسیار کوچک و زمان طولانی برای تحقق. اگر یک بیماری همه گیر وارد قیمت های بالا ممکن است شارژ می شود اما هنگامی که? اگر یک ملی اضطراری در آورده دولت به عنوان تنها خریدار از جمله کالاها (و سپس تحویل آزادانه به مردم در نیاز) قیمت خواهد بود به احتمال زیاد بسیار پایین تر است. اگر ایالات متحده به همکاری با کشورهای دیگر در تولید و توزیع این کالاها و اگر این همکاری ها شامل قیمت گذاری که بیش از حد خواهد تاثیر درآمد حاصل از فروش آنها. در کوتاه گذاران نمی دانند و یا محاسبه درآمد در شیوه رویا پردازی توسط ارتدوکس اقتصاد است.

سرمایهداران به طور کلی و آمریکا و سرمایهداران خاص—محاسبه شده است که سود بیشتر خواهد بود در سرمایه گذاری های دیگر از کسانی است که می تواند به تولید اقلام مورد نیاز برای آماده سازی و حاوی COVID-19. نتایج (منفی درآمد) از داشتن کافی آماده شده و کافی موجود COVID-19 کنون outdistance هر آن ممکن است هزینه را کافی آماده سازی. بهره وری در برخورد با این بیماری همه گیر نمی شد چه سرمایه داری به دست آورد: کاملا مخالف است.

بیشتر ارتدوکس اقتصاد کتاب های درسی—کسانی که در واقع در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه های اقتصاد, دوره های آموزشی—آموزش ساده فکر هزینه-سود یا هزینه-درآمد “مدل” را به عنوان اگر آن را دستگیر گذاران’ تصمیم گیری است. سود به حداکثر رساندن سرمایه داری است و در نتیجه توجیه به عنوان “کارآمد” جامعه می شود بیشترین بازگشت برای حداقل تلاش. جادویی تردستی در اینجا نیاز است که دانش آموزان گفته شود که مدل قطاری از جوهر از آنچه سرمایه داران در واقع انجام دهد.

تبلیغات:

اما این نادرست است. مدل قطاری چیزی از irreducibly ناشناخته و ناشناختنی در هر دو هزینه و درآمد. در عوض مدل blithely فرض مخالف است که هزینه و درآمد به طور کلی شناسایی و شناخته شده است. تنها پس از آن می توانید این کتاب ادعا می کنند که سرمایه داری کارآمد است. و این نقطه از مدل و کتاب درسی: برای توجیه و منطقی سرمایه داری که در غیر این صورت در معرض خطر قرار گرفتن در معرض که COVID-19 در حال حاضر انجام می دهد.

واقعی سرمایه داران به خوبی می دانیم چگونه آنها باید به طور مداوم به حدس زدن در مورد هزینه ها و درآمد خود را چگونه حدس اغلب اشتباه و چگونه ثروت خود را از شرکت های ظهور و سقوط خود را به عنوان حدس واقعیت روبرو می شوند. تفاوت بین اقتصاد کتاب های درسی و سرمایه داری واقعیت توضیح می دهد که تفاوت بین گروه های علمی اقتصاد و “مدارس کسب و کار.” اکثر دانشگاه های آمریکا شامل هر دو. آنها لازم نیست که دو تاریخ و یا انسان شناسی یا زبان انگلیسی بخش است. یک دلیل وجود دارد برای دو دانشکده: اقتصاد بخش سرمایه داری توجیه و توجیه توسط “مدل” از جمله کسانی که بر اساس محاسبه هزینه ها و منافع. در مدارس کسب و کار این مدل عمدتا نادیده گرفته شود به نفع بررسی نحوه اجرای واقعی کسب و کار مقابله با غیر قابل تقلیل گمنام (نه تنها در هزینه ها و درآمدهای بلکه در پرسنل, مدیریت, سازمانی, سازمان و تامین مالی).

یکی از جان گذشته تلاش ارتدوکس اقتصاد به محو ناشناخته از مدل های خود را با توجه به ارزش است زیرا به نظر می رسد که متقاعد برخی از. آنها را می پذیرفت که هزینه ها و درآمد آنها به مراجعه برای برخی شناخته شده نیست اما این “احتمال” خاص هزینه و درآمد اتفاق می افتد را می توان شناخته شده است. سپس ما می تواند صحبت می کنند به آنها بگویید ما از هزینه و درآمد هستند که 50, 30 یا 1 درصد خاص و است که می تواند پس از آن اجازه می دهد تا به صورت کارآمد سرمایه داری بر اساس تصمیم گیری های شناخته شده احتمال از نتایج.

تبلیغات:

این است که هنوز بیشتر جادویی تردستی. قرار داده و به می دانم که احتمال هر گونه هزینه و یا درآمد مستلزم آن است که ما می دانیم طیف گسترده ای از هزینه های احتمالی و یا درآمد و چگونه اغلب هر خاص هزینه رخ می دهد (چگونه هزینه ها “توزیع” در سراسر تمام امکانات). اما این دقیقا همان چیزی است که نه شناخته شده یا قابل فهم. فقیر سرمایهداران: در واقع آنها می دانند نه چه هزینه های خود را و درآمد هستند و نه آنچه که ممکن است هزینه و درآمد ممکن است و نه آنچه احتمال متصل به هر یک از آنها. عدم قطعیت و unknowability غیر قابل تقلیل; آنها همیشه بودند.

در نتیجه سرمایه داری تولید می کند که اجازه دهید به تنهایی تضمین بهره وری. این همه سراب ایدئولوژیک توجیه. سرمایه داری در خدمت سرمایهداران اولین و مهمترین. که اقلیت را اشغال و یا انتخاب سرنشینان بسیاری از موقعیت غالب در جامعه است. در این که آنها مانند کارشناسی ارشد و اعیان در برده و جوامع فئودالی. در آن جوامع خود توجیه خود را غالب اقلیت نگران جسمی و روانی و یا برتری اخلاقی و/یا خاص خود را رابطه با خدا و یا خدایان است. سرمایه داری در جوامع که شکست از برده داری و فئودالی پیشینیان نیز رد کسانی که سیستم خود توجیه. سرمایه داری تا به حال برای پیدا کردن یک نوع متفاوت از خود توجیه.

تبلیغات:

آن را در بر داشت: فانتزی “بهره وری” به عنوان تضمین شده توسط سرمایهداران سود حداکثر است. همه ما قرار است به تعظیم پایین به سرمایه داری راه اجداد ما متمایل به پایین برده, کارشناسی ارشد اربابان فئودال و پادشاهان. COVID-19 در معرض آنچه در خطر است در ادامه به این باور در این فانتزی.

برای قرن ها سرمایهداران عهده سرمایه گذاری است که “سود” فقط به این دلیل آنها نمی دانستند (و در نتیجه miscounted یا نادیده گرفته) تمام هزینه های زیست محیطی شامل. آن سرمایهداران که نقل مکان شرکت از یک قسمت از جهان به دیگری برای سود بیشتر که نمی دانستید (و در نتیجه به حساب نیست) اجتماعی و انسانی و هزینه های درگیر. آن سرمایهداران که بیشتر سرمایه گذاری سود آور تر برای آماده سازی و ذخیره مورد نیاز تجهیزات حفاظتی برای دفاع از سلامت عمومی در برابر COVID-19. آنها نمی دانند یا نه.

علاوه بر این, آن را تا حدودی اعتقاد فانتزی—خصوصی که سود محور سرمایه گذاری است “کارآمد” سیستم اقتصادی—که hobbled دولتها در سراسر جهان است. آنها به مراتب کمتر از آنها می تواند و باید انجام شود برای جبران سرمایه داری را شکست به اندازه کافی برای آماده سازی و یا حاوی ویروس است. در سراسر جهان بیشتر entrapped در آن فانتزی (همانطور که در آمریکا و انگلستان و برزیل) بدتر از مرگ و نابودی COVID-19. که در آن به دام افتادن کمتر بود (همانطور که در نیوزیلند و ویتنام و ژاپن)—گاهی اوقات به دلیل رقابت ارزش های سنتی یا نه هنوز آواره از سرمایهداری فانتزی—مرگ و نابودی بودند به حداقل برسد.

تبلیغات:

یک نتیجه مثبت از coronavirus فاجعه خواهد بود گسترده تر قدردانی است که رهایی بخش خود را از سرمایه داری نیاز به رد آن خود توجیه ایدئولوژی بهره وری.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>