COVID-19 اولین بار است که واقعا رویداد جهانی


Tourists wearing face masks sit and stand on Galata Bridge.

گردشگران با پوشیدن ماسک صورت بازدید از پل گالاتا در استانبول در تاریخ 13 مارس به دلیل شیوع COVID-19.

Ozan کوز/گتی ایماژ

وجود دارد هیچ کس در این سیاره است که باقی می ماند و تاثیر پذیری COVID-19. در فقط یک کمی بیش از چهار ماه این ویروس افزایش یافته است از یک خوشه در یک شهر چینی را تحت تاثیر قرار هر گوشه ای از زمین از بزرگترین شهرهای جهان به جوامع بومی در آمازون. هر کشور دارای حداقل در برخی موارد به جز چند جزیره کوچک کشور است که باید قطع تمام سفر—اما حتی آنها رنج می برند و در نتیجه شوک اقتصادی. همانطور که از اوایل ماه آوریل بیش از 81 درصد از جهان را کارگران در کشورهای با کامل یا جزئی اقتصادی آتن حاوی ویروس است. ممکن است ما هنوز نمی دانیم چه تعداد مرگ و میر ناشی از کروناویروس را پشته تا به قبلی حوادث, چگونه اقتصادی خرید اینترنتی را در مقایسه با قبلی رکود و یا آنچه در گذشته سیاسی تاثیر خواهد بود. اما یک نقطه عطف در حال تبدیل شدن روشن تر: COVID-19 است به احتمال زیاد به عنوان اولین کار واقعا جهانی رویداد در تاریخ بشر است.

“رویداد جهانی” در این مورد به معنی متمایز وقوع خواهد شد که یک رویداد مهم زندگی برای تقریبا هر فرد در این سیاره است. این است که می گویند که همه ما تجربه آن را به همان شیوه. برخی از بیمار شدن و یا از دست دادن عزیزان; دیگران از دست دادن شغل و یا معیشت; برای دیگران آن را صرفا یک منبع ناراحتی یا اضطراب. و کشورهای مختلف و دولت های محلی در پاسخ به بحران های بسیار متفاوت اسلوب منجر به شدید واگرا نتایج برای شهروندان خود. اما به عنوان نویسنده آنا Badkhen قرار می دهد آن نیست که انسان برای اولین بار شروع به گسترش در سراسر جهان یک رویداد واحد “تحت تاثیر هر کس در هر قاره به عنوان فورا و نزدیک و بشدت به عنوان گسترش coronavirus متحد ما به عنوان ما می ترسند و فکر می کنم و امیدوارم که در مورد همان چیز است.” این واقعا جهانی طبیعت از بحران است که رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی شد با اشاره به زمانی که او به نام coronavirus یک “انسان شناسی” شوک است.

این حقیقت را می گوید به همان اندازه در مورد دوران که در آن COVID-19 پدید آمده است به عنوان آن را در مورد ویروس خود را. آن را تنها در گذشته 500 سال است که مردم در تمام مناطق زمین شد حتی به طور کامل آگاه از یکدیگر و در گذشته 200 که آنها قادر به برقراری ارتباط بیشتر و یا کمتر از آنی. و آن را در این ارتباط است که اجازه این ویروس به گسترش به سرعت در سراسر جهان است. (مرگ سیاه احساس مانند پایان جهان برای بسیاری از کسانی که آن را تجربه کرده اما بیش از یک قرن قبل از کلمبوس کل قاره از مردم از آن بی خبر بودید.)

حوادث قبلی داشته اند جهانی تاثیر در گذشته است. میلیاردها زندگی آسیب دیده اند می گویند, انقلاب فرانسه و یا 9/11. قبلی مرتبط نویسندگان ساخته شده اند موارد برای رویدادهای مختلف به عنوان “شات دور جهان شنیده می شود” و یا ده روز که جهان را تکان داد. اما این وقایع بودند و نه تجربه با کل جهان در همان زمان — و نه حتی نزدیک است.

در 20th قرن برخی از رویدادهای نزدیک آمد. در جنگ جهانی دوم به جهانی اقتصادی و سیاسی تاثیر حتی در کشورهایی که نمی را به بخش مستقیم در مبارزه با, اما آن را نمی تسلط بر زندگی عمومی در بسیاری از آفریقا یا آمریکای لاتین تقریبا به همان اندازه به عنوان بیماری همه گیر. در حالی که آن را در رفتن بخش قابل توجهی از جمعیت جهان را احتمالا می تواند روز یا حداقل ساعت بدون فکر کردن در مورد آن است.

1918 آنفولانزای همه گیر برتر هر منطقه از جهان است اما در بخشی به دلیل زمان جنگ اطلاعات, محدودیت بود به طور کامل درک به عنوان یک رویداد جهانی در حالی که آن اتفاق می افتد. در زمانی که مرگ و میر ناشی از بیماری عفونت ها شايع تر بود میزان ویرانی روشن بود تنها در نگاه به گذشته. آن را در سمت چپ جای تعجب ضعف فرهنگی تاثیر است. در مقابل شما می توانید تصور کنید که در آینده کتاب یا فیلم در هر نقطه از جهان در بهار سال 2020 رنگی که ذکر همه گیر?

وجود دارد یکی دیگر از جهانی بحران بلندی بیش از همه از زندگی ما: تغییر آب و هوا. اما در دراز مدت فاجعه زیست محیطی است که بیش از حد آمورف در نظر گرفته شود یک رویداد. فیلسوف تیموتی مورتون با ابداع واژه “hyperobject” برای پدیده های مانند تغییر آب و هوا چیزهایی که بیش از حد “انبوه توزیع شده در زمان و فضا” برای انسان به یک روان گرفتن در.

Coronavirus مقابل, منحصر به فرد است در آن زمان و در همه جا. این اتفاق می افتد در حال حاضر و آن را اتفاق می افتد به هر کس.

آنچه اهمیت این ؟ خوب هر کسی که امیدوار است که یک تهدید جهانی را در نتیجه نوع بشر متحد برای غلبه بر خود درگیری نا امید شده است تا کنون. اگر هر چیزی با وجود این واقعیت است که هر فرد در این سیاره است که در برخورد با همان چیزی که در حال حاضر نهادهای سیاسی و حتی بیشتر شکسته تر از قبل.

شاید بیشتر انتظارات واقع بینانه این است که مردم ممکن است تغییر چگونه آنها را مشاهده دور رویدادهای—رویدادهای مانند یک ویروس مرموز خوشه در ووهان. کسانی از ما که نوشتن در مورد اخبار جهان استفاده می شود برای ساخت این صورت است که مردم باید در مورد مراقبت از حوادث که اتفاق می افتد در دیگر کشورها و قاره ها به دلیل آن می تواند در نهایت آنها را تحت تاثیر قرار—است که تحولات سیاسی در روسیه و یا خشکسالی در آمریکای مرکزی می تواند به سرعت تبدیل به یک رویداد بزرگ در زندگی آمریکایی. شاید پس از تجربه مشترک همه ما فقط به اشتراک گذاشته شده, از آن خواهد شد یک کمی آسان تر به درک اهمیت دور و جنگ و انقلاب و قحطی و حتی “انبوه توزیع” مشکلات مانند تغییر آب و هوا, کمی احساس همدلی بیشتر برای کسانی که به طور مستقیم تحت تاثیر آنها و کمی احساس بهتری از چگونه آنها ممکن است به زودی ما را تحت تاثیر قرار. برای اولین بار آن را احساس مانند آن را به معنای واقعی کلمه درست می گویند که اخبار بین المللی است که فقط خبری که نیست تبدیل به محلی نشده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>