دیوید میچل رمان جدید ارائه می دهد یک تکه از بهشت


Utopia Avenue book cover in the clouds.
تصویر عکس توسط ناتالی ماتیوز-Ramo/تخته سنگ. تصاویر تصادفی خانه و نیکلاس سوانسون در Unsplash.

برای پنج دهه گذشته داستان از اواخر 60s counterculture دیده شده است به عنوان یک حماسه ظهور و سقوط hubristic آرمان گرایی و به دنبال آن تلخ و سرخوردگی. برای هر پیروزی راهپیمایی علیه جنگ ویتنام وجود دارد ایالتی کنت. برای هر الهامی اسید سفر وجود دارد روح ساییده با سرعت و هروئین. برای هر Woodstock یک التامانت. به عبارت دیگر: هر ادن آن مار. بنابراین زمانی که فرانک زاپا تا نوبت نسبت به پایان Utopia خیابان, David Mitchell, جدید, رمان در مورد یک گروه راک بریتانیایی افزایش به شهرت در طول همان دوره هشدار خود را به یکی از اعضای گروه به نظر می رسد در نقطه. “اگر شما تا کنون فکر می کردم بهشت” Zappa می گوید: “شما در اختیار حقایق است.”

متولد سال پس از عمل در مدینه فاضله خیابان به پایان می رسد میچل به نظر نمی رسد به توافق با زاپا در این—حداقل نه به طور کامل. اعطا شده, داستان پاپ ستاره شدن و به دنبال آن مواد مخدر مشکلات مزدور مدیران intraband مبارزات قدرت و دیگر مشکلات است که کمی بیش از حد آشنا. اما اگر در پشت موسیقی نشان داده هر چیزی را که بیشتر از زمان واقعیت این است که فقط یک کلیشه است.

گروه آرمانشهر خیابان با عنوان پس از یک گروه است که نقش یک ترکیب التقاطی از مردم, R&B, psychedelia و جاز—متشکل از نوازنده باس و خواننده دین ماست یک cockney مست از عمل موفقیت; جن هالووی سابق luminary از قوم صحنه; جاسپر د Zoet یک incandescently درخشان نیمه هلندی گیتاریست منجر شود; و پیتر “Griff” گریفین نمک-of-the-earth درامر از ایالت یورکشایر درشمال انگلستان. میچل طرفداران خواهد شد توجه داشته باشید که جاسپر به همین نام به عنوان شخصیت نویسنده را در سال 2010 رمان هزار خزان یعقوب د Zoetو این دور از تنها عنصر از کتاب ارتباط آن را به بزرگتر داستانی Mitchellverse. شخصیت های دیگر رمان میچل—از جمله 2004 را Cloud Atlas و 2014 را استخوان Clocks—رانش از طریق صفحات آن و نقش تعیین کننده در جاسپر سرنوشت.

یک طنز از میچل کار است که بیشتر آشکارا او تلاش برای فانتزی کمتر جادویی خود داستان می شود.

فراگیر طرح مدینه فاضله خیابان , جوراب ساق بلند, صعود. گروه آغاز می شود در لندن به عنوان یک موسیقی تاریخ کور مهندسی توسط Levon Frankland (خود را از این ساعتهای استخوان) است که در اینجا یک nattily لباس پوشیدن و کانادا به وضوح مدل در Beatles مدیر برایان اپستاین. آن را به پایان می رسد در سان فرانسیسکو در طول پاییز ’68 با غم انگیز اما کاملا تصادفی فاجعه است. هر یک از این رمان شش بخش نشان دهنده یک طرف گروه سه LP records. هر فصل عنوان یک آهنگ و بازگو حوادث است که با الهام از این آهنگ. جن دین و جاسپر نوشتن بسیاری از آهنگ های خیلی بیشتر از این فصل می گفت از نقطه نظر یکی از این سه ، Griff و Levon ارائه متن ترانه برای آهنگ یکی برای هر شخص و فصل درآمده است. این باعث می شود برای یک بسیار شماتیک ساختار است که نمی رمان هر نعمت. آهنگ ها اغلب به دنبال روایت و آلبوم گاهی اوقات انجام دهید; در یکی از صحنه های اعضای مدینه فاضله خیابان گوش دادن به Sgt. فلفلs Lonely Hearts Club Band برای اولین بار و Levon شگفتی “وای. آن را درونی سفرنامه.” گرفته شده و در مجموع هر چند انجام این آلبوم از هر گروه به صورت یک خوش novelistic داستان? آیا آنها بیشتر شبیه به یک آشفته بازار از قسمت مونتاژ با شانس و شرایط کمی بیش از حد شبیه به زندگی خود را ؟

استادانه درست شده غیر متعارف سازه ها میچل چیز. Cloud Atlas, موفق ترین و رضایت بخش از کتاب خود انشعابات متعدد داستان مجموعه در دوران های مختلف تاریخی گذشته و حال و لانه آنها در هر یک از دیگر. Ghostwrittenاولین رمان منتشر شده در سال 1999 به دنبال یک La Ronde الگوی است که در آن یک سری از داستان های کوتاه گفت: در سبک های مختلف مرتبط با ساخت یک جزئی از شخصیت در یک داستان شخصیت اصلی در آینده است. این سیستم از سه قانون ساختار شخصیت محور غربی روایت در توافق با مداوم موضوع میچل: تناسخ در جسم تازه از تبعید روح و چرخه تکرار—مفاهیم وجود ریشه در فرهنگ های آسیایی است که در آن بسیاری از میچل داستانی تنظیم شده است.

تا زمانی که استخوان ساعتهایمیچل اشاره به این ایده ها به جای بیان آنها آشکار و این به رمان های او لذت بخش redolence از رمز و راز و متعالی. با استخوان ساعتهای او ساخته ضمنی و صریح با ارائه یک طنز-کتاب-جهان-ارزش اساطیر برای همه, داستان, مربوط جاویدان خوب بچه ها به نام “Horologists” مبارزه جاودانه بدی که خورد روح از نوزادان. یک طنز از میچل کار است که بیشتر آشکارا او تلاش برای فانتزی کمتر جادویی خود داستان می شود. او می تواند نوشتن در مورد 1980s دانشآموز ماجراهای (2006 سرگذشتی Black Swan سبز) و یا برخورد با یک سرزمین خارجی و فرهنگ آن (هزار خزان یعقوب د Zoet) و این تجربه احساس اشباع با تعجب می کنم اما به محض این که وقت خود را خم ابرقهرمانان همراه به شلاق سبیل-twirling خائنانی کار احساس می کند نازک و بی روح. به همین دلیل کل یک رمان میچل است که اغلب کمتر از مجموع اجزاء آن است.

مدینه فاضله خیابان متفاوت است اما خوشبختانه Mitchell بصورتی پایدار و محکم corrals این رمان فوقالعاده عناصر به جاسپر داستان ترک بقیه کتاب به رنگ مجلل پرتره از زندگی در Swingin’ ’60s لندن است. اگر چه او تشخیص داده شده است با اسکیزوفرنی جاسپر می آید در سراسر به عنوان neuroatypical. “طنز طعنه یا صادقانه” او شگفتی زمانی که دین او teases در مورد “وحشی غیرمتعارف نوسانی هلندی انجمن.” مطمئن نیستید که چگونه به پاسخ او ارائه می دهد “همه منظوره بالا انداختن.” معلوم می شود هر چند که جاسپر شما با یک بدخواه روح چپ بیش از هزار خزان یعقوب د Zoet, و تنها Horologists می تواند او را نجات دهد از سرنوشت مشابه به خارج‘s غرق محل, البته با خیلی کمتر استعاری قدرت. خوشبختانه این بخش از رمان است و بیش سریع.

هر یک از اعضای مدینه فاضله خیابان چهره خود با چالش ها و موانع که برخی از آنها به شکل classic rock ‘n’ roll travails. جن به قرار داده تا با بسیاری از خزندگان و مهربان نر موسیقی biz انواع. او نیز در گیر می شود در یک استثماری که meddles در گروه امور چرا که او نمی خواهید به اعتراف خودش که آنچه او واقعا می خواهد یک دختر. Levon, که همچنین, گی, سوگواری ضد همجنس خانواده او مجبور به نفی. Griff تصادفات ماشین خود را. دین یک سگ که در دوست دختر و رابطه با همسر یک تهیه کننده فیلم در حال برنامه ریزی برای استخدام گروه برای انجام موسیقی متن فیلم یکی از فیلم های خود scotching معامله. هنگامی که مدینه فاضله خیابان می رسد در کالیفرنیا به کلاه کردن, پیروزی, آمریکا, تور, دین می پذیرد و یک کارت کسب و کار از یک نماینده از گوشتخوار supermanager آلن کلاین شوم شکل که dangles امکان سودآور حرفه ای انفرادی تحت دین به راحتی وسوسه می بینی.

در عین حال همه این چالش های شخصی و بیشتر دریافت گره خورده است تا به عنوان tidily به عنوان سه دقیقه پاپ آهنگ. دین snorts کک قبل از فرفره و انجام بدی و سپس پاکستان هرگز به بالا قبل از رفتن روی صحنه دوباره. جن خندق بد او پسر و سقوط در عشق با یک شخصیت از Cloud Atlas. جاسپر یک بدخواه 18th century, ژاپنی, abbot exorcised از روح و روان خود راه شما انجام دهد. Levon می رود به یک گی بار و با فرانسیس بیکن. Griff به سرعت بهبود از افسردگی پس از حادثه به بازگشت به نقش کلیدی گفتن خطوط مانند “Chuffin’ آن را جیمی هندریکس!” و “جنیس fookin’ جاپلین?”

این یک کار کثیف, اما کسی را به انجام آن به این دلیل که افراد مشهور در مدینه فاضله خیابان آمده ضخیم و سریع است. این باند به ظاهر نمی تواند راه رفتن را به یک اتاق بدون مواجهه با ستاره های فیلم (Peter Sellers, Michael Caine) سنگ خدایان (Keith ماه Brian Jones, Steve ماریوت), counterculture آیکون (Allen Ginsberg) و حتی در یکی از مناسبت شاهزاده خانم مارگارت. جن را به یک آسانسور در نیویورک و در دیدار لئونارد کوهن. گروه بعدی همسایه درب در طول اقامت خود در Laurel Canyon است Joni Mitchell. نه یک بار بلکه سه بار جاسپر ضربه به یک (قبل-مشهور) دیوید بووی در آستان. شاید زندگی در لندن که در آن زمان واقعا شبیه آنs a Mad, Mad, Mad, Mad World, این نمونه از یک مسخره ’60s subgenre فیلم کمدی شامل مقدار cameos توسط چهره های معروف. یا شاید Mitchell امید به آموزش خوانندگان جوان در مورد تاریخی و فرهنگی محیط او بدیهی است که ميپرستد. در زمان هر چند او به نظر می رسد starstruck خود رمان.

در طول آن همه Utopia خیابان جامد باقی می ماند. این گروه هر فن فانتزی در مورد چگونه مورد علاقه خود گروه کار می کند: وسواس عادلانه و واقعا مشارکتی (Dean فکر می کند از آن به عنوان یک “song-دستگاه پالایش”), محدود, عمیق احترام متقابل و هرگز واقعا تهدید فراری خلاق غرور یا جنسی رقابت. پس مدینه فاضله خیابان—به جای هر یک از اعضای فرد—شخصیت از رمان این باعث می شود به صورت عجیبی اصطکاک-رایگان طرح. گروه ناامید کننده اولین فرفره اما این همه سربالایی از آنجا به بالا و بالا و بالا تا—poof! مدینه فاضله خیابان dematerializes در یک گلگون ابر بدون درد و رنج خوردگی که مخدوش بسیاری از counterculture رویاهای. یکی از تم این رمان را نهایی صفحات به عنوان دین قطره اسید با جری گارسیا خودش است counterculture سقوط از بهشت از چند ماه بین سال 1966 و 1967 the interlude قبل به عنوان میچل گارسیا آن را قرار می دهد “ضد تجارت کردم تجاری” و Haight-Ashbury پر سر در مغازه ها و اتوبوس تور. تنها راه برای فرار از یک سقوط است که به نابودی قبل از جاذبه reasserts خود را.

با وجود آن نقص مدینه فاضله خیابان است که توسط صفحه یک لذت محض به عنوان خوانده شده. میچل نثر است و لطافت و غنی تر از همیشه و توانایی های خود را به التماس تاریخی محیط او در واقع هرگز تجربه نمی لکنت زبان پیدا. در یک صحنه یک مرد در عشق دانه منجر وروجک پایین راهرو “در گذشته یک نقاشی دیواری از یک فیل یک یشم بودا در یک گوشه و یک Om نماز پرچم دار زدن در راه پله. این دمدمی مزاجی! آلبوم توسط مادران از اختراع بالندگی طریق یک باتلاقی پنگ از پیش بینی عدس و بخور.” ساخت راه خود را از طریق این رمان احساس می کند مانند یک high-end تبدیل کردن بلوار هالیوود در زیباترین روز سال در حالی که لامپ موج به شما از پیاده رو و هیچ چیز واقعا بد اتفاق می افتد. البته در نهایت همه بچه های گل تبدیل خواهد شد boomers تعیین شده بد ما اما این است که هیچ نگرانی از مدینه فاضله خیابان. به عنوان با بهره گیری از هر حزب بزرگ این هنر نهفته در دانستن زمانی که به ترک.

Utopia Avenue book cover

توسط دیوید میچل. خانه تصادفی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>