Jim Tyrer, wearing a football jersey

جیم Tyrer تصویر در Oct. 2, 1971.

دنور پست via Getty Images

این ممکن است بزرگترین جمجمه در لیگ فوتبال آمریکایی, اما هیچ کس رسما اندازه گیری جیم Tyrer گنبد در برابر هیولا جمجمه از جیم (“Buckethead”) اتو اظهارات اوکلند’ Hall of Fame مرکز. با این وجود هیچ کدام از بازیکنان که مبارزه Tyrer—ماموت مقابله با توهین آمیز برای Kansas City Chiefs در 1960s و 1970s—را فراموش کرده ام که سر. در Tyrer عصر linemen توهین آمیز ممنوع شد, با استفاده از دست خود را برای جلوگیری بنابراین توانایی خمیر دفاعی linemen با یک کلاه باارزش بود.

و هیچ کس منفجر سر خود را به مخالفان با مهارت بیشتر و قدرت بزرگ از جیم Tyrer.

خسته خشونت رو Tyrer باقی مانده اچ در مخالفان خاطرات. بن Davidson, اوکلند را قوی دفاعی در پایان به یاد می آورد که چگونه Tyrer خواهد منفجر شود از دولا شدن و سوق دادن کلاه خود را به طور مستقیم به دیویدسون, قفسه سینه. با کمال تعجب سریع و قدرتمند ران هر برخورد احساس مانند یک سنگین وزن را haymaker راست به جناغ سینه. دیویدسون در نظر گرفته Tyrer “به راحتی بهترین مسدود کننده” او تا کنون با آن مواجه است. مهاجم پس از شوخی که Tyrer سر آنقدر بزرگ بود که او “در واقع عینک قرمز بزرگ زباله می تواند به عنوان یک کلاه ایمنی که او ایفا کرده است.” “او برجسته چپ در مقابله با همه فوتبال” سالن از شهرت دفاعی lineman Elvin Bethea به یاد می آورد. “سایر مسدود کننده های من رو در NFL شد متوسط نسبت به او.”

6-پا-6 و 280 پوند جیم Tyrer نادر بود فیزیکی نمونه در دهه 1960 فوتبال حرفه ای. در عین حال خود را enormousness نیست کاهش توانایی های خود را به حرکت با یک رقصنده باله فضل. او دارای سریع پاها و دست های نمایش مهارت های او honed پیشرو خود را در دبیرستان بسکتبال تیم به یک مرکزی اوهایو قهرمانی. خود را به عنوان دالاس تگزاس و کانزاس سیتی متصلب تا سه AFL عناوین Tyrer جمع آوری جوایز متعدد برای مسدود کردن او تعالی است. او با بازی در نه طرفدار کاسه بود و به نام همه طرفدار شش بار. او یکی از تکل به نام تاریخی همه در مقابل تیم و او لنگر خط حمله که تحت سلطه مینه سوتا را جلو چهار در سوپر باول IV. که بازی—آخرین باری که روسای بازی در سوپر باول قبل از این یکشنبه—سمان Tyrer محل در NFL تاریخ است.

بدون سوال, جیم Tyrer حرفه ای دستاوردهای شایستگی enshrinement در Pro Football Hall of Fame در کانتون اوهایو. چند نویسندگان ورزشی در نظر Tyrer سالن قابل توجه ترین حذف.

چرا Tyrer را مجسمه نیم تنه از دست رفته از کانتون? چرا که در ساعات اولیه صبح از سپتامبر. 15, 1980 او بیدار خرابکاری برای لود تفنگ او نگه داشته در اتاق خواب خود و همسرش مارتا قبل از کشتن خود. مارتا Tyrer 40 سال و جیم شد 41. آنها تا به حال چهار بچه سه نفر از آنها در خانه در زمان. قتل-خودکشی موجب پر شور سرفصل در سراسر کشور است.

Tyrer در حال صرف قبلی بعد از ظهر امروز در نوک پیکان ورزشگاه با پسرش جیسون. این دو در حال تماشا Seattle Seahawks دقت ضرب و شتم ندارند. طرفداران نشستن در نزدیکی جفت بعد به یاد می آورد Tyrer بودن عجیب transfixed عمل. او را صرف بیشتر از این بازی فقط خیره در این زمینه تناقض دلچسب و در عین حال دور.

Tyrer را ضربه خشونت گیج دوستان خود و خانواده و هم تیمی و مربی است. به نظر می رسید کاملا از شخصیت آرام اما همکاران ، در سال 1982 یکی از Tyrer را به هم تیمی های مایکل Oriard منتشر شده در فوتبال خاطرات با عنوان پایان پاییز. Oriard تلاش برای توضیح ژرف و تلاش برای پیدا کردن سرنخ به بررسی دگرگونی بنیادی است که تا به حال به ظاهر پیشی Tyrer پس از بازنشستگی خود را از فوتبال حرفه ای در سال 1974. (Tyrer بازی یک فصل نهایی با واشنگتن.) “جیم Tyrer بود unlikeliest خودکشی قاتل به کسانی که او را می دانستند ، Oriard نوشت. او در ادامه اشاره کرد که با وجود Tyrer را زحمت کش entrepreneurism خود را ارسال-فوتبال سرمایه گذاری در نهایت به مبلغ سه شکست کسب و کار خود و بدهی های انباشته. این ستاد ارائه شده Tyrer $25,000 قرارداد برای دیده بانی کالج, بازیکنان, اما او آنها را رد کرد. Tyrer فروش خانه خود و شایعاتی منتشر شده است که او شده است می خواهم هوکینگ همسرش خز کت. او شروع به فروش اموی, محصولات, اما افسردگی و بی خردی و رفتار نامنظم در ادامه باعث مشکلات.

بازی به خودی خود ممکن است برخی از مسئولیت برای مرگ او و همسرش مارتا قتل است.

امروز ما بیشتر با آن آشنا بازنشسته بازیکنان NFL که دچار پارانویا و عمل تکانه. مزمن پس از سانحه انسفالوپاتی های دانشگاه بوستون CTE مرکز می گوید: همراه با “از دست دادن حافظه و سردرگمی و اختلال در قضاوت و کنترل تکانه مشکلات, پرخاشگری, افسردگی, suicidality, پارکینسون و در نهایت پیشرونده زوال عقل است.” اگر چه بدون آزمون برای CTE وجود داشته است در اوایل 1980s Tyrer پسر براد اخیرا گفته یک ایستگاه تلویزیون در کانزاس سیتی است که او معتقد است پدرش رنج می برد از بیماری است. Oriard هم گفت: من در مصاحبه با “من می شود جای تعجب نیست اگر او آن را ندارد.” کریس Nowinski مدیر عامل شرکت از تصادم میراث بنیاد مورد مطالعه قرار CTE برای سال می داند و Tyrer داستان هست. “داشتن نگاه بیش از 200 بازیکنان فوتبال” او به من گفت: “من فکر می کنم این امر می تواند تقریبا غیر ممکن است که او نمی باید CTE.”

حتی اگر ما می دانستیم که با یقین است که Tyrer بود که CTE این امر می تواند غیر مسئولانه به ویژگی مرگبار خود عمل می کنند به مغز بیماری است. روشن نیست چه داروها Tyrer ممکن است مصرف یا تزریق در کار خود را و چگونه چنین داروها ممکن است با تعامل هر زمینه ای شرایط روانی است که می تواند تشدید شده اند بازنشستگی خود را و شکست کسب و کار. در نظر بگیرید که زمانی که بوستون گلوب ویژه تیم بررسی مرگبار رفتار Aaron Hernandez, the New England Patriots تنگ پایان که فوت بر اثر خودکشی در زندان در سال 2017, آن را نمی تواند به طور قطعی ویژگی اقدامات خود را به CTE و این با وجود پس از مرگ معاینه هرناندز مغز آشکار یکی از شدید ترین CTE موارد تا کنون تشخیص داده شد. هرناندز گفته می شود رنج می برد از سوء استفاده در دوران کودکی و به طور منظم خود دارو با مواد مخدر. Disentangling بی شمار در هم تنیده مسائل در مواردی مانند هرناندز و Tyrer را باقی مانده است تقریبا غیر ممکن است برجسته جهان به این نتیجه که “آن را به هیچ وجه روشن است که CTE می تواند منجر به قتل عمل می کند.”

دکتر ان McKee به neuropathologist مسئول دانشگاه بوستون را CTE مرکز دیگر پاسخ به سوالات در مورد او بررسی هرناندز مغز است. اما در کنفرانس خبری اعلام کرد او یافته های او توضیح داد عدم امکان نسبت دادن اعمال خاص به این بیماری است. “در هر فردی نمی توانند ما را آسیب شناسی و توضیح رفتار,” او گفت: “اما می توان گفت در مجموع ما تجربه جمعی است که افراد با CTE و CTE این شدت مشکل با کنترل تکانه, تصمیم گیری, مهار تکانه ها یا پرخاشگری اغلب نوسانات عاطفی و خشم رفتار.”

چه چیزی می تواند به ما می گویند و سپس در مورد جیم Tyrer? تنها که ما مطرح شواهدی وجود دارد که عوامل متعددی از مغز که ضربه ناشی از یک زندگی حرفه ای طولانی در فوتبال حرفه ای توسط یکی از, ممکن است در ترکیب به آتش خشونت آمیز خود اقدامات است.

پس از NFL حرفه ای بود بیش از مایکل Oriard رفت و تبدیل به یک تحسین علمی و محقق از ورزش ادبیات. زمانی که من صحبت می کرد با او Oriard استدلال کرد که زمان دانش پزشکی کمک می کند تا توضیح دهد اما نه ببخشید چه اتفاقی افتاد که در سال 1980. Tyrer “بود که قربانی خود رفتار تکانشی که بیش از او نمی باید کنترل کامل اگر در واقع او در این مورد شدید از CTE که به نظر می رسد بنابراین به احتمال زیاد” Oriard به من گفت.

جیم Tyrer بود بدون سوال یکی از بزرگترین تا کنون بازی بازی فوتبال. اما بازی خود را به احتمال زیاد خرس برخی از مسئولیت مرگ او و همسرش مارتا قتل است. مارتا یکی از دوستان او گفت: Sports Illustrated شد بیش از به سادگی یک قربانی زندگی در سایه. هنگامی که جیم در اعماق مبارزات خود او سنگ نگه داشتن خانواده خود را با هم.

به عنوان ما در تلاش برای دست و پنجه نرم کردن با ستاد lineman میراث ما نباید فراموش که مارتا Tyrer بود و تراژدی مرگ او. در نهایت جیم فوتبال میراث به معنی کمی که در مقایسه با مارتا قتل است. “اگر آنها او را در سالن از شهرت NFL خواهد شد که به اذعان چگونه زندگی خود را به پایان رسید,” Oriard به من گفت. “و NFL نمی خواهید برای رفتن وجود دارد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی