الیزابت ماس وحشتناک است شرلی جکسون در شرلی


Shirley Jackson, and Elisabeth Moss as Shirley Jackson in Shirley.

شرلی جکسون و الیزابت ماس به عنوان شرلی جکسون در شرلی.

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس های AP و نئون/ساندنس.

شرلیمدیر Josephine Decker جدید فیلم در مورد چند ماه در زندگی نویسنده شرلی جکسون با هدف شبیه یک شرلی جکسون داستان بسیار spikiest انواع. آن را به یک موسیقی متن فیلم پر از ویولن رشته خراشیده شدن در حال حاضر و پس از آن در ظاهر تصادفی مد و بسیاری از کج عکس از شاخه های درخت و disorienting کاهش به صحنه از توهم تهدید. جکسون معروف ترین برای او داستان کوتاه “قرعه کشی” تخصصی داستان در مورد زنان از دست دادن آن هویت خود را شکستن به تکه ای از خشم و بیگانگی. اگر چه او گاهی اوقات به عنوان یک وحشت نویسنده چند رمان و داستان از ویژگی های نیروهای مافوق طبیعی و حتی پس از آن ام آی فایو هستند تا به طور کامل مبهم با شخصیت روانی فروپاشی آن است که اغلب سخت به تفاوت.

چه شرلی نیست که از راه دور دقیق biopic از نویسنده. این فیلم نه بر اساس هر کدام از این دو موجود زندگینامه—1989 تا حدودی louche خصوصی شیاطین توسط جودی اوپنهایمر و اموزش فرانکلین قطعی شرلی جکسون: یک جای خالی از سکنه زندگیمنتشر شده در سال 2016. برای منبع مواد فیلمنامه سارا Gubbins استفاده 2014, رمان شرلی, سوزان شال Merrell که ثبت جایی بین فن داستان و یک ادای احترام به ادوارد آلبی بازی who’s Afraid of Virginia Woolf?

چه شرلی نیست که از راه دور دقیق biopic از نویسنده.
 

رمان و ظاهرا این فیلم به خوبی تنظیم شده است در سال گذشته از جکسون زندگی است. (او در خواب خود را در سال 1965 در سن 48.) کاملا داستانی زن و شوهر جوان افزایش یافت و فرد Nemser (اودسا جوان و لوگان لرمان) آمده به ماندن با جکسون (الیزابت ماس) و شوهرش, انگلیسی استاد دانشگاه و منتقد ادبی استنلی ادگار هایمن (Michael Stuhlbarg) در درهم و برهم خود خانه ای در ورمونت. فرد امیدوار است که استنلی یک شاغل استاد در کالج بنینگتن که او استخدام شده برای کمک به افزایش کمک خواهد کرد خود را علمی حرفه ای. استنلی آن به زودی روشن می شود, نمایش ها زن و شوهر به عنوان بهره برداری کار: گل رز به عنوان یک بالفعل خانه دار که در وظایف داخلی خود را افسرده و خلاقانه مسدود شده و فرد به عنوان یک worshipful, اگر فکری متوسط علمی خر خر کردن. طرفداران رز به تدریج برنده بیش از این عدم اعتماد, glowering نویسنده و دو نفر از آنها صحبت از طریق شرلی ایده برای یک رمان جدید به نام Hangsaman بر اساس یک Bennington دانشجویی که ناپدید شد و پس از گفتن او هم اتاقی او بیرون رفتن برای یک پیاده روی طولانی است. شرلی شروع به نوشتن دوباره اما به عنوان گل رز است که باردار می شود آشنا با کمتر مورد پسند طرف دانشکده wifedom او سرگرم ایده های در مورد چگونه او میزبان ممکن است درگیر شده اند با دختر گم شده.

این باعث می شود شرلی صدا کمی مانند یک تریلر است, اما آن را تا حد زیادی یک ویترین برای دو فرمانده اجرای برنامه از خزه و Stuhlbarg. Stuhlbarg ممکن است فقط لبه. او استنلی پر از فریب آمیزی menschy bonhomie, handsy با گل رز و پدرسالارانه با فرد تا زمانی که مرد جوان را به عقب تبدیل شده است و در آن زمان او قولنج به شرلی در مورد فرد پایان نامه: “اگر این افتضاح است که می توانست هیجان انگیز است. اما terrifically صالح: هیچ بهانه ای برای آن است.” او مطالب با توجیه شانه تراشه از اواسط 20th-قرن خود ساخته یهودی فکری در مورد فرد آیوی لیگ حق اما (مانند واقعی هایمن) هرگز از پرسش های خود را نرم و ملایم انتظار آن است که زنان در زندگی خود را منتظر او دست و پا.

خزه’ شرلی یک showier عملکرد, اما این قسمت جای تعجب است که تحت. این شرلی است طعنه آمیز ترشرویی و شفاف و دستکاری او خشم بیش از شوهرش امور بر دائمی و خروش آمدن است که می تواند بیش از جوش در هر دقیقه است. خشم همواره ماس’ هنر و او واقعا ترسناک هر زمان که افزایش ناخواسته تحریک شرلی رایگان-شناور خشم. آن سخت است برای دیدن چرا این زن جوان است که خیلی تحت تأثیر قرار نمیگیرند با مشکل نویسنده—و این که با وجود یک قسمت کوتاه از dalliance بین این دو جاذبه است که سطوح و پس از آن ناپدید و بدون هر گونه آشکار در اثر روابط در این فیلم است. (جکسون biographers این باورند در مورد گرایش جنسی عمدتا بر اساس یک عجیب و غریب اشاره به در یکی از مجلات اما هیچ شواهدی وجود ندارد او در عمل چنین خواسته اگر او تا به حال به آنها اجازه دهید به تنهایی به عنوان با اطمینان به عنوان شرلی در شرلیمی کند.)

احتمالا فیلمسازان معنی این و برخی از دیگر تعاملات بین رز و شرلی—یا شاید حتی کل فیلم به توهمات. جوان شباهت قوی برای ماست و همچنین به نظر می رسد در رویا توالی به عنوان پائولا گم شده Bennington ، شرلی هم شناسایی با این “دختر گمشده” رقم او را می بیند به عنوان تجسم بی شماری تنهایی, جوان, کالج, زنانی که “نمی تواند جهان آنها را ببینید.” استنلی نگه می دارد او گفتن این موضوع بی اهمیت و بی ربط تا در نهایت او فریاد پشت در او “آیا به من بگویید که من نمی دانم این دختر!” هنوز نه شرجی رز و نه تهدید آمیز شرلی به نظر می رسد بسیار شبیه به پائولا یا زرد شخصیت از Hangsaman, یک رمان که اتفاقا جکسون در سال 1951 منتشر شده بیش از یک دهه قبل از عمل در شرلی می گیرد.

همچنین جکسون و همسرش زندگی می کردند در کانکتیکات زمانی که او نوشت که کتاب خود را همراه با چهار فرزند کوچک شده اند که به طور کامل پاک شده از روی نسخه فیلم از ازدواج حتی اگر آنها هنوز هم زندگی با پدر و مادر خود را. در فیلم آن را فقط استنلی و شرلی ضربه زدن در اطراف خود creaking کتاب به صف خانه, ساخت برش سخنان و ضربه زدن به عقب کوکتل. فیلم شرلی ممکن است مبهم اما این یکی واقعی بود و حتی بیشتر از آن. خانه او بود و در واقع با صدای بلند و خشن و بی ادب و پر از شرکت ها و کودکان که خنده دار سوء استفاده شد موضوع طنز, مقالات شرلی فروخته شده به مجلات زنان. این قطعه که فوق العاده سرگرم کننده و عرضه این زن و شوهر با اکثر درآمد خود را. جکسون نوشت اخلال داستان در مورد برخی از غریب مردم همیشه متعهد به این صفحه.

Jackson شیاطین او را از جمله تقلا ترس از مکانهای شلوغ به تصویر کشیده شده در شرلی. و infidelities را تحریک او اگر چه احتمالا به venomously بی حرمتی طغیان به نمایش گذاشته شده توسط ماس’ شرلی. (جکسون داستانی است که کاملا عاری از جنسیت و او پس از مهار در این رابطه که دختر او به یاد می آورد که در زمان این فیلم قرار است او تا به حال به یاد مادرش چگونه به تلفظ کلمه برو.) شرلی طول می کشد آلبی-esque موقعیت آن شرلی و استنلی تا به حال به دست آورد گاهی اوقات دردناک است اما با این وجود شکست ناپذیر همزیستی است که هیچ خارجی همیشه می تواند نفوذ کند. او دفاع و پشتیبانی او نبوغ خود را از مقطع کارشناسی سال زمانی که او خواندن یکی از داستان های او در کالج خود روزنامه و قول داد به ازدواج با نویسنده چشم نهان (یک داستان واقعی). استنلی را unflagging ایمان کار خود را نگه می دارد و شکننده شرلی از دست دادن آن را به طور کامل. قیمت او می پردازد که با قرار دادن خود زودگذر امر است.

در قلب شرلی نهفته این سوال که آیا ازدواج معامله به ارزش آن است. در رز شرلی را می بیند (شاید به معنای واقعی کلمه!) یک نسخه کوچکتر او خود یکی که هنوز یک شانس برای فرار قبل از اینکه شرایط معامله هستند ناشدنی مجموعه. جدا از دست رفته پائولا, Bennington, دانش آموزان تنها به نظر می رسد در این فیلم به عنوان خندان, قابل ازدواج و همسری sirens انجام مطالعه تفسیری رقص زیر یک درخت و سن شروع صداسازی بازتابی در tartan دامن در کلاس درس. (این است که با بسیاری از حساب دقیق نمایندگی کالج زنان قبل از آن رفت و شاگرد.) واقعی جکسون دوست داشت که یک زن خانه دار به خصوص پخت و پز و پرورش کودکان, اما او همچنین گاهی اوقات احساس به دام افتاده است. برای همه آن اشتباهات و elisions, Shirley واقعا در آن اسم را به تردید در مورد خانوادگی و ازدواج. هنگامی که او درگذشت جکسون بود نه نوشتن Hangsaman اما یک نوع بسیار متفاوت از کتاب که تنها یک قطعه شد و تا کنون به پایان رسید. او در نظر گرفته آن را دستیابی به موفقیت. با عنوان همراه با منآن را خوش امیز داستان یک زن که شوهرش می میرد—خواننده تعجب می کنم که چگونه دقیقا—و کسی که مبادرت به فروش خانه خود را و هر شیء در آن را به او نصی قضاوت همسایه. سپس او بسته در یک کیسه می شود در ماشین و درایو کردن به زیادی ناشناخته است. با این حال او بسیار متفاوت از تاریخی شرلی جکسون به عنوان شخصیت شرلیهم آرزوی آزادی و هرگز آن را جز در رویاهای خود را.

به یاد بگیرند که چگونه جسیکا خالی و اریک جنسن ایجاد مستند تئاتر از جمله این تبرئه و آخرین بازی, زغال سنگ کشور, گوش دادن به کار.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>