کارفرمایان بیمار از این بیماری همه گیر. کارکنان در حال پرداخت قیمت.


A woman wearing a mask holds a folder while standing in her office.
تصویر عکس با تخته سنگ. عکس های Thinkstock و Halfpoint/iStock/گتی ایماژ به علاوه.

تعداد کمی از مردم به زانو در کار ما مربوط به اضطراب و مهم سیاست های دفتر به عنوان آلیسون سبز است که فیلدینگ محل کار سوال برای یک دهه در حال حاضر بر روی وب سایت خود بخواهید یک مدیر. در گزارش مستقیماو افکن تم ها از صندوق پستی خود که کمک به توضیح مدرن محل کار و چگونه ما می تواند به مرور آن بهتر است.

به عنوان یک نگران کننده تعداد زیادی از مردم را شروع کرده اند نادیده گرفتن بهداشت عمومی ارشاد چرا که آنها خسته از محدود کردن رفتار خود کارفرمایان بیش از حد به طور فزاینده ای آرامش بخش شیوه های خود را حتی اگر coronavirus همچنان به افزایش در بسیاری از نقاط کشور است. کارفرمایان در آغوش همان تفکر جادویی بسیاری از افراد هستند—ما برای آن آماده می شود بنابراین ما فقط عمل به عنوان اگر آن است—اغلب در هزینه های بزرگ به کارگران خود را.

کارفرمایان در حال تصمیم گیری به کارکنان به بازگشت به کار پس از چند ماه از کار از راه دور. اما آنها نمی ساخت آن تصمیم گیری بر اساس هر بهداشتی عطف; حرکت می کند به نظر می رسد برای جلوگیری از ساده همه گیر و خستگی. در اینجا یک حساب کاربری که به نوعی از بسیاری از این گزارش ها را دریافت میکنم:

من برای 500 نفر شرکت است که تا به حال همه اما 10 نفر از کارکنان کار از خانه از اواسط ماه مارس. آنها تصمیم گرفته اند به دلایل آنها را به اشتراک گذاشته است که این دفتر به بازگشایی در این هفته. … از لحاظ فنی ما یک کسب و کار ضروری است و آنها از نظر قانونی درست به انجام این کار, اما همه چیز را می توان از راه دور انجام می شود و این بر خلاف توصیه های محلی. بسیاری از کارگران مجبور خواهد شد به حمل و نقل عمومی. دیگر شرکت های مشابه در این منطقه مرتکب شده اند به اجازه دادن به مردم خود ارتباط از راه دور حداقل تا سپتامبر و احتمالا تا 2021.

ما باید تمام نگرانی های ما شناخته شده است اما کسی که یک زنبور عسل در کلاه سر گذاشتن در مورد اجازه دادن به مردم از خانه کار می کنند. با 50 میلیون تعداد مدعیان بیکاری در این شرکت نیست نگران از دست دادن نیروی کار خود را. … آن را بسیار ناراحت کننده برای همه برای آشکار دلایل بهداشتی, بلکه به این دلیل که مردم ما و کار برای سال های بسیاری می تواند حتی نمی زحمت به ما یک دلیل که چرا آنها در حال حاضر به خطر زندگی ما است.

باید منصفانه وجود دارد می تواند دلایل مشروع به مردم پشت در دفتر. برخی از چیزهایی که سخت تر برای انجام کار از خانه و یا تا به حال به را در خود نگه دارد به طور کامل زمانی که تیم رفت و از راه دور. و نه هر فرد و یا هر شغل مناسب برای کار از راه دور که می تواند نشان می دهد تا در کیفیت کار و بهره وری. اما آنچه که کارگران به درستی مبارزه با است: چرا حالا ؟ اگر شرایط نبودند امن برای بازگشت به دفتر یک ماه پیش چه چیزی تغییر کرده است که باعث می شود آنها را امن تر در حال حاضر ؟

در بسیاری از موارد پاسخ به نظر می رسد کمی بیشتر از آن است که مدیریت این شرکت است که بیمار از داشتن بسیاری از امکانات رفاهی و آماده برای بحران به بیش از. که البته وحشتناک کارگران است. در اینجا یکی دیگر از کسی که به من نوشت:

همسر من است و ضعف سيستم ايمنی و من مجبور به بازگشت به کار در مقابل من را در این هفته پس از 2.5 ماه از کار از خانه. من سرپرست و منابع انسانی آگاه هستند از شرایط اما نمی خواهد به من اجازه می دهد برای ادامه کار از خانه با وجود این واقعیت است که من بوده ام مولد (سازنده تر از من در حال حاضر چون من از نشستن در محل کار برخورد با نزدیک فلج کننده اضطراب).

در این نقطه من در تلاش برای تصمیم می گیرید که من سلامت روان می رسد نقطه که در آن من نیاز به گرفتن مرخصی پزشکی و درخواست برای کوتاه مدت/بلند مدت از کار افتادگی ترک با بیمه. … آن را بمکد. قبل از این من عاشق کارم هستم و به طور مداوم مثبت صحبت کرد در مورد کارفرمای من.

چه چیزی بیشتر کارکنان که به دفتر بازگشت اغلب پیدا کردن که دستورالعمل های ایمنی آنها مطمئن خواهد بود در محل به سرعت توقف در حال اجرا:

ما به ارمغان آورد به دفتر در ژوئن 1st. منتهی به ما وعده داده شده بود که پوشیدن ماسک مورد نیاز خواهد بود در فضاهای مشترک. که محلول در حدود یک هفته است. من فکر می کنم سه نفر از ما پوشیدن ماسک از یک دفتر از 15. ما فردی دفاتر خوشبختانه و تن از ضد عفونی کننده اما تقریبا همه از دفتر کار می تواند در خانه انجام می شود. رئیس بزرگ نمی خواهم این ایده از کار از خانه (معتقد به آن لطمه می زند روحیه و بهره وری) و ظاهرا تا به حال بسیار مورد خفیف COVID این هفته ما شروع به کوتاه ما کار از خانه روی لئامت دادن تا او را باور نمی کند این است که بد است. … این بی مبالاتی حیرت انگیز است.

پس از آن وجود دارد مراقبت از کودک. با بسیاری از مدارس و اردوگاه و مراقبت روز هنوز بسته, ترین پدر و مادر کودکان چاره ای اما برای نگه داشتن بچه ها خود را در خانه. شده است که یک مشکل در تمام طول برای پدر و مادر که تا به حال به حقه بازی کار خود را با تعهدات کودک خود را مسئولیت مراقبت از, و آن را به عنوان یک مشکل جدید در حال حاضر که مردم به نام به دفاتر خود را. در حالی که کارفرمایان مجبور به انعطاف پذیر با پدر و مادر که بچه ها در خانه هستند نشانه هایی وجود دارد که آنها در حال تبدیل شدن به طور فزاینده کمتر تمایل به باقی می ماند کمک می کردند. یک مثال: در ماه گذشته دانشگاه ایالتی فلوریدا اعلام کرد که از اوت. 7 کارمندان و دیگر نمی خواهد اجازه برای مراقبت از کودکان در حالی که کار از خانه—ترک بسیاری از کارکنان دانشگاه پاچه در مورد چگونه آنها می تواند همچنان به ماندن در شغل خود. مدرسه کردهاند, سیاست جدید پس از اعتراض در رسانه های اجتماعی اما دیگر کارفرمایان در حال حرکت در همان جهت ترک پدر و مادر تعجب که چگونه آنها قادر خواهید بود به باقی می ماند شاغل.

این قابل فهم است که کارفرمایان می خواهم به بازگشت به حالت عادی. ما همه می خواهم خواهم به بازگشت به حالت عادی به احزاب به داخل سالن ناهار خوری رستوران به سفر و به آغوش. اما تمایل به بازگشت به حالت عادی است همان است که آن را امن برای ادامه به صورت عادی و کارفرمایان که سعی کنید با قرار دادن بزرگ عصری کارگران در معرض خطر و مردم را وادار به انتخاب بین نگه داشتن شغل خود را میان یک در طول تاریخ دلتنگ بازار کار و حفاظت از خود و خانواده خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>