ساناز یانگ در اوتیسم و همه گیر: “خانواده ها رنج می برند … آنها رها شده است”

به هر دانش آموز از تاریخ آمریکا خواهد به شما بگویم که یک انتخابات ریاست جمهوری نیست و باید برای پایان دادن به در پیروزی انتخاباتی به تاریخ را تغییر دهید. از ویلیام جنینگز برایان دفاع رفاه اجتماعی سیاست های اتخاذ شده توسط بعدا رئیس جمهور و یوجین مک کارتی جریان اصلی مخالفت با جنگ ویتنام به شرلی Chisholm شکستن موانع برای زنان و آمریکایی های آفریقایی تبار و جسی جکسون تبدیل شدن به اولین آفریقایی آمریکایی نامزد ریاست جمهوری برای اجرای یک مسابقه رقابتی در بسیاری از شکست نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شکست موانع و یا تغییر ملی گفتگو در راه های مهم.

اندرو یانگ هرگز یک مدعی جدی برای سال 2020 نامزدی حزب دموکرات اما او پیشنهاد ریاست جمهوری انجام هر دو از آن شاهکارهای. او در زمان یک سیاست پیشنهادی که شده بود یک بار تنزل به حاشیه آمریکایی گفتمان سیاسی — جهانی درآمد اولیه که در آن تضمین دولت هر شهروند یک مقدار مشخصی از پول آورده و آن را به جریان اصلی با یک جاذب نام “آزادی سود سهام.” از نمادین نظر او تاریخ را به عنوان اولین و مهم آسیایی-آمریکایی کاندیدای ریاست جمهوری.

تبلیغات:

یانگ چیزی دیگری که برای او و مبارزات انتخاباتی خود دریافت نمی کنند و تقریبا به اندازه کافی اعتبار است. همانطور که من نوشت: او در دسامبر ظهور به عنوان مهمترین مدافع اوتیسم حقوق در میان هر نامزد ریاست جمهوری در حافظه اخیر است.

به قول من مقاله اصلی:

[A] دهکدهای از انجام این کار توسط آشکارا بحث در مورد این واقعیت است که پسر خود را در طیف اوتیسم. این موضوع او را مطرح و در برنامه هایی مانند “نمایش” و در بحث ریاست جمهوری. او انجام داده است و این شناخت کار سخت از پدر و مادر که کودکان در طیف اوتیسم از جمله همسر ساناز و گفت که او در آنجا به یادگیری از او پسر مبتلا به اوتیسم را به عنوان فرزند خود را به یادگیری از او. او روشن ساخته است که بسیاری از ارزشهای سیاسی از جمله همدلی برای کسانی که مبارزه ناشی از آشنایی با مبارزات کسانی که باید راه خود را از طریق زندگی با شرایط طیف اوتیسم.

ساناز یانگ, نامزد, همسر, گفته است که این مسائل هستند “واقعا مهم است به بحث در مورد چرا که وجود این همه ننگ در اطراف نیازهای ویژه و اوتیسم به طور خاص. و واقعا وجود دارد نباید بود چرا که همه فرزندان ما باید چیز خاصی برای ارائه. و پسر ما ساخته شده است که خانواده ما بهتر است.”

من به ساناز یانگ برای مصاحبه چون در زمانی که کل کشور تحت قرنطینه برای مقابله با COVID-19 گیر من می خواستم به شنیدن افکار خود را در مورد منحصر به فرد مبارزه رو توهمی جامعه است. من مبتلا به اوتیسم خودم (یکی از لذت های بزرگ زندگی حرفه ای من بود, مصاحبه با علم بر “Sesame Street” در مورد این موضوع) و بدانید که مردم در این طیف در حال مبارزه با این قرنطینه در راه منحصر به فرد برخی از آنها کاملا متفاوت از ما neurotypical همتایان.

تبلیغات:

“من ملاقات بسیاری از خانواده ها که به طور معمول باید به مشکل خرید تصمیم گیری به خصوص در اطراف درمان های جایگزین هستند که تحت پوشش بیمه” یانگ گفت: سالن توسط ایمیل پس از مصاحبه ما. “نیز وجود دارد تن از هزینه های پنهان مانند نیاز به خرید گران تر مواد غذایی به جای یک رژیم غذایی خاص ، خانواده با نیازهای ویژه در حال متعادل کردن این هزینه ها از دیگر هزینه های روزمره. در ضمن پدر و مادر ظرفیت به کار است که اغلب محدود به دلیل پیچیده تر مسئولیت مراقبت از کودکان. پایه درآمد خواهد بود بدیهی است که یک خوش آمدید, منبع امداد به خصوص در حال حاضر به عنوان ظرفیت کار می کنند و حتی بیشتر محدود برای همه ما است. آن را نیز آشکار اقتصاد نمی خواهد ضربه محکم و ناگهانی یک شبه حتی بعد از ویروس.”

این Yangs صرف مقدار زیادی از زمان بحث در مورد چگونه توهمی تجارب شایسته توجه بیشتر و ساناز خودش را در هیئت مدیره KultureCity, یک سازمان غیر انتفاعی است که با تمرکز بر ایجاد یک فراگیر فرهنگ برای افراد مبتلا به اوتیسم. ما در مورد اوتیسم, دفاع, راه پدر و مادر می تواند به طور موثر حمایت خود را از کودکان مبتلا به اوتیسم مطمئن شوید توهمی جامعه است نه در پشت سمت چپ در طول این بحران و چگونه امریکا خواهد بود بهتر است در حال حاضر اگر آن را به حال UBI. (به عنوان اندرو یانگ توییتی ماه گذشته “شما می دانید آنچه را که باید کمک کرد تا قبل از بحران در هنگام بحران و پس از بحران ؟ اساسی جهانی درآمد.”)

در زیر مصاحبه ویرایش شده برای وضوح و بافت.

تبلیغات:

من می خواهم به تمرکز در ابتدا چیزی به شما گفت: سال گذشته است. شما با سی ان ان گفت که وجود یک ننگ متصل به نیازهای ویژه و اوتیسم به طور خاص. شما میتوانید در آنچه شما به معنای آن است ؟

مردم نمی دانند که اگر شما را ملاقات کردم یک فرد مبتلا به اوتیسم شما ملاقات یک فرد مبتلا به اوتیسم, راست? منظور من وجود دارد شباهت وجود دارد, اما من فکر می کنم که مردم زمانی که آنها را ببینید کلمه “توهمی” — من مطمئن هستم که شما این بیش از حد, که در آن آنها بپرسید “چگونه می تواند شما مبتلا به اوتیسم است? چگونه می تواند شما را در طیف?”— آنها یک تصویر خاصی در ذهن خود.

تبلیغات:

شلدون از “نظریه انفجار بزرگ” چیزی شبیه به آن.

راست راست دقیقا! آنها افراد مبتلا به اوتیسم. آن را مانند اوتیسم آنها را تعریف می کند. و من فکر می کنم که راه ما در مورد کودک است. و این که چگونه من می خواهم جهان را به نمایش اوتیسم. آن را تعریف نمی کند شما به عنوان یک فرد آن را فقط مجموعه ای از ویژگی های است که شما ممکن است داشته باشد که ممکن است یکسان به شخص دیگری مبتلا به اوتیسم.

من فکر می کنم که یک راه بسیار خوبی برای قرار دادن آن: “اگر شما می دانید یک فرد مبتلا به اوتیسم, شما می دانید یک فرد مبتلا به اوتیسم.” که واقعا این مبالغ است. افراد مبتلا به اوتیسم در افراد است. ما فقط باید راه های مختلف به دنبال در جهان است. مغز ما تابع متفاوت است. من فکر نمی کنم آن را لزوما ذاتا بهتر یا بدتر است. آن را فقط متفاوت است.

تبلیغات:

من کاملا با شما موافقم! و من بیشتر آن را مطالعه و پسر ما رشد می کند و ما واقعا به دیدن نگاه اجمالی به ذهن خود من فقط قدردانی از او بسیار است. هیچ چیز وجود دارد که من می خواهم در مورد تغییر ذهن خود راه خود را مغز سیمی است. آن خاص است. و به نقطه خود را در: آن را مانند آن را بهتر, اما آن را مانند آن را بدتر. آن را فقط منحصر به فرد و من از آن بسیار است. زمانی که شما صحبت کردن در مورد “بالا-عملکرد” ” من واقعا متنفرم از آنها تعریف آن است. آن را مانند “عملکرد بالا” در مقابل “کم کارکرد.” مانند بسیاری از اصطلاحات پیدا کنم آن را فقط به stigmatizing در خود و برای خود.

آن را ذاتا توهین به برخی از افراد در طیف.

البته البته! منظورم این است که حتی عملکرد بالا است توهین درست است ؟ چرا که شما مانند “آه صبر کنید, من مبتلا به اوتیسم اما من عملکرد بالا.” من از آن متنفرم. من آرزو می کنم ما می تواند آن را تغییر دهید, اما این است که چگونه مردم آن را درک کنند. چه من ترجیح می دهم به گفتن است “کلامی” در مقابل “غیرکلامی.” اما اگر شما یک کودک است که غیرکلامی این فقط مشکل حتی در این دوره قرنطینه. من می دانم که یکی از چیزهایی که شما می خواهید به بحث در مورد چگونه ما در کمک به کودکان برای مقابله با آن ؟ و من فکر می کنم چون ما پسر بسیار کلامی آن را احتمالا بسیار آسان تر برای توضیح آنچه اتفاق افتاده است. و اگر شما یک کودک است که غیرکلامی که بیشتر چالش با درک از من تصور آن را می شود تقریبا غیر قابل تصور دشوار است چرا که زندگی ما زیر و رو شد. هیچ چیز همان است.

تبلیغات:

من خوشحالم که شما به ارمغان آورد که تا. در یک نقطه به شما گفت که شما “مدیر عامل تیم کریستوفر” و وجود دارد بسیاری از والدین با کودکان مبتلا به اوتیسم که در حال حاضر مدیران اجرائی خود را از تیم Christophers اما آنها باید برای مقابله با چالش های منحصر به فرد به دلیل هنگامی که شما در حال بالا بردن یک کودک مبتلا به اوتیسم وجود دارد منحصر به فرد نیاز دارد. سه که به ذهن می آیند و من کنجکاو هستم اگر شما توافق می کنید و آنچه شما توصیه می شود عبارتند از: اختلال در ساختار به دلیل ساختار بسیار مهم و روال در حال طرح میتوانست; نیاز به توسعه اجرایی عملکرد مهارت به منظور متکی در این بحران و خدمات درمانی است که اغلب نمی تواند انجام شود چون گاهی اوقات آنها را به اتفاق می افتد در یک محیط پزشکی و نمی توان از راه دور انجام می شود.

من می خواهم بگویم شما کاملا درست است. من می دانم که زمانی که من در زندگی روزمره و چه شده است بیشتر به چالش کشیدن برای ما می افتد در آن اردوگاه. معمول بخش, توصیه من برای خانواده های دیگر است — و شاید من شروع با تصویر بزرگ — مدرسه معمول است. برای کودکان در سن مدرسه آنها در حال گرفتن بیشتر از معمول خود را از محیط مدرسه است. و در حال حاضر چه در محیط مدرسه به نظر می رسد مانند است که در سراسر نقشه بسته به جایی که شما زندگی می کنند و چه موقعیت های خاص خود است. و این فقط وحشتناک از آنجا که من فکر می کنم در حالی که پسر ما به این باور نکردنی ویژه اد معلمان و او هنوز هم با نگه داشتن خود فرد درمان — البته آنلاین و اقتباس — آن را هنوز هم خسته کننده و دشوار است, اما آن را تقریبا مانند بهترین سناریو. اما در اکثر مواقع برای بسیاری از خانواده ها در سراسر کشور — من می گویند اکثر خانواده ها در سراسر این کشور — آنها فقط رها شده است.

این غم انگیز است. و نه فقط برای بچه ها در این طیف اما برای همه بچه های معلول. خانواده ها رنج می برند و آنها از چپ به شکل آن همه تنهایی. آنچه من در گفتن یک دوست روز دیگر این بود که آموزش و پرورش ویژه مشکل هیچ ربطی به با این ویروس. این یک مشکل عظیم قبل از ویروس. وجود دارد کمبود بودجه اولویت بندی و منابع — 23 میلیارد دلار به طور دقیق و کمبود 300,000 ویژه اد معلمان — بنابراین منابع پراکنده بودند قبل از این ویروس و در حال حاضر آنها عملا وجود ندارد. بنابراین من فکر می کنم یکی از بزرگترین takeaways از این است که آماده تر است و با آن شما قبل از این ویروس بهتر مجهز می شود در حال حاضر سعی کنید به افزایش به مناسبت و انطباق و پاسخگویی به این چالش های جدید از راه دور آموزش از راه دور و روش های درمانی برای کودکان معلول.

در وضعیت ما ما اتفاق می افتد به زندگی در شهر نیویورک است که مجهز بهتر نسبت به سایر شهرستانها از نظر مدارس و دسترسی آنها به نیازهای ویژه منابع اما ما استثنا و نه قاعده. و بنابراین در حالی که ما هنوز کلاس ما که منتقل شده اند حاضر و ما درمان از سر گرفته اند از راه دور این است که این مورد برای بسیاری از مردم و وحشتناک است. فقط وجود دارد هیچ جایگزینی برای آن. آن را غیر ممکن است برای پدر و مادر سعی کنید به تکرار این نوع از مدرسه ساختار و روال.

تبلیغات:

این است که واقعا نگران کننده در مورد فکر می کنم, اما این است که احتمالا رفتن به زمان گذشته ما شاهد یک بحران از این طبیعت است. ما را به بند خودمان و آماده شدن برای آینده ای که در آن این است که یک نرمال و ما رو ممکن است یکی دیگر از ویروس در برخی از نقطه احتمالا پس از داشتن یک واکسن برای این یکی. ما فقط نمی تواند ترک افراد معلول ، ما باید در مقابل آن. و این بدان معناست که به طور فعال به فکر تهیه و تخصیص مناسب منابع جهت حفاظت از افراد معلول. در ابتدا ما نیاز به آن انجام می شود و درک کنند که وجود دارد برخی از پدر و مادر — من می گویند اکثر پدر و مادر با بچه های معلول — در حال کار از فوق العاده محروم گیرد.

من می خواهم به بحث در مورد یکی دیگر جزء به طور خاص در مورد توهمی در طول این بحران است. و است که مردم در طیف اوتیسم تمایل به اضطراب شرایط خودم گنجانده شده است. من یک بار در مصاحبه Temple Grandin و او با استفاده از به نظر من درخشان استعاره. او گفت: آن را مانند بودن در یک اتاق تاریک ایستاده بر روی یک میز دانستن وجود دارد vipers بیش از همه طبقه.

اوه خدای من.

در حال حاضر من احساس می کنم مثل هر کس احساس می کند که راه صرف نظر از اینکه آیا آنها در طیف. اما من می خواهم بگویم که با وجود سختی های درگیر با اضطراب است که زمانی که شما در طیف منحصر به فرد هستند. چه چشم انداز خود را در مورد چگونه پدر و مادر با کودکان مبتلا به اوتیسم و یا افرادی که در این طیف به عنوان بزرگسال می تواند در مقابله با آن است ؟

تبلیغات:

من فکر می کنم شما کاملا درست است. ما در حال برخورد با اضطراب بسیار در حال حاضر در سراسر هیئت مدیره و من فکر می کنم آن را بسیار خاص و چالش سعی کنید که اضطراب در بررسی به ویژه هنگامی که شما کودکان. من فقط صحبت از تجربه خود ما از آنجا که شما می دانید, ما همه مضطرب است. ما پسر می پرسد ما تمام وقت, وقتی که آیا ما برای رفتن به مدرسه ؟ زمانی که من دیدن معلمان من دوباره ؟ و این سخت است. من می دانم که آن را بسیار آسان تر از انجام گفت, اما تلاش خود را اضطراب در بررسی من فکر می کنم بهترین راه برای کمک به آنها را دریافت کنید اضطراب خود را تحت کنترل است.

من فکر می کنم که گاهی اوقات مردم نمی کنید چگونه از کودکان و نوجوانان حساس هستند به چگونگی احساس ما و آنچه که ما در حال فکر کردن. ما فکر می کنم ما در پنهان کردن آن, اما آنها می توانید نوع آن را احساس کردن از ما. ما این کار را مانند “خانواده سرگرم کننده زمان” است که واقعا مهم فقط زمان را مسخره با هم و خنده با هم. منظورم این است که آن را کمک نمی کند هر کسی که به وانمود کنیم همه چیز عادی است چرا که آنها می دانند که همه چیز را عادی. قتل خود را به پایبندی به روال خاص که در محل قبل از قرنطینه من فکر نمی کنم که همیشه به بهترین برنامه برای این کار است. آن را تقریبا مانند شما باید به ایجاد روال جدید و آنهایی که اجازه می دهد تا برای سرگرم کننده کمی بیشتر و انعطاف پذیری. من اجازه دهید بچه ها بماند تا کمی بعد… من ممکن است دروغ گفتن در مورد چگونه برنامه ریزی شده است. [خنده حضار]

اجازه دهید من فقط به شما بگویم در حال حاضر که فقط عالی. که به طور خودکار باعث می شود شما یک مادر سرد!

خوب آره اما دقیقا! چیزهایی مانند که شما می دانید شما را به نوعی فکر می کنم “من که وحشتناک یک پدر و مادر در حال حاضر” اما من فکر می کنم آن را به پایان می رسد تا احساس بیشتر سرگرم کننده برای بچه ها. و گاهی اوقات من به آن اشاره مانند ” من آن را احساس مثل ما در تعطیلات ؟ شما می دانید, ما خوردن Oreos.” ما این چیزی که در حال حاضر که در آن ما باید این Oreo احزاب است. واقعا آن را فقط ما خوردن Oreos با هم. اما شما می دانید که ما هرگز Oreo احزاب که ما نبودند در قرنطینه. و برای آنها آن را بسیار ویژه. نه به ارسال همه بچه ها در یک قند بالا اما چیزهایی مانند آن — که کمی متفاوت کمی بیشتر سرگرم کننده است که آن را به نظر می رسد کمی خاص تر — من فکر می کنم می تواند کمک به با اضطراب است. و همچنین نه تنها کشتن خود و قرار دادن یک تن از فشار بر خود را به سعی کنید برای حفظ کامل که ظاهر ، همه ما می دانیم که این مورد نیست.

تبلیغات:

ما بحث های قبلی که چگونه مردم در این طیف فکر می کنم متفاوت است. خود را پسر یا توهمی دیگر مردم شما را ملاقات کردم به شما ارائه هر گونه بینش منحصر به فرد در این بحران ؟

من احساس می کنم آن را کاملا یک زمان کوتاه است. ما در دو هفته. هر دو اندرو و من شده اند پناه تلاش برای کشف چیزهایی در خانه. مدرسه در منزل است مانند یک جانور است. من در توصیف این دوره به عنوان تلاش برای نگه داشتن سر ما بالای آب در حال حاضر.

من نمی دانم اگر من تا به حال باور نکردنی بینش یا بصیرتهای اما من فکر می کنم که یک چیز — من نمی دانم اگر آن را یک کشف جدید — اما این است که واقعا مهم است برای دادن اطلاعات به خصوص برای بچه خود را. گاهی اوقات شما فکر می کنم مثل “اوه کمتر اطلاعات آنها را به من بدهید و من وانمود کنیم همه چیز عادی و بیشتر من سعی کنید برای محافظت از آنها را از آنچه اتفاق می افتد بهتر است آن را برای آنها است.” من فکر می کنم وجود دارد وسط زمین بین ترساندن آنها و پس از آن به طور کامل محافظت از آنها را از حقیقت است. درست مانند بزرگسالان و کودکان و نوجوانان درک حقیقت و منطق است. و این ممکن است درست است. منظورم این است که من فکر می کنم شما در یک موقعیت بهتر به من بگویید, اما شما می دانید, آن چیزی است که شما را در درک بیشتر از neurotypicals. شما می دانید فقط حقایق درست است ؟

من می خواهم بگویم فقط حقایق زیرا زمانی که شما در طیف آن را دشوار است به توان ماهر در مرور موقعیت های اجتماعی. مستقیم و صادقانه رویکرد آرام تر از اضافه کردن یک دسته از لایه های اجتماعی نکات دقیق وظریف است که باید به برداشت غیر اول است. آیا این را حس ؟

بله بله! پس از آن است که فقط حقایق. و ما او را هفت, اما او را کاملا شبیه به آن است. و بسیاری از پدر و مادر با بچه ها در این طیف با آن آشنا هستند این چیزها را به نام “داستان های اجتماعی.” و ما با استفاده از آنها برای دبستان بچه ها ما برای چه آمده است. در این مورد آن را واقعا نمی توانست بود prepped دلیل آن همه آشکار و تشدید تا به سرعت. یک روز شما در حال رفتن به مدرسه و دیدن دوستان و معلمان و روز بعد همه را قرنطینه. اما اگر شما هر چیزی شبیه به آن و سپس شما واقعا خجالتی و دور از جزئیات وحشتناک. او می خواهد به دانستن همه چیز را او می خواهد به دانستن حقایق است.

وجود این بزرگ کتاب آنلاین آن را از NPR. این یک کتاب کمیک در مورد coronavirus توضیح داد: به کودکان است. این توضیح می دهد که چه ویروس چه اتفاقی می افتد, چرا ما همه تمرین های اجتماعی فاصله در حال حاضر چگونه ما در حال تلاش برای ادامه, چگونه پزشکان در حال کار بر روی درمان و واکسن به طوری که ما می تواند همه را برای بازگشت به زندگی عادی است. من فکر می کنم این بسیار مفید است در این مورد به او یادآوری می کنند که این ویروس نمی کند به طور معمول کشتن کودکان و یا بزرگسالان سالم — که همه ما به عنوان یک خانواده هستند — اما ما ماندن در خانه برای محافظت از مردم که می تواند بسیار بیمار است. او واقعا می خواهد به دانستن جزئیات سخت جزئیات مانند آن. او را نیز گرفته شده برای تحقیق تقریبا مانند هر بیماری و او احتمالا می تواند به شما دقیقا بگویید که چگونه بسیاری از زندگی هر یک ادعا است. او که از نوع بچه. او مانند راه رفتن دانشنامه.

بنابراین من فکر می کنم در قسمت پهن آن به عنوان صادقانه با بچه های خود را به عنوان شما احتمالا می تواند یک عمل خوب بدون وارد شدن به بسیار ترسناک خاک.

من فقط فکر کردن در مورد چگونه ایده اساسی جهانی درآمد قبل از یانگ مبارزات انتخاباتی بود و نه اصلی. و در حال حاضر با بسته محرک اصلی در راه است که مردم در حال رفتن به دریافت کمک از طریق پرداخت یک بار از 1200 $برای هر فرد بالغ. این نوع از ایده پشت اساسی جهانی درآمد و البته کاربردی به این بحران های خاص. آیا شما فکر می کنم کمپین سزاوار برخی از اعتباری برای کمک به جریان اصلی است که ایده و می تواند از این ذخیره کردن پایه و اساس برای دائمی تر و UBI در آینده ؟

من می گویند بله. اندرو این خنده دار ترین چیزی که — من نمی دانم اگر آن را به یک صدای جیر جیر و یا چیزی که او گفت به کسی — در مورد چگونه او هرگز فکر نمی کردم که او قرار بود به نتیجه رسیدن این کمپین در ماه فوریه و پس از آن ما خواهد بود UBI در ماه مارس است. او قطعا گرفتن مقدار زیادی از اعتبار برای کمک به جریان اصلی این ایده تنها با قرار دادن این ایده روی میز از قرار دادن پول نقد در دست مردم. منظورم این است که اگر شما فقط مرتب کردن بر اساس پیشنهاد آن از آبی بدون او من نمی دانم اگر آن را گرفته و به سرعت. آن را تقریبا مانند او این فضا ایجاد شده برای آن است.

برای بخش دوم سوال شما: من واقعا امیدوارم. منظورم این است که هدف مناسب است ؟ که دلیل اصلی که چرا اندرو زد برای رئیس جمهور و او را دیدم قضیه بود اتوماسیون و تغییر نیروی کار, اما شما فقط می تواند جایگزین اتوماسیون با این بیماری همه گیر و من فکر می کنم که یک بار مردم را ببینید که پول در دست شما هیچ کاری نمی کند اما کمک من فکر می کنم این کمک خواهد کرد که مورد پسند عامه کردن ایده و هموار کردن راه برای این برای تبدیل شدن به یک مطلب دائمی سیاست های اجتماعی است.

من فکر می کنم این استدلال در برابر جهانی پایه درآمد, “اوه, آن را به شما تنبل” و یا آن را به نوعی تشویق مردم به کار نمی کند. من فکر می کنم مردم در حال رفتن به پیدا کردن این مورد نیست. آن را فقط رایگان مردم در راه است که ما نمی تواند درک. منظورم این است که به وضوح یک وضعیت وحشتناک اما اگر این می تواند کمک به هموار کردن راه برای دائمی تر و اساسی درآمد و پس از آن که یک چیز خوب است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>