دادگاه تجدید نظر فدرال اجازه می دهد تا تگزاس بهره برداری COVID-19 به ممنوعیت سقط جنین


A crowd of people holding "Keep Clinics Open" signs crowd around two women at a podium.

تگزاس سقط جنین ارائه دهنده امی Hagstrom-میلر به نظر می رسد به عنوان نانسی Northup رئیس مرکز حقوق باروری صحبت می کند در خارج از دادگاه عالی ایالات متحده در ماه ژوئن سال 2016.

پیت Marovich/گتی ایماژ

در روز سه شنبه 5th ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر اجازه تگزاس برای احیای ممنوعیت آن در تقریبا تمام سقط جنین در مختصری سفارش دهید. اگر چه 2-1 تصمیم گیری است تنها به طور موقت آن را نشان می دهد که دادگاه به زودی قانون که قانون اساسی اجازه متحده به یاغی سقط جنین در طول coronavirus بیماری همه گیر. هنگامی که تصمیم گیری پایین می آید سقط جنین ارائه دهندگان تقریبا قطعا به نوبه خود به دادگاه عالی ایالات متحده درخواست قضات برای جلوگیری از ممنوعیت سقط توجیه COVID-19 شیوع. یک بار دیگر قاضی جان رابرتز را به تصمیم می گیرید که آیا به تحریم 5هفتم مدار بی باک سرپیچی از اتصال سابقه حاکم بر سقط جنین. این بار ریسک به عنوان بالا به عنوان می تواند باشد: تگزاس است که نه فقط تلاش برای محدود کردن سقط جنین, اما برای پایان دادن به آن را به طور کامل برای اولین بار پس از Roe v. Wadeبا استفاده از این بیماری همه گیر به عنوان پوشش.

این آخرین دور در تگزاس سقط جنین نبرد آغاز شد و در مارس 22, زمانی که رژیم صهیونیستی. گرگ ابوت یک جمهوری خواه یک فرمان اجرایی را امضا کارگردانی امکانات مراقبت از بهداشت برای لغو همه انتخابی “عمل جراحی و روش.” او منظور خواهد ماند در اثر تا مارس 21 در اولین. در مارس 23, تگزاس دادستان کل کن پکستون با صدور یک بیانیه مطبوعاتی که تفسیر ابوت منظور نوار هر نوع سقط جنین است که “از نظر پزشکی لازم است برای حفظ زندگی یا سلامت مادر.” متخلفان صورت 1000 دلار جریمه 180 روز در زندان و لغو مجوز پزشکی خود را. ابوت و پکستون هر دو حزب جمهوریخواه, توجیه بان کی مون در نور از coronavirus شیوع این ادعا که سقط جنین ارائه دهندگان خواهد در غیر این صورت استفاده از کمیاب منابع پزشکی لازم برای درمان COVID-19 بيمار. (در مقابل Paxton تلقی فروشگاه اسلحه “ضروری” و به آنها اجازه باز بماند برای مدت زمان شیوع.)

“سقط جنین ارائه دهندگان که حاضر به دنبال قانون دولت در حال نشان دادن روشن بی اعتنایی تگزاسی درد و رنج از این بحران پزشکی” پکستون اعلام کرد. “برای سال های سقط شده است تبلیغ به عنوان یک “انتخاب” توسط همان گروه در حال حاضر در تلاش برای ادعای آن ضروری است روش.”

یک گروه از درمانگاه سقط جنین شکایت وی از سوی مامورین که منظور تحمیل یک “بی بار” در قانون اساسی حق دسترسی به سقط جنین. (تگزاس در حال حاضر برخی از دقیقترین قوانین سقط جنین در کشور از جمله بلاعوض نیاز است که بیماران کلینیک مراجعه دو بار.) شاکیان با اشاره به اینکه سقط جنین بسیار امن است و نیاز به حداقل تجهیزات حفاظت شخصی. علاوه بر این نزدیک به یک سوم از تگزاس بیماران تحت پزشکی سقط جنین و نیازی به عمل جراحی در همه. پزشکان فقط دست زنان قرص آنها باید برای پایان دادن به بارداری خود را—در عین حال فرماندار بداند این فرایند یکی از عمل جراحی “و روش” است که در حال حاضر باید متوقف شود.

در دادگاه تگزاس در دفاع از آن ممنوعیت آشکار با اصرار دارد که انتخابی سقط جنین نیست “بلافاصله پزشکی لازم است.” آن را دشوار است به قبول که مشاجره پس از سقط جنین بالاتر عارضه رای دادن به بارداری می رود همراه و تگزاس ممنوعیت این روش پس از 20 هفته. دولت نیز مدعی است که سقط جنین از جمله پزشکی سقط جنین “اغلب منجر به عوارض است که نیاز به مداخله جراحی,” مجبور به ارائه دهندگان “بیشتر بار overtaxed بخش اورژانس در طول موج COVID-19 موارد است.” در فولاد سقط جنین بسیار امن است—بسیار امن تر از زایمان, در واقع—به عنوان پزشکی سقط جنین که یک عارضه نرخ کمتر از .5 درصد است.

روز پنجشنبه ایالات متحده در منطقه قاضی لی Yeakel طرفه با درمانگاه در جهت حفاظت از توانایی خود را برای ارائه سقط جنین. Yeakel یک جورج دبلیو بوش منصوب نوشت که جزئی نظری مزایای محدود کردن سقط جنین هستند “هرحال آسیب از بین بردن دسترسی به سقط جنین در میان یک بیماری همه گیر است که باعث افزایش خطرات ناشی از ادامه حاملگی های ناخواسته و همچنین خطرات ناشی از سفر به کشورهای دیگر در جستجوی زمان حساس به مراقبت های پزشکی.” او ادامه داد:

در مورد حق زن قبل از جنين-زنده بودن سقط جنین دیوان عالی کشور به وضوح صحبت کرده است. می تواند وجود دارد هیچ ممنوعیت آشکار در چنین روش. این دادگاه نمی خواهد حدس و گمان در مورد اینکه آیا دیوان عالی کشور شامل یک سکوت ‘به جز-در-یک-ملی-اورژانس بند’ در نوشته قبلی در مورد این مسئله. تنها دیوان عالی کشور ممکن است محدود کردن وسعت احکام آن. دادگاه نمی خواهد پیش بینی آنچه که در دیوان عالی کشور انجام خواهد شد اگر این مورد می رسد که دادگاه.

قابل توجه این پاساژ یک کاندید اذعان که دیوان عالی کشور ممکن است به زودی عقب Roe v. Wade—به عنوان به خوبی به عنوان یک یادآوری به 5هفتم مدار که آن را تا به قدرت برای سرنگونی کوچک خود را در آن.

در عین حال این دقیقا چیزی است که 5هفتم مدار آماده است به انجام. مورد فرود آمد قبل از سه قاضی پانل ساخته شده از قضات جنیفر Elrod (یکی دیگر از بوش منصوب) کایل دانکن (یک دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن منصوب) و جیمز دنیس (یک بیل کلینتون منصوب). توسط 2-1 رای در روز جمعه پنل قرار داده Yeakel تصمیم در انتظار اجازه تگزاس به سر اجرای آن نزدیک به مطلق سقط جنین ممنوع. مشخصات فنی این حکم ارائه شده تنها یک “اداری ماندن” به “اجازه می دهد این دادگاه زمان کافی برای در نظر گرفتن” تگزاس حرکت است. اما به عنوان دانشگاه تگزاس دانشکده حقوق استاد استیو Vladeck اشاره کرد آن را نیز “قوی نشانه ای از چگونه ممکن است دادگاه قانون” در میدهند. به همان اندازه شوم است دنیس ” تصمیم به علنی مخالفت مختصر و اشاره کرد که “آسیب های جبران ناپذیر خواهد جریان” از تگزاس’ ممنوعیت سقط جنین “در طول این زمان بحرانی.”

برای چندین سال 5هفتم مدار شده است پیشگام فقه Trumpism که شامل یک ملتهب تمایل برای پایان دادن به سقط جنین توسط هر معنی لازم. دادگاه در حال حاضر به مبارزه طلبیده دیوان عالی کشور سابقه به حمایت یکی پرهیاهو و خلاف قانون اساسی محدودیت سقط جنین. شکی نیست که Elrod (پارتیزانی) و دانکن (قلدر) را تدبیر “اورژانس ملی” استثنا به Roeاجازه تگزاس منع سقط جنین به طور نامحدود. پس از همه ابوت محفوظ است حق خود را گسترش اولیه مارس 21 مهلت; اگر دادگاه است زود باور به اندازه کافی به او را قبول توجیهی برای سقط جنین, ممنوعیت, آن را قطعا به تاخیر نظرات خود را در مدت زمان اضطراری است.

پس از 5هفتم مدار به طور رسمی greenlights ممنوعیت شاکیان خواهد فایل اضطراری درخواست تجدید نظر به دیوان عالی کشور است که در روند تصمیم گیری یکی دیگر از پر مخاطره سقط جنین مورد از 5هفتم مدار. با توجه عدالت برت Kavanaugh خصومت به Roeرئیس دادگستری به احتمال زیاد بازیگران رأی قاطع. وجود دارد دلیلی برای باور کردن که رابرتز را حفظ خواهد کرد تگزاس ممنوعیت برگزاری: او قبلا پیوست لیبرالها به بلوک 5هفتم مدار هنگامی که آن را نادیده گرفته سقط جنین سابقه. اما این مورد نیز خرس برخی از شباهت به تهمت v. هاواییبه 5-4 تصمیم گذارم مغلوب ساختن پیشی جستن ممنوعیت سفر. رابرتز’ نظر اکثریت معوق به رئیس جمهور اعتماد او را به سختی تماس جهت منافع مشترک در زمان بحران. از آن آسان است به تصور رابرتز سرودن یک نظر مشابه تعویق انداختن به ابوت پذیرش در ارزش اسمی خود را ادعا می کنند که پایان دادن به سقط جنین لازم است برای حفظ سلامت عمومی است.

تگزاس است که نه تنها دولت است که بهره برداری COVID-19 به تصویب قوانین ضد سقط جنین سیاست های آن را دنبال ناموفق برای سال. اوهایو و آلاباما نیز هدفمند سقط جنین و همچنین smacked در دادگاه منطقه ای فدرال. اما این موارد در حال سفر به سرعت به SCOTUS که تصمیم خواهد گرفت که به زودی آیا coronavirus ایجاد یک “اورژانس ملی” استثنا به Roe. حقوق باروری و طرفداران باید نگران. محافظه کار قضات نیاز به تدبیر برخی از بهانه ای برای chipping دور در سقط جنین سابقه. COVID-19 می دهد آنها را کامل تظاهر به تضعیف کوچک.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>