چند چیز به خوبی طعم کباب مرغ است. این راز برای پخت و پز مناسب پرنده در خانه است.

شما می توانید زندگی می کند و تنها چیزی که شما باید انجام دهید این است که طبخ شام.

وجود دارد یک خط در نیویورک تایمز مواد غذایی ویرایشگر سام Sifton آخرین کتاب آشپزی که می گوید: “افرادی که تنها هستند آنها را تغذیه.”

“من فکر نمی کنم ما می خواهم به آن اعتراف, اما من فکر می کنم مردم تنهایی” نویسنده “شما ببینید در یکشنبه” به من گفت که او در بازدید از سالن به تازگی. “دعوت از آنها در تغذیه آنها, و آنها در حال رفتن به یک زمان بهتر است. و شما در حال رفتن به احساس بهتر داشتن به آنها داده است که هدیه است.”

تبلیغات:

مرتبط: کرک نهایی راحتی مواد غذایی: Michael Symon دو ترفند برای دستیابی به کباب مرغ عظمت

Sifton خود را آغاز می cookbook سفر با یک فصل در مرغ. او می نویسد که “کباب مرغ شام کامل توضیح که چرا ما طبخ.” و او است داده ها به عقب که ادعا می کنند تا: “مرغ” گرایش به ترین-مدت جستجو در سایت نیویورک تایمز. این هم یکی از ساده ترین وعده های غذایی شما می توانید در راحتی از خانه خود را بدون توجه به سطح مهارت خود را.

تبلیغات:

زمانی که Sifton اخیرا به نظر می رسد در “سالن ایران” او افاضه عقل خود را برای همه چیز مرغ از جمله راز خود را به صورت کامل کباب مرغ و چگونه به فکر می کنم در خارج از معمول استفاده می شود سینه مرغ. فیلم کامل مصاحبه با سام Sifton اینجا و یا خواندن یک Q&A گفتگوی ما در مورد مرغ زیر.

این مصاحبه شده است به آرامی ویرایش شده برای وضوح و طول.

در “دیدن شما در روز یکشنبه” شما بنویسید که یک جوجه کباب شام کامل توضیح که چرا ما طبخ. این است که چرا ؟

تبلیغات:

من اشاره به شکرگزاری ما تجربه. بدون توجه به جایی که شما را از, مهم نیست که چه مدت شما شده است در این کشور بدون توجه به چگونه جوان یا پیر هستید و هنگامی که شما را که کباب بوقلمون را از فر در روز شکرگزاری شما متصل به یک تاریخ فرهنگی از تعطیلات اجرا می شود که بازگشت به تاسف تولد این کشور اما به طور خاص به 1940s و که نورمن راکول ایده آل از مادر بزرگ گرفتن پرنده از, مهربانی پدر, به دنبال بیش از شانه خود را و بچه ها به دنبال در پرنده با خود اپل گونه و آن را به یک تصویر سفید امتیاز.

اما آن را در دسترس است برای همه مناسب است ؟ کباب مرغ است که یک نسخه از آن, اما آن را بسیار کمتر freighted با تاریخ سیاسی. این است معطر crackly, شیرین, شور, به راحتی devourable به راحتی دو برابر یا سه برابر وعده غذایی که شما می تواند در خدمت به خانواده و دوستان است. در یک بار روستایی و پیچیده به دلیل آن را یک کل پرنده. و پسر آن طعم خوب بیش از حد.

تبلیغات:

راز به ساخت کامل, کباب مرغ در هر زمان ؟

پوست های خشک — 100% پوست های خشک است. اگر شما هم به پت است که پرنده را و آن را به یخچال و فریزر با یک حمام نمک بیش از آن تعداد ساعت قبل از طبخ در حال حرکت هوای سرد در یخچال در حال رفتن برای کمک به. و نمک در حال رفتن برای کمک به خشک کردن پوست به طوری که زمانی که پرنده می رود به فر داغ روی حرارت ندارد به اولین تبخیر مایع بر روی پوست است. آن را بلافاصله می توانید شروع به رندر چربی سبوم که تحت پرنده, پوست, و آن را که ترد و طلایی خوشمزه بیرونی است که ما همه را دوست دارم.

من یک فن از گوشت تیره مرغ و من طبخ بسیاری با ران مرغ. من خوشحال که به دستور العمل های خود را برای آنها. چرا شما توصیه مرغ ران?

تبلیغات:

به همین دلیل است که شما باید انجام دهید. آنها در ذهن من بی نهایت بیشتر ومزه از پستان بسیار مشکل تر به طبخ به عنوان یک نتیجه و فقط به اندازه مناسب. یک سینه مرغ, حتی اگر آن را کاملا انجام می شود می تواند واقعا بزرگ است.

آن را بزرگ. وجود دارد در حال سینه بزرگ پرندگان در امریکا, اما من می خواهم آن ران. و گرفتن یک سوپر مارکت بسته آلی خوب ران 18 از آنها و یا چیزی man — شما فقط ذخیره کردن آن را در یک ورق پان آنها را در فر. آه آنها خوب غذا خوردن.

صحبت از مرغ شما گفت که یک تجربه به طور تصادفی incinerating مرغ به شما آموخته زیادی در مورد سبزیجات و آنچه آنها را به جدول.

تبلیغات:

آن مطمئن بود. من صرف مقدار زیادی از زمان — احتمالا بیش از حد وقت خود را — در حال بزرگ گوشت طرفدار. من قرار دادن با هم یک وعده غذایی به پایان رسید که در این کتاب جایی که من با استفاده از یک کوره گاز ناآشنا به من برای اولین بار و من پیچ آن را. و من به طور تصادفی به معنای واقعی کلمه سوزانده — من سوخته این چیزها را به سیاه پوسته. و من فقط آنها را پرتاب در سطل زباله و تبدیل به تمام سبزیجات و ساخته شده یک کبابی سبزیجات جشن. هیچ کس اظهار داشت: در آن من آموخته زیادی در آن. چه هستم من انجام این کار همیشه نیاز به گوشت و پروتئین? بیایید جشن می گیرند این سبزیجات!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>