پنج سال بعد چگونه Obergefell هموار راه را برای Bostock و DACA تصمیم


Fons waves a Pride flag and wears a mask that says "I can't breathe" in front of the Supreme Court.

یوسف Fons دارای یک غرور پرچم در مقابل دیوان عالی کشور پس از قضات حکم داد که LGBTQ مردم نمی تواند منظم و یا اخراج خود را بر اساس گرایش جنسی در ژوئن 15,

تراشه Somodevilla/گتی ایماژ

جمعه, علائم پنجمین سالگرد Obergefell v. هاجزتاریخی تصمیم دیوان عالی کشور مبنی بر آزادی ازدواج برای همجنسگرایان در سراسر کشور. هنگامی که دیوان عالی کشور صادر شده یک جفت از احکام در هفته گذشته حمایت از حقوق, گی, دوجنسی, زن و فراجنسیتی کارگران و حداقل به طور موقت حفاظت از حفاظت از مهاجران جوان شناخته شده به عنوان خیال زمان بود به خصوص اتصالات و مناسب برای نقاط عطف جدید در طولانی اخلاقی قوس به سمت عدالت است.

این جنبش پیروزی—و مداوم نژادی عدالت تظاهرات و مقننه را هل می دهد به سمت یک نیاز به تغییر در قانون ، موفقیت های خود را و هنوز هم چالش های پیش رو ارائه درس های مهم در مورد چگونه برای رسیدن به تغییر و پیروزی در جنگ برای افکار عمومی و همچنین در دادگاه.

برای یک چیز, هیچ یک از این پیروزی بودند هدیه از بالا یا از هیچ جا آمد.

این خیال که در اصل تحت فشار قرار دادند دولت اوباما برای اجرای این اقدام معوق برای ورود دوران کودکی برنامه ارائه می دهد که به طور موقت تعلیق از اخراج برای مهاجرانی که به ایالات متحده به عنوان کودکان و شناخته شده این کشور را به عنوان خود را برای بسیاری از زندگی خود را. در مبارزه مغلوب ساختن پیشی جستن تلاش برای لغو DACA این خیال را الهام گرفته از همدلی و کمک به درایو های مختلف روایت در مورد مهاجران است. مانند همجنسگرا و ترانس افرادی که بیرون آمد و داستان خود را به حرکت می کند افکار عمومی را در صدر به Obergefellاین خیال ایجاد شده سیاسی پویا رسیده است که تمام راه را به دادگاه. این تنها چیزی است که ملی قانون مهاجرت در مرکز و سازمان های دیگر در نظر گرفته شده زمانی که آنها در پیوست این رهبران جوان برای جوجه کشی موثر متحد ما در مبارزه است.

در آخرین تجاوز برنده دیوان عالی کشور برگزار شد 6-3 که منع تبعیض جنسی در اشتغال در عنوان هفتم از حقوق مدنی قانون از سال 1964 شامل گرایش جنسی و هویت جنسیتی تبعیض است. قانونی منطق نتیجه ساده است: شما می توانید طلسم “گرایش جنسی” بدون “جنسیت”; زمانی که یک تراجنسیتی کارگر است گفت: “به عنوان یک مرد جا به عنوان یک زن اخراج” آن را به وضوح به خاطر رابطه جنسی.

اما حقوقی موفقیت تبدیل می شود نه فقط در متن و یا حتی خوب lawyering; آن نیاز به کمک تصمیم ساز این مجلس و عدالت ببینید که چگونه یک وعده در قانون شامل افرادی که قبلا حذف شدند. به عنوان قاضی گفت: در یوتا برابری ازدواج مورد: “این قانون اساسی که تغییر کرده است این آگاهی از آنچه در آن به معنی لزبین یا گی.” اضافه کردن تغییر مکان گفتگو در مورد افرادی که تغییر جنسیت و شما باید شتاب فعال است که هفته گذشته پیروزی در Bostock v. Clayton County.

در کتاب خود موتورهای آزادی, ACLU حقوقی مدیر David Cole—کمک کرد که با موفقیت استدلال Bostock—نشان میدهد که اهمیت این گسترده تر مبارزات هست. او می نویسد: “نگاه پشت هر قابل توجهی توسعه قضائي قانون اساسی [یا سیاست تصویب] و شما تقریبا همیشه پایدار وکالت توسط گروه های متعدد از شهروندان معمولا بیش از چندین سال و در یک آرایه وسیعی از سالن های … سیاسی مشغول شهروندان آمریکا توسط خود گذشتگی به ویژه قانون اساسی دید.”

مرتبط با درس است که تغییر زمان طول می کشد و هیچ کس پیش, اما, بزرگ, رفع همه چیز.

بلوک های ساختمان منجر به پیشرفت است که به نوبه خود تبدیل به بلوک های ساختمان به بعد پیشرفت و آینده. نه عنوان هفتم نفع خود و نه امروز متقابل نژادی خروش برای به چالش کشیدن نژادپرستی نظاممند باشد و بدون بلوک های ساختمان از حقوق مدنی عمل می کنند. که سیاسی دستیابی به نوبه خود در زمان دهه و دهه مبارزه در استونی زمین در دادگاه ها و راهروها از قدرت و تجارت و در مدارس و در خیابان.

در حالی که نه ازدواج و نه اشتغال نفع خود حل و فصل هر جامعه نیاز به هر گونه بیشتر از حقوق مدنی قانون از سال 1964 درمان همه نژادپرستی و تبعیض جنسی ازدواج مکالمه آورده گی ترانس و مردم در اینجا و در خارج از کشور, جدید, دید, متحدان جدید, جدید و, جدید پذیرش برای علت برابری و در زندگی مردم است. شتاب از ازدواج همچنان به شکل عمومی آب و هوا و کمک به سرب به عنوان VII پیروزی. برنده هستند و در واقع هدیه ای است که نگه داشتن در دادن.

خشونت مانند قتل جورج فلوید Breonna تیلور Rayshard بروکس و بیش از حد بسیاری دیگر از جمله ترانس مردم رنگ در ضمن باعث فوق العاده غلیان احساسات عمومی در چند هفته گذشته. فعالان مانند Black Lives Matter, رنگ, تغییر, NAACP-LDF و بسیاری از متحدان که تا کنون با موفقیت اهرمی است که دید و فوریت نسبت خواستار تغییر دهید.

در ازدواج مبارزات انتخاباتی بیش از حد تغییر افکار عمومی و سپس بهره برداری از آن—یک عنصر اصلی استراتژی و موفقیت.

در سال 1996 تنها 27 درصد از آمریکایی ها حمایت از آزادی به ازدواج برای زوج. 2015, دهه, فعالیت, دید, و, نامزدی, رشد کرده بود که به 63 درصد اکثریت. گالوپ تایید این ماه که حمایت همچنان ادامه دارد و به رشد و گسترش. امروز حداقل دو سوم از همه آمریکایی ها در حمایت از برابری ازدواج از جمله 83 درصد از دموکرات ها 71 درصد از مستقل و حتی 49 درصد کثرت خواهان. “[آمریکایی ها] تغییر دیدگاه ها در [گی و آزادی مردم را به ازدواج با] یکی از قابل توجه ترین تغییرات در افکار عمومی … اندازه گیری در دهه های اخیر” گالوپ به این نتیجه رسیدند. (خوشبختانه نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که در گذشته مشابه تغییر چشمگیر نیز ممکن است در جریان تماس نژادپرستی در پلیس و جامعه و countenancing سیستمیک تغییر دهید.)

هنوز هم در حالی که حیاتی احساسات عمومی و اعتراض کافی نیست. مشارکت سیاسی, سیاست, کار و مداوم سازماندهی و مکالمات بیش از حد مورد نیاز برای توانمند سازی و فشار بر تصمیم گیرندگان که انتخاب مقامات و قضات و صنایع دستی سیاست. امروز امواج فعالیت—از #BlackLivesMatter به #FewerGuns از اصلاحات مهاجرت به توانمند سازی زنان از فشار به آدرس تغییر آب و هوا به مبارزه برای یک اقتصاد و قرارداد اجتماعی است که کار برای همه و نه فقط ثروتمندان—نیاز و در رو با صدای. اما پیروزی نیز نیاز دارد و مصمم است با رای. اعتراض مهم است. پس از انجام انتخابات.

فعالیت در این لحظه بدیهی است که بسیار برای آموزش—برای مثال در مورد آنچه توییتر و گاز اشک آور نویسنده Zeynep Tufekci خواستار “affordances” دیجیتال بسیج و یا نقاط قوت و کاستی های رهبر, “افقی” بسیج در کنار نهادها و سازمانها و استراتژیک مبارزات. امروز فعالان—مردم رنگ, زنان, ترانس و افراد همجنس گرا و وطن پرست آمریکایی ها مصمم به ایستادن و کشور ما در مسیر بازگشت و تقاضا ما فراتر از اقدامات اصلاحی به redressing سیستمیک و نژاد پرستی و تبعیض و نابرابری. آنها نشان می دهد پایدار و لازمه قدرت خواب بزرگ و جسورانه است.

معاملاتي تغییر می پرسد برای چه به نظر می رسد بلافاصله قابل دسترسی آنچه قدرت می شود که در حال حاضر به دل کردن. فرآیندی تغییر پیش بینی جهان به عنوان ما آن را می خواهم و از طریق امید وضوح سرسختی و ساختمان-بلوک کار به ارمغان می آورد آن را به خانه. آزادی به ازدواج کمپین—در ابتدا منکر به عنوان غیر ممکن است—به خود جلب کرد در این عناصر چگونه به نفع خود. آن تحول آن هدف روشن بود و بزرگ و درشت آن گیر کرده به استراتژی خود را درگیر یک جنبش و paradigmatically آن کار کرده است.

اخیرا در سال 1996 در زمان نخستین آزادی به ازدواج با پیروزی در هاوایی صفر وجود دارد متحده صفر کشورها در جهان که در آن محبت و متعهد زوج می تواند ازدواج کند. همانطور که از ماه گذشته برنده در کاستاریکا وجود دارد در حال حاضر 29 ازدواج کشورها به نمایندگی از بیش از 1.1 میلیارد نفر است. بیش از 1 میلیون گی مردم باید از نظر قانونی ازدواج در ایالات متحده است.

آزادی به ازدواج مبارزات انتخاباتی و حماسه تحول آن موجب ثابت کرد که—فردی و جمعی—ما هنوز هم می تواند موتورهای آزادی. در پنجمین سالگرد آن پیروزی است و دلگرم کننده برای دیدن فعالان اعمال آن درس به برگزاری امریکا به ارزش های ما و وعده خود را.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>