برای بومی معترضان دفاع از محیط زیست می تواند کشنده باشد

آدان Vez لیره برجسته مدافع از محیط زیست مرکزی در مکزیک به ضرب گلوله کشته شد در حالی که سوار موتور سیکلت خود را در ماه آوریل است. چهار سال قبل از مشهور فعال برتا کاسرس به ضرب گلوله کشته شد مرده در خانه اش در هندوراس توسط مهاجمان در نظر گرفتن جهت باد از مدیران مسئول سد او مخالف است. چهار سال قبل از آن کامبوج جنگل و زمین های فعال Chut Wutty کشته شد طی یک نزاع و جدال با نظامی این کشور با پلیس در حالی که تحقیق در مورد ورود غیر قانونی است.

اینها برخی از برجسته ترین نمونه هایی از خشونت توسط فعالان محیط زیست در سال های اخیر اما با توجه به یک گزارش جدید آنها غیر معمول نیست. به عنوان پلیس سرکوب تظاهرات خواستار عدالت و حقوق صاحبان سهام در پی پلیس به قتل جورج فلوید در ایالات متحده آن را روشن است که فعالیت به طور کلی در می آید ، فعالان محیط زیست به طور خاص — به ویژه بومی فعالان و فعالان رنگ — باید برای سال مواجه با نرخ بالای جرم خشونت فیزیکی و حتی قتل برای تلاش های خود را برای محافظت از این سیاره با توجه به تجزیه و تحلیل جامع توسط محققان از دانشگاه Autònoma بارسلونا که در گذشته منتشر شد شنبه.

تبلیغات:

محققان حدود 2,800 درگیری های اجتماعی مربوط به محیط زیست با استفاده از محیطی عدالت اطلس (EJAtlas) پایگاه داده که آنها ایجاد شده در سال 2011 برای نظارت بر محیط زیست درگیری در سراسر جهان است. مطالعه منتشر شده در مجله زیست محیطی جهانی تغییر یافت که 20 درصد از مدافعان محیط زیست مواجه اتهامات جنایی یا زندانی شدند و 18 درصد قربانیان خشونت فیزیکی و 13 درصد کشته شدند بین 2011 و 2019. احتمال این عواقب قابل توجهی افزایش یافته برای بومی مدافعان محیط زیست: 27 درصد مواجه جرم 25 درصد قربانیان خشونت فیزیکی و 19 درصد به قتل رسیدند.

“ما می توانیم فکر می کنم از این به عنوان مرکب بی عدالتی برجسته شدید خطرات آسیب پذیر جوامع مخالف اجتماعی و زیست محیطی خشونت علیه آنها را زمانی که آنها ایستاده تا برای حقوق خود” یک مطالعه محققان لی خوی گفت گریست.

مدافعان محیط زیست به عنوان محققان تعریف آنها افراد یا تعاونی است که بسیج و اعتراض ناپایدار یا مضر, استفاده از محیط زیست است. نمونه هایی از این نوع جنگ تحت پوشش مطالعه و ساخت خطوط لوله در قبیله ای زمین استخراج غیر قانونی در جنگل آمازون استخراج نفت در قطب شمال و ساخت و ساز از سوخت های فسیلی پالایشگاه.

تبلیغات:

تحلیل تساوی در سال گذشته در گزارش از حقوق بشر و محیط زیست, دیده بان سازمان شاهد جهانی که در بر داشت که حداقل 164 فعالان محیط زیست کشته شدند در سال 2018 به تنهایی. فیلیپین نامگذاری شد مرگبارترین کشور جهان برای مدافعان محیط زیست شده اند که calledterrorists توسط رئیس جمهور رودریگو Duterte.

در واقع طولانی نیست پس از این یافته های 37 ساله Brandon Lee, آمریکایی فعال محیط زیست که در فیلیپین در یک داوطلب ماموریت کشته شد و چهار بار در Ifugao استان توسط مهاجمان ناشناس پس از او گروه Ifugao دهقان جنبش کشاورزان گروه مخالف یک پروژه برق آبی — تا به حال شده با برچسب “دشمن دولت” در سراسر رسانه های اجتماعی توسط مبلغان. به عنوان از آوریل لی بود دوره نقاهت خود را در شهر سان فرانسیسکو اما او همچنان فلج از قفسه سینه به پایین.

نویسنده سرب از هفته گذشته مطالعه Arnim Scheidel گفت که او امیدوار است که تجزیه و تحلیل قانونگذاران و عموم مردم درک بهتری از علل خشونت که معترضان هنوز در سراسر جهان است.

تبلیغات:

“در سطح جهانی مردم بومی رنج می برند به طور قابل توجهی بالاتر از میزان خشونت در محیط زیست, درگیری” Scheidel گفت. “آگاه بودن از این اتصال ممکن است کمک به اتصال مبارزه علیه اشکال مختلف نژادپرستی در سراسر جهان است. اعتراض کلیدی است برای موفقیت چنین مبارزات به خصوص هنگامی که با استفاده از کانال های متنوع و ساختمان در گسترده اتحاد است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی