خودتان را از اجاق گاز: بهترین راه برای طبخ پیاز در مورد علاقه خود را آرام پز

از این همه دروغ که پخت و پز به ما می گوید بزرگترین و چه مدت آن طول می کشد به caramelize alliums.

اگر شما به دنبال یک دستور غذا برای کیک, آن را (به احتمال زیاد) به شما بگویم که چگونه با دقت به پخت آن را در فر. اگر شما می خواهم به جوش تخم مرغ شما می توانید پیدا کردن چند راهنمایی که شما را در لحظه دقیق به آن را بیرون بکشد برای رسیدن به سطح مورد نظر خود را از زرده قوام.

تبلیغات:

اما تقریبا هر ظرف شامل پیاز و تره فرنگی و موسیر و مانند آن را به شما توصیه می به آنها را در روغن سرخ کرده “تا زمانی که طلایی” و یا در حدود 15 دقیقه است. اگر شما فکر می کنم من شوخی بود مهمان من. نگاه کردن برخی از دستور العمل های سوپ پیاز که می گویند عنصر اصلی بود “مناقصه شیرین و کارامل رنگی” در “15 تا 18 دقیقه.” و یا چک کردن برخی از دستور العمل های معروف برای موسیر ماکارونی ادعا تشکیل دهنده ستاره خواهد بود “کاملا نرم و کاراملی با طلایی-قهوه ای سرخ شده با لبه” در “15 تا 20 دقیقه.”

قرار دادن این رهنمود به عمل بازده دو نتایج ممکن است. شما هم آمار 20 دقیقه خوانده شده را علامت و متوجه شما باید حداقل نیم ساعت دیگر برای رفتن امید هیچ کس بیش از حد گرسنه و یا شما خم کردن گرما و باد با یک قابلمه سوخته تلخ و پیاز و یک آشپزخانه که نامطلوبمان برای روز. آن را از من: من هر دو انجام می شود. به عنوان تام Scocca یک بار نوشت: در تخته “در حقیقت بهترین زمان برای caramelize پیاز دیروز است.”

بنابراین من می خواهم شما را به caramelize خود پیاز دیروز. من می خواهم شما را به خود را آزاد از هر دو توهم و خود را stovetop. آیا شما یک اجاق گاز کند? آیا شما یک لحظه گلدان ؟ البته شما انجام دهد — شما خریداری یک یا هر دو روز نخست بعد چند سال به عقب. مجسمه نیم تنه یک از آنها را در حال حاضر و دریافت ارزش پول خود را.

تبلیغات:

من اغلب وزش نسیم تا با استفاده از the Little Dipper slow cooker که آمد با من خمره برای این کار است. این اندازه مناسب برای ذوب کردن یک ویدالیا. من نازک برش یکی در صبح و شام من, ضخیم, jammy بخشی از deliciousness به درخواست به سمت شام. به عنوان یک پاداش آن را می سازد تمام آپارتمان بوی مورد علاقه من, مدرسه قدیمی, فرانسوی, رستوران.

شما می توانید با استفاده از هر اندازه آرام پز شما و همچنین به عنوان آرام پز عملکرد خود را فوری دیگ برای طبخ یک دسته کامل از alliums در یک بار. من می خواهم به نم نم باران در یک آمار از ملاس در نزدیکی پایان زمان پخت به تشدید طعم و افزایش شکوه رنگ. شما همچنین ممکن است اضافه کردن چند قطره سرکه به اسیدیته.

هنگامی که شما در عادت آن را یک چیز با شکوه به عرضه نرم و شیرین و پیاز و تره فرنگی یا موسیر tucked دور در یخچال به zhush تا هر ظرف شما رو در جریان تمام هفته. پنیر کبابی با پیاز کاراملی عینی بهترین ناهار ممکن است و هیچ مرغ در خانه, پیتزا ماکارونی یا سوپ نیست که بهبود یافته علاوه بر این که عمیق و غنی تره و طعم. تنها محدودیت این است که چه مقدار از یک کیسه پیاز شما می توانید قطعه را از طریق قبل از اینکه شما گریه آب چشم من بدهید.

تبلیغات:

**

دستور العمل پخت و پز آهسته کاراملی پیاز و تره فرنگی یا موسیر

بازده به عنوان بسیاری به عنوان شما می خواهید

مواد لازم:

  • پوست کنده و نازک ورقه alliums (3 پوند است یک شروع خوب)
  • 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون بیشتر یا کمتر
  • سالم خرج کردن از نمک
  • اختیاری: نم نم باران از ملاس و یا خرج کردن از شکر قهوه ای

دستورالعمل:

  1. اضافه کردن alliums به اندازه کافی نفت به پوشش آنها و نمک را به اجاق گاز کند.
  2. به خوبی هم بزنید به کت و طبخ در پایین برای 8 تا 10 ساعت است.
  3. اگر شما مانند اضافه کردن یک قاشق غذاخوری ملاس یا شکر قهوه ای در آخرین ساعت یا بیشتر.
  4. آنها آماده زمانی که آنها نرم و کارامل رنگی. خدمت در همه چیز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>