از ایالتی کنت به مغلوب ساختن پیشی جستن: 50 سال بعد همان تقسیم طاعون امریکا

برای برخی از ما کشته شدن چهار دانش آموز در ایالت کنت در روز شنبه, آوریل 4 سال 1970 یک لحظه ما را هرگز فراموش نکنید. آن را قطعا یکی از به یاد لحظات 1960 دوران تظاهرات جاودانه در نیل یانگ “اوهایو” با ترجیع بند “چهار کشته در اوهایو.”

دانشجویان در دانشگاه های سراسر کشور فوران در خشمگین و گاهی اوقات اعتراض های خشونت آمیز پس از رئیس جمهور نیکسون اعلام کرد در 30 آوریل که نیروهای آمریکایی در ویتنام حمله کرد, خنثی کامبوج. در اثر نیکسون اذعان کرد که او قبلا به دروغ ، دانش آموزان در نسبتا محافظه کار ایالت کنت پردیس شروع به اعتراض مسالمت آمیز در مارس 1, اما بعد از آن شب افراد جوان زیاد شهر میله شروع به اخلال در ترافیک و در نهایت در میان یک پلیس سرکوب شکست, فروشگاه ویندوز است. تنش رشد روز بعد که شب ROTC ساختمان در محوطه دانشگاه سوزانده شد. پلیس و گارد ملی نیروهای سوار دانشجویان به خوابگاه خود را.

تبلیغات:

تنش ها تشدید در مارس 3 با مسلح گارد ملی نیروهای اشغالگر پردیس و فرماندار اوهایو جیمز رودز اعلام این دانش آموزان بودند “بدتر از قهوه ای و پیراهن و کمونیست عناصر است.” آن شب دانش آموزان جمع آوری شده در اعتراض به گارد حضور در محوطه دانشگاه تجمع شکسته با گاز اشک آور.

با وجود حضور مسلح Guardsmen در سراسر محوطه دانشگاه حدود 2000 نفر از دانش آموزان جمع آوری شده که قبلا برنامه ریزی شده تجمع در ظهر در مارس 4, و تعداد آنها رشد کرد و زمانی که در نزدیکی کلاس به پایان رسید. اگر چه به دستور پراکنده و بعد با گاز کشته اشک اکثر دانش آموزان باور خود دانشگاه شده بود مورد تاخت و تاز باقی مانده است. با ثابت سرنیزه و لود تفنگ گارد پیشرفته در دانش آموزان راه اندازی بیشتر گاز اشک آور. بسیاری از دانش آموزان عقب نشینی و بن بست منجر شد با در اغلب موارد در حدود صد متری از هم جدا کردن دو; Guardsmen راه اندازی پارگی کپسول های گاز در دانش آموزانی که به نوبه خود ناسزا نگهبان با سوء استفاده از زبان در حالی که برخی از سنگ پرانی. چند اگر هر گونه تصور سپاه تفنگ قفل شده بودند و لود آنها بودند.

در عرض 30 دقیقه از موقع ظهر شروع یک خط از Guardsmen ناگهان تبدیل به چهره دانش آموزان کاهش یافته است, را به زانو خود را و آتش گشودند. چهار دانشجو کشته شدند تنها دو نفر از آنها معترض بودند و نه زخمی شدند که یکی برای همیشه فلج شده. بسیاری از کسانی شد صد متری و یا بیشتر از سربازان.

تبلیغات:

گزارش های خبری و جان Filo یاد عکس به ارمغان آورد و اخبار تکان دهنده به یک حیرت زده کرد. در مد معمولی که نیکسون در کاخ سفید با صدور بیانیه ای سرزنش دانش آموزان ادعا “در هنگام مخالفت تبدیل به خشونت آن دعوت تراژدی” و معاون رئیس جمهور Spiro Agnew را محکوم کرد “روانی و عناصر جنایتکار در جامعه ما است.” بیش از یک هزار دانشگاه منفجر شد, در اعتراض به, که منجر به یک دانش آموز اعتصاب و 536 دانشگاه تعطیل به طور کامل, 51 باقی مانده از سال تحصیلی. ده روز پس از ایالتی کنت تیراندازی, دو, دانش آموزان سیاه پوست در جکسون کالج در ایالت می سی سی پی کشته و 12 زخمی شدند که پلیس افتتاح شد آتش سوزی در یک خوابگاه زنان در جریان تظاهرات علیه کامبوج حمله. جکسون امور خارجه قتل دریافتی به مراتب کمتر پوشش رسانه ای.

دیگر آمریکایی ها تکرار لفاظی های سیاستمداران مانند Agnew و فرماندار رودز هیچ جا بیش از کنت در اوهایو. برای هفته روزنامه محلی چاپ یک صفحه کامل از حروف آشکار احساسات مانند “زنده مهمات! خب واقعا چه آنها انتظار spitballs?” “هورا! فریاد من به خدا و کشور … امریکا و حمایت از آن و یا ترک آن است.” برجسته وکیل محلی اشاره کرد که اگر او بودند در مواجهه با این وضعیت و تا به حال یک مسلسل دستی “وجود دارد احتمالا می شده اند و 140 نفر از آنها مرده و این چیزی است که آنها نیاز دارند.” عدم اعتراض دانشجو به خانه بازگشت به شنیدن مادر تلفظ “”آن شده اند که بهتر است برای امریکا اگر هر دانش آموز در آن تپه کشته شده اند.” “مادر!” او پاسخ داد: “من وجود دارد. تنها یک معجزه از نوعی مرا نجات داد. چه در مورد آن؟” که مادر او پاسخ داد: “شما می خواهم که سزاوار آن است.”

پس از تحقیق کامل از کنت دولت تاریخ رئیس کمیسیون پردیس ناآرامی مشاهده شده است که بدون در نظر گرفتن “غیر قابل تحمل” اعمال خشونت دانشجو بیش از آخر هفته “بی رویه شلیک تفنگ به جمعیت دانش آموزان و مرگ است که به دنبال آن بودند غیر ضروری بی جا و غیر قابل توجیه.” به طور کلی این کمیسیون اعلام کرد,

تبلیغات:

بحران در آمریکا دانشگاه هیچ موازی در تاریخ این ملت است. این بحران ریشه در اختلافات از جامعه آمریکا به عنوان عمیق که هر یک پس از جنگ داخلی. بخش منعکس شده در اعمال خشونت آمیز و لفاظی و در این دشمنی از آن دسته از آمریکایی ها که خود را به عنوان دشمن اشغالگر اردوگاه.

که آخرین خط ممکن است صدای آشنا برای خوانندگان معاصر حتی اگر این حوادث 50 سال یا بیشتر پیش نیست. آن را سخت برای انتقال به جوان آمریکایی ها روزانه ترسناک بود که از جنگ آمریکا در ویتنام است. ضد جنگ در اعتراض به اولین فوران در پی لیندون جانسون 1965 تشدید جنگ و گسترش فوق العاده در سال های پس از آن به گسترش در سراسر کشور به طور فزاینده مقابله و در برخی موارد خشونت تاکتیک. توسط 1970 یک اکثریت آمریکایی ها مخالف جنگ و یک سال بعد اکثریت احساس جنگ بود “غیر اخلاقی” — یک درصد است که افزایش قابل توجهی در سال های بعد.

در واقع ریشه های امروز قطبش اقامت در آنچه اتفاق افتاده در دهه 1960 دوران. موشکافی دقیق از رسانه ها و جنبش حساب نشان می دهد یک الگوی گفتن — از حقوق مدنی به قدرت آزادی بیان به پردیس آزادی و همچنین به عنوان ضد جنگ و زنان در جنبش های رهایی. هر حرکت در راه خود را منعکس اساسی دموکراتیک خواستار — توانمند سازی مردم اساسا به حاشیه رانده شده در جامعه آمریکا تلاش برای احترام به یک تشخص تمایل برای سیاست خارجی آمریکا است که احترام به حق تعیین سرنوشت مردم دیگر ، در برخی از سطح اساسا مطرح کرد چالش های موجود موسسات آمریکایی.

تبلیغات:

آن بود که این دومی بیشتر جنبه رادیکال که رسانه های جمعی شد و سنگ ناشنوا است. رسانه و گفتمان در بازه زمانی بین لیبرال ها و محافظه کار خودی گفتن ما چه تظاهرات به معنای. رسانه ها به طور معمول بازدید تظاهرات با سوء ظن اغلب بنیادگرایانه اگر نه آشکار آنها را محکوم; تصاویر زرق و برق دار ترین رفتارها — اغلب خشونت آمیز یا عجیب و غریب اقدامات چند — برجسته شد; و سیاستمداران از رئیس جمهور در پایین شد و سریع برای متهم کردن معترضان از بدترین نیت اغلب معادل گسترده تر جنبش اعتراضی با مخرب ترین اقدامات چند. در واقع اگر تنها راه برای بیان “رادیکال” بود که رزمنده پوشش رسانه ای شروع به دعوت “رسا سیاست” — به عنوان آن را همچنان به انجام یک سیاست است که تنها می تواند در جذب و یا دفع اما واقعا نمی تواند گفت و گو با کسانی که از دیدگاه های مختلف.

میلیون ها نفر از آمریکایی ها را در پیدا کردن این تصاویر و تهدید و/یا ناخوشایند به ویژه هنگامی که به آنها گفته شد توسط سیاستمداران چه “آن مردم” به معنای. این جای تعجب برای پیدا کردن فاصله بین آمریکایی ها به عنوان گسترده ای به عنوان آن بود در پی ایالتی کنت.

اما وجود دارد بیشتر به این داستان. خواستار گنجاندن تعداد زیادی از پیش به حاشیه رانده شده آمریکایی ها — به خصوص اقلیت نژادی و زنان و افراد جوان در آمریکا, اقتصاد سیاسی دهه 60 دوران تهدید سیاسی و اقتصادی وضعیت موجود. و نخبگان سیاسی و اقتصادی در نوع پاسخ داد به خصوص که سودآوری اقتصادی کاهش یافته و در 1970s. مقادیر زیادی از شرکت های بزرگ و پایه پول راه اندازی شد اطلاعات ضد حمله که به همراه جناح راست حمله رسانه ها هنوز هم با ما امروز. سرمایه داری احیا شد و در سال جدید نئولیبرالی فرم در خدمت منافع از 1%. رونالد ریگان شد کامل سخنگوی جدید رژیم زیرا او ابراز ارزش های محافظه کار و محکوم کرد ’60s در حالی که به طور همزمان چرخش سیاست آمریکا به بازار است و از این رو ثروتمند.

تبلیغات:

این موضوع است که اجرا می شود از طریق سیاسی موفقیت نئولیبرالیسم است که فقط: تصویب سیاست هایی که به نفع ثروتمند اما استفاده از زبان است که تغذیه در این نوع بسیار از اصحاب بودند که فدرال رزرو در ’60s عصر. سیاست های نئولیبرالی در ادامه به حاشیه راندن بسیار افرادی که احساس چپ کردن یا بیگانه ’60s عصر — و همچنین فرزندان خود را — اما حداقل باعث می شود آنها احساس آنها در حال شنیده می شود که اقلیت حاکم هستند را در کنار خود. وارد دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و جایی که ما امروز.

آن باقی مانده است دیده می شود اگر مردم با هم می آیند در پی coronavirus برای ایجاد یک راه جدید رو به جلو است. اما نیاز به انجام این کار ضروری است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>